O.N.O. viert jubileum met een boevenstuk Schut voor derde keer in honger staking „Evergreen Herfst- sportinstuif in 'Margriet' LIVIN' BLUES NAAR POLEN EN DUITSLAND DEZE WEEK IN SCHIEDAM EXCELSIOR "20" SCHIEDAM TOTO/LOTTO CODE NR. 56-115 rw HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 17 - VRIJDAG 17 OKTOBER 1975 In de KNVB zaterdag spelen zowel PPSC als HBSS uitwedstrijden respektievelijk tegen Maassluis en Spirit. Beiden overleefden de bekerronde en veroverden en zes wedstrijden zeven punten. Het is dus nodig dat de puntjes mee naar Schiedam komen. In de afdeling, zaterdag RVB mag GSS thuis geen moeite hebben met staartloper Merkingen. Heel wat meer inspanning zal gevraagd worden van 2e klasser GTB dat op eigen grond moet aantreden tegen VDL wil het de tweede plaats op de rangschikking behouden. Voor de nederlaagserie van DHS wordt in de lichtwedstrijd van woensdag a.s. niet Zwaluwen de tegenstander maar CW, een stuivertje wisselen dus tussen clubs uit VI aar dingen en Rotterdam. Zaalvoetbal Het begint te dagen voor wat betreft ons inzicht in het plaatselijke zaalvoetbal. Het toch al zo veelzijdige Schiedam heeft nu ook een afdeling zaalvoetbal en doet dit jaar voor 't eerst mee in de competitie, 3e klasse E. Hierin komen eveneens teams uit van Hermes DVS; BKB. DVO'32; Excelsior^O; Excelsior Maassluis; MBSS; GKV; HVO en Europoint. Er zijn tot dusver vier wedstrijden gespeeld en gewonnen. De aanval scoorde hierin 31 doelpunten terwijl de doelman 19 maal moest vissen. Wedstrijdprogramma voor maandagavond a.s.: SchiedamExcelsior70; GSSVDL; SVVRadio; WFMartinit en WK- DRZ. Dank zij secretaris Frans v.d. Linden weten wij nu ook dat de ZVV BFC, wijk Bijdorp, uitkomt in 3b en het hierin goed doet. Hierin zijn tevens teams ingedeeld van FCN'66, DRZ, WF, WK en Martinit. Van de specifieke zaalvoetbalvereniging „Groenoord" wil uw Jan Sportief gaarne nog wat meer informatie hebben. Als het even kan dus... Wij willen regelmatig de programma's aankondigen en „heet van de naald", de uitslagen publiceren. Programma Handbal: Het dames- en herenteam van DWS komt dit weekeinde niet binnen de krijtlijnen. Er worden oefenwedstrijden gespeeld in sporthal Margriet en elders nu 26 oktober de zaalcompetities gaan draaien. Bij Wilton Feijenoord ontmoet het le damesteam Spartaan en moet hiervoor naar Rotterdam, de heren spelen thuis tegen Indus. De D. en E. pupillen van Hermes- DVS gaan op 23 oktober deelnemen aan het door het Vlaardingse Fortuna te organiseren tweede Herfst Pupillentournooï. Ze krijgen het hierin op te nemen tegen de pupillen van ASWH, Hendrik-Ido-Ambacht; DHC, Delft; Feijenoord, en van Fortuna zelf. Zet ze erop jongens en breng een prijs mee naar Schiedam. Voor het komende weekeinde wacht een wat mager voetbalprogramma waarin de meeste clubs een uitbeurt krijgen te vervullen. Allereerst gaat de belangstelling uit naar SVV dat thuis moet aantreden tegen de eerstvolgende bekeropeonent PEC/Zwolle. ULJU Weten onze stadgenoten tegen deze op papier veel sterkere tegenstander tot goede resultaten te komen, dan zit er een kans in om in de bekerserie een stapje hoger te komen. Eerlijk gezegd zal iedereen zondag met een derde gelijkspel ai dik tevreden zijn. De SVV-jeugd speelt in Vlaardingen tegen de club van die naam. Een semi- derby waarin alles kan gebeuren. Hermes-DVS moet bij Spartaan op bezoek. Bij winst kunnen de jongens bogen op de eerste overwinning in deze competitie. Lager voetbal, KNVB zondag. In de le klasse van het lagere KNVB- voetbal speelt DHS uit tegen Blauw Zwart. Beide ploegen hebben nog geen vuist kunnen maken. DHS staat op de laatste plaats van de rangschikking maar het verschil in punten met Blauw Zwart is niet bijster groot. Een gelijkspel moet er toch zeker inzitten. Ooit 2e klasser Schiedam krijgt zondag de kans om bij DRL tot enig resultaat te komen. Ook hun gastheren gaat het nu niet bepaald naar den vlezen. Drie puntjes uit vijf wedstrijden is hier tot dusver de totale competitieoogst. De kans dat de „nul" hier weggespeeld wordt is niet denkbeeldig. Martinit gaat naar Dordrecht om hier Emma partij te geven. Martinit speelt thuis tegen Emma wat een gelijk opgaande wedstrijd kan worden. Beide ploegen vergaarden evenveel punten en mogen we zo'n beetje rekenen op een vierde overwinning in successie voor Martinit. Excelsior'20 gaat naar VDL en moet in staat worden geacht hier de volle buit binnen te kunnen halen. Mocht dit gelukken en leider Esdo struikelen dan stoten de zwart-witten door naar de eerste plaats van de rangschikking. Gezien het standenlijstje gaat Ursus in IFC een gelijkwaardige tegenstander krijgen die het voordeel heeft voor eigen aanhang te spelen. Hetzelfde geldt voor de ontmoeting tussen Gelukvogels en SVDPW. De verwachting is dan ook dat niet alle puntêh in Rotterdam zullen blijven. Afdeling Zondag. De FCN'66 wacht de moeilijke opgave om het op de tweede plaats staande Activitas in eigen huis te gaan bedwingen. De 3-0 winst tegen Aeolus is geen maatstaf voor de kracht van de aanvalslinie die tegen deze zwakker broeder de kans kreeg uit z'n slof te schieten. Wie hier niet op de volle winst rekent is vast geen kniesoor te noemen. Realtief staan Schiedamse Boys en Toom Boys gelijk in punten zodat dit een interessante wedstrijd kan worden met voor Toom Boys het voordeel van eigen veld. Over de uitslag is geen voorspelling te doen. In de plaatselijke sportverenigingen zijn, nu de winter nadert, de aankondigingen van feest- of contactavonden niet van de lucht. Ook in het komende weekeinde is het weer raak. De voetbalvereniging DRZ houdt vrijdagavond zo'n contactavond in eigen clubgebouw. Het muziekje hiervoor komt van de „The New Specials" terwijl de kantinebeheerder zorgt voor drankjes en de hartige hap. Dit laatste doet vermoeden dat het feest tot in de kleine uurtjes zal gaan duren. Voor de leden, met aanhang, organiseert de ontspanningscommissie van de S.F en A.C. D.H.S. zaterdagavond een soortgelijk evenement. Stil zitten wordt het hier ook niet nu Gerard Kok het muzikale gedeelte voor zijn rekening gaat nemen. Eveneens in eigen clubgebouw gaan de leden van de Schiedamse Boys zich dezelfde avond overgeven aan het gezellige bingospel. Volgens de aankondiging in de weekbrief belooft het de zoveelste grandioze avond te worden. De S.Z.V. „De Watervrienden" opent het winterseizoen met het houden van een fondue-avond voor de senioren met hun aanhang. Ook dit culinaire feest vindt zaterdagavond plaats in het kleine maar knusse eigen clubgebouwtje. Het zal hier smikkelen worden onder het genot van een wijntje. Ter afsluiting van deze rubriek een ere-saluut aan eenendertig jeugdleden van de Schiedamse Reddingsbrigade. Deze legden met goed gevolg in het Sportfondsenbad examen af voor een brevet: „Zwemmend Redden van Drenkelingen". Ze kregen dit brevet uit handen van voorzitter Rob Witberg in tegenwoordigheid van districtsbestuuurder Fiool en een aantal belangstellende ouders. Voor het brevet 3 slaagden: Gonny van Deurzen; Jolanda van Dijk; Sjonni Esbach; Lou van Gelderen; Eric van Geloven; Fred Jasper; Ben de Jonge; Waltera van Latenstein; Piet Mielo; Louisa Verwiel; John de Hof; Marco Snel; René Torenvliet; Hanneke Vink; Marja Groeneweg en Marie Louise van Woerkom. Brevet 4: Jolanda Bultjes; Monica Hoenderkamp; Anne Sophie de Kap; Hilda Post en Annemiek Wouterse. Diploma 5: Jenney van Logchem; Miena Pel; Hans Stap; Astrid de Kruif i en Arie van Wolferen. Diploma 6: Silvia Groen; Rudi Jaspers; Ronald Pronk; Marijke Boes en Ria Warnawa. Allemaal gelukgewenst met dit bereikte resultaat. JAN SPORTIEF Schot voor de derde keer in hongerstaking Gerard Schat voormalig gemeenteraadslid in Vlaardingen en thans gevangen ergens in Nederland is voor de derde keer in hongerstaking. Schot zit een gevangenisstraf nit van negen en een half maand wegens een serie overtredingen. In november moet hij als alles goed is vrijkomen. Schot is voor de derde keer in hongerstaking omdat hij wil worden overgeplaatst naar een zgn. open inrichting waardoor hij overdag de Sociale Academie kan volgen. Hij wil maatschappelijk werker worden. Schot ging al twee maal eerder in hongerstaking om overgeplaatst te worden. De eerste maal kreeg hij zijn zin, maar de tweede keer gaf hij zelf de hongerstaking op. Tijdens een weekendverlof Is hij deze zomer nog betrokken geweest bij een aktie van de Vrije Toinders die de aanleg van de zgn. Moerman weg willen verhinderen. Schot is toen opgepakt. MAASSLUIS Het zonnige frisse weer zorgde ook afgelopen weekend weer voor de nodige hockey- aktiviteiten. Heren I won in Goed met 2-0, heren II had tegen Cartouche iets minder geluk en verloor met 1-2. Heren III ging thuis tegen Zoetermeer strijken met een 2-0 zege. Ook dames I behaalde thuis een 4-0 zege op Weidevogels, terwijl Dames II van Spirit III verloor met 0-3. Wat de jeugd betreft, gelijk spel was voor jongens A tegen Oeda 1-1, jongens Cl ontving Dordrecht Cl en zorgde voor een 4-2 overwinning, jongens Dl won thuis van Spirit Dl met 3-2, terwijl D2 van dezelfde klub in Vlaardingen won met 1-0. Meisjes Al speelde thuis gelijk tegen Spirit Al met 2-2. Meisjes Cl verloor van Rijswijk Cl met 0-3, Dl ontving Victoria en won met 2-0, D2 verloor thuis van Ambacht Dl met 0-3. „Evergreen" is een hockeyclub, waar nieuwe leden nog steeds van harte welkom zijn, zowel dames als heren kunnen zich voor inlichtingen in verbinding stellen met mevr. E. Pijpers, tel.15946, bij geen gehoor tel. 14010. De Centrale Schoolsportcommissie van de Schiedamse Sportraad heeft een wijziging aangebracht in haar reeds aangekondigde programma voor de herfstvakantie. Een wijziging die overigens bij de plaatselijke jeugd wel zal aanslaan. Met het Micro Korfbaltoemooi op één dag (22 oktober) te houden is de dag déérvoor ter beschikking gekomen om hierin een grote „sport instuif" te organiseren. Het belooft een ongekende gebeurtenis te worden waarin de jeugd de kans krijgt te doen waar het op dat moment zelf lust toe gevoeld. Met medewerking van leerkrachten en besturen van sportverenigingen is het mogelijk geworden een waar scala van sporten aan de jeugd te presenteren. Dit onder het motto: „Naar vrre keuze zinvol bezig zijn". Er kan worden gevoetbald, gehandbald, getafeltennist terwijl -~ ook de beoefening van badminton, volley- en basketbal tot de mogelijkheden gaat behoren. Verder zijn er skippyballen en een minitramp aanwezig en kunnen zij met aanleg voor turnen zich overgeven aan het lange-mat springen. Het wedstrijdelement is ook ingeschakeld. Op een hiervoor in te richten circuit worden kleine competities gehouden in het doel- en korfbalschieten; 40 meter sprint en zelfs in het touwtje springen en sjoelen. Voor de winnaars zijn medailles beschikbaar gesteld. De leerlingen van het basisonderwijs kunnen hiervoor van 10.00 tot 12.30 uur in de sporthal terecht. Die van het voortgezet onderwijs van 14.00 tot 17.00 uur. De entree per ochtend of middag bedraagt slechts één gulden. Voor het op 20 en 21 oktober in de Scholengemeenschap „Spieringshoek" te houden schaaktoernooi zijn tot dusver 104 inschrijvingen binnengekomen. Voor het in de Scholengemeenschap „Nieuwelant" op 20 en 21 oktober te houden damtoernooi is de belangstelling onder de jeugd beduidend minder. Aan het begin van beide toernooien is inschrijven nog altijd mogelijk. Twintig jaar bestaan betekent in de wereld van het amateurtoneel lang geen onverdienstelijke prestatie. Vandaar dat de Vlaardingse toneelgroep O.N.I. de viering van het vierde lustrum niet onopvallend voorbij wil laten gaan. Op vrijdag 24 oktober zal dat jubileum in de Stadsgehoorzaal worden gevierd met de opvoering van „Villains and Daisies" (Boeven en Madeliefjes). Er zijn inmiddels zoveel mogelijk oud leden opgespoord en uitgenodigd om de jubileumavond mee te kunnen maken. Na afloop van die voorstelling zal in de wandelgangen van de Stadsgehoorzaal gelegenheid worden geboden om een dansje te maken, waarbij de muziek zal worden verzorgd door „Boenda Sound". Het bestuur van O.N.I. hoopt dat op 24 oktober de gezelligheid hoogtij zal vieren en dat vooral de vele oud-leden, die elkaar vaak jaren niet hebben gezien, veel herinneringen zullen ophalen. Op 26 september 1955 werd O.N.I. opgericht door een groep enthousiaste jongeren. Het duurde tot 1 mei 1956, alvoren onder regie van de heer C. van Toledo het eerste toneelstuk werd opgevoerd en wel „Vliegtuig vermist". Daarna volgden vele stukken, waarvan niet onvermeld mag blijven: „Pinky, een Blank negermeisje", een prachtig stuk dat door O.N.I. uitstekend werd gebracht: „lm Weissen RössI", dat vanwege het grote succes zelfs tweemaal op het repertoire werd opgenomen; het prachtige kostuumstuk „De Blauwe Kamer", het overbekende stuk „Sil de Strandjutter" en voor het laatst in december 1974 „Boemerang" waarvan een uitstekende vertolking werd gegeven. Het zou te ver voeren alle door O.N.I. gebrachte stukken te vermelden, daarom moet veel ongenoemd blijven. Niet ongenoemd mag blijven, dat O.N.I. reeds 18 jaren onder regie van de heer Arie Korpershoek speelt, iemand die met zijn enthousiaste regievoering zijn spelers vaak tot niet verwachte prestaties weet te brengen. Het jubileumstuk „Villains and Daisies" handelt over een bende boeven, die een bank hebben beroofd. Hoofdpersoon is een oude lerares, die de bende danig in de wielen rijdt. Veel niet verwachte gebeurtenissen vinden er plaats en natuurlijk wordt er iemand zoals in een goede thriller gebruikelijk is vermoord. Het betreft een fijn, aantrekkelijk toneelstuk, dat veel publiek verdient. Een ieder, die zich met O.N.I. verbonden voelt of die belangstelling heeft in goed amateurtoneel, is op vrijdag 24 oktober a.s. van harte welkom in de Stadsgehoorzaal, zaal. Kaarten worden in de voorverkoop verkocht bij: mevrouw R. Beswerda, Riouwlaan 23; kunsthandel Blijleven, Waalstraat 68 en bij J. M. de Voogd, van Hogendorplaan 99d, allen te Vlaardingen. „Livin' Blues '75" is de titel van de niieuwe langspeelplaat van Li- vin' Blues. De in het buitenland gebruikelijke manier van doen bij ee live-opname is dat er een enor me mobiele studio een stuk of 20, 30 optredens registreert waarna men de best geslaagde stukken se- lekteert. Voor Nederlandse begrip pen is dat nog steeds een onmoge lijke onderneming. De akikommoda- tie is er niet geschikt voor en de ei- pee zou voor Nederland veel te duur worden. Deze plaat is opgeno men in een uitverkocht „Kunst min" in Dordrecht. De keuze was op deze zaal gevallen, omdat de akoestiek zo goed is. Veel ervaring met het publiek aldaar had Livin' Blues niet, maar al snel bleek dat de groep het niet beter had kunnen treffen. De spontaniteit van het pu bliek hielp de groep snel over haar gespannenheid heen, de wissel, werking tussen musici en publiek was optimaal en het resultaat is ernaar. Voor Livin' Blues was dit de eerste live-plaatopname; desal niettemin was het éénmaal spelen van het gehele repertoire ruim vol doende om een elpee te kunnen vullen. De groep is erg gevoelig voor sfeer, vooral zanger Johnny Freder- iksz, die zich altijd zeer ingenomen toont met het „we want more" ge roep en dan ook de eerste is die het toneel weer opstapt om met tomeloze inzet aan een toegift te beginnen. De huidige bezetting van Livin' blues is na veel moeilijkheden tot stand gekomen. Er zijn de laatste tijd nog pogingen gedaan om de groep uit te breiden, maar geble ken is dat Ted Oberg, Johnny Fre- deriksz Henk Smitskamp en Cor van der Beek een dermate sterke eenheid vormen, dat elke aanvul ling afbreuk zou doen aan de een heid binnen de groep. De muziek is heavy en funky, maar nog wel gebaseerd op de blues. Recht voor z'n raap, dus. 20 september ging Livin' 'Blues naar Polen om daar 20 konserten te geven. De groep is erg populair in dat land e" de konserten vonden dan ook p rts in zalen en hallen met een oasiteit van 5000 tot 15000 toesc i ;jwers. Alle konserten waren al v >en uitverkocht. 10 oktobt komt de groep weer terug naar lederland, waarna be gonnen kan. worden aan een uitge breide toei nee door Duitsland. Ber lijn, Hamburg, Miinchen, Hannover en Keulen zijn enkele van de plaatsen die aangedaan warden. Tussen de bedrijven door is Li vin' Blues ook al weer begonnen een volgende elpee voor te berei den. Johnny Frederiksz en Ted Oberg hebben alweer de nodige nummers klaarliggen. Konklusie: Livin' Blues leeft! Randstadedities, wekelijks in 700.000brievenbussen

Het Nieuwe Stadsblad | 1975 | | pagina 17