Luk Bral en Texpierement in het Zoldertheater Damclub Schiedam liet VDV achter zich Goed omzetjaar bij COOP Nieuwe Waterweg Dahlia ten toonstelling werd ook al een flop AFBOUW HARGALAAN Samen afslanken Zo vloog De Postduif -< - HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 28 - wOêNSDAG 17 SEPTEMBER 1975 Luk Bral vrijdagavond in het Zoldertheater. Vrijdagavond 19 september treedt Luke Bral op in het Zoldertheater in de Teerstpof. Deze Belgische troubadour heeft vorig jaar bekendheid in Nederland gekregen door zijn singles „Hallo hier ben ik dan" en „Hé, hé, 't is zomer", „Vrije Vogel" is de titel van de intussen uitgebrachte langspeler en tevens de beste omschrijving van de persoon Luk Bral. Geboren onder het teken Waterman, baant hij zich op zeer merkwaardige wijze een weg tussen droom en realiteit. Hij voert de luisteraar mee naar een wereld vol tegenstrijdigheden en onverwachte dingen, een wereld van sprookjes, grenzeloze weemoed en makabere griezeltoestanden. Hijris de moderne Tijl Uilenspiegel, die er niet voor terugdeinst om af en toe een ongewoon zijsprongetje te maken. Dit alles komt duidelijk naar voren in de teksten, die Luk bijna autobiografies zou willen noemen. Samen met producer Jack Verburgt en arrangeur John v.d. Ven heeft Luk Bral een kombinatie doen ontstaan tussen kleinkunst en popmuziek. Tevens mag niet onvermeld blijven dat Luk Bral de Akademie voor Kleinkunst in Antwerpen heeft doorlopen. Zaterdag 20*september 21.00 uur: Kabaret Tekstpierement met „Ja we zijn daar gek", try-out, toegang ƒ.7,50 (CJP ƒ.6,—). Zaterdag brengt Kabaret Tekstpierement de derde try-out van haar nieuwe programma „Ja we zijn daar gek". Afgelopen weekeinde is weer gebleken, dat dit nieuwe programma, evenals de drie vorige, van een uitstekende kwaliteit is, met rake teksten, goed getimed ensemblewerk of duo's en met verrassende solo's. Sytha Bolt, Guuske Kotte, Frank Sanders, Jos Brink en de all-round pianist Henk Bokkinga vragen zich in dit programma af waar mensen mee bezig zijn. En om het antwoord zal in vele gevallen hard gelachen worden, om daar in sommige gevallen meteen weer spijt van te krijgen. Gek, macaber, vrolijk, gezellig, schrijnend, begrijpend, niet-begrijpend, schaterend en huilend door diezelfde tranen heen. Dat is de opzet van Tekstpierement. Een opzet waarmee de groep een zeer eigen plaats inneemt in de Nederlandse cabaretwereld. Voor beide voorstellingen kunnen plaatsen gereserveerd worden bij de VVV te Schiedam, tel. 010-266000 van maandag t/m vrijdag. Tevens vrijdagavond en zaterdag vanaf 13.00 uur aan het theater tel. 010-269455. Prijzen .7,50 en CJP ƒ.6,Aanvang der voorstellingen 21.00 uur. Het Beeldtheater van Herman Tieman met „Schnot". zaterdag 20 september 14.30 uur, leeftijd 4-12 jaar, toegang ƒ.2,50. Zaterdagmiddag 14.30 uur zal het Beeldtheater van Herman Tieman optreden in het zoldertheater in de Teerstoof met het programma „Schnot". "Schnot" is een cabaretesk programma met liedjes, toneelstukjes, poppenspel, en muziek op gitaar, accordeon, viool en mondharmonica. In ieder geval allemaal spannende en ontspannende dingen die de kinderen een leuke middag bezorgen en... hun ouders zijn natuurlijk ook van' harte welkom. Centraal staat op het podium een deur, waaromheen en waardoorheen alles gebeurt en die tot een echte poppenkast kan worden omgetoverd. In een doorlopend programma van sketches worden talrijke onderwerpen van vrijblijvende, maar ook van minder vrijblijvende aard aangeroerd, onderwerpen die altijd direkt aan de eigen kinderwereld aansluiten: het is dus ook educatief verantwoord. Het hele programma wordt gebracht door Herman Tieman. Kaartjes kunnen worden gereserveerd bij het VVV kantoor te Schiedam van maandag t/m vrijdag (tel. 010-266000) en aan de zaal vanaf 13.00 uur (tel. 010-269455) prijs ƒ.2,50 p.p. De financiële flop van het 700-jarig bestaan van Schiedam dat eerder dit jaar werd gevierd is nog erger als men aanvankelijk had gedacht. Het tekort op de 14 daagse feestweek bedraagt om precies te zijn ƒ.66.69431- Daarbij komt nog eens het tekort op de begin september gehouden Dahliatenteonstelling in de sporthal Margriet. Ook'dit evenement, dat ook was ingepast in het Schiedamse eeuwfeest, liet de Schiedammer volkomen koud gezien het tekort, namelijk ƒ.14.000,Deze laatste expositie werd drie dagen gehouden. De gemeenteraad van Schiedam moet nu maandagavond dit tekort goedkeuren. Het voorstel zal worden verdedigd door wethouder C. J. M. Bolmers (PvdA) die uit al die financiële narigheid en de politieke ruzie met zijn eigen PvdA de consequentie heeft getrokken en maandag over een week wethouder en gemeenteraadslid af is. Overigens zal het voorstel nauwelijks stof tot heftige discussie geven. Gisteravond sprak de financiële commissie uit de gemeenteraad over dit onderwerp. Deze commissie, die bestaat uit raadsleden, was niet te bewegen er enige politieke munt uit te slaan. Overigens is het niet zo dat door dit tekort er plotseling een gat is in het gemeentelijke huishoudboekje. Er was indertijd voor dit feest ƒ.650.000 uitgetrokken. Er is altijd nog rond ƒ.364.000 over voor blijvende voorzieningen wat dat ook mag zijn. In dc eerste wedstrijd voor de nieuwe competitie van de hoofdklasse van Zuid-Holland heeft Schiedam ge vochten voor wat het waard was. Via een uiterst benauwde overwinning op het Vlaardingse VDV bleven de punten in Schiedamse handen, waar mee het verlies van een jaar geleden weer werd goedgemaakt. Na het enigzins teleurstellende debuut van deze klasse vorig jaar, (meerdere keren verloor men onnodig met 11-9), hopen onze stadgenoten zich nu in de top van de ranglijst te handhaven en de promotie naar de regionale hoofd klasse te bereiken. Dan zal eindelijk dc wens van dit opvallend jeugdige team in vervulling gaan: spelen op zaterdagen. De eerste score in deze nieuwe competitie werd door Joop van der Schalk op het bord gébracht. Reeds na een uur spelen stond hij twee stukken voor en wikkelde heel rustig naar de winst af, daarmede zijn goede vorm nog eens aantonend. Tegen de 84-jarige, maar immer lastig te bespelen VDV-er Verburg, haalde Louis Vrijland de tweede zege binnen. Voor Leo Mous was net niet meer dan een remise weggelegd, na een overigens mislukte doorbraak poging van zijn tegenstander. De ruime voorsprong, 5-1, werd echter verkleind door de nederlaag van Peter Bakker, die met een schijf achterstand geen remisegaatje meer kon ontdekken. Johan Onink wist uit een zo goed als verloren stelling nog terug te komen eji met zijn niet onfortuinlijke remise kwam de stand op 6-4 voor Schiedam's onderste vijf borden. Nu was het woord aan de „elite". Door tempogebrek verloor Peter Lans bergen van Dick van den Kerkhoff, clubkampioen van VDV, en bracht de spanning daarmee op een hoogte punt, 6-6. Echter, Tiny Mous stond niet zd'best, na een verkeerd bereken de damzet, die even later niet bleek op te gaan. Weer leek een niet verdiende nederlaag nabij. Weer leek het drama zich te gaan herhalen. Nu echter toonden de Schiedammers volwassener te zijn geworden, bereid te vechten tot het laatste ogenblik. Zo stampte Piet Bastiaanse op een indrukwekkende manier zijn tegen stander geheel in de vernieling en met enige fraaie krachtzetten besliste hij de partij in zijn voordeel, 8-6. Met succes paste Dick van Schaik zijn voor het tiental zo waardevolle sy steem toe en hield de zeer ervaren Niestadt op remise, 9-7. Van Wim Vrijland hing het nu af, daar Tiny Mous reeds kansloos was. In een fraai gespeelde, ingewikkelde partij nam Wim zijn opponent in een houdgreep en trok met een dam- combinatie de winst naar zich toe. Met een gerust hart kon Tiny Mous nu zijn partij opgeven, zodoende de eindstand, 11-9, op het bord brengend. Gedetaileerde uitslag: Schiedam—VDV11—9 Wim VrijlandW. G'. Heuvelman 2-0 Tiny MousTh. Huys0-2 Piet BastiaanseC. Biel2-0 P. LansbergenD. v. d. Kerkhoff 0-2 Dick v. SchaikW. H. Niestadt1-1 Johan OninkC.W. v. Veelen. 1-1 Leo MousM. v. Splunter1-1 Louis VrijlandW.F. Verburg 2-0 ZPeter BakkerR.C. v. Woerden 0 Joop v. d. SchalkD. Lensvelt 2-0 CO-OP Nieuwe Waterweg, welk bedrijf meer dan 20 winkels heeft in het gebied Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, heeft zojuist een goed omzetjaar (van september *74 tot septerhber 75) afgesloten. De stijging bedroeg n.l. niet minder dan 4.6 miljoen, waarmee de totale omzet de 30 miljoen bijna bereikte. De procentuele stijging is uitgekom""- vp 19%. Gezien in het licht .an de prijsstijgingen die voor '~ti door de CO-OP bestreken terre a p 6 7% werden berekend is dit een verheugend resultaat. Bovendien gaat de bevolking in haar werkgebied in aantal nog steeds met 2 3% per jaar achteruit. De stijging overtreft de geplande omzet. Deze werd met 5% overschreden. Aan de omzetstijging hebben meegewerkt de minimarkten, de supermarkten, de Codi gezinsmarkt en de slijterijen. De handel in duurzaue gebruiksgoederen, t.w. huishoudelijke apparaten en interieursverzorging, had te lijden van de algemene terughoudendheid bij de kopers. De omzet van vorig jaar werd maar net gehaald. Het bedrijf beschikt over 21 winkels, waarvan 14 levensmiddelenwinkels, 5 slijterijen en 2 non-foodzaken. Vorig jaar waren dit er 20. Er werden in de loop ran het jaar 2 slijterijen geopend en 1 gesloten. Hoewel zo kort na de afsluiting van het boekjaar nog geen exacte gegevens bekend zijn wettigen de voorlopige resultaten de verwachting, dat door de omzetstijging de enorm gestegen kosten konden worden opgevangen. Ondanks de vervroeging van het sluitingsuur op zaterdag van zes naar vijf uur, enige jaren geleden ingevoerd, is deze dag nog steeds de belangrijkste koopdag. Een kwart ran de weekomzet wordt op zaterdag verkregen: 15% van 8.30 tot 13.00 uur en 10% van 13.00 tot 17.00 uur. In de slijterijen ligt dit nog hoger In de tweede helft van september 1975 zal, worden begonnen met de afbouw van de Hargalaan vanaf de aansluiting Nieuwe Damlaan/Chur- chillweg tot de grens met de gemeen te Vlaardingen. Dit werk omvat in hoofdzaak het aanbrengen van de definitieve asfaltverharding, de aanleg van parkeergelegenheid aan de zuid zijde van de Hargalaan en de aanleg van een voet- en fietspad eveneens aan de,zuid-zijde van de Hargalaan. Het bestaande wegprofiel van de Hargalaan zal geheel gehandhaafd blijven. De aan te leggen parkeer gelegenheid aan de zuid-zijde van de Hargalaan zal plaatsbieden aan 175 auto's en is gesitueerd ter weerszijden van de Olympiaweg. Eveneens aan de zuid-zijde van de Hargalaan zullen een voetpad, als mede een fietspad voor verkeer in twee richtingen worden aangelegd. Hiermede wordt voorkomen, dat het (brom-)fietsverkeer de aansluiting van de rijksweg moet kruisen. In verband met deze werkzaamheden is het noodzakelijk alle verkeer tijdelijk over één rijbaan te leiden. Deze omleidingen zullen d.m.v. bor den worden aangegeven. De beide rijbanen zullen evenwel uiterlijk 1 december 1975 worden opengesteld. Er zal uiteraard worden getracht het ongerief tot een minimum te be perken. hoewel het aankooppatroon juist tegenovergesteld is aan dat van de levensnucdelenzaken. De slijterijen verkopen op zaterdag in totaal 30% van hun weekomzet. 's-Morgens 12% en 's-middags 18%. Op de koopavonden wordt 3 tot 5% omgezet. De verkoop op de vrijdagse koopavond is hoger dan op donderdagavond. Bij de slijterijen liggen de avondomzetten aanmerkelijk hoger. Dond-rdagavond 7% er. vrijdagavond 11%. Sinds 1968 heeft de verkoop op donderdag geen wijziging ondergaan en handhaafde zich op 15% van de weekomzet. Ook voor de vrijdag bleef het aankooppatroon vrijwel gelijk op 22%. Dit betekent dat van donderdag t/m zaterdag in het levensmiddelenbedrijf tweederde van de weekomzet wordt verwerkt. Voor de gezinsmarkt en de slijterijen ligt dit cijfer op driekwart van de weekomzet. De S.C.V. Postduif vloog zaterdag vanuit Soignier, afstand 155 km. In het concours stonden 334 duiven. Aankomst eerste duif om 9-43-44, 'aankomst laatste duif om 9-56-24. 11. Kionrie le en 23e; D. Bakker 2e cn 9e; A. Heeren 3e. 4e, 5e, 7e, 8e, 12c. 13c J4e, 17e en 22e; G. Meijer 6c, A. v. d. Grijp 10e en 18e; J. Blomsteel 11e en 21e; H. Brokling Zn. I5e en 19e; L. Toutijn 16e en 24c; C. Robart 20e; G. Dankelman 25c. De uitslag vanuit St. Ghislain, afstand 170 km. In het concours stonden 208 duiven. Aankomst eerste duif om 8-34-27, aankomst laatste duif om 8-47-12. W. van Harmeien le; A. Heeren 2e, 3e, 4e, 5e, 7e, 8e, 9e, 10e, 11e, 12e, 13e, 14e, 17e en 24e; L. Toutijn 6e; P. Verheugen 15e; H. Brokling Zn. 16c; W. v. d. Hoeven 18e; C. Paardenkoper 19e; G. Meijer 20e en 21c; J. Konstense 22e; D. Bakker 23e; Mevr. Verheugen 25e. Zaterdagavond 20 september in- korvcn voor Eindhoven van 18.30 tot 19.30 uur, los zondagmorgen, Knal concours van C.C.R. Rotterdam. Indien u op advies van uw arts of,op eigen initiatief wilt afslanken bestaat er weer de mogelijkheid dit onder leiding van een diëtiste in groepsver band te doen. De huishoudelijke- en gezinsvoorlichting organiseert met in gang van woensdag 24 september weer de'cursus Samen Afslanken. Op de cursus krijgt u een aan uzelf aangepast dieet een uitgebreide dieet-uitleg en daarnaast veel voor lichting over gezonde voeding in het algemeen. Bovendien wordt u ge wogen. De cursus duurt 12 weken. Hierna kunt u gedurende een half jaar de na-contróle volgen om zo nodig nog verder af te vallen of om te leren op gewicht te blijven. Voor deelname aan de cursus is een schriftelijke verklaring van uw arts vereist. De cursus kost 55,- en de na-contróle ƒ25,-. Voor inlichtingen en opgave kunt u terecht bij de Huishoudelijke- en gezinsvoorlichting. Korte Dam 5, tel. 26 47 81. van dinsdag t/m vrijdag van 9.30 tot 12.00 (uur. 's Avonds tussen 17.30 en 18.30 kunt u bellen telefoon 26 36 33. GEBOREN A. W. G. Olsthoorn-van Leeuwen cl. J. L. Veldhoven-Scholte z. D. Aksahin-Arduq d. G. dos Reis Fernandes Rosa-Romeijn z. J. Slootweg-Staat z. E. S. Kaliar-van den Berg z. M. Abaka-Karaqimen d. L. Kievit-Martena z. J. Janssen-van der Kruit d. A. W. M. Schreij-Bokhorst z. G. Grevelink-Kemper z. H. M M. de Jong-van der Valk z. U. E. Ritfeld-Brand z. C. L. Onderdelinden-Companjen d. H. van der Plas-Vredebregt d. W. C. Meijer-Verbaten z. P. Abbink-Buijtenhek z. C. M. van Kleeff-Bosman d. L. C. Elmendorp-van der Linden z. G. F. de Zwart-Beerends d. F. A. Maurer-van Alphen z. P. Witter-Koppeschaar z. ONDERTROUWD C. -J. van As, 29 jr. en P. C. Stehouwer, 21 jr.; E. A. Erdtsiueck, 23 jr. en Y. M. L. van Rijen 18 jr.; P. H. Greten, 19 jr. en C. G. Koster, 18 jr.; C. M. Ham, 22 jr. en M. A. L. de Leede, 21 jr.; A. W. H. van der Heiden, 22 jr. en K. Hoogstad, 21 jr.; O. G. Herder, 20 jr., en I. Vroon, 20 jr.; P. E. M. de Kok, 21 jr. en A. H. L. Feelders, 23 jr.; W. J. Leliveld, 25 jr. en A. M. van Rinsum, 25 jr.; J. Notenboom, 43 jr. en G. A. Olijslager, 33 jr.; J. Rijsdam, 23 jr. en L. J. van der Tas, 19 jr.; A. Zorg, 26 jr. en A. J. M. Bruijnzeels, 21 jr. GEHUWD J. C. Bronkhorst, 73 jr. en J. T. Verwaaijen, 6(5 jr.; J. L. Treurniet, 27 jr. en E. H. van der Horst, 28 jr.; J. J. Duits, 25 jr. en M. C. E. de Vries, 22 jr.; J. van- Dam, 25 jr. en M. Edenburg, 21 jr.; E. de Jonge, 28 jr. en A. C. Olsson, 24 jr.; J. A. M. Poolman, 24 jr. en A. E. K. van Oostrom, 23 jr.; G. Hoekstra, 29 jr. en W. A. Rademaker, 29 jr.; M. Holstein, 26 jr. en A. M. A. L. Schenkelaars, 22 jr.; L. E. Wulff, 46 jr. en I. Leander, 22 jr.; A. Vonk, 21 jr. en D. J. Huigen, 19 jr.; L. L. Eijkhout, 22 jr. en J. M. A. Zuidema. 20 jr.; G. de Jong, 28 jr. en M. A. Krommenhoek, 24 jr.; K. Leeuwestein, 22 jr. en H. Versteeg, 20 jr.; E. Bijl, 19 jr. en M. T. Bonefaas, 20 jr.; P. J. M. Vermeulen, 24 jr. en M. H. van Leeuwen. 26 jr.; J. de Jonge, 22 jr. en M. C. P. Degenaar, 21 jr.; J. W. M. van Heel, 26 jr. en J. M. M. Braakman, 28 jr. OVERLEDÈN H. M. van Schijndel, vr„ geh. gew. met P. J. Scheepers, 70 jr.; G. Meijer, vr„ geh. gew. met C. A. Vrauwdeunt, 75 jr.; H. Grüdelbach, man, geh. gew. met E. L. Veringmeier, 91 jr.; L. van Buuren, men, geh. met W. Koorneef, 61 jr.; P. J. L. de Leng, men, geh. met H. van Vliet, 76 jr.; J. M. Jacobs, man, geh. gew. met A. P. de Neef, 85 jr.; F. van Maanen, vr„ ongeh., 73 jr.; B. J. J. Vincent, man, geh. met F. Seelen, 60 jr.; J. J. Dekker, vr„ geh. met J. W. Somford, 76 jr.; J. Weergang, man, geh. met A. Lagerweij, 57 jr.; J. van Pelf, man, geh. met W. de Bruin, 84 jr.; C. van der Steen, man, geh. met J. van Dijk, 61 jr.; J. H. M. Kloos, man, geh. gew. met H. M. M. Roolant, 72 jr-

Het Nieuwe Stadsblad | 1975 | | pagina 28