Grote alimentatie- discussie in Den Haag Piet van Egmond op het orgel Westvest kerk Inwonersaantal Schiedam in opgaande lijn Damclub Schiedam- Naaldwijk 20-8 Kunstklassen voor iedereen DEZE WEEK IN SCHIEDAM Politierapport Welzijnsmarkt op het Stadserf Hervormd bejaardenkoor "Samen Zingen" Nieuws rond Het Singelkwartier i HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 34 - W0ENSDAG 17 SEPTEMBER 1975 Na de wedstrijden van het afgelopen weekeinde is er nog maar één vereniging in het betaalde voetbal /.onder punten. U weet waar ik op •doel: SVV. Na het gelijke spel van Excelsior legen NAC triest onderaan de ranglijst bungelend met de mis troostige cijfers; vijf gespeeld, nul punten. Toch heeft SVV in de thuiswedstrijd tegen Vitesse niet slecht gespeeld. Vooral in de eerste helft waren de pupillen van trainer Leo Halkes zelf$ sterker dan hun collega's van Vitesse. De Anhemse doelman Beukman stond echter enkele malen een Schie- damse treffer in de weg. Na de rust liepen de zaken anders. SVV zaket hoe langer hoe verder weg waardoor het Vitesse niet moeilijk viel uiteindelijk met een 2-0 overwin ning Schiedam te verlaten. SVV voor de vijfde maalin deze competitie met lege handen achterlatend. Wel een verschil met "buurman" Vlaardingen, dat opnieuw tot winst kwam! Hermes DVS heeft de eerste- wed strijd er inmiddels ook opzitten. Het eerste duel leverde meteen een punt op. Dat werd bereikt ten koste van AFC dat Hermes op eigen veld een gelijkspel moest toestaan. Beide ploe gen scoorden éénmaal. DHS leed op eigen veld een neder laag tegen EBOH. Een overigens volkomen onnodige nederlaag, want DHS was zowel voor als na de rust de betere ploeg. Het gebrek aan een schutter was er echter uiteindelijk de oorzaak van dat DHS met 1-0 de boot in ging. Schiedam werd ook al met een neder laag geconfronteerd. Op eervolle wij ze overigens want in het duel tegen Het sterke RIOS werd van Schiedam- se zijde verdienstelijk gespeeld. Uit eindelijk ging de overwinning echter naar RIOS. Dat gebeurde met 'de cijfers 1-2. Het was overigens niet enkel neder laag dat het afgelopen weekeinde de klok sloeg. Martinit bijvoorbeeld bleef wel aan de positieve kant van de score. Duidelijk zelfs want de thuiswedstrijd tegen het bepaald niet zwakke DEH leverde een 3-1 over winning op. Ook Excelsior werd twee punten rijker. Het bereikte dat door uiterst verdienstelijk voetbal. Tegenstander Tonegido kwam zelfs bij vlagen niet aan de bal. De 4-1 overwinning die Excelsior in deze uitbeurt behaalde was dan ook beslist niet geflatteerd. SVDPW kwam minde goed voor de dag. De derby tegen de Vlaardingse amateurs van Fortuna leverde een 1-0 nederlaag. Terecht want Fortuna was over alle linies de betere ploeg. Met een beetje meer fortuin zou Fortuna SVDPW dan ook op een grotere achterstand hebben gezet dan de 1-0 score die nu werd bereikt. Positief nieuws daarentegen van Ursus dat in de thuiswedstrijd tegen OSS met 3-1 aan het langste eind trok. Dat geheurde in een wedstrijd die niet bepaald groots was. Omdat Ursus echter minder fouten maakte dan OSS kwam de overwinning bij de beste (of liever gezegd de minst slechte ploeg) terecht. Zaterdag derde klasser HBSS heeft de derby tegen het Vlaardingse HVO met 2-1 gewonnen. Een knappe prestatie want HVO was de compe titie uitermate sterk begonnen. PPSC behaalde in de uitwedstrijd tegen Geinoord een kostbaar punt. Nadat Geinoord in de tweede helft via een strafschop de leiding had genomen vocht PPSC sterk terug. Dat resulteerde in een verdiend gelijkspel omdat Koen Winkelman uiteindelijk tegen scoorde. Dezelfde Winkelman schoot overigens tot drie maal toe op het houtwerk. Tenslotte tennis. Zoals u vorige week in de vrijdag-editie van deze rubriek heeft kunnen lezen, werden zaterdag op het tennispark van Van Vliet aan de Stadhouderslaan de finales ge houden van he.t park-kampioenschap. Bij de heren legde in de hoogste klasse de jeugdige Ronald van Vliet beslag op de eerste plaats. Hij klopte in de finale Jan Baard in drie sets. Bij de dames ging de overwinning naar Monique Egbers die routinier Gre Olthof in twee sets van de overwinig afhield. In de C-klasse versloeg Hilda Mertens bij de dames Ien* Kleinnoote van Os in de finale. Bij de heren klopte Rob Hartog Jan van Strien in twee sets. In de D-klasse was Martha Heeze in de dames-enkelfinale te sterk voor Elly Ravens. Bij de heren versloeg Wim Groenewegen Wouter Don op over tuigende wijze. JAN SPORTIEF P.S. Cherry Willems'en heeft zijn liter Bokma nog steeds niet. U kent inmiddels de reden. Zou de redaktie van het clubblad van Hermes de reden ook al weten? In de derde en tevens de laatste oefenwedstrijd hebben de Schiedammers kans gezien een ruime 20-8 overwinning uit het vuur te slepen, opnieuw zonder nederlagen in eigen kamp te hoeven toestaan. Ditmaal werd gespeeld tegen Naaldwijk, een vereniging uitkomend in de hoofdklasse van het district Den Haag, een klasse lager dan onze stadgenoten. Daarbij moet wel worden opgemerkt, dat Schiedam slechts drie spelers uit het eerste tiental had opgesteld, om ook aan de spelers van het tweede en derde team de kans te geven zich op hun competitie voor te bereiden. Naaldwijk stelde hier zes eerste-tiental-spelers tegenover. Aan Bert Lassooy werd de eer gegund de score te openen. Hij deed dat via een doorbraak naar de damlijn, waarmee meteen de eerste winst binnen was. Overwinningen van Wim de Rond en D. Zonneveld, die met hun tegenstanders totaal geen moeite hadden, brachten de stand al spoedig op 6-0. Johaïi Onink kon ondanks zijn voordeel U niet tot winst komen, omdat hij te snel wilde offeren. Remise was eveneens de uitslag bij John Sla, die hier blij mee mocht zijn, na een schijf achter te zijn geraakt. Heel fraai was de overwinning van Ronnie Heusdens, die op een bomvol bord de stand helemaal liet vastlopen (10-2). De remise van Peter Lansbergen en de positionele overwinningen van Leo Mous en Tom Tilman deden de stand tot 15-3 oplopen, waarmee de winst reeds verzekerd was. Hierna eindigden de resterende partijen in vlotte remises. Gerrie Tegelaar stond een schijf achter, maar kroop door het oog van de naald, toen zijn tegenstander een kleine combinatie over het hoofd zag. C. Habermehl en Bert Utens gaven hun standen terecht remise, terwijl er voor Jan Brem an en Floor Pauw, volgens hun eigen zeggen, meer in had gezeten. Hoe dan ook, Naaldwijk kon met een flinke nederlaag aan de terugreis beginnen. Op 15 september a.s. starten de kunstklassen weer in het Stedelijk Museum, waar kinderen en volwassenen o.l.v. een kunstenaar kunnen tekenen, schilderen, etsen enz. Bovendien zal ook ingegaan worden op de wisselende tentoonstellingen in het mueseum. De klassen zijn: op maandagmorgen voor „zestig plussers", geleid door: Joop van Meel; op woensdagmorgen voor volwassenen, geleid door: sjef Henderickx; woensdagmiddag voor kinderen, geleid door: Friedel Dalhuisen; donderdagavond een groep van 14-18-jarigen en een volwassen groep geleid door: Joop van Meel; zaterdagmorgen voor kinderen, geleid door: Diet Wiegman. Verder informatie wordt u dagelijks en in het weekend gaarne verstrekt. Bij de portier van het Museum kunt u een inschrijfformulier verkrijgen. Het museum is dagelijks van 10.00-17.00 uur geopend en op zondag tussen 12.30 en 17.00 uur, het adres is: Hoogstraat 112, Schiedam, tel. (010)- 269066. Onder het motto „Stop levenslange alimentatie" wordt door de Stichting Organisatie Gescheiden Mensen op zaterdag 4 oktober van 13 uur-ca. 17 uur in de Sweelinckzaal van het Congresgebouw in Den Haag een grote openbare alimentatiediscussie gehouden. Dit naar aanleiding van de Alimentatienota van de regering aan de Tweede Kamer in mei j.l. en de protestbrief van de stichting aan de regering en aan de leden van de Vaste Commissie van Justitie, Financiën, Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk en van Sociale Zaken. Een aantal vooraanstaande personen heeft zich bereid verklaard toe te treden tot een panel dat als volgt is samengesteld: Mr. G. J. P. Cammelbeeck, gespreksleider, oud-lid van de le Kamer Staten-Generaal. Mr. J. J. R. Bakker, rechter bij de Arrondissementsrechtbahk te Den Haag. Mr. J. H. W. Verzijl, advocaat en procureur te Den Haag. Prof. dr. G. A. Kooy, sociologische afdeling Wageningse hogeschool. Prof. dr. G. P. Hoefnagels, hoogleraar kinderrecht en criminologie Erasmus universiteit Rotterdam. Mevr. mr. E. van Dijk-Visser, wetenschappelijk medewerkster Erasmus universiteit Rotterdam. Mevr. mr. A. Gerritsma, advocate en procureur te Amsterdam. Ruimschoots zal gelegenheid worden gegeven mondeling vragen te stellen. Een aantal Kamerleden deel uitmakend van de Bijzondere Commissie, welke n.a.v. de Alimentatienota is samengesteld, zal als toehoorder in de zaal aanwezig zijn. De SOGM hoopt hiermede te bereiken dat deze Commissie, die zal moeten oordelen over de Alimentatienota, een helder inzicht GEVONDEN VERLOREN Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie te Schiedam. Dagelijks van 09.(30 uur tot 17.00 uur, behalve zaterdag en zondag. NS identiteitskaart, witte helm met zwarte strepen, ondergoed en theedoeken, zwart étui, 1 sleutel, 5 sleutels in een rode étui, 1 lipssleutel, 6 sleutels in een zwart étui' 2 sleutels in een rood-zwart étui, 5 sleutels aan een ring, k sleutel in een zwart étui. Af te halen bij de vinders: Bruine herenprotemonnee, Gunneweg, Prof. Kamerlingh Onneslaan 163a. Bankbiljet, Calen, Westfrankelandsestraat 142b. Gouden armband, Van de Poel, Sibeliusplein 207. 1 herenbril met zwart montuur, Waterreus, Maasdijk 118. Zwart étui met 1 sleutel, Engeling, Oostsingel 29. Zwart brilétui met inh„ Schaffer, Vlaardingerstraat 7. Herenbril, Jansen, Havendijk 439. Herenbril, Visser, Grieksestraat 92, R'dam. 6 sleutels aan een ring, Van Ardennen, Mozartlaan 41. Marokkaanse portemonnee met inh., Groeneweg, Delflandseweg 352. Wandelwagen, Van Gulden, Lekstraat 19b. Leren bal, Schoute, Laseurpad 47. Speelgoedbeer, Van der Wal, Alb. v. Raalteplein 98. Gelekanarie, Libeton, Putterhoeksestraat 8. Zwarte bok. Dierenasiel. Tas met voetbalschoenen, verzekeringsplaatje LBB-096, "wit wollen damesjasje, bruin-beige damestas, bruine étui met 3 sleutels, ring met 5 sleutels met naamplaatje Kreuger. Af te halen bij de vinders: bruine étui met 2 autosleutels, Verbeek, W. Pijperstraat 42; goudkleurig dameshorloge, De Jong, Talmalaan 18; bankbiljetten, De Koter, Populierenlaan 26; ring met steen, Leenderts, Jan Oudegeeststraat 69;herenhorloge, De Jong, Oostsingel 42; goudkleurig dameshorloge, Bal, Bosmansplein 35; zilverkleurige broche, Olsthoorn, Polderweg 148; blauwe damesjas, Pelkman, Tollensstraat 37a; donkerbruine regenjas, Vermeer, Westpolderstraat 15; kanarie, De Knaap, Faasenplein 42; blauwe parkiet. Zwanenburg, Buijs Ballotsingel 89; siamese kat, Haarneveld, Stadhouderslaan 39; RET-abonnement, Van F?oon, Donker Curtiusstraat 58; marokkaanse portemonnee met inh., Groeneweg, Delflandseweg 352; tas met inh., station Schiedam; zwarte damesportemonnee, Van Hagen, Boerhaavelaan 88; plastic tasje met sportschoenen, Berge, Burg. v. Haarenlaan 554; portemonnee met inh., Bouterse, Veenlantstraat 18; suède zakje met inh., Vollebregt, Anth. Muysstraat 6; zwarte damestas met inh., De Gruiter, 's- Gravelandseweg. krijgt omtrent de financiële nood waarin vele alimentatieplichtigen verkeren. De beide inleiders mr. Koops en de heer C. van Aldere, bestuurslid van de SOGM, zullen respektievelijk de rechtsgrond van alimentatie en de SOGM-brief aan de regering behandelen. Beide inleiders zullen een aantal stellingen poneren. Tot de genodigden behoren o.m. de ministers van Justitie en Financiën en de staatssecretarissen van CRM, Sociale Zaken en Justitie en vele afgevaardigden van bij dit onderwerp betrokken instanties. Op zaterdag 20 september organiseert de Schiedamse Gemeenschap op initiatief van de Wetenschappelijke Kring een Welzijnsmarkt met ongeveer 50 kramen. Op deze welzijnsmarkt zal een aantal muziek-, toneel-, zang-, sport-, vrijetijdsverenigingen, politieke partijen, kerkelijke groeperingen, aktie- en initiatiefgroepen enz. de Schiedammer laten zien wat zij doen voor het welzijn van de bevolking. Er zullen demonstraties gegeven worden op het podium midden op de markt: muziekensembles, volksdansen, demonstraties naast de markt: voetbal en honkbal, demonstraties irude kramen. Een D.J. zal de demonstraties aan elkaar praten en zo mogelijk muziek uit eigen stad ten gehore brengen. De ^Welzijnsmarkt begint om 10.00 uur en eindigt om 4 uur in de namiddag. Plaats van handeling het Stadserf tegenover de Hema voor het Proveniershuis. In samenwerking met de Schiedamse Gemeenschap worden er in Schiedam verschillende orgelconcerten gegeven t.w. op het orgel in de Grote Kerk, het orgel in het museum en op het orgel van de geref. kerk aan de Westvest. In overleq wordt nu een plan opqesteld om deze orgelconcerten zo te coördineren, dat deze concerten niet op één en dezelfde datum worden gegeven. Zo is het eerste orgelconcert in de geref. kerk aan de Westvest op zaterdag 20 september door Piet van Egmond. Reeds vele malen heeft Van Egmond in deze kerk geconcerteerd. Voor orgelliefhebbers is deze bespeling een belevenis. Piet van Egmond werd op 14 april 1912 te Amsterdam geboren. Reeds op 4-jarige leeftijd bezat hij een bijzondere muzikale begaafdheid. Als 6-jarige bespeelde hij reeds het kerkorgel. Zijn opleiding genoot hij aan het Amsterdamse conservatorium, waar hij op 17-jarige leeftijd het einddiploma orgel „cum laude" behaalde. Op 19-jarige leeftijd werd hij organist aan het Concertgebouw te Amsterdam. Grote bekendheid verwierf hij door zijn optreden voor de NCRV. Ook in het buitenland o.a. Keulen, Parijs, Londen, behaalde hij grote successen. Verder zijn de vele platen bekend die Piet van Egmond maakte voor verschillende pl atenm aat schappijen Zijn programma ziet er als volgt uit: het 5e orgelconcert in F groot van Handel; twee koraalvoorspelen van Pachelbel; Prelude, air en gavotte van Sam. Wesley. Verder de 2e sonate van bruine etui met 7 sleutels; bruine koffer met inh.; rood kinder portemon- neetje; bruine herenpdrtemonnee met inh.; zwarte «jack; blauwe etui met stiften er een scheikunde-boek; rood blauw kindertasje. Af te halen bij de vinders: scheerapparaat, Aalberts. Klaas Ka terstraat 160; herdershond, Dieren asiel; herdershond, teef, Dierenasiel; 2 leren ballen, Alblas, Schuttersveld 90; rood kinderschoentje, Feelders, An- thonie Muijsstraat 28; blauw badstof jongensjack, Veen, Fr. Haverschmid- laan 44; blauwe damestrui, Verveen, Th. A. Kempisstraat la; geel kinder vestje, Kloos, Vlaardingerdijk 175b; blauw-geel kinderschoentje, Coenen, Ed. v. Beinumlaan 19; blauw etui met potloden, Korpel, Puccinistraat 38; zwarte herenportemonnee, v. Drunen, Schubertplein 143; lichtbruine porte monnee, Jong, Bosplein 367; blauwe damesportemonnee met inh.. Bakkers, Tielemanstraat 11c; rood portemon- neetje met inh., Jorem, Portugesestraat 38c; gouden ketting met hanger, v. Tilborg. Geertvlietsestraat 7; dames horloge, Suttorp, Troelstralaan 101; z ijveren ketting met 6 bedeltjes, Knook, Dr. Kuyperlaan 59; 3 bank biljetten, Coop., Mgr. Nolenslaan; goudkleurige ring in bloemmotief, Nettenbreijer, Beijerlandsestraat 4a. Men schrijft ons: „De R is weer in de maand dus gaan wij weer aan de slag voor ons winterprogramma. Wij gaan dan weer met frisse moed onze repetities. Met nieuwe liederen beginnen. Dus als er nog dames en heren zijn die nu nog lid willen worden en de 60 jaren gepasseerd zijn, laten die dan maandag middag naar de Opstandingskerk komen daar houden wij onze repetities van 4 tot 5 uur om de hoek van P. J. Troelstralaan. Wie graag zingt is er van harte welkom. De contributie bedraagd ƒ.2,per maand. Alle leden worden verzocht zoveel mogelijk aanwezig te zijn. Wij hopen dit jaar nog menig keer onze bijdrage te geven voor verschillende activiteiten voor kerk, ziekenhuis, of bejaardencentra's. Wij houden ons gaarne aanbevolen". HET BESTUUR het Singelkwartier gebruikt het jongste maandblad om er meteen al een flinke aktiviteitenagenda in af te drukken. We laten t.b.v. uw agenda de voornaamste punten eruit volgën: maandagavond 6 oktober jaarvergadering in zaal Marijke, Broersveld 121. De eigenlijke aktiviteitenagenda ziet er dan als volgt mit: 21 september: tïlmmiddag. 6 oktober: jaarvergadering. 7 oktober: binqo. 12 oktober: filmmiddag of bingo. 17 oktober: jaarlijkse feestavond. 23 oktober: feestmiddag v.d. kinderen. 4 november: bingo. 23 november: filmmiddag. 30 november: St. Nicolaasmiddag. 2 december: bingo. 21 december: filmmiddag, Kerstfilm. 23 december: bingo. De organist Piet van Egmond. Mendelssohn; werken van Guilmant en als slot improvisatie door de concertgever zelf. Aanvang 8 uur. Voor het eerst sinds jaren is de bevolking van Schiedam weer in geringe opgaande lijn. Uit de cijfers van de afdeling burgerzaken van de gemeente Schiedam blijkt dat er eind juli 12 Schiedammers bij waren gekomen, hetgeen het inwonersaantal brengt op 78400. Op 30 juni bedroeg het aantal Schiedammers 78388. Opmerkelijk is wel het feit dat Schiedam er dan wel 21 mannen bijkreeg, maar negen vrouwen kwijt raakte. Ondamks dit feit is er in Schiedam sprake van een vrouwenoverschot. Op 31 juli waren er 38644 mannen en 39736 vrouwen. Uit de cijfers blijkt ook dat 18 echtlieden genoeg van elkaar kregen en uit elkaar gingen door echtscheiding.

Het Nieuwe Stadsblad | 1975 | | pagina 34