Hoofduitvoerder-calculator L. J. Scheffers nam afscheid BQ0T Uitslag loterij Kruisvereniging Kethel telefoniste/ typiste f uren... dagen... maanden... jaren... De tijd in Stijl Uitgestelde feestelijke heropening Mgr. Nolenslaan AKTIE VOOR MISSIONARISSEN ZONDER AOW Mieke is wel sportief, maar. yegro >\>r *tj mm STIJLKLOKKEN vindt u bij Thee-dansant met Hawaï-muziek Orgelconcert in Passage theater HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 26 - WOENSDAG 17 DECFMRER 1975 Bijna 40 jaar, om precies te zijn 38 Vi jaar heeft de hoofdultvoerder- calculator L. J. Scheffers van aannemersbedrijf Kuypers B.V gevestigd aan de Westerkade, tijdens een drukbezochte receptie in café restaurant „Europoort" een streep qezet achter zl.jn loopbaan weéens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Naast hem stond zijn vrouw, die in dfeze hulde deelde en met een glimlach zag, hoe haar man werd overladen met bloemstukken en persoonlijke geschenken. Een bewijs, dat men al zijn ijver en noeste vlijt voor de firma Kuypers zeer gewaardeerd heeft. En dit met tastbare bewijzen wilden onderstrepen. Er bestond voor hem immers maar één ding: de zaak. Waarbij hij als jonge timmerman in dienst kwam en zich in al die jaren wist op te werken tot uitvoerder, hoofuitvoerder en calculator. De bekende Reijer Smits van Smits' Schildersbedrijf aan de Tuinlaan zegt van hem: „Deze man heeft hard gewerkt. Ik heb veel klanten aan hem te danken. Hij was er nog één van de oude stempel. Kon enorm gauw kwaad worden, maar was ook enorm gauw weer goed". 't Was leuk oud- brandweercommandant D. de Jager weer eens te ontmoeten. Ook hij heeft veel met hem samen gewerkt. De heer J. C. Putter, chef-hoofd afd. utiliteitsbouw van de Dienst Gemeentewerken gaf ook van zijn belangstelling blijk. Alsmede verschillende mensen uit de aannemers en bouwwereld. En de aannemers zelf, de onder-aannemers ook niet te vergeten. En de rij van personen voor het zetten van een handtekening in het receptieboek bleef maar groeien. Een gezellig strijkje bekorte dit wachten. Daar tussendoor veel gepensioneerden, die elkaar heel wat te vertellen hadden. Zo vormde zich overal groepjes en werd het echt gezellig. Het echtpaar Scheffers werd niet moe al die handdrukken te beantwoorden en met een ieder een kort gesprekje te voeren. Van de 81-jarige Piet van Slobbe, nog goed gezond en goed ter been, hoor ik, dat de firma Kuypers vroeger het bedrijf van Ameyde heeft overgenomen. Zelf heeft hij er ook jaren gewerkt. En met plezier. Veel oud-kantoorpersoneel zagen we ook. Zelfs een getrouwde vrouwelijke kantoorbediende, die het ervoor over had om even uit Zwolle „over te wippen". Oud-uitvoerders waren er ook natuurlijk. Tegen 7 uur kreeg het echtpaar Scheffers na twee uur staan eindelijk, rust. Daarna, toen iedereen naar huis was, werd als afsluiting van deze afscheidsreceptie in tegenwoordigheid van de kinderen Scheffers en de directie, bestaande uit de heren J. M. en J. A. Kuypers een diner-dansant aangeboden. Voor de heer Scheffers zit het er nu op, maar zijn naam zal men nog dagelijks noemen, want één van zijn beide zoons zit in hetzelfde bedrijf. M. De trekking van de loterij t.b.v. het kruisgebouw aan het Bachplein heeft inmiddels plaats gevonden. Op de onderstaande lotnummers zijn de volgende prijzen gevallen: 214 electrische naaimachine, 326 electrische boor, 349 schommelstoel, 1913 bijzettafeltjes, 1223 boodschappen it ƒ.15, 1345 pedaalemmertje, 1063 3 kop en schotels, 1217 2 kop en schotels, 2083 2 kop en schotels, 112 1 kop en schotel, 1095 1 kop en schotel, 1910 1 kop en schotel, 1511 1 kop en schotel, 909 1 kop en schotel, 294 broodmandje, 514 kleedje, 1865 plant, 1827 zakdoeken. De prijzen kunt u afhalen bij mevrouw L. Jongste-Quartel, Schiedamseweg 7, Schiedam-Kethel, tel. 705851, dagelijks van 12.00 tot 14.00 uur. Voor onze vestiging te SCHIEDAM, 's-Gravelandseweg 414 zoeken wij een Ijemoetmaar op het idee komen om van de achterkant van je winkel ln het Broersveld een knusse etalage te maken, die sterk de aandacht trekt van de nieuwe bewoners In de Gedempte Baansloot en de St. Janshof. Zo vindingrijk Iwas winkelier A. de Jager, die deze kale vlakte achter zijn winkel maar een I wanhoop vindt. Nu behoort dat tot het verleden. Ook hier kunt u nu gezellig Ikeus maken uit de allermodernste lampen in diverse kleuren A. KERSTSTEMMING JUWELIER Meester horlogemaker Dr. Wibautplein 15 Tel. 26.69.05 koopavond geopend Wij geven KES-zegels Op 4 november 1975 werd de 109ste afdeling van de landelijke Unie van Vrouwelijke Vrijwilligsters in onze stad opgericht door het hoofd van de provincie, mevrouw Goudzwaard. Toen telde de UW 70 leden. Na die oprichting zijn er nog meer dames bijgekomen, vertelde gistermiddag de presidente van de Schiedamse afdeling, mevrouw v.d. Linden- Loomans. Die op deze middag een speciale „Kerstbijeenkomst" had georganiseerd om de dames in de gelegenheid te stellen zelf hun eigen Kerststukje te maken. Onder deskundige leiding van mevrouw B. Tam mens. Er was een tekort aan groen, dat bijgevuld werd. Verrassend was de grote opkomst van deze dames en mevrouw v.d. Linden was daar zeer erkentelijk voor. In haar welkomstwoord deed zij een beroep op de dames, die nog geen eigen UVV-schortje hebben. Het visitekaartje op alle afdelingen van het Noletziekenhuis. Daar komt volgend jaar verandering in. Nü beschikken alleen de dames van „het eerste uur" over die schortjes. De andere moeten ze van elkaar lenen, zodat vriendelijk verzocht werd die geleende exemplaren niet mee naar huis te nemen, maar in de speciale kast op te hangen. Dat zijn de reserve materialen. Zonder zo'n schortje voor wordt men op de afdelingen niet geaccepteerd. Halverwege de maand ligt het complete rooster voor de volgende maand klaar. De UVV-aktie in het Noletziekenhuis loopt als een trein en daar kan men in Schiedam trots op zijn. Morgenmiddag, donderdag 18 december, heeft in het dienstencentrum „De 4 Molens" een thee/dansant plaats met Hawaimuziek. Entree: ƒ.0,50. Aanvang: 2 uur. KAARSEN,KLEIEN DENNEGROEN Ze zaten gistermiddag allemaal aan gezellige tafeltjes te werken in de grote recreatiezaal van het Noletziekenhuis. Waar tussendoor een grote Kerstboom werd opgetuigd. Bij de laatste tafeitjes streek ik stiekem neer en keek naar al die nijvere vingers, die wurmden" met een bonk klei in een potje of op een plankje. Mevrouw Ruigrok was zo vriendelijk iets voor mij op te bouwen, waarvoor zij later hulp kreeg van mevrouw Tammens. Het resultaat daarvan, een geschenk voor Kerstmis van het UVV- bestuur, staat nu bij mij thuis op de t.v. „Jeannet" zorgde voor de vrolijke noot. Zij had van haar stukje een waar oerwoud gemaakt. De lichtgroene kaars stond middenin die kleimassa op het plankje en werd geruggesteund door een massa takjes. Er was op een gegeven moment geen groen meer. Maar ze had engelengeduld en bezat niet zo'n geldingsdrang. Er kwamen theebladen met versierselen en toen werd zij pas aktief. Een stukje puur natuur naar eigen initiatief. Dat echter geen waardering kon vinden bij mevrouw Tammens. En toen vroeg ze heel liefjes: Kan u even een beginnetje voor me maken? Met het gevolg, dat haar stukje ook een juweeltje werd. Ja, die mevrouw Tammens kan er wel wat van. De dames van het UW hebben er gistermiddag heel wat van opgestoken. M. Het zit tégen met de reconstructie/ophoging van de Mgr. Nolenslaan, zodat het bestuur van de winkeliersvereniging met dezelfde naam de feestelijke heropening heeft uitgesteld tot na nieuwjaar. U hoort daar allemaal nog veel meer van, maar eerst moet de Mgr. Nolenslaan weer geheel de oude zijn. Die feestelijkheden vinden plaats eind januari, begin februari. Als de balanstijd achter de rug is. Met ingang van 1 december 1976 is het secretariaat van de winkeliersvereniging „Mgr. Nolenslaan" in handen gesteld van de heer N. J. van der Voort, Mgr. Nolenslaan 656, tel. 706030. Op zondagmorgen 21 december vanaf elf uur wordt in het Passage Theater een orgelconcert gegeven, dat in het kader zal staan van het komende kerstfeest. Medewerkenden zijn de organist Jan van Weelden en Hans Nottret. Kaarten ƒ.3,50 zijn verkrijgbaar vanaf half elf 's-ochtend aan de kassa van het theater. Fr zijn rum 800 missionarissen van Nederlandse afkomst, die omwille van hun werk een andere nationaliteit moesten aannemen en daardoor geen uitzicht op AOW hebben. Van hen zijn ongeveer 200 de 65 al gepasseerd. Voor deze groep probeert de „Week voor de Nederlandse Missionaris" via kerst- akties geld in te zamelen. Deze groep missionarissen stelt hun orden en congregaties voor grote problemen. Maar het is ook vaak een bittere pil voor de missionarissen zelf. Te meer daar zij veel, soms dagelijks, in aanraking komen met collega's die wèl AOW krijgen. Wat zou hij of zij in de eigen werk- en leefsituatie niet allemaal kunnen doen met een derge lijk bedrag? Of: nu leef ik hier na een heel leven van hard werken helemaal op kosten van anderen. De Kerstakties brengen steeds meer op. Een paar cijfers: kerstaktie 1972 9 450.000.-; 1973 550.000,- en Kerstmis 1974 ruim één miljoen gulden. Ónt voorzieningen voor de toekomst mogelijk te maken, wordt van deze opbrengsten steeds ongeveer de helft gereserveerd. De andere helft wordt uitgekeerd aan missionarissen van Nederlandse afkomst, die boven de 65 zijn en geen AOW hebben. Zo werden uit de opbrengst van de Kerstaktie 1972 in 1973 bedragen uitgekeerd van./'500, tot 2.000, naar gelang de konkrete leefsituatie of behoeften van de pensioenloze missionarissen. In 1974 konden deze bedragen stijgen tot tussen de 700. en 2.200, en dit jaar staat dankzij het hartverwarmend resultaat van de laatstgehouden kerst aktie het dubbele bedrag voor uit kering ter beschikking. En ook het reservefonds groeit aan zienlijk. het is nu ca. één miljoen gulden groot. Dit lijkt misschien een enorm bedrag: in feite kan hiermee slechts aan 50 missionarissen een jaarlijkse uitkering van 2.000, ge garandeerd worden. Een groeiende reserve is daarom nog steeds noodza kelijk. Rond Kerstmis gaan brieven met verzoeken om steun aan missionaris* sen zonder AOW op de post. Hen Centraal Missie Commissariaat, van Alkemadelaan 1Den Haag, tel. 070- 244594. die de aktie organiseert, vertrouwt erop vele „klinkend" posi tieve antwoorden te ontvangen. En voor wie geen brief krijgt: het postgironummer is 676 t.n.v. Neder landse Missionaris. Den Haag; motto: „voor de oude dag". Berichten inzake al Ie sportevenementen en dnbbladen werden tot op heden nog al eens gestuurd naar mevr. Woerdenbagch oftewel ons aller Mieke. Wij maken de inzenders er op attent dat wij sinds enige tijd een voortreffemk Jan Sportief hebben in de persoon van de heer W. J. de Bruyn, Rotterdam se dijk 272c. Wjj verzoeken daarom de inzenders van de sportberichten deze uitsluitend aan hem te zenden en niet aan mevrouw Woerdenbagch. Indiensttr. Jing direkt. Bij gebleken geschiktheid zal zij tevens assisteren op de verkoopafdeling. Voor deze afwisselende baan denken wij aan een vlotte medewerkster van 18-20 jaar met Mavo opleiding en typediploma. Kantoorervaring strekt tot aanbeveling. Wij bieden een leuke gevarieerde baan binnen een klein team met een eigen sfeer. Schrijf meteen een briefje t.a.v. de heer D. Frank fort, 's-Gravelandseweg 414 te Schiedam of bel 010-370011 voor nadere inlichtingen. groothandel in verwarming en sanitair kookapparaten korte vondelstraat 2 41 postbus 371 alkmaar I tel.072118740

Het Nieuwe Stadsblad | 1975 | | pagina 26