'Open brief' bewonersvereniging Schiedam Zuid e.a. over een vergunning voor Tanker Cleaning OPEN HUIS SOCIALE MARKT i bedrijfsgemeenschap schiemond Zaalvoetbal wijkvereniging Kethel/Bijdorp Het zonnige Italië op femina uweet niet wat uziet Trip-Trapstoel DE OOIEVAAR Stichting Raad voor het Bejaardenwerk/ Stichting Sociaal Pedagogische Zorg/ Stichting KnUsraad/ Stichting Hulp aan Buitenlandse Werknemers 'Rijnmond'Sociale Raadsman/ Bedrijfsgemeenschap Schiemond/ Stichting Lentefeest/ Federatie Ouderverenigingen Schiedam/ Overlegorgaan van de plaatselijke vakcentrales Schiedam/ Gewestelijk Arbelds Bureau/ Algemeen Maatschappelijk Werk/ Kinderdagverblijf 'Katja'Gemeente lijke Sociale Dienst/ Gemeenschappelijk Administratie KantoorGemeen schappelijke Medische Dienst/ Stichting Schiedamse Gemeenschap/ Stich ting Gezinsverzorging Schiedam/ Gemeente Secretarie afdeling Algemene laken/ Bureau voor Rechtshulp/ Pro Juventute - St. Raymundus. Trip-trap stoel verovert ons land HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 8 - VRIJDAG 3 OKTOBER 1975 De Bewonersvereniging Schiedam Zuid heeft met enkele andere personen en namens enkele andere instellingen een open brief geschreven over een nieuwe hinderwetvergunning die moet worden verstrekt aan het Schiedamse bedrijf Tanker Cleaning dat is gevestigd aan de Westfrankelandsedijk pal naast de Maasbo ulevard Zij stellen: „In 1956 kreeg Tanker Claening B.V. te Schiedam voor het eerst een hinderwetvergunning. Vorig jaar oktober verkreeg Tanker Cleaning wederom een voorlopige hinderwetvergunning voor een jaar. Het is nu 1 oktober geweest. Dit betekent dat Tanker Cleaning al meer dan een dag in overtreding is omdat zij niet meer in het bezit is van een hinderwetvergunning De Bewoners Vereniging Schiedam Zuid, het personeel van de Stichting Verenigde Provinciale Bibliotheekcentrales voor Zuid- Holland, de leden van de watersportverenigingen in de jachthaven en de Bewoners Vereniging Schiedam West zijn van mening dat een tankerschoonmaakbedrijf als de Tanker Cleaning niet in een woon en werk-gebied thuishoort. Ondanks hinderwetbepalingen blijven ontploffingsrisico's e.d. bestaan. Daarnaast veroorzaakt de Tanker Cleaning B.V. overlast in de vorm van lawaai, stank, vuile lmcht en waterverontreiniging. Tot onze spijt zitten we nu nog met Tanker Cleaning opgescheept en moeten we er nu voor zorgen dat er een zo goed mogelijke hinderwetvergunning wordt samengesteld. De grote tekorten, die ons inziens aan de huidige vergunning kleven, zijn dat in de vergunning geen voorwaarden zijn opgenomen ten aanzien van: vernietiging van gassen, die bij het schoonmaken vrijkomen, de afvoer naar opslagtanks van de afvalstoffen die bij het schoonmaken van schepen vrijkomen, de vernietiging voan dampen die ontwijken uit de ademventielen van de opslagtanks, de wijze van schoonmaken van tankauto's en de afvoer c.q. vernietiging van de hierbij gevormde afvalprodukten, de afvoer uit de inrichting van de hierbij afvalstoffen, de controleop de uitvoering van de wet op genoemde bepalingen. Wij zijn van mening dat in de eventuele nieuwe vergunning hier alsnog voorwaarden over gesteld moeten worden. Ook al betreft het een zeer tijdelijke verlenging in verband met de in voorbereiding zijnde algemene maatregel van bestuur inzake het inrichtingenbesluit betreffende de wet op de luchtverontreiniging. (Hierdoor hebben Tankerschoonmaakbedrijven in de toekomst geen hinderwetvergunning meer nodig van de gemeente, maar moeten zij hiervoor een vergunning aanvragen bij de provincie). 20 juli j.l. werd er namens de Bewoners Vereniging Schiedam-Zuid en het personeel van de Stichting Verenigde Provinciale Bibliotheekcentrales voor Zuid- Holland een verzoek gericht aan de gemeente Schiedam om een hoorzitting. Voordat opnieuw verlenging van de hinderwetvergunning wordt verstrekt vinden wij het van groot belang dat we niet alleen schriftelijk maar ook mondeling onze bezwaren duidelijk kunnen toelichten. Als antwoord stelt B en W in een schrijven van 8 september dat Tanker Cleaning B.V. tot dan toe nog geen aanvraag voor verlenging van de hinderwetvergunning heeft ingediend. In hun brief vermelden zij voorts dat dit voor het einde van dit jaar dient te gebeuren. In de vergunning zelf wordt echter de datum van 1 oktober 1975 genoemd. Wij vragen ons af of Tanker Cleaning sinds 1 oktober haar werkzaamheden had moeten stilleggen. Iemand die niet tijdig zijn rijbewijs verlengt mag immers ook niet meer rijden!! Ons inziens is het de taak van de gemeente er zorg voor te dragen dat hier tijdig aandacht aan wordt geschonken. Zij is immers belast met de controle. De bevoegdheid die de gemeente nu nog heeft om hinderwetvergunning te verlenen geeft haar nu nog de mogelijkheid om plaatselijk harde eisen te stellen ten behoeve van het milieu. Wanneer zij deze bevoegdheden gaat overdragen aan Rijnmond betekent dit dat zij een greep, die ze zou kunnen hebben op een stuk milieubeleid afstaat aan een traag werkend regionaal lichaam. De gemeente zou er beter aan doen haar positie ten aanzien van het milieubeleid te verstevigen. Een ander voorbeeld van het gemeentelijk milieubeleid: De gemeente heeft met Tanker Cleaning B.V. een bindend huurkontrakt afgesloten voor 30 jaar met een optietermijn van 20 jaar en nog eens 10 jaar. Bovendien heeft zij ook nog eens de verplichting op zich genomen om de haven voor Tanker Cleaning uit te baggeren. Dit kosste in 1974 al .430.000,Wij vragen ons af of de inkomsten wel opwegen tegen de uitgaven! Dit zou dus betekenen dat de gemeente meebetaalt aan de milieuvervuiling! De aandeelhouders van Tanker Cleaning profiteren op deze manier op een schandalige wijze van ons ^belastinggeld! Daarbij is het ook nog eens zo dat het uitbaggeren van de Spuihaven bekostigd wordt door de 4 watersportverenigingen, terwijl Tanker Cleaning van deze haven ook wel degelijk gebruik maakt... Met recht menen wij van de gemeente te kunnen verlangen dat er hardere eisen gesteld gaan worden, zolang Tanker Cleaning niet uit onze wijk verdwijnt. Daar het antwoord van de gemeente op onze brief van 20 juni aanvankelijk uitbleef hebben wij begin september een verzoek gericht aan de Inspecteur van Volksgezondheid, waarin wij hem wezen op onze bezwaren en er bij hem op aandrongen zijn invloed aan te wenden om een beslissing van de gemeente te bespoedigen. Kort daarop ontvingen wij bovengenoemde brief van de gemeente, die echter geen direkt antwoord geeft op onze vragen. Zij zeggen ons hierin toe dat bij de behandeling van de vergunningaanvraag met onze bezwaren „voor zover mogelijk" rekening zal worden gehouden. Zij stelt echter nadrukkelijk dat aan mondeling kenbaar gemaakte bezwaren geen hoger gewicht wordt toegekend dan aan schriftelijke. Wij zijn van mening dat de procedure tot aanvraag en verlenging van hinderwetvergunning zo open mogelijk moet geschieden en eisen daarom van de gemeente dat zij alsnog een duidelijk antwoord geven op ons verzoek om een hoorzitting". De Bedrijfsgemeenschap Schiemond (de Sociale Werkvoorziening Schiedam) houdt open huis. Op vrijdag 10 oktober van 19.00 - 21.00 uur en zaterdag 11 oktober van 10.00 - 16.00 uur kan de Schiedamse bevolking kennis nemen van het nieuwe, pas officieel geopende pand van "Schiemond" en van de vele aktiviteiten en beroepen die binnen de bedri jfsgemeenschap worden uitgeoefend. Tegelijkertijd wordt in een der bedrijfsruimten een Sociale Markt gehou den, waarop een groot aantal Schiedamse organisaties op het gebied van sociaal maatschappelijke zorg zich presenteert. De volgende organisaties zullen met een aparte stand op de Sociale Markt vertegenwoordigd zijn: De toegang tot de Sociale Markt en de Bedrijfsgemeenschap Schiemond is gratis. De Bewonersvereniging Schiedam- Zuid, het personeel van de Stichting Verenigde provinciale Bibliotheekcentrales voor Zuid- Holland, de leden van de watersportverenigingen in de jachthaven, P. J. van de Werff, voorzitter van de Bewonersvereniging Schiedam-West. Voorbeelden instelling: baby 3 jaar 7 jaar 10 jaar volwassen b h W Sleuf-nrs. (van boven) 1 en 5 2en 8|3 en 11|3en 13| Nkuwe verschljnlm Mj tlceds mtti jonge Nederlandse ge/Innen: de Alfl Trip-Trmp tloel een .olgeni wereldpalenl vervaardigde tloel. dii men op simpele w(Jie kan hei kind i bekend De Trip-Trap h tlnds kort In om land, en de lekenen wtjren erop dal hij Nederland al even ïlormenderhand rncemdoos. die behalve het frame mei tweedelige rugleuning een zitting, een voetsteun en desgewenst een kinderheugel bevat, alsmede een duidelijk montagevoorschrih Het grote voordeel van de Trip-Trap wordt gevormd door het grote aantal verstelmogelijkheden van voetsteun en Hierdoor kan tol en met het stadium van volwassenheid -- deze stoel zodanig aan iedere leeftijd worden aangepast dat altijd de ideale zithouding. en daarmee de juiste steun met name ook in de rug. wordt bewerkstelligd Al van babv af zit het kind op „tafelnivcau" Dil heeft niet alleen in praktisch, maar ook in pacdagogisch opzicht grote voordelen: De kinderafdeling van Nederlands ziekenhuis kwam na een test tot de konklusie dat de Alfa Trio- Trap de ideale stoel is voor het jonge gezin, en tevens een zeer goede oplossing biedt voor tehuizen en Bepalend voor deze konlduales waren: de Ideale zithouding Iddor de veie verstelmogelijkheden en de juiste alleen leuk e - de vormgeving Ir modem ogend ma optimale ilabillteltl; de paedagoglache voordelen ('1 hel gezin op gelijke voet" en hel bi jongere kinderen te gebruikt" babvbeugeltje geeft geen beklemmen; gevoel); de hvglene (door de materiaalkeuze gelakt beukenhout en door het ontbreken van naden is de stoel makkelijk schoon te houdenl. Dc All.i Trip-Trap wordt in Nederland in de handel gebracht door Alfa Meubel h.v. te Beneden-leeuw en en is verkrijgbaar hij de betere Zo'n kost 129. sn is verkrijgbaar bij BEBINELLA HOOGSTRAAT 138-140-142-144 SCHIEDAM Men schrijft ons: „De Wijkvereniging Kethel-Bijdorp bezit verschillende onderafdelingen. Eén van deze is de afdeling voetbal. Door een tijdelijke nivellering van de voetbalterreinen aan de Schietbaanstraat was het bestuur van deze onderafdeling verplicht om naar andere mogelijkheden uit te zien. Deswege zijn zij 1 juli van dit jaar toegetreden tot de KNVB-afdeling Zaalvoetbal, afdeling Rotterdam. Met twee elftallen zijn wij in de huidige competitie ingedeeld en er zijn inmiddels al vier wedstrijden door de jongens gespeeld, waarvan er 3 gewonnen en één verloren zijn. Wij zijn dus nu een erkende vereniging, met het predikaat Koninklijk Goedgekeurd; twee maanden geleden aangevraagd en verkregen. Hopende dat wij aldus weer een steentje bij kunnen dragen tot groei en bloei van onze wijkvereniging, die door zijn aktiviteiten allang zijn bestaansrecht heeft verworden en hier in Schiedam een goede naam heeft weten op te bouwen. Dus al met al is het zo, dat niet alleen Groenoord een specifieke zaal voetbalvereniging bezit, maar ook Kethel-Bijdorp daarop kan bogen". Namens bestuur van Zaalvoetbalver. B.T.C., onderafdeling Wijkver. Kethel-Bijdorp, Th. J. M. Schaap, Heiermansplein 12, Schiedam -W oudhoek. X I*® in één van de 250 stands vr. 3 t/m zo 12 okt - ahoy' - rotterdam E

Het Nieuwe Stadsblad | 1975 | | pagina 8