Fotoverhalen op 2 kalenders lVogelvrij '75" Drie dagen vogeltjes kijken in Leidschendam 'KORSTEN' NIEUWSTE MODELIJN 75/76 Vragen in raad over niet uitzenden van Schiedam film Coupe knippen Kleur effekten DE KERSTDAGEN ZIJN VAN DIE DAGEN, DIE ANDERS ZIJN DAN ANDERS HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 24 - WOENSDAG 17 DECEMBER 1975 t'A r I* V 1 v De Rotterdamse Droogdok Maatschappij komt met deze traaie aaienoer voor het nieuwe jaar op de markt Van de B.V. Chemische Fabriek „Schiedam", gevestigd aan de Lange Haven 55, ontvingen wij een fraaie wandkalender, daarvan de voorplaat een molen is. Gevat in donkere contouren. Iedere maand heeft een fraaie foto. Den Haag met de HofVijver en regeringsgebouwen voor januari, de Zaanse Schans in Zaanstad voor februari, fraaie molens bij Nieuw Lekkerland voor maart, een kleurige afbeelding van „De Keukenhof' in Lisse voor april, een leuk doorkijkje van „Het Valkhof' in Nijmegen voor mei, een leuk plaatje van de kaasmarkt in Alkmaar voor juni, een dromerig stukje groen in Terschelling voor juli, heel mooi de molen bij Hilversum voor augustus, een stukje natuurschoon bij Teriet voor september, wederom een molen in schilderachtige omgeving in de Schermerpolder voor oktober, het vriendelijke stadje Veere voor de maand november en tot slot ijspret met schaatsen in Zuid-Holland voor december. Een goed verzorgde en kleurige kalender voor het jaar 1976. pijpenlegger in aanbouw voor Amerikaanse rekening op één van de R.D.M.-hellingen voor maart. U heeft weieens van een drijvende opslagtank voor ruwe olie gehoord? U ziet een afbeelding van de „Spar" voor het vertrek van de werf van W.F. in horizontale positie. Later werd zij in de Noorse Erfjord in verticale positie gebracht. „Joint-venture" met I.H.C.- Gusto. Opdracht uit het offshore- programma van Shell-Expo. Dan zijn we al in april op de kalender beland. Schroefstraalbuizen voor mammoettankers in aanbouw in één van de machinefabrieken W.F. en R.D.M.algemene Werktuigbouw voor de maand mei. De R.D.M. bouwde o.a. de onderzeeboot H. Ms. „Tijgerhaai". Een fraaie afbeelding daarvan ziet u in juni op de kalender bij het vertrek van de proeftocht. Een bulkcarrier van 50.900 dwt. in aanbouw op een van de hellingen bij W.F. voor juli, een luchtopname van MOFAS (Module Fabrication Site) speciale bouwplaat voor offshore modules op de werf „De Nieuwe Waterweg", dochterbedrijf van de R.D.M. voor augustus, een fraaie opname van reparatie van de zwaar gehavende steven van de Noorse tanker de „Wilstar" bij W.F. in dok voor september, een opname van de door de R.D.M. gebouwde 116.000 dwt. tanker „Fina Titalië" op proeftocht voor oktober, een interessant gezicht op een deel van de R.D.M.-werf met op de achtergrond het voor een onderhoudsbeurt aan de werf liggende booreiland „Gulftide" voor november en tot besluit een kleurige opname van het in recordtijd van nog geen 14 dagen jaarlijkse onderhoudsbeurt aan het bekende Britse passagiersschip Queen Elizabeth 2" door W.F. verricht voor de maandafbeelding in december. Een kloeke interessante werfkalender met foto's, die sterk de aandacht trekken. AI de verjaardagen van de leden van het Koninklijk Hols staan erop vermeld. Een kalender, die er ook zijn mag. M. Dc één gaat op wintersport vakantie, de ander gaat uit dineren of blijft gezellig thuis. Wij willen U wat tips en mogelijk heden geven voor uw haarverzorging I juist met deze aparte dagen met zhi I eigen sfeer en gezelligheid. Coupeknippen staat centraal voor elk coiffure. In onze salons wordt met sukses het VIDAL-SASSOON sys teem knippen gehanteerd. Ekstra pluspunt: dun haar valt en I lijkt weer dikker dus het föhnen en I watergolven heeft een langere houd- I baarheid. Blonde puntjes geeft een levendig en fraai effekt. Vraagt weinig onderhoud. Daarnaast: warme roodkleuren en ha zelnootblond tinten geven een char- mant effekt. Wij hebben een kreatief vak. Onze kapsters, zijn echt een beetje trots als u met een tevreden kapsel de deur uitgaat en u thuis of waar ook een glimp van waardering opvangt. Om U enkele prijs voordelen te noe men r Blonde puntjes - watergolven 19,95 Voorbeeld 2: Styling-wave kompleet met coupeknippen, watergolven, föh nen, vloeistof met de beste grondstof fen voor Uw haar36,50 Bespreken niet nodig. Onze salons vindt U: OOSTEN: Lorentzlaan 66 WESTEN: V. Ruysdaellaan 27 NIEUWLAND: Parkweg 5 (nabij Be atrixpark). Deze salon heeft tevens een aparte HERENAFDELING. Tot ziens in één van onze salons Maandag 22 dec. geopend; zaterdaj 27 dec. gesloten. Binnenkort opening van onze 4e sa Ion in SCHIEDAM-ZUID. W.F. EN R.D.M. De alom bekende kalender van de Dok- en werf-maatschappij Wilton Feijenoord in Schiedam. Dit jaar tezamen uitgegeven met de Rotterdamse Droogdok Maatschappij B.V. te Rotterdam. Een kloeke kalender met aan de zijkant gelegenheid tot het aanschrappen van kruisjes voor interessante dagen. Januari opent met een foto van talloze offshore- werkzaamheden, die werden verricht. Hier de door de R.D.M. tot bevoorradingsschip verbouwde F.S.B. aan de kade. Een bijzonder fraaie foto van het repareren van de bulbsteven van de „Atlantic Crown" door W.F. voor de maand februari, een grote tot gewesi z.ü ja, op uaia cii op welke wijze is hierover kontakt eweest? Is er ter zake ook nog kontakt opgenomen met de gemeente door de NOS en/of Jan Schaper? 3. Is het juist dat de auteursrechten van de film „Schiedam kiest voor het water" berusten bij de heer Jan Schaper en dat Schiedam destijds bij het verlenen van de opdracht slechts de copieerrechten heeft bedongen? 4. Indien deze vraag onjuist zou blijken te zijn rijst de vraag: a. waarom van het auteursrecht gebruik is gemaakt om uitzending van (een gedeelte) van de film tegen te gaan; b. door wie is de beslissing om geen medewerking te verlenen genomen? 5. Welke stappen heeft het college van B. en W. ondernomen, nadat het voornemen van de NOS bekend was geworden voor een uitzending in bovengenoemde rubriek, om de realisatie daarvan te bevorderen? 6. Waarom is in deze aangelegenheid door het college geen overleg gepleegd met de commissie Algemene en Bestuurlijke Zaken en/of de commissie communicatie inzake het verlenen van medewerking? De Leidschendamse vereniging van vogelliefhebbers „Tropaka", heeft van de afdeling Z"idTfolland de organisatie toevertrouwd gekregen van de jaarlijkse districts- vogeltentoonstelllng, die van donderdag 18 t/m zondag 21 december zal worden gehouden In de royale ruimte van de goeddeels autovrij gemaakte showroom van de firma DAVO (Peugeot) aan de Prinses Carolina!aan te Leidschendam. Aan deze expositie „Vogelvrij '75", die donderdagavond om 20.15 uur zal worden geopend door drs. H. J. Boone, lid van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, wordt door een zestigtal verenigingen met in totaal circa 1500 inzendingen kanaries, torpische vogels en grasparkieten deelgenomen. Door een drietal belangeloos meewerkende bloemisten en tuinarchitecten, inclusief de eveneens in Leidschendam gevestigde R.K. Lagere Tuinbouwschool, zullen de beschikbare 900 vierkante meters, „paradijselijk" worden ingericht. De „stille hoekjes" worden opgesierd met een expositie van werk van leden van de Leidschendamse Fotokring. Verder zullen enkele dierenspeciaalzaken aan speciale stands informatie verstrekken over het houden van vogels en andere huisdieren. Voor de autoliefhebbers tenslotte, is in de resterende ruimte, de complete Peugeotrange te bewonderen. Tevens zijn een bar en een terrasje ingericht. De organisatoren willen met „Vogelvrij 75" bewijzen dat het houden van vogels een verantwoorde en zinvolle vrije-tijdsbesteding is, die niet aan leeftijd is gebonden (voor 65- plussers wordt vrijdagmorgen 19 december een speciale rondleiding gehouden) en waarbij de (gekooide) vogeltjes zich desondanks, maar voornamelijk door een zorgvuldige behandeling, toch „zo vrij als een vogeltje" kunnen voelen. De bezoekers van deze gratis toegankelijke tentoonstelling zullen zich daarvan zelf kunnen overtuigen. De uitspraken van de keurmeesters zullen een en ander kunnen onderschrijven. Burgemeester E. J. M. Kolschoten van Leidschendam zal zondagmiddag om 15.30 uur de prijzen uitreiken voor de fraaiste en best in conditie verkerende vogeltjes, die er dan al vijf drukke dagen op hebben zitten, want de keuringen beginnen al op woensdagavond 17 december! De Zuid-Hollandse vogelshow „VogelvrfJ 75" in Leidschendam is voor het publiek geopend: vrijdag 19 en zaterdag 20 december van 11.00 tot 22.00 uur en zondag 21 december van 10.00 tot 16.30 uur. HetSchiedamseCDA- gemeenteraadslid S. J. Rosman heeft het college van burgemeester en wethouders van die stad vragen gesteld over het niet inzenden van de zgn. Schiedam film in de t.v.-rubriek „Van gewest tot gewest" op woensdagavond 24 december. Hij stelt: 1. Heeft Hans de Ridder te Rotterdam met het gemeentebestuur van Schiedam kontakt opgenomen omtrent het maken van een (verkorte) geaktualiseerde versie van c.q. het gebruik maken van gedeelten van de film destijds gemaakt door de heer Jan Schaper „Schiedam kiest voor het water" t.b.v. een NOS televisie uitzending in de rubriek „Van gewest De voorplaat van de kalender van de B.V. Chemische Fabriek „Schiedam".

Het Nieuwe Stadsblad | 1975 | | pagina 24