Open huis öp gasplatform Duizend raskatten Space rock formatie in de Lijnhal 11 en 12 oktober in de RAI op de "Feiika HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 32 - VRIJDAG 3 OKTOBER 1975 Binnenkort zal bij de Vlaardingse Scheepswerf HVO het in aanbouw zijnde gasproduktieplatform gereed zijn en verscheept worden naar de Noordzee. Om alle medewerk(st)ers van HVO met hun/haar gezinsleden en eventuele andere belangstellenden in de gelegenheid te stellen het platform te bezichtigen zal een zgn. „open huis" worden gehouden op zaterdag 4 oktober van 10.00 tot 12.00 uur. Voor de kinderen is er een crèche in de kantine. De specifieke sound van de groep wordt gevormd door de combinatie dwarsfluit en klavieren tegenover een heavy en gekompliceerde ritmesektie. De komposities zijn filosofisch, muzikale eenheden, waarmee getracht wordt het publiek te konfronteren. Twee aspekten zijn aanwezig: het inidvidueel persoonlijke en het algemeen kosmische. Getracht wordt een synthese tussen deze twee te vinden. Een oplossing wordt niet gegeven; men kan het beter als een soort spiegel zien. Zowel het goede als het slechte tracht Altitude in zijn muziek weer te geven: ijle fluitklanken worden abrupt afgebroken door elektronisch geweld, I Ongeveer 1000 katten worden verwacht op de internationale raskattententoonstelling „Feiikat". Deze expositie wordt op zaterdag 11 I en zondag 12 oktober onder het motto „Kattenfestival in Amsterdam 700" gehouden in de Noordhal van het RAI-gebouw. Lieke Vreede - etchings lightshow. Vrijdagavond 3 oktober zal de formatie Altitude een concert geven in de Lijnhal van het complex „De Oude Lijnbaan" te VIaardingen. Gedurende een jaar geeft de Groninger space-rockformatie Altitude concerten door heel Nederland, Duitsland en België, doorgaans in de grotere jongerencentra en in Schouwburgen. Het programma van Altitude bevat uitsluitend eigen werk, gekomponeerd door Philip Pengiii. Onder de deelnemende katten bevindt zich een groot aantal kampioenen uit Nederland en andere Europese landen, zoals België, Denemarken, Duitsland, Frankrijk, Noorwegen en Zweden. Een internationaal gezelschap van keurmeesters zal zondag 12 oktober om 16 uur de kampioen der kampioenen aanwijzen. In het kader van de viering van het 700-jarig bestaan van Amsterdam wordt iedere 700ste bezoeker een aandenken aan de tentoonstelling aangeboden, terwijl de 7000ste bezoeker een speciaal onthaal zal krijgen. De tentoonstelling wordt georganiseerd door de Nederlandse vereniging van raskattenfokkers Feiikat en is de belangrijkste manifestatie op dit gebied in Nederland. Feiikat is met een kleine 4000 leden de grootste vereniging van raskattenfokkers in Europa. Feiikat is ook de enige Nederlandse vereniging die is aangesloten bij de internationale organisatie, de Fédération Féline d'Europe. Doel van Feiikat is het fokken van raskatten op een hoog peil. De vereniging Feiikat is in 1934 opgericht en organiseerde voor het eerst een tentoonstelling in 1949. Een vergelijking tussen het aantal deelnemende katten toen (nog geen 100) en nü (ongeveer 1000) illustreert de sterk toegenomen belangstelling voor het fokken van raskatten. De exposities van Feiikat trekken op het ogenblik rond 10.000 bezoekers. De internationale raskattententoonstelling Feiikat is op 11 en 12 oktober geopend van 10 tot 18 uur. De toegangsprijs bedraagt ƒ.3,50 voor volwassenen en .2,voor kinderen en 65-plussers. Philip Pengiii - keyboards, vocals. natuur-mens in zijn dagelijkse bezigheden. 2. A. Cry foor Earth, een space- rockopera in zeven delen over het ontstaan en vergaan van de aarde. 3. Sad Fairytale, een space-rockopera, die handeld over de tragische afloop van een sprookjesachtige liefde. De muziek wordt via eeê zeer uitgekiend P.A.-systeem uitgestuurd, dat mede door de vele speciale apparaten kwalitatief zeer hoog aangeslagen mag worden. De bezetting van de groep is: Marijke Vreede, dwarsfluit, zang en perkussion; Philip Pengiii, orgel, piano, clavecimbel, mellotron, synthesiser en zang; Jelle Rademaker, basgitaar; Wigo van der Schoot, slagwerk; Pim Hoogendorp, techniek; Lieke Vreede, licht. Kaarten voor dit avondvullend concert zijn ƒ.3,50 te verkrijgen bij VVV- kantoor „De Visbank" en 3 oktober 's- avonds aan de zaak. Aanvang 20.00 uur. Wigo van der Schoot - percussion. Jelle Rademaker - bassgitar. dan ebt alles weer weg en keert de rust terug. Teksten spelen een belangrijke rol, tekstboekjes zijn ook bij de optredens aanwezig. Melodie en beeld onderstrepen de teksten. Naastde muziek is er een beeldregie ontworpen door Lieke Vreede, die ook zelf voor de uitvoering zorg draagt. Haar eigen werk staat daarin centraal (etsen, tekeningen en schilderijen), dit werk wordt geprojekteerd en wordt omgeven met spotlights en andere effecten. Basisproqramma van het concert door Altitude zijn de volgende delen: 1Onde Days Circle, een ouverture die het verloop van één dag omschrijft en daarbinnen vooral de tegenstelling Marijke Vreede percussions. flute, vocals,

Het Nieuwe Stadsblad | 1975 | | pagina 32