Drie titels voor geitenfokkers (VictoricD Afbouw Hargalaan Viswedstrijd bij "De Kandelaar J [ElCENllAAM Projekt gaat 2 miljoen kosten Wie er in de rij staan voor een nieuwe sporthal Nieuw Zo Goed Als Nieuw naast elkaar op Victoria's Autoshow van het Jaar I I I I I I I I I I I. EXPOIIAI vanWOERKOM SANITAIRE INSTALLATIES Koffiemorgen voor alléenstaanden Welkom op 11,12 of 13 september in Het Mercedes Benz-centrum wft NIFUWE STADSBLAD - PAGINA 8 - VRIJDAG 12 SEPTEMBER 1975 DODENHERDENKING Dinsdag 16 september vindt op de algemene begraafplaats in Schiedam een wat verlate herdenking plaats van de ongeveer 50 Schiedammers die in de tweede wereldoorlog zijn omgekomen. Bij 24 graven waarin een aantal gevallen rusten is een muurtje gezet waaraan een kruis is geplaatst. Burgemeester Lems zal op die dag *s- middags om vier uur namens het gemeentebestuur een krans bij dit kruis leggen. Iedereen die belangstelling heeft voor deze sobere plechtigheid dient om 15.45 uur bij de aula van de begraafplaats aan de Laan van Spieringshoek aanwezig te zijn. Plannen bouw 2e sporthal rond Voor indoorsporten is de huidige sporthal al geruime tijd regelmatig volgeboekt. Er is geen uurtje meer onbezet maar dan ook permanent. Hoe groot de behoefte is aan een tweede hal zoals deze er nu gaat komen spreekt wel uit de aanvragen voor speelruimte die de laatste tijd bij het Stichtingsbestuur Sporthal zijn binnengekomen. Van tennisclubs nu het „indoortennis" een steeds grotere vlucht gaat nemen. Door handbal en korfbalclubs; de F.C. „Nieuwland"; de I.V.S. „De Ooievaars". Een aanvrage door het Verpleeghuis „Nieuwe Waterweg Noord" (speelruimte) en een door de Drumband van DOK en door trimmers. De honkballers wensen uren om te kunnen trainen. Dan is het zaalvoetbal een tak van sport geworden die sterk is aangeslagen bij de clubs en het publiek. Ook de schoolsporten zullen de nodige uren gaan opeisen als de realisatie van een tweede hal een feit is geworden. Het begint er op te lijken dat Schiedam over niet al te lange tijd over een tweede sporthal kan beschikken. In 1972 ging het college van B en W akkoord met een door het dagelijks bestuur van de Stichting Sporthal te komen tot de realisatie van een uitbreiding van de bestaande sporthal daterende uit 1966. In beginsel althans want men wist niet goed raad met de manier waarop dit moest gebeuren. Een hiervoor aangewezen architect bracht drie plannen ter tafel. Een hiervan hield in de hal uit te bouwen. Het „aanhangsel" moest echter worden uitgerust met een orginele sporthalvloer van hout zodat ook de bestaande vloer zou gaan verdwijnen. Een vloer die geschikt was om er manifestaties op te doen plaats vinden zoals beurzen en tentoonstellingen. Het besluit is inmiddels genomen om tot het plan voor een totale nieuwbouw over te gaan. Dit plan behelst de bouw van een tweede hal die in dezelfde rooilijn komt te liggen met de bestaande, oostelijk hiervan in de richting van het hier droog gelegde gedeelte van de Poldervaart. De hal krijgt een speelruimte, groot 42 bij 29 m2; wordt uitgerust met een vloer om topsport op te bedrijven en een tribune welke plaats biedt aan 130 toeschouwers. Tussen beide hallen in komt laagbouw met een bovenverdieping. V Behalve de halverbinding en een nieuwe kantine komen hier spelersaccommodaties; een scheidsrechters-kamer en bergruimten voor turn- en andere toestellen benodigd voor zaalsporten. Op de bovenverdieping worden o.a. een bestuurskamer en administratieruimten ingericht ten behoeve van de Stichting Sporthal. Het gekozen plan, waarmee twee miljoen gulden is gemoeid, kreeg het fiat van het college van B en W en de Sportraad. De financieringsplannen zijn eveneens rond en krijgen voorrang zonder dat de plaatselijke wijkaktiviteiten tekort worden gedaan. Het college heeft inmiddels de bij de voorbereidingen betrokken gemeentelijke diensten opdracht gegeven verslag uit te brengen over hun zienswijze aangaande de te realiseren nieuwbouw. Het geval sporthal is een slepende kwestie geworden, aldus het dagelijks bestuur van de Stichting Sporthal, dat verwacht dat verdere stagnatie achterwege zal blijven. Het heeft nu al lang genoeg geduurd en het hangt nu van de gemeente af wanneer met de bouw kan worden begonnen. Oranjestraat 13, Schiedam Telefoon 26.56.73 VRAAG OFFERTE De regionale Geitenfokkersverenlging „Ons Genoegen" behoorde tot de vjjf verenigingen die zaterdag j.l. deelnamen aan de keuring van rasgeiten gehouden in het kader van de bi Delft georganiseerd agrarische tentoonstelling „Wester- Vee". Beladen met „goud" en andere predikaten zijn de leden hiervan teruggekeerd. De fiere verenigingsbok en stamvader van tal van nazaten genaamd, „Koop", werd door de keurmeesters uitgeroepen tot algemeen kampioen in zijn klasse. De verenigingsgroep van vier geiten werd door de jury unaniem tot de Autoliefhebber, u kunt nü kennismaken met het komplete MercedesBenz-programma In de nieuwste kleuren en uitvoeringen. Op zich al reden genoeg om te komen, zéker nu met de speciale inruilaktie. Maar er is méér. Gedurende de show krijgt u hier óók een rijk assortiment STER-occasions van diverse merken te zien. Proefritten mogelijk. Dagelijks geopend van 9-21 uur. Autobedrijf Victoria B.V. v Mercedes Benz hoofddealer voor Groot-Rotterdam e.o. Karei Doormanstraat, hoek Weena, Rotterdam-Centrum.Tel. (010) 110315 beste van de keuring uitgeroepen. Bij de groepskeuring van vier verenigingsgeiten ging de hoogste eer wederom naar „Ons Genoegen". Derde van het gouden trio werd de drie-jarige Toggenburger geit „Janny" van L. Keizer uit Kethel die als de schoonste geitendame van dit bonte ras „goud" veroverde. Ook in de overige keuringsklassementen werden goede resultaten bereikt. Groep lammeren, Toggenbrurgers: P. J. van Mil, Schipluiden, het predikaat 1-A; K. Nooteboom, Schiedam met „Ludy", 3-A. Groep wit en bont: K. Nooteboom, eveneens met een „Ludy" het predikaat 1-B. Groep, één-jarige, Toggenburgers: J. de Ruiter, Delft met „Jessica", 2-B. Groep, één-jarige, wit en bont: J. Beukers, Delft met „Betsie '30", 1-A; J. Hijdra, Kethel met „Ludy", 2-A. Groep, twee-jarige Toggenburgers: P. J. v.3. Meer, Schiedam met „Ella", 1- B; J. de Ruiter, Delft, met „Hendrina", 2-B. Groep, twee-jarige wit en bont: J. Hijdra, Kethel met „Ludy", 2-B. Groep, drie-jarige en ouderen Toggenburgers: Kampioene „Janny" van L. Keizer, Kethel; P. J. van Mil, Schipluiden, „Tine", 1-B. Groep, wit en bont: J. de Ruiter, Delft met „Hnny", 1-A; P. v.d. Meer, Schiedam, met „Leny" het predikaat 1-B. n In het klassement: eigenaars van drie geiten veroverde P. J. van Mil bovendien het predikaat, 1-B. De reeds bestaande Schiedam- sporthal Margriet aan de Nieuwe Dam laan die uitgebreid wordt in de richting van de gedempte Poldervaart naar de overblijfselen van de oude molen. Zondagmorgen is het weer zover. Dan organiseert het Centraal Vrouwencommité eén koffiemorgen voor alleenstaanden, zowel dames en heren in het dienstencentrum „De 4 Molens", aanvang: kwart voor twaalf, einde 1 uur. U komt toch ook? In de 2e helft van deze maand zal een aanvang worden gemaakt met de afbouw van de Hargalaan vanaf de aansluiti: g Nieuwe Damlaan/Churchillweg tot de grens met de gemeente Vlaardingen. Dit werk omvat in hoofdzaak het aanbrengen van de definitieve asfaltverharding op de reeds bestaande asfaltverharding, de aanleg van parkeergelegenheid aan de zuid zijde van de Hargalaan en de aanleg van een voet- en fietspad eveneens aan de zuid-zijde van Hargalaan. Het bestaande wegprofiel van de Hargalaan zal geheel gehandhaafd blijven. De aan te leggen parkeergelegenheid aan de zuid-zijde van de Hargalaan zal plaatsbieden aan 175 auto's en is gesitueerd ter weerszijden van de Olympiaweg. Eveneens aan de zuid-zijde van de Hargalaan zullen een voetpad, alsmede een fietspad voor verkeer in 2 richtingen worden aangelegd. Hiermede wordt voorkomen, dat het (brom-)fiets verkeer de aansluiting van de Rijksweg moet kruisen. In verband met deze werkzaamheden is het noodzakelijk alle verkeer tijdelijk over één rijbaan te leiden. Deze omleidingen zullen d.m.v. borden worden aangegeven. De totale werkzaamheden zulleru ongeveer 20 weken duren. De werkzaamheden zullen uiterlijk 1 december 1975 zijn voltooidzodat het verkeer dan weer van beide rijbanen gebruik zal kunnen maken. Er zal uiteraard worden getracht het ongerief tot een minimum te beperken. Wat is vrijheid? Is vrijheid, vrij zijn van, onafhankelijk zijn van? Vrij van je vader en moeder? Vrij van school en huis? Is vrijheid dat je kunt doen en laten wat je wilt? Dat je niets en niemand iets hoeft te vragen, is dat nu vrijheid? Nee dat is dictatuur. Bij vrijheid hoort ook de verantwoordelijkheid voor wat je doet. Vrijheid en verantwoordelijkheid horen bij elkaar; als er geen vrijheid is kun je je verantwoordelijkheid niet beleven en als er geen verantwoordelijkheid is kun je je vrijheid niet beleven. De Bijbel spreekt ons daarom steeds aan op onze verantwoordelijkheid. Je kunt in vrijheid kiezen of je Jezus wilt dienen of niet, de gevolgen zijn geheel voor jezelf. Daarom de oproep: „Sta dan in de vrijheid"! De Here Jezus nam het kruis op zich en stierf voor ons. Voor ons betekent ons kruis dragen, dat we ons dagelijks aan Christus onderwerpen, om zijn wil te doen. Dat wij nee zeggen tegen onze wil en ja tegen Christus. Dit brengt de echte vrijheid, dit maakt ons vrij om voor hem te leven. Jezus heeft ons vrijgekocht van alle boze machten. De Heilige Geest wil ons helpen tegen die machten te knokken. Pas nu op dat je niet weer slaaf wordt van allerlei machten. Een ieder moet maar voor zichzelf kiezen welke machten dat zijn. Koffiebar de Goede Haven, Voorhof Juliana kerk, B.K. laan 29, Schiedam. JAN VAN BEETHOVENSINGEL VLAARDINGEN TEL 35 79 00' In samenwerking met de Schiedamse Hengelsportvereniging „De Alfer" organiseert Mak's speciaalzaak in hengelsportartikelen ook dit jaar weer een groot hengelconcours voor verenigingskorpsen en indivlduelé sportvissers. Het concours wordt gehouden in de Delftse Schie ter hoogte van de enclave „De Kandelaar" van 's-morgens 8 tot 11 uur, op 21 september. Het inschrijfgeld is voor korpsen gesteld opƒ.12,50 met een prijzenschema van 1 op 3. Voor individuele sportvissers op 2,50 een bedrag dat door Mak's speciaalzaak wordt verdubbeld, schema 1 op 5. Dit maakt het mogelijk een interessant pakket aan prijzen samen te stellen met kostbaar hengelsportmateriaal en luxe huishoudelijke gebruiksvoorwerpen. De loting voor de „kantnummers" vindt plaats op dinsdag 16 september in café „De Nieuwe Brug", Rozenburgstraat 2a te Schiedam. Inschrijvers die niet in de gelegenheid zijn hier hun nummer af te halen kunnen dit doen vanaf de daarop volgende donderdag bij de Mak's speciaalzaken waar ze hebben ingeschreven. Deze zaken zijn gevestigd in Schiedam aan de Broersvest en in Cappele aan den IJssel. Inschrijven is ook mogelijk dagelijks na 18.00 uur bij wedstrijdleider G. J. van Katwijk, Jaques Urlusplein 75 in Schiedam- Groenoord. Maximaal kunnen tweehonderd sportvissers aan het concours deelnemen. Na afloop worden de prijzen uitgereikt in het lokaal waar de loting wordt gehouden. Voor de persoonlijke winnaar wacht een enorm grote wisselbeker welke door de organisatoren in roulatie wordt gebracht. KLAVERJASSEN Dinsdag 16 september houdt de vereniging Singelkwartier een klaverjaswedstrijd in zaal Marijke, Broersveld 121. Er worden drie partijen gespeeld van 1500 punten; er zijn mooie prijzen beschikbaar. De wedstrijd begint om 20.00 uur. GESLAAGD In Den Haag is mevrouw F.. Mekes- Rosman zaterdag geslaagd voor het diploma kourdirigente.

Het Nieuwe Stadsblad | 1975 | | pagina 8