De allerlaatste Kadett is voor de bakker Zonnebloemwedstrijd op Vijfsluizen De Open Deur AFGESLANKT KLEIN DEZE WEEK IN SCHIEDAM Pasfoto's Foto V. Vuuren HISTOR 19.50 Mobylette J. HUIS Th. Engering SNIJBONEN MOLEN BABYFOONS RADIOHOBBY CENTRUM Opel Kadett Coupé -J 3 3 A,'L'3lil HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 24 - VRIJDAG 12 SEPTEMBER 1975 We beginnen deze sportrubriek eens met een gebeurtenis die ver buiten onze grenzen plaatsvond. We doelen op de interland die het Nederlands elftal woensdag in Kattowice tegen Polen speelde. Een wedstrijd met een voor Oranje wel erg negatief resultaat, want de 4-1 nederlaag tekent duidelijk af dat het Nederlands elftal de successen die het bij de wereldkampioenschappen in West- Duitsland behaalde, niet kan continueren. Ondanks de ruime nederlaag is het echter nog geenszins uitgesloten, dat Nederland alsnog poulewinnaar wordt. Dan dienen echter de komende interland tegen Polen (15 oktober) en Italië (22 november) wel gewonnen te worden. Tegen die tijd zien we echter wel weer. Nu eerst aandacht voor de clubbladen. We beginnen dan met de Schiedam krant, het cluborgaan van Schiedam. Daarin lezen we op de eerste pagina dat voorzitter Jo van der Touw binnenkort een kwart eeuw de voorzittershamer van Schiedam hanteert. Een gebeurtenis die uiteraard niet onopgemerkt voorbij zal gaan. De festiviteiten beginnen op woensdag 24 september. Tijdens de algemene vergadering die dan wordt gehouden, zal het jubileum formeel worden ingeluid. Twee dagen later volgt in het clubhuis van Schiedam voor genodigden een receptie. Daar zaJ zaterdagavond een instuif gehouden worden voor de eigen leden van Schiedam. Drukke dagen derhalve voor Jo van der Touw. Terecht echter wordt hij in het zonnetje gezet, want het gebeurt niet elke dag dat een en dezelfde persoon een kwart eeuw voorzitter is van een sportvereniging. In hetzelfde clubblad staat vermeld dat Schiedam met een trimploeg is gestart. Liefhebbers en liefhebsters kunnen zich opgeven bij mevrouw T. Gudde (711876). Er wordt op zaterdagochtend getrimd. De kosten zijn vrijwel nihil. Vanavond viert de basketbalvereniging The Lakers, feest. En met reden want deze club bestaat tien jaar. Ter gelegenheid daarvan wordt in „De Amstclbron" aan de Broersvest een feestavond gegeven, de muziek zal worden verzorgd door het Lakers Discoteam onder leiding van Hans Rokers. Daarnaast staan tal van verrassingen op het programma. Welke dat zijn wil voorzitter Stuurman nog niet verklappen. Dat ziet u vanavond wel! Het tennisseizoen tit er bijna op. Nog een paar weken en de banen zullen weer voor een half jaar gesloten worden. Op het ogenblik wordt er echter nog volop getennist. Ook bij TSF waar twee weken geleden begonnen werd met het parktoernooi. Dat parktoernooi nadert de beslissende fase. Indien het weer het toelaat zullen morgen (zaterdag) de finales plaatsvinden. Bij de dames steken Gré Olthof en Monique Egbers met kop en schouders boven de rest uit. Deze B-speelsters (zoals bekend de hoogste klasse) staan morgen in drie finales. Allereerst in de damesenkelfinale, maar daarnaast ook nog in de damesdubbel en de mixedfinale. De enkelfinale belooft een boeiend duel te worden. Aan de ene kant de ervaren titelverdedigster Gré Olthof, aan de andere kant de jonge talentrijke Monique Egbers. In het damesdubbel is Gré gekoppeld aan Nel Oprei en Monique aan Mirjam Koens. Ook dit wordt een „open" duel. In de mixed moet Gré het samen met Rob Jalving opnemen tegen Monique en Jan Baard. Het koppel Olthof-Jalving heeft op papier de beste kansen. De finale herenenkel B gaat tussen Ronald van Vliet en de winnaar van het duel Wim van den HeuvelJan Baard. Eerstgenoemde heeft in deze wedstrijd de beste kansen. Of hij in de finale echter opgewassen is tegen de jeugdige Ronald van Vliet valt te betwijfelen. In de herendubbelfinale ontmoeten Ronald van Vliet en Dick Sikkelerus het koppel dat als winnaars uit de bus komt in de halve- finalewedstrijd Tyson/Baard tegen Gouweleeuw/Schipper. De finale bij de dames in de C-klasse gaat tussen de winnares van het duel Mey/Kleinoote van Os en Hilda Mertens. De damesdubbel tussen Barendswaard/Egbers aan de ene kant en Mey/Kleinoote van Os aan de andere kant. De mixed-finale gaat tussen de winnaar van het duel Mey/De Vos Burchthart en Datema/Smits en het koppel Eqbers/Hartog. Laatstgenoemde komt ook uit in de heren enkelfinale. Hij ontmoet dan de winnaar van het duel Jan van StrienWim Groene wegen. In de herendubbelfinale komen Hartog/Stahlie uit tegen Huisman/Van Gerwen. In de D-klasse ontmoet Wouter Don in de herenfinale de winnaar van het duel Groenewegen/Teegelaar. In de herendubbelfinale zullen De Vos/Burchhart en Jungerius het op moeten nemen tegen het koppel Van Vuuren/Streng. In de mixedfinale komen De Ridder en Jungerius uit tegen het echtpaar Heeze. De vrouwelijke helft van dit echtpaar speelt ook de damesfinale in D. Zij ontmoet daarin mevrouw Van Ravens. In de damesdubbelfinale ontmoeten Pouwels/Verhoef de winnaars van de halve finalewedstrijd Majoor/Ravens tegen Van Schijndel/Heeze. De finalewedstrijden worden de gehele zaterdag gehouden 'op het tennispark Van Vliet aan de Stadhouderslaan. Het parktoernooi wordt 's-avonds (en vermoedelijk pas 's-nachts) besloten met een feestavond, waaraan een koud buffet voorafgaat. Genoeg over tennis. Over naar het voetballen. Morgen en overmorgen komen de amateurs opnieuw in de weide. Zo ook de enige betaalde vereniging die Schiedam rijk is, te weten SVV. De roodgroenen moeten het opnemen tegen Vitesse. Een lastige tegenstander waardoor het niet uitgesloten is dat SVV opnieuw met lege handen het veld zal verlaten. Laten we echter hopen dat dit een al te pessimistische benadering is... JAN SPORTIE PS: ik heb Henneslid Cherry Willemsen nog steeds zijn liter Bokma niet kunnen geven. Het wachten is op het clubblad van Hermes met daarin opgenomen zijn adres. Waarom krijg ik dat clubblad eigenlijk nog steeds niet? Van onze autokrantredactie: Opel wil de concurrentie te lijf gaan met een nieuw type Kadett, dat het vooral zal moeten gaan opnemen tegen de Renault 5, de Fiat 127, Peugeot 104 en de Volkswagen Golf. Omstreeks augustus/september komt namelijk de Kadett City op de markt, die slechts 3.89 meter lang en 1.57 meter breed is en hierdoor bij uitstek geschikt zal zijn voor het stadsverkeer. Met de drie deurs uitvoering van de „City" rondt Opel haar Kadett- programma af. Kenmerkend voor deze nieuwste Kadettvarjatie zal de grote, wijdopenslaande achterdeur zijn. Er is dan ook veel plaats voor Na een tijd van rusten en nieuwe kracht verzamelen gaan we de reeks van Open-Deurdiensten vervolgen. Steeds streven we bij deze diensten ernaar zowel de toespraak als de muziek af te stemmen op hen die de kerk nog niet zo dikwijls van binnen hebben gezien. In de Martinuskerk in Groenoord zal op 14 september om half 10 de 4e Open-Deurdienst van dit jaar worden gehouden. Deze wordt geleid door ds. H. Aalbers uit Oegstgeest. Thema: „God en mens in één adem". Het bij velen bekende „Happy Generation" uit Groenoord o.l.v. René Fons, zal het muzikale gedeelte voor haar rekening nemen. Voor de vakantie steeg het aantal bezoekers gestaag. Wij hopen dat dit ook nu zo zal blijven doorgaan en dat wij ook u zullen mogen begroeten. bagage, temeer daar de achterbank kan worden neergeklapt. Deze troef op de markt is uitgerust ondermeer met bekrachtigde schijfremmen voor, radiaalbanden en verwarmde achterruit. Het „Deluxe"- model heeft in aanvulling hierop onder andere autogordels met oprolautomaat en hoofdsteunen op de voorstoelen. Als krachtbron wordt de beproefde Zo ziet de City eruit, de nieuwste aanwinst van Opel. Deze korte Kadett moet het lang kunnen uithouden in de concurrentieslag met Volkswagen, Fiat, Peugeot en Renault. 1200cc Kadett-motor gemonteerd in „N" (49 pk) -of „S" (57 pk) - uitvoering. Het is opmerkelijk dat Opel een van de weinige merken is, die voor een klein model aan een automatische transmissie heeft gedacht. Vaak willen de constructeurs er niet aan, maar gelukkig heeft Opel deze vergissing niet begaan. De automatische versnelling kan in combinatie met de S-motor worden geleverd. De prijs van de City is nog niet exact vastgesteld, maar zal zodanig zijn, dat Opel kan zeggen: „De City? Die zit!". De bedoeling is dat de aanschafprijs omstreeks de 10.000 gulden zal gaan liggen. De ontspanningscommissie van de Volkstuindersvereniging „Vijfsluizen" organiseerde ook dit jaar weer een zonnebloemwedstrijd voor de jeugd. Nog geen vijf weken geleden gingen de ongeveer 120 door voorzitter D. Faber op eigen tuin getrokken stekken de grond in. De kinderen die aan de wedstrijd meededen zochten hiervoor een gunstig plekje in de tuin van hun ouders. De stekken waren toen zo'n tien tot vijftien centimeter hoog en ontwikkelden zich in zeer korte tijd tot volwassen planten. Het prachtige zomerweer van de laatste maanden heeft het groeiproces gunstig beïnvloed. De zonnebloemen werden een dezer dagen stuk voor stuk gemeten waarna bleek dat Tinka Luyten van tuin nr. 86 winnaresse van de wedstrijd was geworden. Haar zonnebloem bereikte een lengte van 3.90 meter, goed voor de hiervoor roulerende wisselbeker. Op de tweede plaats kwam Reijna Vreeswijk van tuin nr. 368 wiens bloem 2.75 meter hoog is geworden. Als derde eindigde Judith v.d. Kraan van tuin nr. 303 die vorig jaar de wedstrijd op haar naam bracht. Haar zonnebloem kwam nu tot een groeihoogte van 2.65 meter. De troostprijs is toegewezen aan Robert Schell van tuin nr. 45. De door hem gezette stek had niet aangeslagen met als resultaat een bloem van 40 cm. Hoe goed het zonnebloemjaar wel is geweest bewijst de aanwezigheid op een der tuinen van een bloem die tot een hoogte van 4.25 meter reikt. De prijzen van de wedstrijd worden mitgereikt tijdens een op 27 september aj. te houden feestavond in het clubgebouw. Hier zal Judith v.d. Kraan de door haar vorig jaar veroverde wisselbeker overdragen aan de kampioene van 1975, Tinka Luijten. Te koop: Batavus brommer, moet bijgesteld worden, t.e.a.b. Tel. 709763. Koop uw nieuwe Ford automobielen bij: Vert. J. Hofman, tel. zaak: 348823, privé 355933. Te koop gevraagd: stacaravan, omg. Hoek v. Holland, 's-Gravezande ol Monster. Brieven onder nr. 101 bur. Groot Vlaardingen, Postbus 52, Vlaardingen. Te koop: 4-pits gasstel; koelkast; tafelmodel. Tel. 704887. Te koop: Puch, 1 jaar oud, in zeer goede staat, tel. 708115, Maris, Griegplein 113. Te koop: duikpak, mt. medium, compl. ƒ.300, Tel. 710183, Alph. Ariènstr. 52, Schiedam. Uw bontmantel perfekt pas send maken. Ook moder niseren, repareren. Fa. Revicolor, Provenier singel 60, Rotterdam achter C.S. Din. en zat. na 1 uur gesloten. Tel. 010-245788 Hulp gevraagd voor lx per 14 dagen. M. Ruseier, Rotterdam sedijk 239A, tel. 263146. klaar terwijl U wacht Let op het juiste adres: Hoogstraat 104-106 Schiedam. Bespaar geld... Repareer het zelf. Onderdelen voor alle merken wasautomaten: deurrubbers, pompen, verwarmingselementen, toe- en afVoersIangen, V-snaren, aansluitsets. Onderdelenshop „Elektro Techniek", Broersveld 11- 12, Schiedam. Juwelier C. E. Meier, Groenelaan 64, Schiedam, tel. 262641. Ruim gesorteerd in uurwerken, goud, zilver, doublé. Eigen reparatie-atelier voor goud, zilver en uurwerken, dus... voordeliger. Het juiste adres voor witten, schilderen en behangen. Vrijblijvend prijsopgave. V.d. Sluis, S. v. Houtenlaan 23, tel. 715842 »f 708303. Te koop: natuurstenen salontafel ƒ.40,Alleen zaterdag: Parkweg 105, tel. 710161. Te koop: 4 st. oudholl. keukenstoelen. Burg. Knappertlaan 265B. Wij vragen te koop: inboedels, ijskasten, gasfornuizen, antiek, vloerkleden, naaimachines, lompen en div., ook voor woningen ontruimen. Plevier-den Haan, tel. 010- 658693, na 17.00 uur: tel. 010-766730. Te koop: zwart-wit t.v., vaste prijs ƒ.250, moderne 6 trouwjapon met toebeh. mt. 40. Nw. Maasstr. 18B, tel. 261496. 850 KLEUREN LAKVERF I ook mat RUBENSPLEIN 20 ALTIJD GOED Gevraagdgoede coupeuse voor het maken van enige kleding. H. J. v.d. Wey, tel. 707094, na 18.00 uur. Te huur gevraagd: woning, Schiedam of omg. Overname geen bezwaar. Tel. 010-652008. FABRISTRAAT 29 Naar de wintersport in Noorwegen? Boek bij de Spaarbank anno 1820; 8 dagen reeds v.a. ƒ.495, De Spaarbank anno 1820 voor uw glasverzekering reeds v.a. ƒ.17,50 per jaar. Te koop: Fiat 124 Sportcoupé Spec., t.e.a.b Geerrits, Edisonstr. 8B, tel. 374680. GEVONDEN in zuid: jonge lapjespoes met groer bandje. In. tel. 266266. Te koop: Simca 1000, bjr. '69. Tel. 263603. Te koop: Opel Record, 1968, t.e.a.b. Rotterdamsedijk 68C Schiedam. Daf 55 Combi, oranje, bjr. aug. '71, als nieuw, ƒ.2150,—. Tel. 714094- 261797. Gevraagd: eethoeken, koelkasten, bankstellen, wandmeubels, gasfornuizen, gashaarden, enz., kompl. inboedels, antiek, e.d., alles tegen kontante betaling. De Vormer, tel. 702122. Te koop: Ford Taunus 12M, 1970, i.z.g.st. Jansen, Nw. Haven 281. CitroënDyane 6, bjr. mei '71, als nieuw, ƒ.2150, Tel. 714094-261797. Zowel normaal als draadloos vanaf 19,95 bij Westhavenkade 26 Tel. 35 76 05 Vlaardingen Te koop: salontafel, rookglas; groene fauteuil; kinderwagen 4 in 1;Is uw auto defekt? Wij hobbelpaard. Alles tegen helpen direkt aan alle 2e spotprijs. Halleystr. 42B, hands onderdelen. Grote WASMACHINES, zo van de fabriek. Let op!! Snel wassers ƒ.125, langzaamwassers ƒ.225, kombinaties ƒ.350, centrifuges ƒ.89, wasautomaten ƒ.350, AEG Turnamats van ƒ.1195,voor ƒ.799, desgewenst gemakkelijke betaling. HOWACO, Edisonstr. 47B, Schiedam, tel. 152984. tel. 268381. Laat uw meubelen vakkundig bekleden en repareren in de werkplaats van M. Blom, tel. 263513 - 184834. Timmerbedrijf C. L. v. Hoek, voor alle timmerwerken. Exklusieve houten wanden, scheidingswanden, enz. van Swindensingel 50B, tel. 268273, b.g.g. 268039. 42B, hands onderdelen, sortering banden -ƒ.10,en voor v.a. uw Te koop: sloopauto, ijzer en metalen vloerbedekking kleur geven wij een hoge prijs en berber 8x4, z.g.a.n.; voor uw auto een salonkast 1.50 hoog, 2.60 vernietigingsverklaring, lang, hoogglans; Westmolenstr. 17, ook 's- radiomeubel; bankstel rood zaterdags. Tel. 261550- velours, alles i.g.st. C. M. 262403. Rond, H. Heijermansplein 17, Schiedam-Woudhoek,Te koop: bedbank met tel. 707851. secretaire, wit met rode Te koop piano of vleugel. 255195. knoppen, z.g.a.n. ƒ.200, gevraagd: Onderdelinde, H. Tel. Bosmansplein 110, tel. 7153%. Rotterdamsedijk 146 Telefoon 269522 Witten, behangen en vloerbedekking, gordijnen, vitrage, alles in één hand. Dat is kompleet woning inrichten. Tapijten van alle bekende merken uit voorraad leverbaar en gratis gelegd. C. G. Veringmeier - interieurverzorging- stoffeerderij, St. Liduinastr 52, tel. 260193. I e koop: tvpc '69. i./.g.st. Vr.prijs 1250.-. Radio, trekhaak plus nw. Kom schokbeti- ders. tel. 15.72.79 na 18.00 uur.

Het Nieuwe Stadsblad | 1975 | | pagina 24