koon GEWEIGERD VOOR OPEN KAMP CUCU BAND Vijfsluizen Tony Sherman op weg naar de soul top De tuin, uw trots, in foto's A.K. PRIJZEN VOORDEEL 399,- 499,- *3149,- NU9::499,- nu749,- nu475,- NU585,- 395,- nu465,- Sj5: 585,- nu 475,- Verder alle merken de laagste prijzen. KOM NAAR: B.V. Dam 9-11 Schiedam Tel. 265156 HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 12 - WOENSDAG 9 JULI 1975 Oud-gemeenteraadslid Schut in hongerstaking Het voormalige Vlaardingse gemeenteraadslid Gerard Schut is in de strafgevangenis „Norgerhaven" in Veenhuizen (Drente) in hongerstaking gegaan. Hij is het niet eens met de behandeling die hij daar moet ondergaan. Gerard Schut was tot september van het afgelopen jaar gemeenteraadslid in Vlaardingen. Hij was daarin gekozen als lid van D'66, maar verklaarde zich later onafhankelijk. Daarna richtte hij de groepering „De Lastige Vlaardinger" op die bij de verleden jaar gehouden gemeenteraadsvergadering geen zetel behaalde. Schut zorgde in de Vlaardingse gemeenteraad meestal voor grote opwinding. Zelfs is hij er op voorstel van oud-burgemeester Heusdens uit de vergadering gezet, aangezien hij op de vuist wilde met de VVD-er Jan Madern. Aangezien Gerard Schut kennelijk nogal wat op zijn kerfstok had, werd hij met een aantal lopende vonnissen op 17 maart door de politie 's- ochtends om half zes van het bed gelicht. Volgens Schut werd hij daarna geboeid en als gevaarlijke boef overgebracht naar het hoofdbureau van politie in Vlaardingen, vervolgens naar het Huis van Bewaring aan de Rotterdamse Noordsingel om tenslotte te belanden in de bekende Bredasche strafgevangenis „De Koepel". Volgens Schut was er voor hem daar eerst geen plaats, omdat er geen vonnis was, waardoor hij de rest van de dag terecht kwam in de passantencel van de politie in Breda. Die avond kwam hij toch terecht in „De Koepel", waar hij tot 27 april letterlijk heeft gezeten. Die dag werd hij bij de directeur van „De Koepel" geroepen, die hem meedeelde dat hij nog dezelfde dag op transport zou worden gesteld naar Scheveningen. Hij zou in Breda niet meer te handhaven zijn geweest, wegens het op poten zetten van een opstand en het verspreiden van opruiende geschriften. Al weer volgens de lezing van Gerard Schut werd hij die dag op gymschoenen, met spijkerbroek en rijkshemd naar Scheveningen afgevoerd. De rest bleef achter in Breda, terwijl hem bij de fouillering ook het nodige werd afgepakt. In Scheveningen werd hij in de bekende strafgevangenis aan de Van Alkemadelaan een week alleen of Oud gemeenteraadslid Gerard Schut in betere dagen: nu in hongerstaking. Aanstaande zaterdag is er op het volkstuincomplex de „Vijfsluizen" v. *r een avond voor de jeugd. Meestal zijn het de vrij bekende discoavonden met DJ. Ronald, maar nu is het gelukt een fijne popgroep aan te trekken en dat is natuurlijk weer eens iets heel anders. „Cucu" heet deze groep en zij brengen een leuk gevarieerd repertoire, met voor het merendeel eigen compositie's. Er zitten fijne luister-nummers bij maar ook kan er vaak goed op hun muziek gedanst worden; ze bestaan ongeveer een jaar en komen uit Schiedam en Rotterdam, de leden zijn: Lauwrens de Jonge: saxofoon/bongo Jan Barends: slaggit./zang. Cor de Jong: basgit./zang/bel. Peter den Hoed: sologitaar. Joop Zandwijk: drums. De avond begint om plm. 8 uur in 't clubgebouw en de entree is slechts ƒ.1,50. De avond is toegankelijk voor leden maar ook introduce's zijn van harte welkom. Tenslotte is de bediening in zeer goede handen, namelijk die van ome Bram. geïsoleerd gezet. Gerard Schut stelt dat hem noch zijn raadsman mr. J. Groen is meegedeeld waarom hij geïsoleerd is. Op 2 mei kwam hij terecht in Norgerhaven, waar ongeveer anderhalve week later zijn spullen uit Breda terecht kwamen. Volgens Schut ontbrak daar nogal wat aan. Vermist werd een ring, een paar klompschoenen en brieven die gericht waren aan de minister van justitie en de vaste tweede kamercommissie voor justitie. Ook waren er flessen met ketchup en appelstroop gebroken en daardoor onbruikbaar. Hij wil daarvoor een schadevergoeding van ƒ.200,maar volgens Schut heeft hij öp een verzoek hierover niets meer gehoord. Ook het verblijf in Norgerhaven, in september loopt niet vloeiend de straftijd van Schut af, Schut wil namelijk in een open kamp en de gestichtsraad voelde hiervoor na veel vijven en zessen wel voor, aldus Gerard, maar de gevangeniscoördinator, die hierover een rapport moest schrijven, zette kennelijk de beslissende instantie aan het denken. Hij schreef in zijn rapport dat Schut zich niet kwetsbaar had opgesteld, een maatschappelijke visie had en dat het leven van de lastige Vlaardinger Gerard Schut voor hem onbegrijpelijk was. Schut zegt dat dit rapport door hem mocht worden gelezen, maar dat dit niet is gedaan. Wel werd hem voorgelezen toen het al bij de bevoegde instantie op tafel lag. Schut tekende toen bezwaar aan tegen deze gang van zaken bij de directeur van Norgerhaven, maar tevergeefs. Op maandag 23 juni moest Schut bij de adjunctdirecteur komen, die verklaarde dat de volgende dag een bijeenkomst zou plaats vinden waarin zou worden besloten of hij in een open kamp kon worden geplaatst. Tijdens deze bijeenkomst werd besloten om Gerard Schut niet in een open kamp te plaatsen en wel vanwege zij aktiviteiten in Breda en vanwege zijn Maatschappijvisie. Gerard Schut stelt dat hij door deze maatregel weer een jaar verliest op zijn studie, hetgeen hem dus in totaal twee jaar kost. Vorig jaar kon hij ook niet gaan studeren omdat hij moest gaan zitten, nu voor de tweede maal omdat het open kamp geweigerd is. Schut vindt dat onrechtvaardig en vindt ook dat nu gebleken is dat hij voor de justitie een politieke gevangene is. Schut gaat met deze maatregelen niet akkoord en grijpt, bij gebrek aan beter, naar het geweldloze wapen van de hongerstaking. Hij stelt verder dat zijn opvattingen door zijn arrestatie, gevangenisstraf en bijkomende straffen niet zullen veranderen. AKTIECOMITE Volgens Gerard Schut is dat onzin. In de gevangenis had zich een akticomité gevormd, dat geld inzamelde voor de kinderen van Vietnam en het tot stand brengen van een eisenpakket voor verbetering van de overlegstruktuur in de Bredasche Koepel. „Tony Sherman, de Europese Ste- vie Wonder", „Tony Sherman's soul gaat'er in als koek", ,,Er gaan grote dingen gebeuren rond Tony Sherman", „Tony Sherman op weg naar de soul-top". Dat en nog veel meer schreef de Nederlandse muziekpers naar aanleiding van de eerste twee singles van de 20-jarige, uit Cu rasao afkomstige Tony Sherman. Via optredens in New York, het gehele Caraïbisch gebied, Zuid-A- merika en Europa (Parijs, Cannes, München en Milaan) belandde hij in Amsterdam. Sinds ongeveer5 jaar woont hij nu in Nederland en bestrijkt vanuit ons land moeite loos heel Europa: Italië, Frankrijk, Zwitserland, België en ook in West-Duitsland staat hij op „door breken". Onlangs sloeg hij nog een aanbod af om zes maanden in Per- zië op te treden. Commentaar van Tony: „Daar heb ik toch geen tijd voor. Ik moet hier zijn om hits te maken. Werk genoeg dus voor soulbrother Tony, die al vanaf zijn zevende op de planken staat en die in Nederland pas goed bekend begon te worden na zijn optreden met The Everly Brothers in 1972 in AHOY-Rotterdam. Begin 1974 had hij zijn eerste grote hit „To night". Met zijn begeleidingsgroep T.S (Total Satisfaction Glenn Pocor- ni-bassist, Frits Buitendorp-lead- gitarist, Henno van Donselaar-orga- nist, Glenn Beeldsnijder-slagwer ker-) treedt hij avond aan avond op in binnen- en buitenland, daar bij trouw terzijde gestaan door zijn manager Robbie Schouten. Tony: Tony, die uit een gezin van 9 kinderen komt, heeft grote plan nen voor de toekomst. In septem ber gaat hij nl. samen met zijn drie Broers Elwin (22), Kenson (19) en Kenneth (13) optreden onder de naam The Sherman Brothers. De eerste repetities zijn al begonnen en de Jackson Five-achtige forma tie belooft een groot succes te wor den. Tony heeft verder nog 3 zusjes: Julia (25), Mavis (22) en Myra (21). Misschien dat de naam van Tony's groep nog eens veran dert in „The Sherman Family". Met zijn nieuwste hit (een eigen compositie van Tony) „Sing with me" staat Tony weer heel hoog in de hitlijsten. Niet ten onrechte, dachten wij. Zeker niet als je tot de ontdekking komt dat deze der de single nog weer beter is dan zijn eerste twee, „Tonight", „I wro te you a letter" en „Sing with me" staan op de nieuwe langspeler van Tony, waarop verder o.a. een ar rangement is te vinden van produ cer Eric van het overbekende num mer „Sad sweet dreamer". De LP „Tony Sherman" laat duidelijk de talenten van Tony naar voren ko men. Te koop weg. verhuizing: 2 gevelkachels ƒ.150,—; 2-pers. bedkast ƒ.200,—. Den Hertog, v. Maanenstr. 55. Te koop: z.g.a.n. K oelstra wandelwagen hoog model, t.e.a.b. Tel. 707316. Geen geld of goederen af te geven aan mevr. A. den Hartog-Kosten, Nolenslaan 454, daar er door mij niets wordt betaald. A. den Hartog. Wie is er niet trots op het resultaat van zijn tuin-arbeid? Wanneer de bloemen zich dan eindelijk in volle pracht I tonen, zouden we dit in foto's willen bewaren. Maar hoe leggen we dit netjes vast? Hierbij een paar nuttige aanwijzingen. Voor de zeer laag bij de grond bloeiende bloemen kan de camera het best recht naar beneden gerichtgehouden worden voor een „vogelvlucht opname". Wanneer we een grote bloem tegen de achtergrond van de lucht willen fotograferen houden we de camera zo laag mogelijk en richten hem naar boven. De achtergrond moet zo rustig belichtingstijden maken. De camera past zichzelt bij het mogelijk gehouden worden. We kunnen een beetje hchtniveau aan. In dat geval wordt de camera op een helpen door een groot vel blauw papier achter de bloesem statief geplaatst en met een draadontspanner bediend, te houden, waarmee we de lucht nabootsen. kunnen ook een zeer aantrekkelijke compositie We kunnen het contrast van kleurrijke bloemen maken door het boeket in een vensteropening te vergroten door ze te fotograferen tegen een donkere P'aatsen. Het binnenvallende licht zal de heldere kleuren achtergrond van gebladerte of een boomstam. Wanneer van bloem en verlichten. Wanneer we echter bloemen de zon door de bloemen heen schijnt, tonen ze hun mooie me* pasteltinten fotograferen kunnen we de opname structuur. beter in de schaduw maken of in een raam aan de We kunnen de dauw nabootsen door de bloemen te noordzijde van het huis. bespuiten met een plantenspuit. Een plaatselijke Eventueel kunnen we de bloemenpracht vergroten door regenbui is snel gemaakt door iemand die een gieter bloemen voor een spiegel te fotograferen. Om te boven de bloemen laat leeglopen, terwijl de foto gemaakt voorkomen dat we onszelf en de camera mee- wordt. fotograferen gaan we enigszins schuin voor de spiegel In veel opzichten zijn snijbloemen gemakkelijker te staan. fotograferen omdat zij tot boeketten kunnen worden De foto's kunnen we op veleriei wijze gebruiken, 's- samengevoegd en omdat zij niet aan één plaats gebonden Winters kunnen we ons interieur ermee opsieren en ook zijn. Wanneer we gebruik maken van de automatische kunnen we ze gebruiken voor het maken van nieuwe Kodak Instamatic camera kunnen we zelfs lange tuinplannen voor het volgende jaar. o c' o niti DORDRECHT GASFORNUIS NU. met Grill en Draaispit, geheel kompleet Alle kleuren in voorraad kookplaten Pelgrim, Dordrecht, Compleet DIEPVRIESKISTEN Marijnen 150 literkist, van 655, nu met premie Zoppas 200 liter van Siemens 250 liter van 1063,- CQQ NUD5I5J,- Marijnen 390 liter van 1095,— m Zanussi 160 liter 799A-itZ Zoppas 290 liter Showmodel van 999,— DIEPVRIESKASTJES Marijnen 140 liter van 615,— nu met premie Zanussi 120 liter van 655,— mr*w- Marijnen 205 liter, enkele showmodellen, van KOELKASTEN- Indesit 140 liter tlO," Tafelmodel Zanussi, 180 liter 679, Te koop voor de tuin: vlechtschermen, deuren, regel- en lattenschuttingen, pergola's, vierkante palen, ronde palen, schaardelen, schaarhekken, schijven tegel rietmatten, bloembakken, regentonnen van eikenhout tot 600 liter, rustiek eiken tuinmeubelen. Dit alles kan vakkundig en snel geplaatst worden en eventueel gratis worden bezorgd. Tevens alle soorten spoorbiels, desgewenst op maat gezaagd. J. v. Dorp, Zouteveenseweg 17, Schipluiden, tel. 01738- 8844. Sani techniek: Heet water nodig? Geiser slecht? A.O. Smith gasboiler, 115 liter ƒ.359,Voor bedrijfsdoeleinden tot 1000 liter. Geisers voor keuken en douche v.a. ƒ.193,Fasto /'.223,met inruil. Let op, de prijzen zijn inklusief B.T.W.Ü Hoge inruilprijzen voor oude geisers. Alle aansluitmaterialen en technische adviezen. Van Woerkom, afd. Sanitechniek. Broersveld 137-139, Schiedam. tel. 26773b.

Het Nieuwe Stadsblad | 1975 | | pagina 12