De „dame" in de vrouw is wakker geworden 2»JS|(0 14e DAG VAN DE AEROFILATELIE 50 JAAR SKANDINAVIEVLUCHTEN wereldspaardag Kewpete Schapevellen voor Escorts Vredestein vangt reuzenslang Uitgifte van pas 65 SPAARBANK ANN01820 SCHIEDAM iedere bestaande of nieuwe spaarder ontvangt geheel gratis de fraai uitgevoerde spaarbankkalender met 6 prachtige beelden, 'Het kind en zijn spel' Ook die luxe, elegante laarzen zag madaroe Dupont in Parijs U kunt ze zien bij m HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 20 - WOENSDAG 8OKTOBER 1975 Ford Engeland gaat enige honderden Escorts aan Urugay verkopen in ruil voor schapevellenzittinghoezen. Deze hoezen zullen binnenkort door Ford dealers en andere accessoirewinkels in verschillende Europese landen worden verkocht. De schapevellenovereenkomst, waarvan de besprekingen tussen Ford Engeland en Ford Uruguay kortgeleden werd beëindigd, kan een begin betekenen voor meer ruilhandelsovereenkomsten in de toekomst. Het plan voorziet in een export van 500 nog te assembleren Escorts binnen een jaar naar Uruguay; de eerste 200 zullen in november en december worden verscheept. Deze ruilhandelsovereenkomst helpt ook de export van de D-serie trucks. Tegen het eind van dit jaar zullen er 700 naar Montevideo zijn verscheept. Ford staat in feite niet vreemd tegenover ruilhandelsovereenkomsten, die bijzonder populair zijn in landen die met buitenlandse valuta problemen problemen kampen, maar wel beschikken over veel ruwe materialen en half-produkten. Onder de waren die Ford in het verleden bij de ruilhancjjelsovereenkomsten heeft geaccepteerd zijn jam, plastics, schoolmeubelen en zelfs een keer een half miljoen azaleaplanten. De Uruguay overeenkomst, die bijna 18 miljoen gulden beslaat, is van belang voor dit land, dat op een andere wijze waarschijnlijk deze auto's niet had kunnen kopen. Het is het vervolg op een lange handelstraditie tussen Ford Engeland en Uruguay, een natie, die zoals vele Zuidameriakaanse landen, zeer lang een waardevolle exportmarkt geweest is. In Zuid-Amerika zijn in de laatste paar jaar ongeveer 18.000 in Engeland gebouwde Fords ingevoerd. Vredestein heeft opdracht gekregen vopr de fabrikage van staal gritslangen met een totale lengte van 150.000 meter. Deze reuzenorder is afkomstig van de Engelse firma Hodge Clemco International Inc., de belangrijkste leverancier van staalgritapparatnor ter wereld. Vredestein sloeg deze reuzenslang aan de haak tijdens de onlangs te Aberdeen gehouden Offshore Europe Exhibition. Op deze tentoonstelling waar 18 landen vertegenwoordigd waren, was de Nederlandse industrie met een stand van 800 vierkante meter de grootste deelnemer. Reden waarom deze order kon worden geboekt is het vertrouwen dat Clemco Stelt u zich dit seizoen eens in een minirok voor. U kunt het zich nauwelijks meer indenken. Van de tienerachtige hipheid is in geen velden i of wegen meer iets te bekennen. Maar hoe kort is dat nog maar geleden. Het tempo waarin wij modetendenzen accepteren en weer als ouderwets laten vallen, zou onze voorouders boven de pet gaan.- En dan nog die eindeloze variaties binnen één modebeeld! Maar toch is het iets om bij stil te staan en u te verbazen. Eerst de lange rok lijzig vinden, belachelijk, zweren nooit meer de minirok of de jeans te vervangen en dan langzaam aan gebeurt het toch. Van de eerste over-de-knie-rok naar de nieuwe jurk. Genoeg van alle hippe gedoe stappen we over op klassieke modellen als chemisiers van draion met brede ceintuurs en klokkende rokken met jumpers en kettingen. Wie had dat kunnen denken! We vinden het leuk en zijn nog super modieus heeft in de hoogwaardige en konstante kwaliteit van het Nederlandse fabrikaat. De 150 kilometer slang met een diameter van 32 mm, een wanddikte van 8 mm, inwendig voorzien van een extreem slijtvaste en statische elektriciteit geleidende binnenlaag, wordt geleverd in de kleuren zwart en groen. De slang is bestand tegen een barstdruk van 25 atmosfeer en daardoor veilig te gebruiken voor alle staal gritbehandelingen zoals het reinigen van scheepswanden en andere oppervlakken. de 3e dinsdag In oktober De afdeling Burgerzaken van de gemeentesecretarie van Schiedam is deze week begonnen met de uitgifte van de nieuwe „Pas 65" voor bejaarden, die met ingang van 1 december 1975 voor het gehele land zal gelden. Om de uitgifte soepel te doen verlopen, om onnodig gedrang en lange wachttijden te voorkomen, is de regeling getroffen om de uitgifte over zeven weken uit te smeren. Alle voor de nieuwe Pas 65 in aanmerking komende Schiedamse ingezetenen (dat zijn alle 65-plussers, maar ook hun jongere vrouwen, uits die minstens 60 jaar oud zijn) hebben ran de afdeling Burgerzaken een brief in de bus gehad, waarin vermeld op welke wijze zij de Pas 65 kunnen krijgen, maar ook op welke dag zij die kunnen afhalen. De afdeling Burgerzaken zou graag zien dat men zich ook aan de opgegeven datum houdt en in elk geval dat men niet eerder komt. Het heeft geen enkele zin om haast te maken, want de Pas 65 is toch eerst op 1 december geldig en ruim vóór die tijd kunnen de belanghebbenden de pas in bezit hebben. De nieuwe Pas kost ƒ.6,50. Maar de Schiedamse 65-plussers die reeds in het bezit zijn van de gemeentelijke pas (waarop men reductie kan krijgen bij de bussen en trams van de R.E.T.), hoeven slechts ƒ.2,te betalen. Zij moeten dan wel deze gemeentelijke pas tonen, wanneer zij de nieuwe Pas 65 komen afhalen. Ook dienen zij één pasfoto in te leveren. De gemeentelijke pas is na 1 december a.s. niet meer geldig en moet ingeleverd worden. ALGEMENE ZAKEN Per 1 okt. 1975 is de heer S. A. Hage in functie getreden als plv. chef van de afdeling Algemene Zaken van de gemeentesecretarie van Schiedam. De heer Hage, die 44 jaar oud is, was tevoren werkzaam bij de gemeente Vlissingen, als hoofd van de afdeling Onderwijs, Personeelszaken en Welzijnsaangelegenheden. Op 25 en 26 oktober 1975 zal op Schiphol worden herdacht hoe 50 jaar geleden de K.L.M. en de Skandinavlsche luchtvaartmaatschappij voor het eerst de verbinding tussen Nederland en Skandinavlë zelfstandig gingen onderhouden. Ter herdenking van dit feit organiseert de Nederlandse Vereniging van Aerol-Philatelisten „De Vliegende Hollander" tijdens de „14e Dag van de Aerofilatelle" een tentoonstelling ln het Stationsgebouw van Schiphol. Op deze tentoonstelling, welke op 25 en 26 oktober 1975 van 11 tot 17 uur is geopend, zullen enkele brieven uit de begintijd worden getoond. Ook aan de andere gebieden van de aerofilatelie zal aandacht worden besteed. Voorts zullen een aantal 'tentoonstellingskaders worden gevuld door de gezamenlijke SAS Filatelistklubs, alsmede door de Nederlandse Skandinavië vereniging. Op verzoek van De Vliegende Hollander heeft de P. 1f. een traai poststempel ontworpen, hetwelk zal worden geplaatst op alle post die zaterdag 25 en zondag 26 oktober wordt bezorgd in de tentoonstellingszaal „Wijde Wereld" op Schiphol. Bovendien zijn er speciale enveloppen beschikbaar van verschillend formaat (FDC en kleinkabinet) met afbeelding gewijd aan bovengenoemd luchtvaartjubileum (allen 25 en 26 oktober tijdens de tentoonstelling). Deze enveloppen worden voorzien van het bijzondere ééndags-poststempel. Verzamelaars, die verhinderd zijn Schiphol zelf te bezoeken, kunnen deze poststukken voorzien van postzegels en bijzonder poststempel bestellen door storting van ƒ.2,75 op postgiro 402628 ten name van „Stichting Tentoonstelling De Vliegende Hollander" te Rotterdam. Voor dit bedrag worden twee verschillendeenveloppen, kompleet verzorgd, onder couvert toegezonden. SCHOENENMODEHUIS FRANSENSTRAAT 17-19 - TEL. 34 39 38 BURGERLIJKE STAND GEBOREN H. van der Kruijt-van Driel, z. G. A. Krowinkelvan Katwijk, d. B. B. Smit-Hoorman, d. B. Schenk-van der Weijde, d. P. J. Loef-Blankenstein, z. J. H. J. Christen-van den Berg, z. A. Visser-van Hoek, d. T. Pieterse-Ost, d. J. K. de Vlieger-Hargeerds, z. J. C. Homburg-Blomsteel, d. I. Polderdijk-Zaal, d. H. J. Zijlstra-Jonker, z. R. van Oosten-Dedrog, z. J. Herwig-van Katwijk, z. F. Harrevee-Clavaux, z. J. J. Hamerslag-Ooijkaas, d. A. H. Kleit Vlietstra-Peters, d. B. H. Slee-van Til, d. ONDERTROUWD A. van Beelen 36 jr. en M. C. P. van Gils 24 jr. I. Edens 29 jr. en C. Bult 19 jr. W. Woudenberg 24 jr. en M. Sliedrecht 18 jr. J. van Leeuwen 25 jr. en N. Tromer 28 jr- M. J. Maagdenberg 23 jr. en T. A. Lever 27 jr. J. L. M. van Neijenhof-Windhorst 22 jr- C. J. Pols 23 jr. en S. A. Meerburg 17 jr- P. J. Stigter 22 jr. en L. F. A. Collette ,20 jr. M. Stok 26 jr. en B. Bruggeling 25 jr. H. E. M. Strik 23 jr. en C. C. M. Hijman 20 jr. F. N. M. van Waas 25 jr. en P. G. C. Scholte 27 jr. GEHUWD L. H. Gilden 23 jr. en J. C. de Bruin 21 jr. A. van Hoorn 21 jr. en J. Bont 20 jr. C. J. Kosters 55 jr. en M. R. van Harmeien 52 jr. P. J. M. van der Poel 20 jr. en E. van Tricht 19 jr. B. G. de Reuver 22 jr. en D. OOrschot 22 jr. W. J. Moerkerken 20 jr. en I. H. Deijl 22 jr. T. J. Verlinden 27 jr. en A. M. M. Jansen 29 jr. A. C. J. van de Water 23 jr. en C. A. M. M. Bernaerts 22 jr. P. A. Mekking 29 jr. en J. J. Tieman 28 jr. C. van der Lugt 30 jr. en G. Windhorst 23 jr. J. Bastinck 22 jr. en S. H. Blomsteel 20 jr. D. van Grondelle 22 jr. en M. A. van Adrichem 21 jr. L. P. Loef 25 jr. en M. G. Lucassen 22 jr- G. A. B. van Mil 26 jr. en G. Hersbach 20 jr. P. Trosy 22 jr. en J. van Leeuwen 17' jr- I. Blonk 23 jr. en E. M. Jaspers 20 jr. R. Sparreboom 22 jr. en C. M. Fredriks 21 jr. F. J. den Dullc 19 jr. en A. Meesters 21 jr- OVERLEDEN J. A. Leenders man geh. met C. L. Ebbelinghaus ook wel genaamd Wirxel, 70 jr. J. van Heggelen man geh. met H. Rootering, 73 jr. F. J. van Wijk man geh. met A. Blazer, 67 jr. A. Pijl man geh. gew. met M. Ligthart, 68 jr. P. Nootenboom man geh. met M. H. Schreurder, 53 jr. A. van Otterloo man geh. met C. S. Eland, 60 jr. A. Nieuwstraten man geh. met G. Wittebol, 82 jr. A. J. Claus vr. geh. gew. met H. van Mansum, 84 jr. M. A. de Ruijter man geh. met H. J.. Vissers, 76 jr. J. J. de Graaf man geh. gew. met A. den Hollander, 83 jr. A. J. van der Ende vr. geh. met J. Bijl, 88 jr. R. Wohler man geh. met M. Kok, 77 jr- F. C. J. van Oosterom man geh. met C. Boskeljon, 68 jr. C. L. M. Twaalfhoven man geh. met P. Brugman, 62 jr. C. van Renswoude vr. geh. gew. met N. van der Sluijs. 79 jr.

Het Nieuwe Stadsblad | 1975 | | pagina 20