Rijnmond op de Femina Dames en Heren I. G. PEL J kleding verkopen wij al 65 jaar Concerten van The Sparks, Todd Rundgren, Santana en Earth, Wind Fire Bouclé vest 44.75 Graag nodigen wij u uit om onze winter- kollektie eens te komen bezien. MANTELS JAPONNEN TRUITJES ROKKEN KOSTUUMS NAPPA JASJES PANTALONS OVERHEMDEN PANTALONS COATS enz. U kunt óók gebruik maken van onze gratis krediet-service. Vraag eens inlichtingen bij: FA. SINGEL 125-129 ♦JELEF. 267972 Kostuum337.50 HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 28 VRIJDAG 3 OKTOBER 1975 RAM (21 maart-20 april) Kalmaan deze week, want om te beginnen was de vorige periode ook nogai erg druk, maar u heeft daarbij nu een neiging tot overgevoeligheid. Grapjes vallen niet bij u in de smaak en er kunnen kleine wrijvingen ontstaan. Zet alles maar op een zacht pitje en werk oude rommel af, zonder u in te laten met de kwesties van anderen. Een diepgaang gesprek met een oude relatie maakt u enkele dingen ineens veel duidelijker. Oppassen voor circustoeren op hoge trapjes e.d.! STIER (21 april-20 mei) Ook deze week verwerkt u nog de nodige spanningen in verband met een stel onprettige figuren. U heeft echter zelf al krachtig de stofzuiger gezet op de hopen stof die zich hadden opgezameld. U voelt telkens een soort van opluchting en verruiming en heeft weer zin in nieuwe prettige plannen. Zet nog maar een raam erbij open en laat de frisse wind binnen. Een nieuwe start is nu mogelijk. TWEELINGEN (21 mei-20 juni) Beetje rare week met onverwachte dingen. U redt een moeilijke situatie door op de juiste manier te reageren en oogst daar een pluim voor. Geen stunts op financieel gebied! Houdt de boel bij elkaar en richt uw aandacht op de echt nodige dingen. Een prettig bericht doet u veel goed en u. weet door improvisatie aardig door te werken. Oppassen voor tocht, u heeft een tikje spierpijn. KREEFT (21 juni-20 juli) Deze week kan een langlopende kwestie uit de wereld geholpen worden, als u van harte meewerkt. Een tikje oude wrok en onwilligheid kunnen u dwars zitten, maar wat koopt u daar voor? Bovendien heeft u een goede inval gehad en kunt beter daar aan doorwerken. Op gevoelsgebied kans op enig misverstand. LEEUW (21 juli-20 augustus) Het is mogelijk dat u deze week enige veranderingen onder het oog moet zien. Kan uw schema beter worden opgesteld? Of heeft u zich toch weer voor een anders karretje laten spannen? Hoe dan ook, ga te rade met uw eigen gezonde verstand en voorkom al te drukke en spannende werkzaamheden. Prettige berichten van naaste familieleden en een klein succes in uw werk. MAAGD (21 augustus-20 september) Deze week kan wel eens wat prettiger uitvallen dan de vorige. U leert nu los te laten en niet meer na te pruttelen over voorbije dingen. Nieuwe ideëen houden u bezig en een kleine reis heeft u letterlijk afstand doen nemen van uw gepieker. U lost een gecompliceerde kwestie op, door het moeilijke punt duidelijk in te zien en men is u daar erkentelijk voor. Nog maar géén nieuwe ondernemingen op gevoelsgebied, u bent nog te nerveus. WEEGSCHAAL (21 september-20 oktober) Maak er een goede periode van door niet toe te geven aan een soort mismoedigheid en overgevoeligheid. U heeft neiging zwaar aan de dingen te gaan hangen en dat geeft voor uw omgeving een onprettige sfeer. Het is bovendien onnodig, want u heeft een heel leuk karweitje te pakken en daar heeft u inwendiq heel wat plezier van. Houd de boel dus positief en voorkom goedkope emoties. SCHORPIOEN (21 oktober-20 november) Het zit erin dat in deze periode uw geduld in verband met een bepaalde langlopende kwestie wordt beloond. U ondervindt telkens meer erkentelijkheid en een bepaald figuur gaat inzien dat u verkeerd bent beoordeeld. Mocht de kwestie ter sprake komen, laat dan uw gevoel voor humor niet thuis en blijf kalm en diplomatiek in uw reacties. Mildheid krijgt meer gedaan dan heftigheid. Stel dure aankopen of verbouwingen nog even uit. BOOGSCHUTTER (21 november-20 december) Tengevolge van openhartige discussies kan er deze week meer begrip komen en de lucht zuiveren. Ook op financieel gebied is er nu een mogelijkheid om fouten te herstellen. Ga dus te rade met uw qezonde verstand en zoek het niet in spitsvondigheden. Dat is niet nodig. Ook op gevoelsgebied is geduld en begrip thans de ware formule. Voorzichtig met scherpe dingen. WATERMAN (21 januari-20 februari) Beetje sentimentele week. U heeft neiging tot roering tot dwaasheden kunnen komen. Houd de boel in het rechte spoor en zoek het liefst in een gezellig etentje en dito grappen. Al te veel weemoed is ook niet leuk! Bovendien wordt u gevraagd voor een prettig karweitje dat u wel ligt. Voorzichtig met uw kleine Steenbok. Die vercjient de uiterste zorg en toewijding! STEENBOK (21 december-20 januari) Kalm maar aan deze week! U heeft al uw aandacht nodig voor een bepaalde kwestie en die kunt u ook wel aan, maar dan moet u de rest even aan de kant schuiven. Laat uw plichtsgevoel u niet dwingen tot taken, die u nu net iets teveel zijn. Een ander moet nu maar eens wat doen. Prettige uren en avonden met goede relaties. Een goed nieuwtje doet u veel genoegen. Oppassen voor struikelen. Een Schorpioen komt u krachtig te hulp en er wordt nogal gelachen. VISSEN(21 februari-20 maart) In deze periode kunt u te maken krijgen met een jonger iemand en soms zult u zich voelen als een pikeur die een volbloed veulen moet africhten. Bezie de gekke sprongen dus met filosofie en wacht af, tot de rust weerkeert. U heeft nu en dan reden tot lachen want uw humor is uw beste troef. Houdt u wel buiten het gerommel van lieden die u niet liggen en wier amusement niet het uwe is. Buitenkansje mogelijk. Van vrijdag 3 oktober t/m zondag 12 oktober wordt in het Ahoy-compiex aan het Zuidplein te Rotterdam de consumentenbeurs Femina gehouden. In het kader van haar 10-jarig bestaan zal het openbaar lichaam Rijnmond met een stand op de beurs aanwezig zijn. De beurs is een uitstekende gelegenheid om een betrekkelijk grote groep mensen (150.000 waarvan naar schatting ongeveer 100.000 potentiële Rijnmondraadkiezers) attent te maken op het bestaan van Rijnmond. Getracht zal worden zoveel mogelijk mensen te informeren oler de werking en werkzaamheden van Rijnmond. SPEL Aangezien het de bedoeling is zoveel mogelijk mensen, althans globaal, te laten weten wat Rijnmond is en doet, of in ieder geval dat Rijnmond bestaat, zal de stand voor de bezoekers aantrekkelijk moeten zijn. Daarom is het spelelement geïntroduceerd. Continu zijn twee werkstudenten (normaal werkzaam op de meldkamer in Schiedam) bezig bezoekers op de Rijnmondstand attent te maken. Op regelmatige tijden (aangegeven op een bord) kunnen de bezoekers onder leiding van de studenten diverse spelletjes spelen zoals: -Rijnmondmilieuspel. Een soort ganzebordspel op milieugebied. Het spel kan met maximaal 6 mensen worden gespeeld. -Computerspel. De bezoekers moeten een vragenformulier invullen. Achter elke vraag staan verschillende antwoorden. Afhankelijk van de beantwoording beslist de computer over de waardering. -Rijnmondquiz. Bezoeker neemt op een soort platform in grote stoel plaats teneinde op Rijnmond betrekking hebbende vragen te beantwoorden. Met al deze spelletjes zijn voor de deelnemers leuke prijsjes te verdienen (o.a. een speciaal voor het 10-jarig bestaan van Rijnmond ontworpen Rijnmonddas ofshawl, Rijnmondballpoints en Rijnm ondm ilieu -in-kleur-s pelen, speciaal voor kinderen). ZELFWERKZAAMHEID In het kader van de inspraak zoals die momenteel wordt gehouden ten aanzien van het reéreatieplan Bernisse, kunnen bezoekers, bijgestaan door deskundige ambtenaren, hun plannen, ideeën of invallen op papier zetten. Ze kunnen namelijk kaarten van het Bemissegebied inkleuren en daarmee aangeven waar volgens hen b.v. fietspaden, zwembaden, speelweiden etc. moeten gaan komen. De beste ideeën worden beloond. Verder zal op de stand een foto expositie van bestaande en nog in te richten recreatiegebieden worden ingericht, terwijl op grote panelen wetenswaardigheden over Rijnmond worden vermeld. Twee belangrijke popkoncerten van overigens zeer uiteenlopende aard zullen in oktober in eksklusivi- teit voor Nederland in het Con gresgebouw te Den Haag door Acket and Mojo worden georganiseerd: The Sparks op donderdagavond 9 oktober, Todd Rundgren op zondag avond 12 oktober. Overigens bestaat er toch nog enig verband tussen beide groepen want toen The Sparks (Russ en Ron Mael) nog maar net begonnen en geen enkele platenmaatschappij voor hen enige belangstelling had, stuurden ze wat bandjes op naar Todd Rundgren, die er direkt al enthousiast over was en hen aan zette dóór te gaan. Na hun verschillende hits hebben ze afgelo penmaanden in Frankrijk met Jac ques Tati een film gemaakt: „Con fusion". Todd Rundgren werd solo-artiest in 1970 na gewerkt te hebben met de Nazz- band. Hij werd ook be kend als producer voui groepen als The Band, Paul Bufcterfield's Blues Band en Badfinger. Vorig jaar formeerde hij zijn vijfmans band Utopia', direkt na een al bum van dezelfde naam uitge bracht te hebben. Met deze groep zal Todd Rundgren 12 oktober ook in het Congresgebouw optreden. Zaterdagavond 11 oktober orga niseren Acket and Mojo in Sport paleis Ahoy' te Rotterdam (aan vang: 8 uur) een dubbel koncert met Santana en Earth, Wind and Fire. Santana's bezetting is: David Brown (bas), Leon, ,Ndugu' Chan cier (drums), Tom Coster (keybo ards), Leon Patillo (zang en keybo ards), Armando Peraza (congas en bongos) en Carlos Santana (gitaar en zang). De .stage act' van Earth, Wind and Fire is een mengelmoes van ,Funk' en theatrale toestanden. Be richten uit Amerika wijzen er op dat hun bassist aan draden door de lucht vliegt en dat hun drum mer een duikeling op zijn podium maakt.. Het nieuwste album van Earth, Wind and Fire stond nr. één op de Amerikaanse hitlijsten en hun single „That's The Way Of The World" gooit momenteel ook in Nederland hoge ogen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1975 | | pagina 28