Sitskoom Gordijnen Gallery 4; V MAK tSUoere Joersje Stolk directeur afValwerking Rijnmond G.S. NA VRAGEN: Baggerwerkzaamheden Woudweg gaan gewoon door Goedkeuringen Ged. Staten Rotterdams havenslib goed ophoog materiaal 19,75 Nu modieuze zomerschoenen tegen verlaagde prijzen PV De Vrijheid IN GEER VLIETSESTRAAT Kaloderma bodymilk Th. M. G. F. Moolhuysen praktijk hervat. Grote flacon heerlijk na zonne-bad schuim-bad normaal SrSfTnu DROGISTERIJ AKAIMTIETIJD ISTIJD SPECIALE AANBIEDING Verzamel foudraal inskai-uitv. o rjr van 19,95 NU 14,ÏK) Komplete werphengelset Randstadedities, wekelijks in 700.000brievenbussen HUI DARTS vl 1 4 J. z V HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 3 - WOENSDAG 9 JULI 1975 Verkeersdrempels gaan snel rijdend verkeer afremmen De Geervlietsestraat in het zuidelijk gedeelte van Schiedam (Gorzen) zal binnenkort niet meer geschikt zijn voor al te snel rijdend verkeer. Gemeentewerken wil namelijk in deze straat op een aantal plaatsen verkeersdrempels aanleggen. Overigens betekent deze maatregel niet dat de hele straat voor het autoverkeer wordt afgesloten. Er komen namelijk in totaal 34 parkeerplaatsen. De dienst gemeentewerken heeft inmiddels de bewoners van deze straat via een brief ingelicht. De maatregelen zijn een gevolg van een drietal avonden met de bewoners die eind januari werden gehouden. Overigens zullen niet alle wensen van de bewoners worden ingelicht. Alleen aan de evenzijde van de straat bestaat namelijk (je mogelijkheid om bomen te planten. De onevenzijde ligt namelijk vol met kabels en leidingen. Wel bestaat de mogelijkheid om bij de uitvoering van de werkzaamheden een plantvakje voor de woning te laten aanbrengen. Aan het eind van de straat bij de Havendijk komen een vijftal Italiaanse populieren; daarnaast een containerplaats met plantvak. Ook ligt het in de bedoeling of het mogelijkiseenvoudige speelvoorzieningen aan te brengen voor kleinere kinderen. Deze zullen worden aangebracht op de verhoogde niveau's. Over deze laatste voorzieningen zal overleg worden gepleegd met de bewonersvereniging Schiedam-Zuid. Onder deze naam opende Sitskoom B.V. zaterdag 5 juli een experimentele winkel op de Hoogstraat no 54 in Schiedam. De heer W. Dijkshoorn van de vesting Schiedam vertelde ons dat hier in Schiedam, doch ook in de vestigingen Rotterdam en Delft, al enkele jaren aan de specialisatie in Gordijnen wordt gewerkt). Na onderzocht te hebben wat de speciale wensen van Gordijn-klanten" waren, bleek dat de sfeer en verkoop methode in de traditionele woninginrichting zaken bij de klant van deze tijd niet meer zo aansloegen. Wel werd meer waarde toegekend aan o.a.: zelf keuze, informatie over wasechtheid, krimp, bevestigings methoden en een uitgebreide collectie zowel in de lagere als in de hogere prijsklassen. Ook de belangstelling voor goed en betaalbaar op maat maken van gordijnen was groot. Het voldoen aan deze vraag resulteerde in de inrichting van genoemd pand. Om de juistheid van deze formule te testen is op beperkte schaal een „totale overgordijncollectie" bijeen gebracht bestaande uit: a. Zeer voordelige aanbiedingen waarvan als proef enkele in voorverpakte maten om de prijs nog gezelliger te maken. KakxUwui Rembrandtlaan 11, Schiedam 1e Middellandstraat 49b, Rotterdam 't IS WEER BIJ BROERSVEST19 SCHIEDAM, TEL. 26 28 51 Donderdags vond koopa vond De opruiming begint 17 juli a.s. BROERSVEST 135 b. De „Gratis maken" collectie, waarbij het prijsvoordeel door de grote inkoop aan de klant wordt doorgegeven in de vorm van het maken van de gordijnen, c. De exclusieve collectie, waarin o.a. zijn vertegenwoordigd Ploeg stoffen, Cumlaude en Crown Design (kamer hoog!) Tevens is een gedeelte van het atelier overgebracht naar de eerste verdieping van dit pand, ten einde te onderzoeken of de confectie-tijden kunnen worden ingekort. Zonder dat er dus op de begane grond verkopend personeel aanwezig is wordt getracht via voorbeelden en borden u zoveel mogelijk over gordijnen en de altijd daaraan verbonden gezelligheid te informeren. Voor alle benodigde inlichtingen kunt u in de reeds lang bestaande winkel op no 64 terecht. De aldus opgedane ervaring zal worden gebruikt bij het opnieuw inrichten van alle vestigingspunten. Ook wij verwachten dat .deze vorm van informatie aan een grote behoefte bij de „gordijn gezelligheid" zoekende klant zal voldoen. Zaterdag 5 juli vloog De Vrijheid een wedvlucht vanuit Duffel 93 km. Er werd om 10.45 uur gelost met een N.O. wind. Aantal duiven 565, eerste duif aankomst 12.24.07 uur. Laatste duif 13.08.58 uur. Uitslag: Breur 1, 3, 14. T. de Raaij 2, 8. Holleman 4. 6, 19, 22. Jac. Duymel 5. Wijnen 7, 10, 18. G. v.d. Harg 9. Paulussen 11. H. Put 12. Wenteler 13. A. v.d. Tuyn 15, 21. H. Egberts 16, 25. V.d. Berg Co. 17, 23. C. Lems 20. Comb. Poort 24. Gedeputeerde Staten van de provincie Zuid-Holland hebben verklaard geen bezwaar te hebben tegen de onderstaande besluiten van de gemeenteraad van Schiedam, waarbij, met een wijziging van de begroting van 1975, kredieten zijn verleend. De formele goedkeuring zal volgen, wanneer de begroting 1975 goedgekeurd zal zijn: ƒ.15.000,voor het kassen-complex van de stadskwekerij; ƒ.254.000,voor het verplaatsen van de 4-klassige kleuterschool naar de Vlaardingseweg; ƒ.47.300,voor het h uisvest i ngsonderzoek Tech nische Bedrijven; 141.000,voor de diverse - voorzieningen van hel stadhuis. Met ingang van 1 juli is de heer M. D. J. Stolk uit Schiedam benoemd tot algemeen direkteur van de N.V. Afvalverwerking Rijnmond. De heer Stolk was voor zijn aanstelling president-commissaris van de N.V. Afvalverwerking Rijnmond en gecommitteerde voor economische aangelegenheden bij het openbaar lichaam Rijnmond. De N.V. Afvalverwerking Rijnmond, opgericht op 1 november 1968 en gevestigd in het Botlekgebied, heeft als aandeelhouders de 23 Rijnmondgemeenten en het openbaar lichaam Rijnmond. De doelstelling van het bedrijf is het op een voor het milieu onschadelijke wijze verbranden van stedelijk, industrieel en chemisch afval. De investeringen in vaste aktiva bedroegen per 1-1-1975 234 miljoen. Het bijzondere van deze installatie is, dat hier op een fundamenteel andere wijze afval wordt verbrand dan in de bestaande installaties in binnen- en buitenland. De bij de verbranding vrijkomende energie wordt nl. benut voor de produktie van elektriciteit en gedestilleerd water. De installatie is zodoende een samenvoeging van drie fabrieken, t.w. een vuilverbranding, een elektrische centrale en een waterfabriek. Het In Schiedam woonachtige PSP-lid van provinciale staten, mevr. A. C. M. Blaauw-Rieu, heeft Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland enkele schriftelijke vragen gesteld over baggerwerkzaamheden in het gebied Midden Delfland en speciaal op de Woudweg binnen de gemeente Schiedam. 2. Het gebied, dat thans wordt opgespoten, valt in het streekplan Rijnmond onder de richtlijn „recreatiegebied van regionale betekenis". Op het gebied ten noorden van de Woudweg is in het streekplan de richtlijn „agrarisch gebied" van toepassing, maar aldaar vinden geen opspuitingswerkzaam heden plaats. 3. Het is juist, dat de landschappelijke en biologische kwaliteiten van een gebied als gevolg van opspuitingen teloor kunnen gaan. Hieruit vloeit echter onzes inziens niet voort, dat elke opspuiting in een (recreatie)- gebied en met name van de onderhavige terreinen als ongewenst moet worden beschouwd. Bepalend zijn in casu de vorm van recreatie en de recreatiemogelijkheden, die als uitgangspunt van de plannen van de gemeente Schiedam hebben gefungeerd. Mevr. Blaauw vraagt: 1Is het aan het college van gedeputeerde staten bekend dat de gemeente Schiedam in het gebied Midden Delfland in de omgeving van de Woudweg opspuitingswerkzaamheden verricht met baggerspecie uit de Rotterdamse havens? Dat volgens streekplan Rijnmond dit gebied een agrarische en recreatieve bestemming heeft? 2. Vinden gedeputeerde staten het juist dat de gemeente Schiedam dit fraaie polderland op deze wijze vernielt zonder dat de plannen voor Midden Delfland bekend zijn? 3. Welke stappen kunnen gedeputeerde staten ondernemen om aan deze natuurvernietiging een einde te maken? 4. Zijn gedeputeerde staten bereid te onderzoeken of de reeds opgebrachte specie wel geschikt is voor de toekomstige bestemming? Deze week hebben G.S. op deze vragen eveneens antwoord gegeven. Zij antwoordden dat het desbetreffende gebied is gelegen in de polder Vockestaert, aansluitend aan gronden, die reeds eerder door de gemeente Schiedam ten behoeve van woningbouw zijn opgespoten. De opspuitingswerkzaamheden in de polder Vockestaert worden verricht len behoeve van woningbouw en recreatie. In het toekomstige plan Midden Delfland is de polder Vockestaert een randzóne van het stedelijke gebied, bestemd voor geconcentreerde vormen van dagrecreatie. Aan deze vorm van recreatie bestaat grote behoefte. Bedacht dient te worden, dat door het inrichten van enkele terreinen voor geconcentreerde recreatievormen de mogelijkheden worden geschapen om de oorspronkelijkheid van het overige deel van het gebied dat dan minder zal worden betreden te bewaren. Daarmede wordt bereikt, dat de diversiteit van het gebied zowel in landschappelijk als in biologisch opzicht beter is gewaarborgd. 4. G.S. hebben aan de gemeente Schiedam ontheffing ingevolge de Verordening op de Opspuitingen Zuid-Holland verleend voor het doen uitvoeren van de onderhavige opspuitingswerkzaamheden, nadat wij de belanghebbende instanties, waaronder de Hoofdingenieur- direkteur Voor de Landinrichting in de provincie Zuid Holland. in de gelegenheid hadden gesteld ons hun beschouwingen ter zake kenbaar te maken. Tegen het voornemen ontheffing te verlenen zijn geen bezwaren ingekomen. Evenmin zijn beroepschriften ingediend tegen de ontheffing, zodat deze thans inherroepelijk is geworden. Uit het voorgaande zal duidelijk zijn, dat er geen redenen aanwezig achten de werkzaamheden te doen beëindigen. Middelen daartoe zijn overigens, gezien de onherroepelijk geworden ontheffing, niet beschikbaar. 5. Onderzoeken zijn reeds eerder verricht, onder andere door Gemeentewerken Rotterdam, afd. Havenwerken, in samenwerking met de Heidemaatschappij, en door het Instituut voor Cultuurtechniek en Waterhuishouding te Wageningen, tezamen met het Rijksinstituut voor Natuurbeheer en het Bosbouwproefstation De Dorschkamp. De resultaten van laatstgenoemd onderzoek zijn verwerkt in een publicatie van het Instituut voor Cultuurtechniek en Waterhuishouding, getiteld: „De kwaliteit van Rotterdams havenslib als ophoogm ateriaal voor recreatieterreinen in Midden Delfland". De onderzoeken hebben aangetoond dat het slib, mits bepaalde voorzorgsmaatregelen worden getroffen, goed als ophoogmateriaal is te gebruiken. Er is naar ons oordeel geen aanleiding eenzelfde onderzoek nogmaals vanwege de provincie te doen verrichten. Tenslotte deelt men nog mede, dat op verzoek van burgemeester en wethouders van Rotterdam met het oog op de, vooral over enkele jaren, te verwachten hoeveelheden slib uit de Rotterdamse havens een werkgroep hebben ingesteld, die tot opdracht heeft om in samenwerking met de desbetreffende gemeente en andere belanghebbende instanties de mogelijkheden van slibberging te inventariseren. De resultaten van deze studie zullen het naar verwachting mogelijk maken voor een langere termijn plannen op dit terrein Ie maken.

Het Nieuwe Stadsblad | 1975 | | pagina 3