Kinderkerstzang in tweevoud weerklonk in Grote Kerk du tun roodbol ?Qfetaó- ■O.M> DE ZIEKENFONDSEN HET ALGEMEEN ZIEKENFONDS VLAARDINGEN-SCHIEDAM en het ALGEMEEN ZIEKENFONDS WATERWEG-NOORD VRUWILLIGE VERZEKERING BEJAARDENVERZEKERING VERPLICHTE VERZEKERING AANVULLENDE VERZEKERING Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam, Kethei en Oud-Mathenesse (Rotterdam) Randstad-edities verschijnen in een groot gedeelte van Zuid-Holland in een wekelijkse oplage van ruim 680.000 ex. OPLAGE 36.400 Ilflt' U ook wilt luizen, wij verzorgen het reüsburo PRIKKEL VA/V DE WEEK: DE PALLISSERS Boekhandel DINSDAG 23 DECEMBER 1975 Het Nieuwe Stadsblad Correspondentie: Postbus 257, Scfiiedam. Kantoor: Broersvest 125 (C. J. van der Klink) Schiedam, telefoon 010 267368 en 263939 Inzendtermijn adver tenties: dinsdag en donderdag tot 6 uur 's avonds Centrale administratie en redactie Randstad edities: Postbus 167 (Koornmarkt 34) Delft, tel 015 124331 Eindredactie: P. J. Hovingh r Barbra en Bas met op de achtergrond „The Creed Singers". Geen gelukkiger mensen dan de organisatoren van de kinderkerstzang, die voor de vierde maal in de G-ote Kerk zijn uniek beslag kreeg op zondagmiddag om S uur en Si-avonds om 8 .nr. De bekende t.v.-presentator Gerard van den Berg zei Jan Meulendijk, Dolf en Jan van Lieshout heel hartelijk dank voor het programma, dat ze samengesteld hadden en dat uniek is in Nederland. Van wereldklasse zelfs, zoals hij zei. Gerard van den Berg bracht ook dank aan de koper blazers van „Harpe Davids". Aan de twee geweldenaren, op twee orgels: Feike Asma (Johannusorgel) en Aad van der Hoeven op het machtige kerkorgel. Spelend met negen vingers, want één ervan klemde hij op de avond van het Toonkunstkoor, vóórdat de uitvoering van het Weihnachtsoratorium begon. Gerard van den Berg bedankte ook namens het Comité Kinderkerstzang alle mensen, die de moeite genomen hadden naar deze kerk te komen. Zowel 's-middags als 's-avonds een stampvolle kerk. Vorig jaar waren er weer zoveel teleurgestelden, waarop burgemeester Lems de drie jonge mensen de raad gaf nu twee bijeenkomsten te organiseren. Zodat er niemand meer teleurgesteld behoefde te worden. Schiedam, een stad, waar ogenschijnlijk nooit iets kan, heeft dit gelogenstraft met deze massale opkomst. Zodat het voor het Comité alle medewerkers(sters) een grootste belevenis was. Hulde aan hun inzet. Zij maakten zondag, 21 december 1975 tot een onvergetelijke dag. En zo zal het altijd blijven, want organist Aad van der Hoeven heeft bij de eerste uitvoering voorspeld, dat dit voortaan een traditie zou worden. Deze prachtige Grote Kerk met zijn fraaie acoustiek leent er zich uitstekend voor. U zal het straks aan de gramofoonplaat merken. Of liever gezegd: horen. Hij is straks voor ƒ.16,te koop. Bent u vergeten het strookje op uw programma in te vullen, neemt u dan contact op met Jan Meulendijk, tel. 706018. MAGNIFIEK SAMENSPEL Bij de samenzang lieten de beide organisten zich horen. Soms om de beurt een couplet begeleidend met een machtig voorspel. Schiedam kan straks zijn op de medewerking van deze beide kunstenaars: Feike Asma en Aad van der Hoeven. Zij gaven aan de omlijsting van deze uitvoeringen glans. Burgemeester drs. A. J. Lems sprak een kort woord van welkom. Spr. verklapte, dat hij voor het comité kinderkerstzang een zwak plekje in zijn hart had. En dankbaar was voor het feit, dat zovelen gehoor hadden gegeven aan de de oproep naar een van deze kerstuitvoeringen te komen. Hij wees op de betekenis van Kerstmis. Denken we altijd wel aan vrede? Denken we aan oorlog en geweld? Of zoals in de Derde wereld aan kommer en nood. Aan alle agressiviteit hebben we vaak zelf schuld. We schieten tekort tegenover de medemens. Dat is nog kort geleden gebeurd Professor Bastiaanse heeft hierop gewezen. Moge er werkelijk mensen zijn in een vredige wereld, besloot burgemeester Lems zijn toespraak. Samenzang. Het klonk vele malen. Alle bekende Kerstliederen werden met een toepasselijk woord, afgestemd op het Kerstgebeuren, door Gerard van den Berg voortreffelijk ingeleid. Het vormde allemaal een geheel en maakte het zingen tot een ongekende vreugde. Ondersteund door het machtig orgelspel. Trudi Stokke-Andreassen, slank en tenger in haar roodfluwelen lange japon verwarmde aller harten vooral met de vertolking van „Ich steh' an deine Kribbe nehr". GEWELDIGE KOOR U heeft allemaal weieens iets gelézen over het Schiedamse koor ..The Creed Singers". Een geweldig koor van allemaal jonge mensen. Dirigent is Jan Scholte en pianist Frans Roessen. Heel fijntjes waren ze in Midden in de nacht", „Transeanus" en vooral met medewerking van het duo Barbra en Bas in o.a. ..Little donkey" en ..Mary's boy child". Bijna het hoogtepunt op deze avond. Maar ook 's-middags. Aat van Steenoven bracht ook de handen op elkaar met het /ineen van ,,God Anthony Trollope: serie Compleet in 2 delen Met een plaid om Kerstfeest vieren. Er was nu voor iedereen plaats tijdens de beide diensten, geleid door Gerard van den Berg. rest you merry gentleman" en „While shepherds watch their flocks". Verschillende bekende Kerstliederen zijn tijdens deze beide bijeenkomsten gezongen. Een stijlvol slot betekende hiervan staande te zingen het indrukwekkende „Ere zij God". Samenzingen in de Grote Kerk. Waarna de eerste dubbele Kinderkerstzang in de Grote Kerk tot het verleden behoorde. Een waardig einde en een groot 1 succes. RUBENSPLEIN 16 SCHIFDAM TEL 010 269513 delen hun verzekerden mede dat de premie van de VRIJWILLIGE- en de BEJAARDENVERZEKERING per 1 januari 1976 is gewijzigd. Vanafde genoemde datum gelden de onderstaande tarieven. 105.per maand voor personen van 16 jaar en ouder (volledige premie). 48.15 per maand gereduceerde premie voor: a. verzekerden van 16t.,m. 26 jaar. die als studerend, minder valide of het huishouden verzorgend kunnen worden aangemerkt. b. zelfstandig verzekerde kinderen, die niet voor medeverzekering in aanmerking komen. (tot de 16 jarige leeftijd). c. alleenstaande met één of meer medeverzekerde kinderen van 16 t.m. 26 jaar, met een inkomen dat over het jaar 1975 niet hoger is dan 16.500. 96,30 per maand gereduceerde premie voor: d. echtparen waarvan de man jonger is dan 65 jaar met een inkomen dat over het jaar 1975 niet hoger is dan/' 16.500, Verzekerden jonger dan 65 jaar met een inkomen dat over het jaar 1975 niet hoger is dan 19.300, kunnen in bepaalde gevallen in aanmerking komen voor inschrijving teg'cn een gereduceerde premie. Zij die menen hiervoor in aanmerking te komen dienen zich met hun ziekenfonds in verbinding te stellen. (Gezinnen bedoeld als onder c en d.) De premietarieven voor deze verzekering zijn landelijk door de Overheid per 1 januari 1976 vastgesteld op: Tariefgroep: 1 2 3 4 5 Inkomen per jaar: 0,—t/m/' 13.256,- 13.256,—t/m 13.696,- I 13.696,—t/m 14.138.- 14.138,—t/m 15.996.- 15.996,— t/m 17.853,- Prcmie per maand: j 20,95 41,80 62.60 83,40 125,05 (Gehuwden) 83,40 (Ongehuwden) Gehuwde verzekerden boven de (*S jaar die niet voor de bejaardenverzekering in aanmerking komen kunnen in de vrijwillige verzekering ingeschreven Worden tegen een gereduceerde premie onder de volgende voorwaarden: Inkomen: 17.853,—t/m/' 19.742,- 19.742 t/m'/' 21.630,- Premic per maand: 155,per echtpaar. 180,per echtpaar. De loongrens is voor het jaar 1976 vastgesteld op 30.900,per jaar. Heeft men op de peildatum van 1 november 1975 deze grens overschreden dan vervalt het recht op de verplichte verzekering met ingang van I januari 1976. Verzekerden die op 1 januari 1976 geen recht meer hebben op een verplichte ziekenfondsverzekering zijn verplicht dit aan het ziekenfonds mede te delen. Loonsverhogingen na 1 november 1975 tellen niet meer mee bij de beoordeling van de overschrijding van de loongrens, indien het loon bij dezelfde werkgever wordt genoten. Met ingang van I januari I976 wordt de premie voor de aanvullende verzekering bij de vrijwillige- en bejaard verzekerden, zoals reeds gebruikeli jk is bi j de verplichte verzekering per half jaar geïncasseerd. Dit houdt in dat de premie voor de aanvullende verzekering in de maanden januari en juli gelijktijdig, respeetie velijk voor het Ie en 2e halfjaar bij de aanbieding van de premie voor de hoofdverzekering wordt berekend. IX' premie voor de aanvullende verzekering blijft ongewijzigd en bedraagt 3.90 per haltjaar voor personen van 16 jaar en ouder ert voor personen beneden de 16 jaar die als zelfstandig verzekerden slaan ingeschreven

Het Nieuwe Stadsblad | 1975 | | pagina 1