Qqqq ÖQÜta "Cf taü MC&? 1 m Qqqil tatar Reactie Sociale staat 'HATO' OPRUIMING! 'I isnatuufHjk uiécf bij.... Trekking loterij Euphonia uitgesteld DUIVENSPORT P.V. Schiedam DEZE WEEK IN SCHIEDAM Enkele Restanten Rollen Luxe Huiskamer- Tapijt 'I i/natuuiVjkuittf bij.... Goedkeuringen G.S. S.C.V. Postduif HATO Alle reden tot lachen met 'n Liesting-zonnebril 17,50 Hoogstr. 154 Schiedam - Tel. 263787 10.000 Tabourettes 'I isrmtuurifjkwécrbty.... Luxe Relaxstoel OvniW'"1®*' Grote fijne gebloemde Parasols] Veilige opblaasbare P.V.C. Boot AFWEZIG VAN 21 JULI TOT 18 AUGUSTUS testing.. BRILLEN Opruimingspnjs HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 17 - WOENSDAG 16JULI 1975 automatische verstelbare voetsteun, dik gepolsterd kussen. Adviesprijs minimaal 69,- 180 cm doorsnee, in frisse kleuren. Overal betaalt U 45,- 160 cm lang Overal minstens 39,98 De opruiming begint 17 juli Schiekade 48, Rotterdam. Tel. 010-247.328. Vrijdag avond koopavond tot 9 uur. In Verbruikersmarkt Kralin gen - Oudedijk 149, Rotter dam-Kralingen. Tel. 010- 147.567. Vrijdagavond koop avond tot 9 uur. Noordvest 115 (tussen de mo lens Palmboom en Koren bloem) Schiedam. Tel. 010- 263.838. Donderdag koopavond. Door afwezigheid van verschillende bestuursleden is men genoodzaakt om de trekking van de loterij die gehouden zou worden op donderdag 24 juli in. Centrum Dukdalf uit te stellen tot donderdag 28 augustus. De tijd van trekking blijft hetzelfde evenals de plaats. Onder de kolom ,,Mijn mening" in het Stadsblad van woensdag 9 juli, trof ik een reaktie aan van de heer J. Krabbendam, Delflandseweg 334, Schiedam, op een bijdrage van Sebastiaan, uw wekelijkse kroniekschrijver. Mijn reaktie op het ingezonden stuk van de heer Krabbendam wil ik gaarne in de volgende punten samenvatten: A. Het vast (blijven) zitten aan de door ouders meegekregen opvoeding geldt niet alleen voor christenen; wanneer ouders vurig P.v.d.A. of V.V.D.- aanhangers zijn, zien we vaak dat ook de kinderen deze richting uitgaan, zodat ik meen dat deze kritiek op de kroniekschrijver geheel misplaatst is. B. Bij de vergelijking tussen de „roomse" overheersing en de zegen en/of vloek van het socialisme wijst de heer Krabbendam wat de „roomse" overheersing betreft uitsluitend terug naar het verleden, terwijl hij, sprekend over het socialisme, rept van „ooit zal kunnen doen". Tot welke lektuur de „jarenlange studies" van de heer krabbendam hem hebben gebracht, is mij volstrekt niet duidelijk. Hij zou dan bijvoorbeeld weten dat tijdens het bewind van Stalin in Rusland tallozen zijn geliquideerd en dat vandaag de dag in Rusland en ook in China honderdduizenden zuchten in concentratiekampen, om hun geloof. Eerder dan hiervan een ander te betichten, zou de heer Krabbendam er goed aan doen zijn mening op dit punt eens drastisch te herzien en niet mee te zingen in het koor van voornamelijk intellectuelen die alle heil in een (socialistische) heilsstaat zien liggen. C. Tot slot nog een enkel woord over de leugen, dat de eerste christengemeente, (wat was dat?) „zuiver communistisch" zou zijn geweest. Deze bewering is de meest verbreide leugen over het christendom. De uitdeling van goederen onder de armeren en de gemeenten geschiedde geheel vrijwillig. Het was geen programma of wet, of absolute dictatoriale dwang, zoals het echte communisme dit kent. Niemand werd er op aangekeken als hij het niet deed. Deze spontane mededeelzaamheid veronderstelde juist het eigendomsrecht van de enkeling. M. Monster, student theologie te Leiden. De P.V. Schiedam vloog met 40 oude duiven een wedvlucht uit Ruffex, 726 km. Een afstand die in 10 uur vliegen werd afgelegd. 's-Morgens gelost om 7 uur 10. Eerste duif 16.59.00, laatste 17.27.00. Uitslag: A. Suttorp 1-8. J. Doejaaren 2. J. Westerholt 3-4. Th. Stieber en Zn. 5-9. Tevens werd de africhting voor jonge duiven voortgezet met 400 stuks die gelost werden in Stroombeek, 110 km. Eerste 25 stuks: A. Suttorp 1-9-11. K. Verlinde 2-6-20. P. Grootveld 3-8-23. T. Stieber en Zn. 4. J. Doejaaren 5. A. Westerholt 7. Jack Doejaaren 10-12-14-19-24. D. Chatelain 13-16. R. v.d. Meij 18-22. G. Cornelissen 25. Het zal de heer Krabbendam verbazen te horen dat ik géén tegenstander ben van een sociale staat. Tenminste niet als wij daaronder mogen verstaan dat iedereen gelijke kansen krijgt en voor iedereen gezorgd wordt. WEL als het zou betekenen dat DE STAAT alle bezit in handen neemt en geen ruimte over laat voor Particulier Initiatief. En dan denk ik aan de bloeitijd van de SCHIEDAMSE GEMEENSCHAP en het jammerlijk verval van die S.G. sinds „De Overheid" daar de lakens uitdeelt en dat is al vele jaren zo. Dat „het Christendom" veel fouten heeft gemaakt is bepaald geen spiksplinternieuwe bewering. De Kerk is „op weg", zoals wij allemaal op weg zijn naar een betere maatschappij. Daarom al die veranderingen, al dat geëxperimenteer: omdat we anders willen, beter. Voor velen gaat het te vlug, er zijn zelfs gelovigen die alles het liefst bij het oude laten. Met het verlaten van de kerk, met een aftocht, bereik je natuurlijk helemaal niets. We moeten SAMEN proberen nieuwe vormen te vinden voor de Oude Waarden. Wat de heer Krabbendam schreef over het Communisme, als zou dat gelijk zijn aan het Christendom, zelfs beter... hij zal het niet erg vinden dat ik daar vierkant NEE tegen zeg. Het is n.l. niet hetzelfde of men zegt: „Al het mijne is ook van u" (in de tijd van de eerste Christenen) of: „Alles wat van jou is, moetje met mij delen" (zoals het communisme dat wil). Ik dacht dat het Communisme eigenlijk De Staat als enige bezitter erkende... ofschoon de praktijk niet zo idealistisch is. U gelooft toch niet dat het inkomen van kameraad Bresjnef gelijk is aan dat van kameraad trambestuurder? (Dat daar een verhouding van één op vijf in zou zitten?) Je kunt overigens fantaseren wat je wilt welk maatschappelijk systeem het beste is... ze zijn in feite allemaal even goed, MITS de mensen, daar komt het op aan: de ménsen allemaal goed zouden willen. Ik heb niet het gevoel dat we dMr al aan toe zijn! SEBASTIAAN Het open tennistoernooi van het park Spieringshoek is een succes geworden voor de parkbespeelster Ada de Mol-Wassenaar. Deze als eerste geplaatste in het damesenkel B slaagde er in alle verwachtingen waar te maken door de eindoverwinning in de wacht te slepen. Zonder moeite ging dat overigens niet, want de finalepartij tegen clubgenote Joyce Findhammer werd pas in drie sets beslist. Het open toernooi kreeg daarmee de apotheose die het verdiende. Immers de gehele week al viel van tennis op redelijk niveau te genieten. Het ziet overigens naar uit dat enkele banen van het tennispark Spieringshoek komende winter overkapt zullen worden om tennisliefhebbers ook in de winter in de gelegenheid te stellen hun sport te beoefenen. Tot op heden kon dat slechts in de sporthal Margriet gebeuren, maar omdat de vraag het aanbod verre overtreft loopt parkeigenaar Van der Torre met het plan rond enkele banen te overkappen. Een initiatief dat stellig met instemming ontvangen zal worden door de dames en heren tennissers. De cricketers van Hermes DVS zijn nog steeds volledig van slag af. Andermaal werd in de competitie verloren. Ditmaal bleek Quick Nijmegen de sterk voor de Schiedammers, die zo langzamerhand (de heren zelf zullen het overigens wel niet eens zijn met deze zinnen) op het randje van de afgrond balanceren. Zeker nu dat KNCB het protest van Hermes ten aanzien van de verloren prachtige patronen. Let op: 400 cm breed met zware schuimrug. Uit de series van 65 tot 80 gid. Nu uitzoeken zo van de volle rol voor trekkende meter^ De opruiming begint 17 juli Schiekade 48, Rotterdam. Tel. 010-247.328. Vrijdag avond koopavond tot 9 uur. In Verbruikersmarkt Kralin gen Oudedijk 149, Rotter dam-Kralingen. Tel. 010- 147.567. Vrijdagavond koop avond tot 9 uur. Noordvest 115 (tussen de mo lens Palmboom en Koren bloem) Schitdam. Tel. 010- 263.838. Donderdag koopavond. Dr. W. F. SCHEEPE is WAARNEMERS: Dr. G. W. Kentie, van Rijkpad 3 tel. 710219 Dr. R. v.d. Veen en Dr. J. v. Hasselt, Noordeinde 5 tel. 705282 Visite aanvraag uitsluitend via de boodschappendienst voor 9 uur. Tel. 206611 In het weekend uitsluitend via de boodschappendienst. wedstrijd tegen VUC (terecht) heeft afgewezen. Quick scoorde overigens tegen Hermes 142 punten. De voornaamste rungetter bij de Nijmegenaren was Jurriens die de helft van dit totaal voor zijn rekening nam. De aanval van Hermes bleek nauwelijks gevaarlijk, want zowel Geeratz als Van Wijk noteerden cijfers die aantonen dat zij beslist te bespelen waren. De beste cijfers waren voor Willems die twee wickets nam voor een handvol runs. Dezelfde Willems bleek ook aan bat tot veel in staat, want hij bleef met een kleine dertig punten not out. Ook Wil van Wijk (20), Hans de Roos (14) en Wim van der Sloot (20) kwamen in de dubbele cijfers. Voldoende voor de zege was het echter niet want de innings van Hermes strandde op een totaal van 114 runs. Burki en Huygen met respectievelijk vier en vijf wickets bleken voor de battingsdide van Hermes te moeilijk. Door dit opnieuw negatieve resultaat staat Hermes nog altijd op de laatste plaats met negen punten uit zeven wedstrijden. De enige vasthouder is nog het Haagse VUC dat maar drie punten meer heeft. JAN SPORTIEF Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland hebben geen bezwaar tegen onderstaande besluiten van de gemeenteraad van Schiedam, waarbij, met een wijziging van de begroting van 1975, kredieten zijn verleend. De formele goedkeuring zal volgen, wanneer de begroting 1975 goedgekeurd zal zijn. -ƒ.50.000,voor de subsidie voor de Stichting Schiedamse Gemeenschap; - ƒ.44.370,— voor de bestrijding jeugdwerkeloosheid -320.000,voor de speelplaats aan het Van 't Hoffplein; ƒ.92.000,voor de electriciteitsvoorzieningen van het „Novotel"; - ƒ.3.100,— voor de aanschaf van een 16 mm geluidsfilmprojektieapparaat t.b.v. het Stedelijk Gymnasium; -ƒ.17.435,voor voorzieningen t.b.v. 3 openbare lagere scholen; - ƒ.25.500,voor de aanschaf van boeken t.b.v. het boekenfonds l.e.a.o.; - ƒ.2.475,voor het aanbrengen van klapdeuren in kleutertoiletten. Tevens hebben Gedeputeerde Staten goedkeuring verleend aan het besluit van de gemeenteraad waarbij de begroting 1974 algemeen is gewijzigd. De S.C.V. Postduif vloog zaterdag 2 wedvluchten jonge duiven vanuit Strombeek, afstand 112 km. In het concours stonden 595 duiven. A. Heeren 1-5-10-21. P. v. Os en Co. 2-11-12. L. Toutijn 3-6. C. Tuinder 4. C. Robart en Co. 7-14. J. Verhaal 8. C. Geus 9. J. Koster 13. G. Muller 15. H. Brokling en Zn. 16-18. B. Rokers 17-20-23. W. v. Deurzen 19. P. Verheugen 22. M. v.d. Moezel en Zn. 24. L. Lems 25. Ruffex, afstand 724 km. In het concours 41 duiven. A. Heeren 1-2-3-5-7-9 en dipl. C. Robart en Co. 4 W. v.d. Hoeven 6. J. Koster 8-10. A. Brouns sj. 11. Couponnen tapijt, per meter vanaf 49, - Kipveren kussens (4 ponds) in 5 verschillende kleuren per stuk voor slechts 10,50. Zie onze etalage. Broersveld 178, Schiedam 'n Kleine greep: Vliegeniersmodel in wit-zwart- rood-groer, enz. >-n Ook polaroid/LÊ|3U Sportief damesmodel in ge mêleerde tinten. - Polaroid10,011 Glanzend wit metaal met pola riserende glazen, onbreekbaar Zéér exclusief herenmodel, in wit doublé met z.g. aj- meekleurende glazen ISO,- Clip-overs in polaroid en niet po lariserend voor de automobilist.. Met etuie, wordt gratis op maat van de bril geslepen. m -7*- VanafI9f/D 2th/aar garantie op uw bril Wij komen ook aan huis. 's Maandags gesloten. Leen kocht van de bekendste Kunststoffabrikant in do kleuren oranje, wit en groen, stapelbaar. Winkelwaarde 15,90 De opruiming begint 17 juli Schiekade 48, Rotterdam. Tel. 010-247.328. Vrijdag avond koopavond tot 9 uur. In Verbruikersmarkt Kralin gen Oudedijk 149, Rotter dam-Kralingen. Tel 010- 147.567. Vrijdagavond koop avond tot 9 uur. Noordvest 115 (tussen de mo lens Palmboom en Koren bloem) Schiedam. Tel. 010 263.838. Donderdag koopavond.

Het Nieuwe Stadsblad | 1975 | | pagina 17