Morgen start bouw Over De Vesten Feike Asma speelt verzoeknummers op orgel te Maassluis Gun uzelf Vi 'bijpassende' dealer (Vktorio) WEER CONFLICT TUSSEN I.A.C. EN POLITIE GGDSEN Walraven en Dekker naar Japan Burgemeester Lems slaat eerste paal P.V. Schiedam vanWOERICOM Gun uzelf 'n Alfa R'órriëo .J Autobedrijf Victoria b.v. TOYOTA DEALER HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 14 - WOENSDAG 17 SEPTEMBER 1975 Bf9r R38fA3Tr.r,2! cjAGBLG 0 v Deze tekening geeft het aanzicht vanaf Nieuwe Havenzijde. Op donderdag 18 september om kwart voor vier wordt door de burgemeester van Schiedam, drs. A. J. Lems de eerste paal geslagen van het door Muijs de Winter's Bouw- en Aannemingsbedrijf b.v. (MUWI) te Rotterdam te bouwen projekt „Over de Vesten" aan de Nieuwe Haven te Schiedam. Met dit projekt, waarin 66 twee-kamer en 33 driekamerwoningen zijn opgenomen is MUWI in juli j,l. op het bouwterrein in de modelwoning met de verkoop gestart. Op dit moment zijn ca. 25 appartementen verkocht, c.q. in optie genomen. bebouwing een kantoorflat met daarboven woningen, totaal bevattend 5 bouwlagen, worden gerealiseerd. Door het projekt heen zal voor voetgangers een bescheiden passage gemaakt worden, die een verbinding zal vormen tussen de Nieuwe Haven en de Warande. Het projekt zal opgeleverd worden eind 1976 begin 1977. Mede door de nieuwe subsidieregeling zullen de maandlasten voor de kopers na het eerste jaar bij een aanbetaling van ƒ.5.000,na getaxeerd fiscaal voordeel en aftrek rijkspremie vanaf ƒ.280,per maand bedragen. De verkoop zal worden voortgezet in de modelwoning op het bouwterrein. De openingstijden zijn dinsdag, woensdag en vrijdag van 12.00 tot 18.00 uur, donderdag 12.00 tot 21.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur en zondag van 14.00 tot 17.00 uur. De naam „Over De Vesten" is gekozen daar het projekt aan de „Nieuwe Haven" juist is gelegen buiten de ring van oude vestingswerken van Schiedam. Deze ring vindt u terug in o.a. de namen Westvest, Broersvest, Noordvest en Noordvest^ingel. Door het realiseren van dit projekt wordt de gapende wond, die door het verdwijnen van de R.K.-kerk, St. Luduina aan de Nieuwe Haven, zowel aan de Nieuwe Haven als Warendezijde was ontstaan, hersteld. Bij het ontwerp is door de ontwerpers, architektenburo Multiontwerp b.v.-te Rotterdam, de grootste zorgvuldigheid in acht genomen het projekt een zodanige vorm te geven, dat een aansluiting zou worden verkregen met het oude stadsbeeld. Nagenoeg op de plaats van de verdwenen dominerende kerktoren is een woontoren van 9-11 lagen geprojekteerd. De appartementen in deze woontoren zullen een riant uitzicht bieden over de oude stadskern. Doordat de woontoren loodrecht op en tegen de Nieuwe Havenzijde is geprojekteerd, blijft aan de Warandezijde, waar zeer ruime terrasflats zijn geprojekteerd, het eigen karakter gehandhaafd. Om te voorkomen dat een extra belangsting op de parkeerkapaciteit- van de omgeving wordt uitgeoefend, is onder de woontoren een parkeergarage geprojekteerd. Aan de Nieuwe Havenzijde zal tevens op de plaats van de oude pastorie aansluitend op de bovenstaande De P.V. Schiedam vloog met een deelname van 222 duiven een wed vlucht vanuit Neufvilles, 160 km, gelost om 7 uur, eerste prijs 8.38 uur, laatste 8.49 uur, de eerste 25 prijs winnaars: J. Doejaaren 1, 19 en 24; A. Suttorp 2, 7, 8, 9 en 20; D. Lems 3, 6, 10, 17 en 22; R. v. d. Meij 4, 13 en 18; T. Stieber en zn. 5, 12 en 23; K. Vcrlinde 11, 14 en 15; Jack Doejaaren 16, 21 en 25. A.s. vrijdag inkorven voor St.Ghislain van 18.00 tot 19.00 uur. MAASSLUIS De Orgel en Zangdienst Commissie van Maassluis is buitengewoon dankbaar dat hun voorzitter, Feike Asma, weer zover hersteld is van zijn verblijf in het ziekenhuis dat hij op zaterdagavond 20 september zelf weer kan spelen. Het zou dan ook voor velen in den lande een teleruste' teleurstelling zijn geweest als dit evenement niet door had kunnen gaan. De belangstelling voor het insturen van verzoeknummers was dusdanig groot dat er wel een totale orgelweek gehouden had kunnen worden. Feike Asma heeft dan ook uit deze veelheid een wel zeer aantrekkelijk programma weten samen te stellen en men hoopt nu maar dat men zeer voldaan EEN GOEDE C.V. INSTALLATIE EEN SOLIDE BELEGGING Afd. Installatie: Oranjestraat 13, Schiedam Tel. 26 56 73 VRAAG OFFERTE huiswaarts zal keren. Er waren veel aanvragen bij voor de prachtige schepping van Jan Zwart over Psalm 103 en natumrlijk ontbreekt een werk van Joh. Seb. Bach ook niet op het programma. Voorts is de keuze gevallen op cfe Sonate in E major van Michael Christian Festing en de Suite Cathedral van Gordon Young. Van de grote Widor het Allegro Vivace uit de 5e Symphonie en ooi Cesar Franck ontbreekt evenmin, want van hem kunt u beluisteren de Fantasie in C. Ook vermeldt het programma de naam van Marcel Dupré en het verzoekconcert zal dan worden besloten met twee bewerkingen van de hand van Asma zelf nl. Orgelkoraal over Psalm 79, „Gedenk niet meer aan 't kwaad dat 'wij bedreven" en de machtige finale van Psalm 75 het bekende „U alleen, U loven wij". RESTAURATIE De laatste dagen van zijn ziekenhuisverblijf kwamen ook daar nog verzoekjes binnen en de belangstelling en bloemen in het ziekenhuis en bij zijn thuiskomst waren van dien aard dat men zich in een grote en wel" zeer grote bloemenwinkel zou wanen. Dit concert van verzoeknummers is voor dit jaar het laatste concert op het orgel van de Grote Kerk. De daaropvolgende maandag 22 september neemt de restauratieploeg dan ook bezit van de kerk en gaat het grote werk aan de kerkmuren beginnen. De orgelcommissie hoopt nu maar dat de H.H. orgelmakers het geweldige instrumentale orgel tegen inwerking van puin en vocht kunnen vrijwaren zodat na de restauratie het een plezier zal zijn om in een schone kerk en met een zuiver orgel te kunnen luisteren naar de geweldige orgelklanken. Vergeet u vooral ook niet op deze laatste koncertavond even een kijkje te nemen op de platentafel om uw diskotheek aan te vullen. De toegang voor dit concert is zoals gewoonlijk ƒ.3,p.p. Houders van een CJP en natuurlijk 65- plussers betalen slechts ƒ.2,De kerk is geopend vanaf kwart over zeven en het concert vangt aan om kwart over acht. Parkeergelegenheid is er rondom de kerk voldoende. v Alfa Romeo: synoniem voor klasse en betrouwbaarheid Wie de service van Autobedrijf Victoria leert kennen, ervaart dat daarvan precies 't zelfde gezegd kan worden 'n Reden te meer om uzelf 'n Alfa te gunnen U hebt de keus uit sedans, coupé s, cabriolets, bij elkaar 12 modellen, waarvan er geen 13 in een dozijn gaan Inruil, financiering en leasing mogelijk. dealer voor Schiedam, Capelle a/d IJssel, Barendrecht e.o. Strickledeweg 99, Schiedam, tel. (010) 155255 Bermweg 286, Capelle a/d IJssel, tel. (010) 50 67 53 De Vlaardingse politie, vertegenwoordigt in de persoon van de chef van de kinderpolitie mej. mr. M. G. M. Ekels en het J.A.C. (Jongeren Advies Centrum) liggen weer eens met elkaar overhoop. Oorzaak is ditmaal de arrestatie van Wil één van de JAC medewerkers de Hartogh die door de politie verantwoordelijk werd gesteld aan het ontrekken van een elfjarige Haarlems meisje aan het wettig gezag. Dieptepunt in de verhouding was de arrestatie van JAC medewerkers Wil de Hartogh die van donderdagavond tot vrijdagmiddag vast heeft gezeten op het Vlaardingse bureau van politie. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Gewapend met een huiszoekingsbevel en een aantal rechercheurs verscheen insp. Ekels donderdagavond bij het huis waarin het JAC is gevestigd aan de P. K. Drossaartstraat. Zij wilde namelijk en kennelijk op last van de officier van justitie, belast met kinderzaken de verblijfplaats, weten van een elfjarige meisje uit Haarlem. Het meisje dat het slachtoffer was geworden van een echtscheidingszaak, was aanvankelijk aan de moeder toegewezen maar later gevlucht naar de vader. Het meisje was met een zusje geplaatst in een pleeggezin in Zutphen maar waren weer aan de moeder toegewezen na een nieuw huwelijk van laatstgenoemde. Het meisje voelde zich echter bij haar moeder en stiefvader niet thuis en name contact op met haar vader die op zijn beurt het JAC Rotterdam inschakelde die de zaak doorverwees naar haar Vlaardingse zusterorganisatie. Inmiddels is het meisje na de inval bij het JAC achterhaald en zjjn de JAC- medewerkers in Vlaardingen weer eens boos "op de politie. Overigens voor alle duidelijkheid, de politie in Vlaardingen werkte niet op eigen initiatief maar pas nadat er een opsporingsbevel was verschenen op het landelijke telex-net. Het inmiddels opgespoorde elfjarige meisje is een pupil van de kinderrechter. Nwe. Binnenweg 311 Volmarijnstr. 144-146 Rotterdam 1 010-76.68.33* '7 De direktie van automobielbedrijf Walraven en Dekker aan de Grote Markt 35- 37 te Schiedam gaat naar Japan. In een onderzoek tussen 120 dealers, verspreid over het gehele land, bereikten zij de tweede plaats. Het onderzoek werd ingesteld naar het aantal verkochte automobielen, maar als belangrijkste maatstaf werd de serviceverlening onder de loupe genomen. De importeur van Mitsubishi benaderde de klanten van Walraven en Dekker rechtstreeks en die vulden hun ervaringen omtrent de serviceverlening op een enquête in. Zoals uit hun tweede plaats blijkt, zijn zij hierin bijzonder goed voor de dag gekomen. In de oliecrisis, nu al weer twee jaar geleden, startte dit automobielbedrijf en heeft zich in korte tijd opgewerkt tot een bedrijf dat een vaste plaats tussen de automobielbedrijven van Schiedam heeft weten in te nemen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1975 | | pagina 14