Burgemeester Arie Lems wil zijn ambtswoning I kopen Sobere herdenking op algemene begraafplaats 1 n i MAK Goed gezien gg X co Omgekomen (500) Schiedammers herdacht Loop-in-concert van Gew. Orkest als theaterstuk ook in Schiedam (25 sept.) 'HATO' HOE'ST MOGELIJK Fungus en Decameron in Stadsgehoorzaal HATO ODCDCDCDCDaDODGDOOODOD V—n_/ dollond/van roon GD TH. MOOLHUYSEN Randstadedities, wekelijks in 700.000brievenbussen Uw ogen zijn een kostbaar bezit, waarop u niet zuinig genoeg LJU kunt zijn. - TlI Voor de juiste uitvoering van uw brilvoorsehrift, voor uiterste \__TL_/ precisie, voor echte service, och, dan gaat u gewoon naar f]_) Dollond/van Roon. CO U hebt immers maar twee ogen en.... er is maar één Dollond/van Roon. HOOGSTRAAT 73 SCHIEDAM CO HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 3 - WOENSDAG 17 SEPTEMBER 1975 1 Drs. Arie Lems, sinds augustus 1974 burgemeester van Schiedam, wil zjjn ambtswoning Burgemeester Knappertlaan 140 kopen van de gemeente Schiedam. De ondergrond en het omringende erf wil hij in erfpacht krijgen. Aan de gemeenteraad is een voorstel hierover gedaan. Over de koopsom wordt in het raadsvoorstel geen mededeling gedaan. Het is een wat ouderwetse gewoonte dat een burgemeester bij zijn benoeming in zijn gemeente wordt gehuisvest in een ambtswoning. Voor de huur daarvan moet hij dan een percentage van zijn salaris betalen. Aangezien burgemeesters van gemeenten als Schiedam over het algemeen niet karig worden gehonoreerd, het bedrag is openbaar en iedereen kan het jaarlijks lezen in de gemeentebegroting, valt de huurprijs soms fors en is het financieel heel wat aantrekkelijker om een woning te kopen. Daarbij komt nog eens dat bij een eventueel overlijden van een burgemeester zijn weduwe van de ene dag op de andêre naar een andere woning moet gaan uitzien. Nu heeft Schiedam altijd een ambtswoning gehad aan de Willem de Zwijgerlaan. Het grote en moeilijk te onderhouden huis werd indertijd bewoond door de familie Peek. Toen de familie Roeifsema in 1965 naar Schiedam kwam voelde men er niets voor deze grote woning te betrekken en werd de villa aan de BK-laan 140 gehuurd. Burgemeester Lems wil nu als de raad daarmee akkoord gaat het huis kopen. Het pand BK-laan 140 heeft overigens een kleine geschiedenis. In de jaren 1940-1945 was het het woonhuis en het kantoor van de Duitse Ortskommendant. REGENPAKKEN van 25,- Nu rcklamc: zolang de 11 CO voorraad strekt1Z|JU VAANTJESPLANT normaal 1,50 -t r\r Nu 2 stuks1 (Iets hcél bijzonders) DISCUS-ZEVENKLEUR normaal 35,- p. stuk NU, DEZE WEEK, p.st.. Zj,- 't IS WEER4MJ BROERSVEST 19 SCHIEDAM, TEL. 26 28 51 Donderdagavond koopavond huidarts, afwezig t.m. 28 sept. 1975 Waarneming: Dr. E. Stolz, tel. 269126 Met een sobere plechtigheid op de algemene begraafplaats In Schiedam zijn gistermiddag de ongeveer 500 Schiedammers herdacht die in de tweede wereldoorlog zijn omgekomen. Al deze Schiedammers liggen begraven op diverse ere begraafplaatsen- en hoven in verschillende delen van de wereld. Schiedam heeft sinds 1953 een erehof waar momenteel 24 oud-militairen, mariniers en verzetsstrijders een laatste rustplaats vinden. Het was in jaren niet meer voorgekomen dat er op dit ere-hof een plechtigheid was gehouden. De graven worden keurig onderhouden door de gemeentelijke plantsoenendienst, terwijl ook de stenen voortdurend aandacht krijgen. Dat laatste is het werk van de heer Collignon die in Schiedam contactman is van de Nederlandse oorlogsgravenstichting. Aan zijn niet atlatende ijver was het gistermiddag ook te danken dat er na al die jaren weer eens werd stilgestaan bij al die Schiedammers die in die donkere jaren het hoogste offer gaven tegen de Duitse overweldiger. De plechtigheid vond min ot meer plaats t.g.v. het eeuwenfeest van SchiedamLeerlingen van scholengemeenschap Schieland en Nieuwelant zorgden voor een eenvoudig kruis dat na een ontwerp bij de 24 graven werd geplaatst. De plechtigheid werd gistermiddag bijgewoond door burgemeester Arie Lems en wethouder Chris Zijdeveld namens de gemeente Schiedam en de heer D. Steenmeijer directeur van de Nederlandse oorlogsgravenstichting. van de 24 graven. Het Schiedamse erehof dateert van 1953 toen er 18 gevallenen werden begraven, later kwamen daar nog eens zes bij. De heer Steenmeijer vertelde dat er in Nederland ongeveer 1000 begraafplaatsen zijn waar erehofjes zijn ingericht. Als dank voor zijn niet aflatende ijver kreeg de heer Collignon Laatstgenoemde gemeentelijke hulde voor het bracht de plantsoenendienst prima onderhouden een presse papier met het schild van de Nederlandse oorlogs graven stichting. Ondanks de nog steeds voortdurende perikelen rond het voortbestaan van het Gewestelijk Orkest, zal het orkest zich bij de aanvang van het nieuwe seizoen presenteren met een theaterprojekt bestemd voor de hoogste klassen van het basis onderwijs. Dit theaterstuk, van de hand van de schrijver/-dichter Henk Bernlef en van muziek voorzien door Ruud Bos en Jurriaan Andriessen, is tot stand gekomen in nauwe samenwerking met de Nederlandse Opera Studio te Amsterdam en zal vanaf 15 september tot en met 7 oktober 2x per dag voor de leerlingen van het basisonderwijs worden uitgevoerd. De uitvoering van dit projekt werd mogelijk gemaakt door een subsidie van de Minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk werk. Aangezien dit nieuwe projekt in het kader der orkestrale muzieklessen moest worden gezien als afsluiting van een seizoen waarin de schoolconcerten -nieuwe-vorm geïnitieerd werden en tevens als baken en startpunt voor projekten in het nieuwe schooljaar, leek het zinvol dit theaterstuk eveneens te plaatsen in onze serie loop-in-concerten. Dit beidt aan de ouders van de kinderen der deelnemende scholen de gelegenheid kennis te nemen van de wijze waarop het Gewestelijk Orkest het vervullen van een van de hoofdtaken van dit orkest heC geven van schoolconcerten ter hand neemt. Vanzelfsprekend wordt het „vaste" loop-in-publiek hierbij niet vergeten. Bij deze loop-in-concerten wordt het theaterstuk TOON JE EIGENTOON voorafgegaan door de jeugdopera in 1 akte van Wolfgang Amadeus Mozart, „Bastien et Bastienne". De regie van het theaterstuk is in handen van de akteur Adriaan Adraan ser. De 2 zangrollen worden vertolkt door Thea van der Putten (sopraan) en Peter Bindels (bariton), de gesproken rollen door de akteurs Koos Elfering, Loek Beumer en Lida Engelsman. De decors worden verzorgd doorde Nederlandse Opera Stichting te Amsterdam. De regie van de jeugdopera „Bastien et Bastienne" wordt verzorgd door Jacqueline Jacobi. Aan deze opera werken mee: Ans Beverdam (sopraan), Lieuwe Visser (bariton) en Hans Hagemane (tenor). De algehele artistieke lei3ing is in handen van dirigent Frits Kox. De loop-in-concerten zullen plaatsvinden op vrijdag 19 september a.s. in het kerkcentrum Holy te Viaardingen, aanvang 20.00 uur. Op zaterdag 20 september a.s. in gebouw Kunstimin te Gouda, aanvang 20.00 uur. Op donderdag 25 september a.s. in het Passagetheater te Schiedam, aanvanq 20.00 uur en vrijdag 26 septembér a.s. in de Adelberthof, aanvang 20.00 uur. De toegang, programma's en de koffie zijn als gewoonlijk bij deze informele loop-in- concerten gratis. Ter gelegenheid van hetverschijnen van de tweede elpee van de Vlaar- dingse groep FUNGUS geeft deze groep samen rrret de Engelse groep DECAMERON en de Fries SIDO MARTENS een konsert in de Stads gehoorzaal te Viaardingen. Het ge heel wordt georganiseerd door de platenwinkels 'Bertus' (Rotterdam) en 'Plato Platen', Viaardingen. Dit is het eerste in een reeks konserten die door Bertus en Plato georganiseerd worden. De bedoeling is om met een bepaalde regelmaat dit soort konserten te gaan geven. Dit konsert kwam tot stand i.s.m. Tom Steenbergen. Het is niet toevallig dat Fungus en Decameron samen op een toneel staan. In oktober gaat Fungus naar Engeland om samen met Decameron een toernee van vier weken (ruim 25 optredens) te gaan doen. En al eerder traden de groepen samen op zowel in Engeland als in Nederland. De zojuist verschenen elpee van Fungus heet 'Lief ende Leid' en bevat uitsluitend Nederlandstalige nummers De groep bestaat uit: Fred Piek, Bob Dekenga, Koos Pakvis, Louis Debij en Rens van der Zalm. Nieuwkomer Rens speelt zowel op de elpee als in de zaal instrumenten als viool, elektr. gitaar, mandoline en doedelzak. Velen zullen Decameron nog wel kennen van het folkgala in» de Doelen vorig jaar. Inmiddels is de groep uitgebreid met een drummer en bestaat nu uit: Dave Bell, Johnny Coppin, Geoff March, Al Fenn, Dick Cadbury en Bob Critchley. De groep heeft zojuist de laatste hand gelegd aan hun derde elpee die simpel heet: Third Light. Sido Martens komt, uit Friesland en kreeg bekendheid toen hij de Friese groep 'Farmers Union' verliet om zich bij Fungus te voegen als gitarist. Sinds een aantal maanden is hij echter op de solotoet en over enkele weken ^al van hem een solo-elpee in de winkel liggen. Deze elpee heet 'Land en Water' en bevat allemaal eigen songs. Naast de komposities neemt hij ook nog bijna alle instru menten (gitaren, dulcimer, mandoline bas, etc.) en alle stemmen voor zijn rekening. Met recht een solo-projekt. Het lijkt ons een unieke gelegenheid al deze mensen samen aan het werk te zien. Het is het enige konsert dat ze doen in de randstad dus laat deze kans niet voorbij gaan. Het konsert op woensdag 17 septem ber a.s. begint om 20.15 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar bij o.m. Plato-Platen Hoogstraat 81 in Viaardingen en aan de kassa van de Stadsgehoorzaal. De toegangsprijs is 5 piek per persoon. Tot ziens op 17 september in de Stadsgehoorzaal. Speciale aanbieding decora tieve gord.stoffen en open wave, v.a. 4,95p.mtr. Vloerbedekking uitsluitend merkartikelen tegen aan trekkelijke prijzen. Levering van meubelen via de \erkende meubeltoonzalen. Verder klein antiek en curiosa, w.o. haantjes klok, harp' slingers, hollandje regula teurs, schwarzwalderklokken enz. Broersveld 178 Schiedam Telefoon 264415 i

Het Nieuwe Stadsblad | 1975 | | pagina 3