schiedam Ge/uidsbeurs op de Femïna SEIKO bC0t m Uw nieuwe aanbouwkeuken De Hi-Fi-installatie hoort er net zo goed als de wasmachine Alles uit één hand Loop in concert in Passage Pauzedienst in de Grote Kerk Voorlichting over militaire dienst Zo vloog de p.v. Schiedam Nieuwland: geen demonstratie Programma van vier Molens JUWELIER HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 10 - v )tNSDAG 24 SEPTEMBER 1975 .'Iri.'VlJ li De ontwikkeling van de geluidstechniek gaat ontzettend snel. Neem nou zo'n koffergrammofoon van 30 jaar terug. Wie vond dat niet geweldig? Met het slingertje het apparaat opwinden en we genoten weer van een swingende plaat. Zo'n koffergrammofoon kostte toch altijd nog een gulden of 50. Met de tijd meegerekend zou dat nu zeker 800 gulden zijn. En van de andere kant afgerekend, een eenvoudige elektrogrammofoon van 50 gulden uit deze tijd, zou 30 jaar geleden een gulden of 6 geweest zijn. Rai. In 1974 was dat Hifi'74 in Zuid- Als we dat zo gaan vergelijken realiseren wc ons pas hoeveel de geluidstechnieken eigenlijk vooruit gegaan zijn. Want hoe klinkt dat eenvoudige elektrogrammofoontje ten opzichte van de oude koffergrammofoon? Toch tenminste 10 keer beter! Na de slingergrammofoon kwam mono. Uniek niet waar! Niet meer opdraaien, gewoon de stekker, in het stopkontakt steken en afdraaien die plaat. Dat geluid was toch enorm. Vonden we tóen. Na de monoperiode kwam de stereo. Een monoapparaat was niets meer. Stereo moesten we hebben. Dat was het einde. En nu? Nu is er Hifi-stereo. Wat is Hifi-stereo? Hoe werkt Tiet? Welk merk? Welke boxen? Allemaal vragen waar we niet zo zonder meer zeil' antwoord op kunnen geven. Er zijn zoveel merken, zoveel soorten boxen. Boxen van 10 Watt, 15 Watt, 50 Watt en nog veel sterker. Is het nu zo dat hoe meer Watt we hebben, hoe beter het klinkt? Nee hoor! Dat hangt allemaal weer samen met de afmeting van de huiskamer, de afstand tussen de boxen onderling enz. enz. En dat is voor iedere kamer weer anders. Kunnen we zomaar elk element in elke Hifi-installatie zetten? Ook al niet! Dat heeft weer te maken met de versterker die we hebben, de draaitafel en de luidsprekers. Het is allemaal wel ingewikkeld geworden. Maar!! Als we alles, goed op elkaar afgestemd, bij elkaar gezocht hebben, dan krijgen we ook een geluid om u tegen te zeggen. Fabrikanten en importeurs hebben dan ook ingezien, dat het de hoogste tijd is om deskundige informatie te geven bij de verkoop van Hifi- installaties. Dat mensen de gelegenheid moeten krijgen om objektieve informatie in te winnen. In 1973 werd voor het eerst een ueluidsbeurs gehouden! n.l. de Hifi- Laren en dit jaar Hifi'75 in Zuid-Laren en Arnhem. Daar is bijgekomen Radio Modern met een eigen Hifi-beurs te Rotterdam. De Hifi-beurs is tot stand gekomen door een samenwerking tussen de Femina en Radio Modern. De Femina, die de ontwikkeling van de geluidsmarkt met belangstelling gevolgd heeft, vond het tijd worden geluidsapparatuur op te nemen als onderdeel van de huishoudmarkt. Een stereo- of Hifi-installatie hoort er tegenwoordig net zo goed bij als een wasmachine. Radio Modern hield tot nu toe jaarlijks een Hifi-show in de Doelen. Door overstelpende belangstelling moest zij uitzien naar een grotere ruimte om haar enorme kollektie geluidsapparatuur te exposeren. Besprekingen met het Rotterdamse tentoonstellingsbureau-organisator van de Femina, hebben toen geleid tot een samengaan van beide evenementen. De Femina heeft er nu een sterke troef bijgekregen en Radio Modem de beschikking over de voortreffelijke accommodatie, die nodig is om van zo'n geluidsband een sukses te maken. Behalve Radio Modern zijn op deze geluidsbeurs importeurs en fabrikanten van veel bekende merken aanwezig. Hun specialisten staan klaar om deskundige informatie te geven. Alle apparatuur staat speelklaar opgesteld. Een enorme geluidswand met schakelpanelen maakt het mogelijk elke gewenste kombinatie te laten horen. Bovendien kan elke installatie apart beluisterd worden in speciale geluidskabines. Alles wat er maar op het gebied van geluidsapparatuur te koop is, het nieuwste van het nieuwste op de geluidsbeurs. Een unieke gebeurtenis voor Nederland! Op de Femina van 3/12 oktober in de Ahoy-Hal te Rotterdam. Geen qe2 gezeur bij elektra en wateraansluitingen, betegelen en montage! Onze specialisten beheersen alle finesses van keukenplanning tot montage. Wij bieden U moderne merkkeukens met de ge wenste inbouw-apparatuur. Komt U eens bij ons langs of belt U voor een afspraak natuurlijk geheel vrijblijvend. Uw keuken-specialist: KEUKENSTUDIO m jv% Hoogstraat 160, Schiedam, U U C I I I Tel. 268820 WIM SCHAAP na 6 uur tel. 261575 Donderdag 25 september vindt in het Passage Theater een Loop-In concert plaats door het Gewestelijk Orkest van Zuid-Holland. Uitgevoerd wordt: Bastien et Bastienne, een opera in 1 akte die Wolfgang Amadeus Mozart op 12-jarige leeftijd schreef. Solisten zijn: Hans Hagemen, tenor; Ans Beverdam, sopraan; Lieuwe Visser, bariton. Dirigent Frits Kox. Na de pauze wordt uitgevoerd: Toon je eigen toon, een muzikaal theaterproject, opgezet voor het basis onderwijs. Muziek: Ruud Bos en Jurriaan Andriessen. Coördinator en dirigent: Frits Kox. Medewerkenden zijn: Thea van der Putten, sopraan; Peter Bindels, bariton; Koos Elfering, Loek Beumer, Lida Engelsman. De toegang tot dit concert is gratis. Dit concert wordt georganiseerd door Stichting de Schiedamse Gemeenschap. Iedere vrijdag vanaf half één wordt het orgel van de Grote Kerk bespeeld, waarna een korte pauzedienst wordt gehouden. Spreker in de pauzedienst van 26 september a.s. is ds. A. van der Klaauw, uit Rotterdam. Organist is de heer J. P. Bekkers. De te spelen werken zijn: 1. Toccata in 1. van J. P. Sweelinck. 2. Fantasia en Fuga in c.kl.t. van J. S. Bach. De toegang is gratis. In gebouw ,,De Kreek", Lange Voorhaven 92 wordt vrijdagavond 26 september een voorlichtingsbijeenkomst gehouden speciaal voor jongeren van de hoogste klassen van de Schiedamse middelbare scholen. Onderwerp tijdens deze avond, die om 20.15 uur begint, is voorlichting over de militaire dienst. Twee jonge medewerkers van de burgerwerkgroep Voorlichting Dienstplicht en één soldaat die gelegerd is in de legerplaats Oirschot zullen daar de aanwezigen alles vertellen over zaken die een jongeman moet weten voordat hij in militaire dienst gaat. CHR. MANNENKOOR Op zondag 28 september om 9 uur v.m. zingt het Schiedams Chr. Mannenkoor in de Grote- of St. Laurenskerk te Rotterdam tijdens een reünie van de voormalige „Pilotenhelpers" uit de tweede wereldoorlog. Eén der sprekers is de bekende ds. Buskes. De toegang is vrij. Diezelfde middag om 5 uur zingt het koor in de Magnalia Dei-kerk te Schiedam en zondag 26 cfktober a.s. werkt het koor mede aan de morgendienst in het Noletziekenhuis. Voorts staan nog op het programma de traditionele Kerstzangavond in de Julianakerk op 20 december a.s. en half mei 1976 hoopt het koor een voorjaarsconcert te geven. Hel is nu dc 53c keer dat de leden van hel Kerkgenootschap der Zeven de Dags Adventisten (beter bekend als de adventkerk) in tientallen landen over heel de wereld er op uit trekken met bladen om geld in te zamelen voor hun jaarlijkse actie l.b.v. de noodlijdende mensheid. Om u enige indruk te geven van deze gigantische actie volgen hier enige eijlers: 332 ziekenhuizen, klinieken met inbegrip van varende klinieken en vliegtuigen slokken per jaar 300.000.(XX) gulden op. Patiënten behandeld: 4,673.693. Universiteiten en scholen voor middelbaar onderwijs 463. Lagere scholen: 3.769. Aantal Uilen waarin onderwijs wordt gegeven is 523. Hulpverlcningsgroepen: 10.049 Hulpverleningscentra: 1.412. In de medische sector zijn meer dan 30.000 personen werkzaam. Omdat hel lang niet mogelijk is elk huis in Schiedam en Vlaardingcn te bereiken kunt u uw gaven ook storten op. giro 17797 t.n.v. Medische Ad vent/ending, Biltseweg 14. Bosch en Duin. Opgemerkt moet nog worden dal de volledige opbrengst van deze actie ten goede komt aan het mensen- licvondc werk van de Medische Advent/ending. Uw aller hulp is dringend gewenst. NOTITIE Friendly Visiting organiseert zowel voor hen, die geregeld bezoek ontvangen als voor hen, die Friendly Visitors genoemd worden en ook voor andere belangstellenden, een contact avond. Deze zal worden gehouden op maandag 6 oktober in het Dienstencentrum ,,De Vier Molens". Aanvang 8.00 uur. Job v.d. Meer van „De Ziekenomroep Schiedam" zal in tweemaal veertig minuten een dia-show verzorgen. Deze draagt als titel (denk aan het 700-jarig bestaan van onze stad). P.V. Schiedam vloog met 220 duiven de laatste wedvlucht van dit seizoen van uit Sint Ghislain 170 km. Gelost 7.30.00 eerste duif 9.15.00, snelheid 96 km. per uur. Eerste 25 prijswinnaars: 1, 16, 19, 24, 25, A. Stuttorp; 2, 6, 7, 15, 18, D. Lems; 3, 11, 21 F. Stieber en Zn.; 4, 5, 10, Verlinde; 8-14 J. Doejaaren; 9, 12, 13, 17, 23, Jack. Doejaaren; 20, 7, Westerholt. Stichting Jeugdhaven Nieuwland, Aibardastraat 69-69, deelt mee dat de naam van de Stichting ten onrechte stond vermeld in de oproep voor de demonstratie in Den Haag op '20 september 1975 tegen de bezuinigingen van CRM. De naam van Stichting jeugdhaven Nieuwland is zonder enig overleg in genoemd pamflet gebruikt. STICHTING En, hoe was het op de informatie markt? U hebt natuurlijk „onze" marktkraam gevonden en bewonderd wat er zoal uitgestald lag. ft Gevolg was dan: gauw opgeven voor een kursus! Er is heus genoeg, vindt u niet? Fijn een leuk jurkje of pakje maken voor de winter. U kunt direkt al terecht op woensdagmorgen of donderdagmiddag en er zijn nog 1 of 2 plaatsen op maandagmiddag. De avonden zijn momenteel rol, maar bij voldoende deelname start er zo spoedig mogelijk weer een nieuwe kursus op dinsdagavond. Op het bloemschikken zijn nog enkele plaatsen vrij op maandagavond of dinddagmiddag. We hopen dat u zich hier vlug voor aanmeldt, dan kunnen we ermee beginnen. U weet, dat we met 12 dames en/of heren kunnen starten. De kursus creatief handwerken is ook bijna vol, nog 4 dames kunnen erbij. Zijn die nu niet te vinden in Schiedam? Toe dames, u moet nü al aan 5 december en Kerstmis gaan denken en er vast voor gaan werken. We vertelden u laatst al, dat een zelf gemaakt cadeautje veel en veel leuker is om te krijgen dan iets wat in de winkel is gekocht. En op deze kursus leert u ontzettend leuke dingen maken, allerlei echt moderne handwerken. Gast en gastvrouw/heer op donderdagmiddag of donderdagavond. Erg leuk en gezellig. U ontvangt vast ook graag gasten en dat wilt u dan ook zo goed mogelijk doen. Ook op dit gebied is wei het één en ander veranderd. Koffie en thee op verschillende manier (en allemaal even lekker!). U leert van alles over wijnen en kazen. En meestal nog een fondue middag/avond erbij. 1 Is leuk hoor, om alles in de puntjes te weten. Ook beslist heel geschikt voor de mannen, uiteindelijk horen die zich met de drankjes bezig te houden! En doet u het maar zo vlug mogelijk, vóórdat de drank nog véél duurder wordt volgend jaar! U hebt gehoord, dat het geld moet rollen, besteedt u het dus bij ons, dan brengt het de meeste rente op! Ons kantoor is open van dinsdag t/m vrijdag van 9.30-12.00 uur, tel. 264781, giro 716115. Kunt u overdag niet bellen, probeert u dan tussen 17.30 en 18.30 uur tel. 263633. In elk geval horen we gauw wat van u! Tot ziens op Korte Dam 5. Het programma voor de komende weken: Donderdag 25 sept. 14.30 uur: gratis film over Mallorca en Garda. Dinsdag 30 sept. 14.00 uur: ruilberus, postzegels munten enz. Geen handelaren. Woensdag 1 okt. 17.00 uur: grote film met gratis broodmaaltijd in de pauze ƒ.3,entree. Nog enkele kaarten verkrijgbaar. Woensdag 8 okt. 14.00-15.30 uur: danslessen voor beginners en gevorderden. Nu reeds aanmeldings formulieren verkrijgbaar aan de bar (f.2,per les). Donderdag 9 okt. 14.00 uur: bingo; 16.00-20.00 uur: griepvaccinatie. Woensdag van 10.00 tot 12.00 uur: tek?n cursus o.l.v. een tekenlerares ƒ.0,50. Inlichtingen en vragen iedere werkdag van 9 tot 5 uur in het Dienstencentrum (Hoek Damlaan, Burg H. Gretelaan), of tel. 705500. Wij ontvingen een excl. collectie SEIKO DAMESHORLOGES MEES TER HORLOGEMAKER Dr. Wibautplein 15 - Tel. 70.69.05 Ruime parkeergelegenheid-'s-maandags gesloten Donderdagavond koopavond Wij ge ven K.E.S. -zege/s

Het Nieuwe Stadsblad | 1975 | | pagina 10