Schiedams schoonsten..... De "24 uur van Schiedam" met mooie opbrengst van 5 mille voor het asyl HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 32 - WOENSDAG 3 SEPTEMBER 1975 Afscheid van dierenasyl-bcheerder Egge Boerma en z'n vrouw, Vierentwintig uur is een lange periode. Zeker als je het in die periode zonder ook maar één minuutje rust moet stellen. Toch vertelde Jan Gordijn, één van de grote mannen achter de vierentwintig uren van Schiedam, onmiddellijk na het helse spektakel: „Het was natuurlijk zwaar, maar het was allemaal best te doen. Ik zou nu zo willen beginnen aan de voorbereidingen voor een nieuw spektakelstuk. Wat mij betreft mag dat een volgende keer zelfs achtenveertig uren duren". Een volgende keer. Een zin die vierentwintig uur lang op een ieders lippen heeft gelegen. Want een ieder was het er tussen vrijdagavond acht uur en zaterdagavond acht uur wel over eens dat er een volgende keer moet komen. In een iets andere opzet natuurlijk, maar dat is van later order. Vierentwintig uur sport, spel en amusement. Plaats van handeling: de Schiedamse wielerbaan. Doel: centjes verzamelen voor het nieuwe dierentehuis. Egge Boerma en vrouw op de pedalen voor „hun" dierenasyl. Burgemeester Arie Lems (let op de handig toegepaste wasknijpers in de broekspijpen) in Cubaans legerkostuum aan de start. Om met het eerste te beginnen. Sport viel er genoeg te zien. Met als hoogtepunten de kartingwedstrijden. Een tak van sport die helaas nog een tikkeltje onbekend is in Nederland, maar die desondanks steeds meer in opkomst is. Wat beslist geen wonder genoemd mag worden, want er zijn weinig takken van sport die dermate spectaculair kunnen zijn als karting. Wat trouwens op de wielerbaan wel werd bewezen, want diverse toeschouwers volgden de races met open mond. Al kan dat laatste Bloemen voor Breur, winnaar van de bronzen medaille in de baan wedstrijd achter grote motoren. Burgemeester Lems sprak de veelbelovende renner feestelijk toe. N natuurlijk ook een gevolg van de slaap' geweest zijn. Spel. Ook dat kwam veel aan bod op de wielerbaan. Wat te denken van de strijd om het ronderecord op de smalle piste. Nadat burgemeester Arie Lems als eerste een tijd neergezet had van 44 seconden, probeerden tal van Schiedammers de tijd van Schiedams eerste burger te verbeteren, hetgeen vrijwel probleemloos lukte, want burgemeester Lems zal best een goed stadbestuurder zijn, maar fietsen kan hij beter overlaten aan anderen. Het duurde dan ook niet lang voordat zijn tijd werd verbeterd. De beste tijd kwam uiteindelijk op naam van de atleet Hans van Rasteren, die zijn rondje afdraaide in de snélle tijd van 22.8 seconden. Van Rasteren was trouwens toch erg succesvol op de wielerbaan, want ook de nachtloop en de autopedrace werd met veel overmacht door hem gewonnen. Zijn overmacht was zelfs zo groot, dat insiders deze all-roundsportman al een gouden toekomst voorspelden in de misschien noq komende Super Starwedstrijden (u weet wel die wedstrijden waar tal van sportlieden de meest uiteenlopende takken van sport moeten beo'efenen). AMUSEMENT De noemer amusement was uiteraard ook volop vertegenwoordigd. Eigenlijk zelfs vierentwintig uur lang, want het was in feite natuurlijk een en al amusement. Het begon allemaal met de huldiging van Jan Breur. Een dikverdiende huldiging, want deze Schiedamse wielrenner slaagde er tenslotte maar in om bij de wereldkampioenschappen wielrennen op het nummer stayeren voor professionals als derde te eindigen. Andere hoogtepunten in de amusementssector uiteraard het optreden van de zanger Ben Cramer die tot diep in de nacht zijn fraaie klanken de lucht inslingerde.

Het Nieuwe Stadsblad | 1975 | | pagina 32