Excursie vormingsklas "Liedewyde" r Gun uzelf Yi "bijpassende'dealer (Vktorid) Leerlingen van Stedelijk Gymnasium houden protestmars EHaSNRAAM tapijttegels Morgenochtend aanbieding van een petitie en een 2000 handtekeningen aan burgemeester EXPOHAL Gun uzelf 'n Alfa Romeo Klaverjassen Thurlede Bingo-avond bij Singelkwartier Zelf leggen tegen de HOOGSTE KORTING Autobedrijf Victoria b.v. Heug a 800 Heugalux S Heugaflor S Heuga 525 shaggy Alleen 1e keus Heugafeld S Heuga 520 velours Heuga 500 Heugaberber S MEUBELEN COMPLETE WONINGINRICHTING HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 12 - VRIJDAG 28 NOVEMBER 1975 ELECTRISCHE KACHELTJES Ze zijn er: de electrische kacheltjes, die meestal gebruikt worden op frisse avonden in het voor- en najaar. Er was er één roet een gebruik van 2000 Watt, geeft behoorlijke warmte maar kost wel veel aan stroom. Daarom is het goed van het zgn. weekendtarief gebruik te maken. Kun je voor een electrische oven ook Het gaat erop lijken, dat de meisjes uit de vormingsklas van „Liedewyde" elk jaar een excursie gaan maken naar de firma De MolJansen, electro- technisch bedrijfsbureau, gevestigd aan de Lange Kerkstraat 66. Vorig jaar gebeurde dit ook al en staken de meisjes er heel wat van op. Gistermorgen kwamen ze onder leiding van zuster Wenting. Vijftien meisjes, vier waren er helaas ziek. Zij kwamen eens een kijkje nemen naar verschillende huishoudelijke apparaten, waarvan ze wel gehoord hadden, maar nu kregen ze de gelegenheid deze ook eens van dichtbij te zien en te bekijken hoe ze werken. Mevrouw C. de Mol-Jansen toonde zich een geduldige gastvrouw en wees op de verschillende voordelen bij diverse stofzuigers. Hoe hij het beste zuigt en dat er altijd goed opgelet moet worden of de zak niet te vol is. Sommigen geven zelf wel een alarmsein. Van grote waarde is het gebruik van speciale papieren zakken, waardoor de linnen zak gespaard blijft. Ieder hulpstuk heeft zijn eigen waarde en er zijn ook stofzuigers, waarbij het snoer automatisch oprolt. De steel- of handstofzuiger is bij uitstek geschikt voor het zuigen van een auto. Over stofzuigers en het gebruik ervan zou je wel een hele pagina kunnen schrijven. Belangstelling bestond er ook voor de droogkast. Eigenlijk onmisbaar in elk gezin. Vooral als men in een flat woont. Luchtbevochtigers voor een woning met centrale verwarming, het allernieuwste apparaat met een ventilator erin. Afzuigkappen van roestvrij staal, de Itho in Schiedam brengt deze in de handel. De heer De Mol gaf hierbij een uitgebreide informatie, waarnaar met belangstelling werd geluisterd, ook bij de vloerwrijver met borstels voor zeil enz. Een handig, sneldraaiend mesje, overal voor te gebruiken, een electrische fonduepan met een altijd constante temperatuur, ze passeerden allemaal de revue. toepassen en werkt dan als een boyier. Hele series wasmachines. Allemaal even doelmatig en overal is aan het vakje voor de wasverzachter gedacht. Een groentecentrifuge, erg handig met dat plastic mandje met een apparaatje erin, dat snel ronddraait. Het overtollige vocht komt er dan uit en klaar is Kees. Prijs slechts ƒ.17, Een leuk St. Nicolaasgeschenk. Alle wijsheid over de aardleiding werd ook gespuid, de meisjes luisterden er extra aandachtig naar. KOFFIE Tussen al het vergaren van kennis door op huishoudapparatengebied, waarin deze firma zo uitgebreid gesorteerd is, werd een kopje koffie geserveerd. Leuk het electrische kwartsklokje, de bakoven, ook verkrijgbaar met thermostaat. Een klein koelkastje met een diepvriezer. Een dubbele electrische kookplaat. Parketwrijvers van verschillende merken, een keur van plafond- en schemerlampen, kleine wandlampjes. Met de electrische krul tang werd deze rondgang besloten, waarna zuster Wenting dankte voor de vriendelijke en leerzame ontvangst en mevrouw De Mol iedereen verraste met een cadeaubon ter waarde van tien gulden. M.W. De heer De Mol van de firma De MolJansen aan de Lange Kerkstraat 66 geeft de leerlingen van de vormingsklas van Liedewyde deskundige uitleg bij de electro-technische apparatuur, zoals die ook In huls pleegt te worden gebruikt. De meisjes staken er uiteraard het nodige van op, want bij een schemerlamp alleen bleef het echt niet... Ill UW,- Alfa Romeo: synoniem voor klasse en betrouwbaarheid. Wie de service van Autobedrijf Victoria leert kennen, ervaart dat daarvan precies 't zelfde gezegd kan worden 'n Reden te meer om uzelf 'n Alfa te gunnen. U hebt de keus uit sedans, coupé s, cabriolets, bij elkaar 12 modellen, waarvan er geen 13 in een dozijn gaan Inruil, financiering en leasing mogelijk. dealer voor Schiedam, Capellea/d IJssel, Barendrechte.o Strickledeweg 99, Schiedam, tel. (010) 15 52 55 Bermweg 286, Capelle a/d IJssel, tel. (010) 5067 53 PETITIE Burgemeester drs. A. J. Lems en wethouder C. Visbeen-Stroman zijn bereid gevonden om half elf de petitie en 2000 handtekeningen in ontvangst te nemen. Dit gebeurt op het Stadhuis aan de Grote Markt. In overleg met de politie is een route vastgesteld, waaraan men zich zal houden. Want het is de bedoeling dat het een vreedzame demonstratie wordt. Al zal men natuurlijk spandoeken met sprekende teksten met zich meedragen. Waarschijnlijk loopt ook een deputatie van het gymnasium uit Gouda mee. Ook zullen verschillende omders vertegenwoordigd zijn en vanzelfsprekend ook de leerlingen. Want het is een democratische school, waarbij sterk tot uiting zal komen, dat men pertinent tegen een fusie is tussen deze beide scholen. Het kleine gymnasium wil men-graag behouden, omdat samenvoeging het onderwijs hier in verhoudingsgewijs even duur zal maken. Op school hangen affiches en staat nog een bus voor handtekeningen. De leerlingen van het Stedelijk Gymnasium hebben deze zaak grondig aangepakt. En nu maar afwachten, wat het resultaat hiervan zal zijn. Geluk, gelukkig zijn, vrijheid, onafhankelijkheid, rust: dat zijn zo van die dingen waar iedereen toch wel in diepste wezen naar zoekt. Maar... wanneer bereik je al die dingen? Als je eindelijk afgestudeerd bent, als je maar getrouwd bent, als de kinderen de deur uit zijn, als je eindelijk gescheiden bent, als je chef (in wiens plaats je al zo lang wilde komen) eindelijk dood gaat, als je dat huis kunt kopen of die auto, enz.! Je voelt wel, het is eindeloos en het ligt altijd in de toekomst. Op die manier gaat je leven rusteloos voorbij en je voelt je nooit gelukkig, vrij, want... dat ligt nog in de toekomst. Als het dan tenslotte zover is dat je kunt gaan genieten blijkt dat je leven haast voorbij is. Als christenen geloven we in een uiteindelijk gelukkige toekomst. Na dit leven. Die zekerheid geeft juist de kracht om nu, in deze tijd gelukkig, vrij te zijn terwijl toch niet alles is zoals we dat als ideaal zouden willen hebben. Het christen-zijn is geen uitvlucht, want het maakt dat je door die zekerheid op een goede toekomst genoegen kunt nemen met minder... (vul maar in), je maakt je daarom druk om de mensen en situaties om je heen mensen die, omdat iedereen het te druk heeft met het veilig stellen van z'n eigen toekomst en belangen dreigen om te komen door eenzaamheid, onrecht enz. Het geeft je een band met mensen die zich ook daar voor willen inzetten. Dat allemaal doordat en omdat 2000 jaar geleden Jezus Christus z'n leven gaf voor de wereld. Hij zag af van z'n belangen en maakte zich druk om de ander (ook om ons!). Hij stond op uit de dood en werd de grote voorman waar wij ons naar mogen richten. Het is allemaal ongelooflijk. Je kunt het geloven of niet. Maar je kunt het alleen als je echt wilt. Wil je dat? Hans Koffiebar de Goede Haven, Voorhof Julianakerk B.K.-Laan 29, Schiedam. Er Is, zoals u misschien weet, sprake van een fusie tussen het Stedelijk Gymnasium en de scholengemeenschap ,,'s-Schravelant", beiden gevestigd op het terrein aan de Hugo de Grootstraat. Drie afgevaardigden van het gymnasium, Arti Westenberg, Elja v.d. Veer en Megchel van Es (5de en 6de klassers) deelden mede, dat ze morgen (zaterdag) een protestmars houden tegen deze fusie en daarbij de mening van alle leerlingen, in totaal 239, te vertegenwoordigen. Zij hebben hierover een openbare leerlingen-vergadering gehouden, waarbij verschillende leraren aanwezig waren. Toen bekend gemaakt werd dat deze fusie op komst was, heeft men op korte termijn alles geregeld en werd in 4 dagen tijd een inform atie-krantje samengesteld, dat aan iedereen op school is uitgereikt. Men wil graag het individuele onderwijs voorop stellen, omdat daarmede in de loop der jaren goede resultaten zijn bereikt. Je bent op deze school een mens en geen nummer, aldus deze leerlingen. Het contact leraar-leerling is goed. De leraar verstart niet op deze school, omdat hij ook vaak ergens anders les geeft. Twee leerlingen uit iedere klas vormen de aktiegroep. De anderen (een groepje van 20) hebben namens alle leerlingen gepraat met de Rijksinspecteur, de heer De Lange. Er zijn 39 schoolbonden aangeschreven van de zelfstandige gymnasia, waar al reakties op zijn binnengekomen. De Volkstuindersvereniging „Thurlede" houdt maandag a.s. wederom een klaverjas-drive in de zaal „Beatrix" aan de Lange Kerkstraat, aanvang: acht uur. Er zijn leuke en nuttige prijzen te winnen. Het inschrijfgeld bedraagt slechts ƒ.1,50 per persoon. VAN BEETHOVENSINGEL VIAARDINGEN TEL 35 79 00 Op dinsdagavond 2 december organiseert de wijkvereniging „Het Singelkwartier" een bingo-avond voor haar leden in zaal „Marijke", Broersveld 121. Niet alleen de bingomedelingen zijn belangrijk, doch ook die van het bestuur. Om 8.00 uur is de koffie helemaal bruin. Pinkstergemeente Morgenstond komt samen iedere zondagmorgen om 10 uur in de 4 Molens, Nwe. Damlaan, ingang Burg. Gijsenlaan, Schiedam. Kontaktadres: tel. 711311. „De Prinsheerlijke Zit". Verhuur van tafels, stoelen, bars, glaswerk, porcelein, koffieketels, enz. Nwe. Sluisstraat 1, Schiedam, tel. 264366, b.g.g. 706621. Stofzuigeronderdelen voor alle merken. Koolborstels, slangen, plastic zuigbuizen, borstels, papieren stofzakken, kleine zuigroondjes. Onderdelenshop „Elektro- Techniek", Broersveld 11- 12, Schiedam. Voor witten, behangen en schilderen is het voordeligst en betrouwbaarste adres: P. A v.d. Kruit, Ixliestr. 32-34. Schiedam. Tel. 264432, telefoonbeantwoorder aanwezig, v/h G. J. J. Ponjé, tel. 704014. Verhuurbedrijf P. C. van Pelt, Middelharnissestraat 25. tel. 260452. Verhuur van stoelen, tafels, koffieketels, serviesgoed, etc. Union sportrijwielen en reparaties. Betaling event, in overleg. Melchers, Singel (achter C&A), tel. 267544. Laat vakkund ig repareren in van M. 184834. uw meubelen bekleden en de werkplaats Blom, tel. 263513- Bij ons de grootste sortering Heuga-tapijttegels 5 jaar garantie 00STHAVENKADE 56 «TEL.345163* VLAAR0INGEN Laat uw meubelen vakkundig bekleden en repareren in de werkplaats van M. Blom, tel. 263513- 184834. Voor Sint Nicolaas een enorme keus bij Juwelier C. E. Meier, Groenelaan 64, tel. 262641. Ruim gesorteerd in uurwerken, goud, zilver, doublé. Eigen reparatie-atelier voor goud, zilver en uurwerken, dus... voordeliger. Te koop: z.g.a.n, stereo platenspeler Dual HS 39, wit, met boxen, damesfiets met handrem. Tel. 714032. Te koop: prachtig chroom stalen aquarium 80x40x35 cm. met chr. stalen lichtkap, compl. met verwarming, filter, pomp, planten en vissen, 4 mnd. oud.ƒ.350,—. Na 19.00 uur: F. Fonk, Chopinplein 268, tel. 702302. Te koojl: Yashica ultra miniatuur camera, nieuwpr. ca. ƒ.400,nu voor ƒ.180,Polaroid kleur en zwart/wit camera ƒ.80, Fujica film camera ƒ.300, Digital herenhorloge ƒ.75, Na 19.00 uur: F. Fonk. Chopinplein 268, Schiedam. Tel. 702302.

Het Nieuwe Stadsblad | 1975 | | pagina 12