ONDANKS TEKORT VAN MEER DAN GB.5 Mil IF Comité 700jaar Schiedam: Gezellige contact avond in de Vier Molens Isoleer uw huis nu: VP I THERMOWAND STICHTING OPEN HUIS Subsidie voorlopig verlengd! Slechte planning tekort aan mensen en gebrekkige organisatie heeft het comité parten gespeeld HATO Loupon Naam Adres Plaats I Tel1 HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 8 - WOENSDAG 3 SEPTEMBER 1975 Feest kan in z'n totaliteit zeker geslaagd genoemd worden V* Hoewel het feest ter gelegenheid van het 700-jarig bestaan van onze stad Schiedam nog niet geheel is afgelopen, immers de Nationale Dahliatentoonstelling zal op 5, 6 en 7 september nog plaatsvinden, heeft het comité het college van B en W een overzicht doen toekomen van de financiële uitkomsten van het feest. Het ligt in onze bedoeling dit overzicht te bespreken in de eerstkomende vergadering van de Commissie Algemene Bestuurlijke Zaken, alsmede in één der eerstkomende vergaderingen van de Commissie Financiën en Economische Zaken. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll iiiiiiiiiiiiimiüiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Helaas heeft het comité moeten constateren, dat het de het comité toegestane ƒ.150.000,heeft overschreden en wel met ƒ.66.694,31. De drie voornaamste oorzaken van deze overschrijding zijn de volgende. OORZAKEN De ontvangsten van entreegelden zijn helaas sterk achtergebleven bij de verwachtingen. In de begroting van het comité werden de entreegelden excl. de Nationale Dahliatentoonstelling geraamd op ƒ.112.400,—, terwijl de werkelijke entreegelden ƒ.75.507,25 hebben bedragen. Derhalve een nadelig verschil van 36.892,75. De revue „Krijgh de Claere". De eerste begroting, die door het comité twee jaar geleden werd opgemaakt, in aanmerking genomen de ƒ.100.000, die het comité werd toegezegd, gaf als kostenbegroting voor deze revue ƒ.45.000,aan. In september vorig jaar gaf de in eerste instantie verantwoordelijke produktiegroep een nieuw begrotingsoverzicht, sluitend met ƒ.47.000,kosten en een aantal P.M. postjes. Uit voorzichtigheidsoverwegingen nam het comité toen ƒ.52.000,kosten op in de begroting. Eerst vier weken voor de feestweek kwam de produktiegroep met de mededeling, dat er ƒ.21.000, bij moest, waarvan het comité dus reeds ƒ.5.000,had begroot. Toen het comité dit in eerste instantie weigerde, werd er medegedeeld, dat als het comité niet akkoord ging, de produktiegroep er sterk aan dacht om dan de uitvoeringen van de revue af te gelasten, omdat dan de voorstellingen qua aankleding, dekor etc. niet. de vereiste kwaliteiten zouden hebben. Gelet op de vele tijd, die ca. 90 vrijwilligers er aan hebben besteed en de kosten, die reeds waren gemaakt, heeft het comité besloten dan toch de revue doorgang te laten vinden. De uiteindelijke uitkomst is nog ƒ.4.188,06 hoger dan ƒ.68.000, zodat er op de revue een overschrijding heeft plaatsgevonden van ƒ.20.188,06. GRAMMOFOONPLAAT Daarnaast werd het comité eveneens 4 weken voor de feestweek verrast door reeds geheel vastomlijnde en zelfs al door afspraken bevestigde kontakten van de heer E. Verkade met een platenmaatschappij. Hoewel hij bij herhaling bevestigde, dat de plaat niet meer dan ƒ.7,50 aan produktiekosten zou vergen, het comité ontbrak in die periode de tijd om dit verder te veretteren, werd de uiteindelijke prijs ca. ƒ.9,25. Ook bij deze gesprekken werd geschermd met dreigementen, dat hij anders geen toestemming zou geven tot opvoering van de revue. Daar ondanks het enige malen herhaalde verzoek van het comité bijna geen enkele afspraak door de produktiegroep schriftelijk werd vastgelegd, is men ook hier tenslotte akkoord gegaan, temeer daar men er van overtuigd was dat op een geraamd bezoekerslal van 5.000 toch wel 1.000 grammofoonplaten verkocht zouden worden. PROGRAMMA'S Met betrekking tot de kosten van de revue heeft het comité de indruk gekregen, dat wel eens erg gemakkelijk over geld werd gedacht. Zo heeft het produktieteam van deze revue 4.000 programma's laten drukken, waarvan toch van te voren was vast te stellen, dat deze nooit verkocht zouden worden op een totaal van 5.000 geraamde bezoekers, waaronder veie paren. VERDWENEN De grammofoonplaten hebben echter een groot tekort opgeleverd en wel ƒ.7.834,11. Hoewel de verkoop via het Passagetheater, volgens de mondelinge informaties door het comitéleden ingewonnen, op zaterdagavond 24 mei reeds ca. 60 k 70, goed zou zijn verlopen heeft het Passagetheater medegedeeld, dat slechts 102 exemplaren zijn verkocht. Vervulde het comité dit met schrik, het feit, dat er bij de inventarisatie 264 exemplaren zoek bleken te zijn deed het comité verbleken. Eerst 4 weken na afloop van de feestweek, werd één der comitéleden desgevraagd medegedeeld, dat de platenmaatschappij het tweede deel van de aflevering midden in de feestweek had afgeleverd bij het Passagetheater. Daar er niemand aanwezig was had men de platen in het gebouw achtergelaten en was weer vertrokken. Is dit een minder zorgvuldige handelwijze van deze maatschappij, het verbaast het comité eveneens dat niemand in het Passagetheater, terwijl de verkoop van de platen over het theater liep, de moeite heeft genomen direkt na aantreffen de levering te tellen of in ieder geval het comité hieromtrent in te lichten. Eerst vier weken later, toen iemand van het comité naar de financiële afwikkeling kwam informeren, bleek bij inventarisatie, dat er een groot aantal exemplaren verdwenen was. Naast het feit, dat het aantal overgebleven exemplaren het comité ten zeerste heeft teleurgesteld, lijkt het comité ook de opgave van het Passagethcater, 102 platen, verbazingwekkend laag. Omdat niemand echter kan uitmaken of er nu wel of niet volledige levering heeft plaatsgevonden en het comité omdat er over de levering geen klachten waren geweest van het Passagetheater inmiddels reeds waren overgegaan tot betaling van het volledige aantal, heeft men helaas deze zware verliespost moeten incasseren. FILM ln de begroting, welke het comité heeft gehanteerd, was een ruimte van ƒ.6.650,voor diverse kosten. Daarvan heeft het comité voor .5.919,52 gebruik gemaakt. Voor dit geld is o.a. met steun van Muys de Winter 7.500.en van Wilton- Fijenoord if.3.500,een één-urige film gemaakt over de gehele feestweeek. Kosten hiervan bedragen, na aftrek van de bijdragen van beide bovengenoemde bedrijven, ƒ.2.920, Tenslotte heeft het comité geen ƒ.150.000,— doch ƒ.148.901,98 ontvangen, omdat er voor een bedrag van ƒ.1.098,02 is afgeboekt als kosten voor 15 legmedailles. Het comité heeft deze legmedailles nooit besteld en ze ook niet gebruikt. Ondanks enkele pogingen daartoe is het bedrag nooit bijgeschreven op de rekening-courant. Uit het bovenstaand valt af te leiden, dat het uiteindelijke tekort t.o.v. de begroting wordt veroorzaakt door: minder entreegelden; meerkosten revue „Krijgh de Claere" (inclusief de grammofoonplaat); onvoorziene uitgaven en een voordelig verschil overige posten, totaal komt op ƒ.66.694,31. Bij dit tekort zijn achtergebleven dekors van de revue, vlaggemasten en 615 grammofoonplaten niet gewaardeerd als voorraad. Indien dit wel geschiedt wordt het tekort vanzelfsprekend minder. TOCH GESLAAGD Het comité is van mening, dat ondanks alles een groot aantal aktiviteiten geslaagd kan worden genoemd. Werd hiervoor uiteengezet, dat de revue „Krijgh de Claere" voor een groot deel mede verantwoordelijk is voor de overschrijving, het zou niet juist zijn te verhullen, dat het comité van mening is, dat deze revue een der hoogtepunten van de feestweek is geweest. Wellicht dat dan ook bij een beschouwing van het tekort niet uit het oog mag worden verloren, dat een 90-tal medewerkers, jonge en ouderen, met veel plezier gedurende ca. 8 maanden vele avonden aan deze revue hebben besteed en dat een kleine 5.000 bezoekers aan de uitvoeringen plezier hebben beleefd. In feite vanzelfsprekend zijn er op het grote aantal aktiviteiten ook minder geslaagde bij. Jammer, dat deze aktiviteiten precies voor een belangrijk deel van de opbrengsten hadden moeten zorgen. Wellicht, dat dit mede veroorzaakt werd door het feit, dat het comité te veel heeft geprobeerd te organiseren of te doen organiseren met te weinig mensen, waardoor deze mensen voor en tijdens de feestweek, ondanks de grote inzet, die zij hebben getoond, toch te weinig tijd en aandacht aan elke aktiviteit afzonderlijk hebben kunnen besteden. TREKKER Toch heeft het comité geconstateerd, dat één programma-onderdeel, waarover wellicht te veel woorden zijn gezegd, de beslist grootste publiektrekker voor 1 avond is geweest. Waren er 's-middags al 790 bezoekers aanwezig geweest bij de opname van de ,,Op Losse Groeven" TV-show, 's-avonds waren er niet minder dan 1990 betalende bezoekers getuige van een ,,Op Losse Groeven" show. Wellicht dat niet ieder verheugd zal zijn over de grote belangstelling voor dit soort programma's, maar het is in ieder geval gebleken dat een groot publiek hiervoor zeer geïnteresseerd is. NEGATIEF Het comité voelt zich genoodzaakt iets te zeggen over een aantal negatieve perspubiikaties. Vanzelfsprekend en onmiddellijk geeft het comité toe fouten te hebben gemaakt. Zo blijkt nu, dat het comité o.a. in eigen enthousiasme ook ditzelfde enthousiasme bij anderen verwacht had. Resultaat was een groot tekort op entreegelden. Boven alle verwachtingen trok de grote manifestatie „Schiedam Maakt T" in de Margriethal 25.000 bezoekers. Een leuk succes tegen de achtergrond van de andere tegenslagen. Op bovenstaande foto de opening van de manifestatie door ir. B. Wilton. Dit heeft waarschijnlijk toch wel nodeloos een flink aantal bezoekers gescheeld. Het comité maakt in haar overzicht nog graag melding van de steun, welke het comité heeft ontvangen van een aantal Schiedamse of in Schiedam werkzame bedrijven. Daarnaast is inderdaad gebleken, dat bijv. de laatste zaterdag een te druk bezet programma heeft gehad. Maar het is daarnaast toch ook wel zo, dat bij de presentatie van het programma geen der aanwezige persmensen het drukke programma, ook op de laatste zaterdag een bezwaar achtte. STEUN Daarnaast heeft het comité het betreurt, dat bijv. helaas het vraagteken vergeten was in een stukje getiteld „Schiedam maakt 't een mislukking", waardoor de kop de lading van het stukje niet meer dekte, maar gelet op het gegeven dat vele mensen slechts de koppen in de krant lezen, toch wel een verkeerde indruk achterbleef. Het toppunt was wel de kop bij een maandagavond-artikel op 26 mei, geschreven over de revue, waarbij de kop uiterst negatief was, terwijl de inhoud van het stukje zelf, hoewel ietwat onevenwichtig opgebouwd, beslist niet negatief was, integendeel. Speciale aanbieding decora tieve gord.stoffen en open wave, v.a 4,95p.mtr Vloerbedekking uitsluitend merkartikelen tegen aan trekkelijke prijzen. Levering van meubelen via de erkende meubeltoonzalen. Verder klein antiek en curiosa, w.o. haantjes klok, harp- slingers, hollandse regula teurs, schwarzwalderklokken j enz. Broersveld 178 - Schiedam Telefoon 264415 De laatste vrijdag van de maand is er een contactavond van „Stichting openhuis" in de „Vier Molens". Zo ook vrijdag j.l. waar er een gezellige drukte was en er gedanst werd op de muziek van de „FJappy Sound" band. Tussendoor werd er een demonstratie dansen getoond door medewerkers van dansschool Sitton met de pare'n Jaap van Mourik en mej. 't Hart en Aad Bons en Trudi van Goch. Hetgeen beide paren lieten zien, brachten de hander van de bezoekers op elkaar, daar inen van het gebodene had genoten. Het was gewoon heerlijk om naar te kijken. Schijnbaar geïnspireerd door wat men gezien had werd er daarna door de bezoekers zelf ook ijverig gedanst, terwijl er tussendoor enkele leuke prijsjes verloot werden. Opmerkelijk was het dat er deze keer veel bezoekers waren in de leeftijd tussen 25 en 60 jaar, hetgeen het uiteindelijk doel is van het bestuur der stichting. De dames van de werkgroep zorgden nog voor een hartige hap. Zij boden tegen zeer laag tarief een heerlijk portie bitterballen aan, waarvan 3e opbrengst bestemd is voor de kosten dezer avond daar er nog steeds geen subsidie's voor de groep 25-60-jarige bestaat. Mogelijk gaat de gemeente daar eens iets aan doen. Alles bij elkaar, was het een zeer gezellige avond, die door een der leden van de werkgroep besloten werd met een oproep om medewerkers voor de Kerst-in 1975 die gezien de voorbereidingen, een bezoek zeker waard zal zijn. Zij die medewerking aan de Kerst-in willen verlenen kunnen zich opgeven op de volgende instuifavonden die gehouden wordt op de laatste vrijdag van september. spouwmuurisolatie volgens het Dancotherm systeem van Thermecom, Zierikzee. Meer dan 15 jaar ervaring met Dancotherm in Nederland. glasisolatie met Rapid Pane dubbele beglazing. Snelle levertijd en 10 jaar garantie. Vul onderstaande coupon in en stuur hem in open enveloppe (geen postzegel plakken) aan VP Thermowand, Antwoordnummer 205, De Lier 2253. U kunt ons ook even bellen Tel. 01745 5240'. na 18.00 01745 5005/2114. Spouwmuurisolatie isolerende beglazing Documentatie Vrijblijvende offerte

Het Nieuwe Stadsblad | 1975 | | pagina 8