FEYENOORD - BARCELONA I Randstad I Edities p bekeek I anders p Defribilator redde al twee mensenlevens 1 Van pleister tot hartaanval L het m Feyenoord-Barcelona: onbe- w twiste voetbaltopper. Het-1 geen u trouwens de laatste m dagen wel gemerkt zult heb- ben, want geen enkel zich- zelf respecterend dagblad heeft u niet uitgebreid gein- formeerd over het wel en wee van zowel de Feye- 1% noorders als de spelers van Barcelona. Trouwens ook vandaag (woensdag) en m morgen (donderdag) kunt u uw lol op, want de verhalen I yjo over Feyenoord-Barcelona M zullen wel van alle kanten K op u afkomen. Wellicht zelfs tot vervelens toe. Randstad Edities (of te wel J uw eigen huis-aan-huis- krantje) kon uiteraard ook niet achteloos voorbij gaan aan de voetbalhappening Feyenoord-Barcelona. Re den voor ons om u vandaag ook onze visie op dit met zoveel sentiment omgeven voetbaltreffen aan te bie den. Een andere visie dan wellicht gebruikelijk is, want verslaggever ROB HARTOG en fotograaf HANS KEIJZER zullen u niet over het voetbaltechni- sche facet van Feyenoord- Barcelona informeren, maar over het medische. Dankzij de welwillende me dewerking van Stadion-di recteur Frits de Kimpe, al smede de medische staf van Feyenoord en Het Roode Kruis mocht Randstad Edi ties Feyenoord-Barcelona namelijk volgen in de dok terskamer van de stadion club, ook wel de „hartka mer" genoemd. Dat bezoek leverde de volgende rapor- tage op. 19.20 - Hartaanval van een bezoeker in de tweede ring van de Maastribune (recht tegenover de ere-tri- bune). Luttele ogenblikken later wordt in de dokters kamer, nadat hartmassage niet baatte, de dood ge constateerd. 19.50 - Collega-journalist, die even te voren is geval len, wordt per ambulance naar het Clara-ziekenhuis vervoerd. Diagnose: gebroken arm. 20.00 - Supporter wordt behandeld aan ernstige hoofdwond. Na wat kunst- en vliegwerk kan de Feyenoord-fan echter toch nog voor het eerste fluit signaal van scheidsrechter Rudi Glöckner zijn plaatsje op de tribune weer opzoeken. 20.15 - Supporter heeft te diep in het glaasje gekeken. Gevolg een hevig bloedende, maar verder niet ersti- ge, hand. 20.20 - Andermaal een glaswond. 20.30 - Vrouwelijke bezoeker valt flauw. Na een kwartiertje rust en de nodige glaasjes water kan zij - op eigen gelegenheid - naar huis. 20.50 - Supporter heeft last van blaren. Euvel kan snel verholpen worden. 21.15 - Supporter glijdt uit op de tribune, waardoor een pleister aan zijn vinger vuil wordt. Een schone pleister wordt probleemloos omgedaan. 21.50 - Per brancard wordt een supporter de dokters kamer ingebracht. Diagnose: leveraandoening door een te veelvuldig gebruik van alcohol. De supporter wordt even later naar het Clara-ziekenhuis vervoerd. 21.45 - Doelman Mora van Barcelona wordt per brancard de dokterskamer ingebracht. Korte tijd later wordt een lichte hersenschudding geconsta teerd. 21.55 - Aanvaller Assensi van Barcelona wordt per brancard de dokterskamer binnengebracht. Diagno se: gebrokken ribben (twee of drie). Assensi wordt een half uur later per ambulance naar het Clara-zie kenhuis vervoerd. 23.30 - Dokterskamer wordt gesloten. Feyenoord-Bar celona zit er ook voor de medische staf van het stadion op.

Het Nieuwe Stadsblad | 1975 | | pagina 31