De geschiedenis van de Taizé-groep Kethel Zang- en orgelavond in de St. Laurens Pop Top 2000 bij De Instuivers ZOS GAAT DE GROND IN MET HET NIEUWE STADSBLAD NAAR PREMIÈRE HOLIDAY ON ICE I REDUKTIEBON I i Het gironummer van de bajaarde penningmeester "Buurt- en/of Opbouwwerk" Notariële zaken bij de NCVB Arie Groenevelt in Schiedam Contactavond in Hobbycentrum Vara Waterweg gebied 29 JARIGE "SINGELTJES" KMfc/erjassers opgelet i' I HET NIEUWE STADSBLAD voor Première Holiday on Ice i Fancyf air bij "Honky-Ponk" Eerste ring10, Tweede ring A7,50 Tweede ring B6,50 Kinderen8, Kinderen6,50 Kinderen5,50 HET NIEUWE STADSBLAD- PAGINA 8 - VRIJDAG 7 NOVEMBER 1975 Sinds 1 juni 1975 is te Kethel opgericht de Taizé-groep na een fusie tussen twee scoutinggroepen, nl. de St. Jacobusgroep Kethel (Rtd. 5-16) en de Schakelgroep te Schiedam. De St. Jacobusgroep te Kethel kwam eind 1973 zonder speelruimte te zitten, terwijl op datzelfde tijdstip de Schakelgroep leidersproblemen kreeg te verwerken. Er volgde een vruchtbaar gesprek tussen beide groepsbesturen, waarbij werd overeengekomen, dat de St. Jacobusgroep gebruik kon maken van het aan de Schakelgroep ter beschikking staande gebouw. Als tegenprestatie werd gevraagd de leiding van de Schakelgroep te assisteren. Na een lange samen werkingsperiode kwam in 1974 het moment, dat de leiding van de Schakelgroep wegens verhuizing naar elders helaas afscheid moest nemen en kwam de fusiegedachte bij de beide groepsbesturen naar boven. Er zijn veel gesprekken gevoerd tussen de groepsbesturen, de leiders en leidsters, de ouders, leden en het district Rijnmond. En begin van dit jaar werd definitief besloten tot een fusie over te gaan. Iets waar men geen spijt over heeft, want het resultaat van die fusie is een bloeiende scoutinggroep van ongeveer 65 leden. Uiteraard eindigde met deze fusie het tijdperk van twee bekende groepen, welke allebei ongeveer maar liefst 30 jaar het verkenningswerk in Schiedam hebben gebracht. De R.K. St. Jacobusgroep uit Kethel Voor de vele leden die de vorige tocht naar Z.O. in Hilversum niet konden meemaken deelt de Vara, afdeling Waterweggebied mede, dat het het bestuur gelukt is om weer een tocht naar Z.O. te maken. Deze tocht zal gemaakt worden op zaterdag 13 december, per touringcar. Leden die belangstelling hebben kunnen zich telefonisch opgeven voor Schiedam bij: J. B. Beijer, tel. 706858; M. Boomsluiter, tel. 262646. Voor VIaardingen: A. F. de Vries, tel. 346514; en voor Maassluis: L. Lucardie, tel. 01819-14068. Indien men mee wil, zo spoedig mogelijk melden, want er zijn maar 50 kaarten ter beschikking. Op zondag 9 november komt D.J. John Morris met zijn Pop Top 2000 bij „De Instuivers" in zaal Arcade op de Lange Haven 71. Toegangsprijs .2,50. Aanvang: 8 uur. In de maand november zijn 29 kinderen van de wijkvereniging „Het Singelkwartier" jarig. Zij die deze dag op 12, 17 of 28 november vieren, worden verzocht hun verrassing af te halen bij de familie J. Jeup, van Leeuwenhoeckstraat 11a. Op dinsdag 11 november a.s. houdt de klaverjasvereniging „Het Singelkwartier" een contactavond in zaal „Marijke" aan het Broersveld 121, waarbij een ieder van harte welkom is. Er worden drie partijen van 1500 punten gespeeld, zodat men niet laat thuis is. De koffie is om 8 uur hardstikke bruin. en de protestant-Christelijke Schakelgroep, die vanaf juni 1975 geschiedenis geworden zijn. BROEDERS VAN TAIZE Taizé is een klein plaatsje met een kasteel, boerderijen, een kerk en ongeveer 130 inwoners in het Boergoendische land van Frankrijk, ten noorden van Lyon. Hier begon na de Tweede Wereldoorlog de Zwitserse theologie student Roger Schutz een leefgemeenschap met enkele andere studenten. Deze leefgemeenschap werd in 1949 officieel uitgebouwd tot een kloostergemeenschap van room skatholieken en protestanten uit allerlei richtingen. Nu is de groep uitgegroeid tot bijna 100 leden, verdeeld over ongeveer 20 nationaliteiten. Daaronder bevinden zich 7 Nederlanders. Deze broeders hebben verschillende kerkelijke achtergronden. Bewust houden zij ondanks hun gemeenschappelijke verbondenheid de band met hun eigen kerk in stand. Zij werken aan het op gang brengen en houden van verschillende gesprekken tussen de kerken en de mensen van de kerken. Taizé leeft over alle grenzen van de kerkelijke verdeeldheid heen, maar beschouwt het als een onderdeel van zijn oecumenische opdracht zich ervoor te hoeden met welke kerk ook te breken. de verdeeldheid, welke binnen het Christendom bestaat, als een pijnlijke ervaring in hun eigen gemeenschap beleven om zo creatief te worden in het zoeken naar wegen van verzoening. Elke broeder heeft zijn beroep; arts, electricien, pottenbakker, bijbelverkoper enz. Alle inkomsten welke uit zijn beroep voortvloeien, draagt de broeder af aan de gemeenschap. Eens per jaar worden de financiën besproken in een beraad van alle broeders. Als er aan het eind van het jaar geld óver is, wordt dit besteed aan een gemeenschappelijk te bepalen project in de Derde Wereld. Deze broeders werken niet alleen in Taizé. Sommige worden ook in andere landen ingezet om daar te werken. Wéér ze echter zijn, altijd vormen ze samen met anderen een gemeenschap en houden zich aan de gebeden, welke in Taizé regel zijn. Binnen de nieuwe groep staat de oecumenische gedachte centraal. Room skatholieken en protestant- Christelijken werken in één groep. Daarom heeft men in Kethel de nieuwe naam van de nieuwe groep „Taizé-groep Kethel" genoemd. In oprichting is de „stichting ter behartiging van de belangen van de Taizé-groep Kethel". Die uit welpen, verkenners, rowans en pivo's bestaat. Groepscorrespondent is de heer J. A. v.d. Velden, Zwaluwenlaan 208 te Vlaardingen, tel. 351311. Hier kunt u alle gewenste inlichtingen bekomen. Het groepshuis staat aan de Schiedamseweg 115 te Schiedam (in het Beatrixpark bij het voetbalveld van De Roode Zon). De lezers van Het Nieuwe Stadsblad kunnen deze voorstelling tegen een ge reduceerd tarief bijwonen. Bij inlevering van deze bon op ons kantoor - Broersvest 125 - heeft u rech p de volgende reduktie: 10 Eerste ring in plaats van f 16, -of f 14,-nu Tweede ring A in plaats van f 12,-nu Tweede rinq B in plaats van f 10, - nuD'?T Kinderen betalen respectievelijk f 8,-, f 6,50 en f 5,50. De prijzen z„n inclusief f 0,50 plaatsbespreken. Op vertoon van deze bon kunnen ten hoogste vier toegangsbewijzen worden gekocht voor de Nederlandse première van de Jubi eymshow van Holiday on Ice op maandag 17 november in het Sportpaleis Ahoy, aanvanq 20.(X) uur. Uitsluitend op vertoon van deze bon en voor deze voorstelling zijn de prijzen: „Meneer, nou moet u me toch eens vertellen waar ik dat programma van u op mijn radio kan ontvangen". Een lezer van Het Nieuwe Stadsblad belde met de vraag op naar de Ziekenomroep Schiedam. Hij wilde die programma's waar hij elke week in dit blad over leest nu ook wel eens beluisteren. De man moet teleurgesteld zijn, toen hij hoorde, dat de ZOS niet op de middengolf of FM uitzendt. De programma's van de ZOS gaan ook helemaal niet de lucht In, ze gaan de grond in. Via een kabel van meneer PTT, die de ZOS huurt, worden de twee Schiedamse ziekenhuizen rechtstreeks aangesloten op de kleine omroepruimte aan de Dr. Kuyperlaan. De uitzendingen, die wel rechtstreeks zijn, kunnen dan ook alleen maar in het Nolet- en Gemeenteziekenhuis worden ontvangen. De twee bejaardenhulzen De Harg en Spaland krijgen iedere week banden met daarop verzoekplatenprogramma's. Ook die uitzendingen zijn dus nergens anders te horen. Om de ZOS te kunnen horen moeten luisteraars aan twee eigenaardige voorwaarden voldoen. Ze moeten of ziek of bejaard zijn. Het Is aan de ene kant, althans voor wat betreft de zieken, dan ook te hopen dat de ZOS weinig luisteraars heeft, zodat Schiedam gezond is. Het is echter ook weer niet zo dat de uitzendingen niet om aan te horen zijn. Dat valt allemaal reuze mee, vraag het maar eens aan iemand die in het ziekenhuis ooit de ZOS heeft gehoord. Aan de andere kant is het ook weer te hopen, dat e ZOS veel luisteraars trekt in de bejaardenhuizen, want dat betekent dat heel wat Schiedammers een lang leven is beschoren. Dit zijn de Zes-programma's van de komende week: morgen tussen 10 en 13 uur: ZOS op zaterdag, een poging tot een lokaal actualiteitenprogramma; zondag een kerkdienst; dinsdag- en donderdagavond tussen 20 en 22 uur de verzoekplatenprogramma's voor de ziekenhuizen. In de bejaardenhulzen De Harg en Spaland is de ZOS deze week ook weer te beluisteren, "et adres: Ziekenomroep Schiedam, postbus 239, Schiedam, telefoon 705933, giro 736443. Contributie ophalen langs de deur is uit de tijd, sinds de meeste bejaarden over een giro beschikken. Maak er dan ook gebruik van en gireer uw contributie op girorekeningnummer 692395 t.n.v. de penningmeester van de Algemene Bond van Bejaarden, afd.Schiedam. Adres: Vlaardingerdijk 462. Zijn er eventuele adresveranderingen of berichten van overlijden, maak die dan bekend bij de tweede secretaris, de heer D. Gonlag, van Smaleveldstraat 27a, tel. 263283. Men wil een zgn. Sociaal Fonds gaan vormen uit vrijwillige bijdragen van de leden, om zodoende er toch voor te kunnen blijven zorgen, dat langdurig zieken een fruitbakje thuis of in het ziekenhuis, krijgen. Op woensdag 12 november a.s. organiseert de Ned. Christen Vrouwenbond, afd. Schiedam- Nieuwland een ledenvergadering, welke in de benedenzaal van de Opstandingskerk zal worden gehouden. Het onderwerp van deze avond is „Buurt- en/of Opbouwwerk" en zal worden toegelicht door Gera Bot. Gera is opbouwwerkster en zal aan de hand van dia's laten zien en vertellen over haar werk in de achterbuurten van Chicago in vergelijking met een nieuwbouwwijk van Schiedam. Aanvang 8 uur. U komt toch ook? Op donderdagmiddag 13 november a.s. houdt mr. H. C. M. M. Janssen, candidaat-notaris een lezing voor de leden van de Nederlandse Christen Vrouwenbond, afd. Schiedam- Centrum in gebouw Chr. Sociale Belangen aan de Lange Haven 73. De heer Janssen zal spreken over „notariële zaken" en voorlichting geven over de persoon en de werkzaamheden van de notaris. Veel dames weten hier erg weinig vanaf en 'toch kan men er op een gegeven moment mee geconfronteerd worden. Een middag, die interessant belooft te worden. Aanvang: 2 uur precies. P.S. Op dinsdagmorgen 11 november heeft de eerste van de 5 rondleidingen plaats in museum Boymans van Beuningen. De kosten bedragen .2, per keer ofƒ.8,voor de hele reeks. U gaat toch ook mee? De afdeling Schiedam van de Industriebond NW, houdt op donderdag 13 november een openbare vergaderring waar de bondsvoorzitter Arie Groenevelt komt spreken over aktuele onderwerpen. Gezien de huidige situatie betreffende werkgelegenheid en het komende loonoverleg, is deze vergadering bijzonder belangrijk. De bijeenkomst wordt gehouden in gebouw „Irene", Nieuw Haven 155, Schiedam. Aanvang: acht uur. Voor de maand Donderdag 20 november zal de laatste „Zang- en orgelavond van dit jaar 1975 worden gehouden in de Laurenskerk. Voor deze avond zijn uitgenodigd alle koren uit Rotterdam-Schiebroek en de Oratoriumver. „Hosanna" uit Maasland. Het geheel staat onder leiding van de cantor-organist Addie de Jong. Aan het transept-orgel {al plaats nemen organist uit Rotterdam-Alexanderstad Jan van Gijn. Ds. S. v.d. Bos eveneens uit Rotterdam-Schiebroek zal voor deze avond de meditator zijn. Aan het hoofdorgel zal plaats nemen de organist van de Goede Herderkerk: Addie de Jong. 'Deze bekwame organist heeft o.a. op zijn programma staan de Toccata uit de 5e symphonie van Charles Marie Widor. Ook voor deze avond is er gelegenheid voor samenzang. Aanvang 8 uur! De kerk is verwarmd de deuren gaan uur open. Iedereen is hartelijk welkom in onze Laurenskerk. Op zaterdag 8 november, dus morgen, heeft bij de stichting Kinderdagverblijf „Honky-Ponk" aan de Kerklaan 9 te Kethel een fancyfair plaats, waarbij van alles te beleven is, zoals een grabbelton, touwtrekken enz. Iedereen is van harte welkom. tweede maal komen deze de „visjesmensen van Natuurgenot in Huis" bijeen. En wel in het eigen Hobbycentrum aan de Singel op donderdagavond 13 november. Een avond, die wordt verzorgd door de heer C. van Sliedregt, een kei in het visjesvak. Hij gaat met u een bak inrichten. U wordt verteld, waarop u allemaal moet letten. Hoe de planten gegroepeerd moeten worden. Een aquarium op een goede manier onderhouden is een vak apart. De heer van Sliedregt weet er letterlijk alles van, zodat u hem natuurlijk met in het luchtledige laat praten. Aanvang: half 8 precies.

Het Nieuwe Stadsblad | 1975 | | pagina 8