.Kostenf21 miljoen Situering in Maassluis heeft weer plannen Koningshoek voor een nieuw stadskantoor V Deltadijk zorgt wellicht voor verzakking van secretariegebouw Het Nieuwe Stadsblad is een Randstad-Editie. The million airs: Big Band Swing in optima forma Strop voor Maassluis Dus een blad met een goede naam. Met een vaste lezerskring ook; trouw huisvriend van uw eigen klanten, 'n Prettig leesbare krant met nieuws, foto's en advertenties uit de eigen woonplaats. Laat uw klanten niet tevergeefs naar u uitzien. Adverteer in een of meer Randstad-Edities. Profiteer van een voordelig kombinatie-kontrakt. Vraag inlichtingen bij het plaatselijk kantoor: Broersvest 125 Schiedam Tel. 26.73.68-26.39.35 HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 42 - WO FN SD AG R DKTDRFR 1Q7F MAASSLUIS De gemeente Maassluis krijgt als vooral alles financieel meezit, in 1978 een nieuw stadskantoor. Kosten van het geheel 21 miljoen gulden, inclusief de inrichting. Het nieuwe stadskantoor komt in het bestemmingsplan Koningshoek in Maassluis west, aan de zuidztyde van het reeds bestaande winkelcentrum. Door deze situering kan het gebouw een belangrijke bijdrage leveren om de intimiteit van het winkelcentrum te vergroten. De woonwijken ten oosten en ten westen van Koningshoek worden door een aantrekkelijke wandelroute met elkaar verbonden. Aan de zuidzijde grenst het stadskantoor aan een „stadstuin", die enerzijds wordt afgesloten door de geprojekteerde woningbouw bij het N.S.- station Maassluis-West en anderzijds, aan de westzijde, door een promenade die de verbinding vormt tussen het winkelcentrum en het station. Behalve de gemeentesecretarie worden in het gebouw ondergebracht de Centrale Boekhouding, de Dienst van Gemeentewerken, de Gemeentelijke Sociale Dienst en de Woningstichting „Woningbeheer". Totale bruto oppervlakte: 9277 m2. INDELING Begane grond: de secretarie-afdeling Bevolking, de secretarie-afdeling Voorlichting (met informatiecentrum), de Centrale Boekhouding, de Gemeentelijke Sociale Dienst, de Woningstichting „Woningbeheer", een artsenkamer, een raadszal met fraktiekamer en B. en W.-kamer, een burgerzaal, een trouwzaal en een kantine met keuken en voorraadruimte. Ie verdieping: de afdelingen Bouw- en Inhakend op de nog steeds voort durende hang naar mu- ziek-van-toen, met name de mu ziek van de grote swingorkesten uit de jaren dertig en begin veer tig, schieten momenteel in Enge land de dansbands als paddestoe len uit de grond - met Syd Law rence als het grote voorbeeld. Een van de orkesten die een wel zeer hoge graad van perfectie heeft be reikt bij het terugbrengen van de big band swing: The Million Airs, een op coöperatieve leest geschoei de formatie (a la Glen Gray's Casa- loma Orchestra in de jaren dertig), rijk aan voortreffelijke solisten en dito sectie-muzikanten. Staf-arrangeur van het orkest is pianist Brian Pendleton, terwijl bassist Brian Day tekent voor de leiding van de band. The Million Airs - en hun bezetting mogen er zijn: vier trompetten, vier trombo nes, vijf saxen en vier ritme. Daar bij alleen blijft het niet, want alle big bands-die-historie-maakten beschikten over een keurkorps van vocalisten en zo ook Engelands jongste big band-sensatie. Colin McGregor en Laura Lovelady zijn de vocale solisten bij het orkest, terwijl hun namen bovendien te pas komen aan de close harmony groep, The Song Stylists. Wie niet beter weet, meent The Pied Pipers te horen wanneer deze Song Sty lists hun mondjes opendoen! The Million Airs begonnen een jaar geleden bekendheid te krij gen. Gevolg: een optreden in de Big Band Sound-serie van de BBC (van Alan Dell) én een LP-debuut op Buk Records, dat klinkt als een klok. Hoewel voornamelijk grossierend in „classics" uit repertoires van or kesten als die van Benny Good man („And the angels sing"), Bob Crosby („South Rampart Street pa rade"), Artie Shaw („Concerto for clarinet"), Harry James („Two o' clock jump') en de onvermijdelijke Glenn Miller („Moonlight serena de"), laat de band ook horen „bij de tijd" te zijn - door b.v. een Beatles-stuk als „Norwegian wood" op het repertoire te zetten en de Aznavour-song „The old fashioned way". Bij de vocale stukken gaat de erepalm beslist naar „Dream", de fraaie Johnny Mercer-evergreen, waarin The Song Stylists een close harmony bedrijven die vandaag de dag helaas zeldzaam is geworden. woningtoezicht, Civiel-technische zaken en Plantsoenen van de Dienst van Gemeentewerken en de secretarie hoofdafdeling Onderwijs, volksontwikkeling en personeelszaken. 2e verdieping: de secretarie hoofdafdeling Stadsontwikkeling en de directie en administratie, alsmede de afdeling Bouwkunde/stedebouwkunde van de Dienst van Gemeentewerken. 3e verdieping: de secretarie hoofdafdeling Algemene Zaken met de afdeling Interne Zaken en de secretarie-hoofdafdeling Financiën. 4e verdieping: burgemeesterskamer, wethouderskamers B. en W.- vergaderkamer, conferentiekamer, kelder: techniek, archiefruimten, was- kleed- en doucheruimten, berging, fietsenberging. Een groot deel van de functies van het gebouw is ondergebracht in een kantoorgebouw van nuchtere (rationele) opzet. De begane grond bevat naast een aantal werkvertrekken ook ruimten met een eigen karakteristiek, zoal raadzaal, burgerzaal, trouwzaal en kantine. Deze ruimten zijn gegroepeerd in diverse uitlopers van het gebouw in een enkele bouwlaag. Daardoor kan het hoofdblok genoeg distantie krijgen van de winkelgebouwen, terwijl toch een handreiking kan ontstaan naar de lagere winkeleenheden. In het gebouw wordt de hal op de begane grond voor een groot gedeelte vrijgehouden van functies, om de weg naar de burger- /raad-/ trouwzaal-vleugel open te houden. Allen het informatiecentrum is in deze hal geprojekteerd. In een nevenhal zal de afdeling Bevolking grenzen aan de centrale hal. Het hoofdblok van het gebouw is ontworpen met zonwerende overstekken. Aan de gemeenteraad wordt vanavond voorgesteld in te stemmen met het voorlopig schetsplan en het architectenbureau Kraaijvanger opdracht te geven tot het maken van een definitief ontwerp. Er wordt naar gestreefd het definitieve ontwerp tegen het eind van dit jaar de gemeenteraad te kunnen voorleggen. Gehoopt wordt dat daarna zo spoedig mogelijk met de bouw zal kunnen worden gestart. Het nieuwe stadskantoor is uitgerust op de te verwachte bevolkingstoename van de gemeente Maassluis. Volgens burgemeester M. K. (Theo) van Dljke zal dat t.z.t. 40 45000 Inwoners zijn. VOORBEREIDING Met de bekendmaking van dit definitieve plan is een periode afgesloten die maar liefst 56 jaar heeft geduurd. Al in 1920 werd over een nieuw stadskantoor, dat toen uiteraard nog stadhuis heette, gesproken. Door allerlei omstandigheden, voornamelijk het ontbreken van financiën is een nieuw onderkomen voor de gemeente Maassluis altijd al in de beginfase blijven steken. Een belangrijk plan dateerde b.v. vanaf begin 1940 maar toen was het begin van de tweede wereldoorlog oorzaak van uitstel dat toen wel afstel werd. Ook in 1963 kwamen de gemeentelijke plannenmakers weer bijeen om een nieuw stadhuis annex stadskantoor op papier te zetten. Dat plan kostte toen 12 miljoen 600.000. Dat plan, dat uiteraard ook nooit door is gegaan, is vanuit de ijskast naar de gemeentelijke prullenbak verhuisd. Reden het geld, want wil men dit plan nu uitvoeren dan kost dat maar liefst ƒ.31.375.000 en dat is aldus burgemeester Van Dijk nu-helemaal niet meer te realiseren. Daarom heeft men dus het plan stadshuis laten vallen en komt er een modern stadskantoor, geen hoogbouw en architectonisch één geheel met het ultra moderne winkelcentrum met wie het stadskantoor als het ware één geheel vormt Voor de nieuwbouw is een grote groep aktief. De werkgroep voorbereiding bouw stadskantoor bestaat uit: M. K. van Dijke, burgemeester- voorzitter;H. Kramer, gemeentesecretaris, J. Smit, wethouder, I. van der Knaap, wethouder, J. A. Hummelen, wethouder, mevrouw G. van Eck- Grootveld, wethouder, M. B. Duimelaar, fraktievoorzitter PvdA, P. B. R. 3e Geus, fractievoorzitter CDA, G. B. H. Niestadt, fractievoorzitter VVD, mevrouw C. Scheffers-de Vogel, fractievoorzitter W.M.'80, J. A. ran de Griend, fractievoorzitter PPR/PSP, J. H. Kloet, directeur van gemeentewerken, C. H. den Hond, adjunct-directeur van gemeentewerken, N. P. van Baaien, loco gemeentesecretaris, secretaris. Externe adviseurs: ir. B. Th. F. Kraaijvanger en ir. J. P. 1. Maas, beiden van het bureau Kraaijvanger Architecten B.V. te Rotterdam, A. van 't Hof, project-adviseur en organisatie-deskundige te Barendrecht, jhr. ir. J. de Ranitz te Rotterdam, stedebouwkundige van de gemeente Maassluis. MAASSLUIS Zal het huidige secretarie-gebouw aan de Govert van Wjjnkade gaan verzakken, nu is begonnen met het aanleggen van een Deltadijk waarvan een „teen" tegen één van de muren van het secretarie gebouw zal komen te liggen? Deze vraag stelt burgemeester M. K. van Djjke. Hij vreest dat er dan wellicht ernstige verzakkingen in het secretarie-gebouw zullen ontstaan waardoor In afwachting van de ingebruikneming van het nieuwe stadskantoor in „De Koningshoek" in 1978 de gemeenteiyke diensten naar diverse andere delen van de stad moet vluchten. Burgemeester Van Dyke vreest dat als zyn gedachte waarheid worden, er een aanmerkelijke strop ln het verschiet ligt voor de gemeente Maassluis. Men wil nameiyk na ingebruikneming van het nieuwe stadskantoor het gebouw verkopen. Burgemeester Van Dljke kondigde ook aan dat hij dan met een gepeperde rekening zal staan op de stoep van de instantie die verantwoordelijk is voor de verzakkingen. Burgemeester Van Dljke heeft enige tyd geleden de eerste paal geslagen voor de keersluis die voor de hoofdingang van üe secretarie ligt. Bij die gelegenheid uitte hy al ernstige kritiek op deze gang van zaken. De keersluis maakt deel uit van deze Deltadyk die wordt aangelegd door Rykswaterstaat. Ook de Maassluise gemeenteraad heeft zich evenals haar voorzitter burgemeester Van Dijke ernstig gekeerd tegen de aanleg hiervan.

Het Nieuwe Stadsblad | 1975 | | pagina 42