C.K0K 'Andere eenzamen „IMPÉRIAL" Redaktie IEDERE MAANDAG de gehele maandag GESLOTEN Let op ons nieuwe adres: REMBRANDTLAAN 71 TELEFOON 26.43.74 tjuiuguna Met ingang van a.s. maandag 5 januari zijn wij in het vervolg Jonge jenever Jonge jenever Jonge jenever Bessen jenever Hasekamp likeuren 6* BROERSVEST 93 TEL. 26.79.37 SCHIEDAM Jonge jenever GELUKKIG NIEUWJAAR Drankenpaleis Rotterdamsedijk 242, S'dam. Tel 26 89 38 Rijnmond Redaktie Randstad-Edities, Westhavenkade 14, Vlaardingen, tel. 010-34.4281 Privé: 010-26.57.64 Rijnmond redakteur Ruud van Houwelingen, (Groot Vlaardingen/ Maaskoerier en Het Nieuwe Stadsblad); Schiedam redaktrice: Mieke Woerdenbagch-Sens, p/a Het Nieuwe Stadsblad, Broersvest 125, Schiedam, Telefoon 010-706221 (privé) Vaste medewerkers en correspondenten: W. J. de Bruijn (Schiedam) D. Mast (Vlaardingen) C. v. d. Lely (Maassluis) S. P. van Zuylen (Maasland) Algemeen hoofdredakteur Randstad-Edities: Piet J. Hovingh telefoon 015-12.43.31* HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 3 - VRIJDAG 2 JANUARI 1976 HOPPE 13,75 nu Bols Clareijn v. Zanten, p. liter 7 smaken 010-708615. H. Geesink, Johan Braakensiekstraat 83, Schiedam, tel. 010-702300. J. Smits, Johan Braakensiekstraat 99, Schiedam, tel. 010-714688. Ds. P. Marge, Zwaluwlaan 50, Schiedam, tel. 010-706517. HASEKAMP 11,85 nu Zo, het kerstfeest en de nieuwjaarsviering zijn weer achter de rug; de rollades, kippen, konijnen en fazanten hebben gesmaakt... en donderdag was het goed uitslapen. 1 januari vind ik altijd een wat sombere dag... de boom gaat weg, de kaarsen die over zijn worden opgeruimd en het is erg stil op straat omdat 's-morgens vrijwel iedereen uitslaapt en 's-middags vrijwel iedereen op bezoek gaat. De laatste dagen van december zijn dus het gezelligst, je moeder maakt zich constant druk over: „Wat te eten op eerste en wat op tweede kerstdag", enz. Dwars door die gezellige en drukke tijd heen kijkt men altijd, op wat voor gebied dan ook, terug op het afgelopen jaar. Daarom kijk ik ook even terug en omdat 't seizoen in augustus begon, kijk ik alleen terug tot augustus. Het waren enkele gezegende maanden, waarbij vermeld mag worden, dat de koffiebar-kraam die vanaf augustus op de Hoogstraat staat een succes blijkt te zijn. Het koffiebarcombo „Guide" heeft goede diensten bewezen en ook de groep „Crutched Friars" had goede optredens. Ook mochten we vele nieuwe mensen bereiken met het evangelie van Jezus Christus. De bijbelstudie-groepen draaien op volle toeren en er komen nog steeds nieuwe mensen bij... Ach het waren nog maar een paar maanden van het seizoen en aangezien we op God mogen vertrouwen, gaan we opgewekt en met goede voornemens het nieuwe jaar in. Ik wens je mede namens de andere medewerkers een gezegend en gelukkig nieuw jaar toe... en laat één van je goede voornemens zijn, dat je bv. zaterdagavond 3 januari naar de koffiebar komt. Op die avond zal onze eigen groep „Guide" het nieuwe jaar inluiden. Koffiebar de Goede Haven, Voorhof Julianakerk, B.K-Laan, 29 Schiedam. Tot ziens, Mare. Ook de afgelopen Kerstmis en Nieuwjaar zijn weer vaak groepen die het niet zo gezellig hebben in deze tijd onder onze aandacht gebracht. Er werd ons gevraagd om een gast aan tafel te nemen, om onze bejaarden niet te vergeten, om zieken en gevangenen een attentie te sturen; kortom eenzamen werden in onze aandacht aanbevolen. Er is echter een grote groep eenzamen die wij niet- als zodanig herkennen, waarvan het vaak lijkt dat zij niet eenzaam zijn omdat zij vrienden, ouders en kennissen hebbel^ Een groep van deze eenzamen die wij niet zo gauw zien, zijn de homofielen. Zij kunnen, durven of mogen vaak niet praten over hun gevoelens; durven hun „anders" zijn niet te uiten, weten niet hoe zij er vorm aan kunnen geven en denken vaak dat de wereld van de homofielen voor een groot deel bestaat uit chantage en duistere praktijken. Deze mensen zijn eenzaam en zonder dat u het weet zijn er kennissen van u die er zo voor staan. In Schiedam bestaat reeds geruime tijd een gespreksgroep juist voor dit soort mensen die door kontakt met deze groep een begin zouden kunnen vinden om zichzelf te woiden. Zij zijn een groepje gewone mensen, die leven, denken en praten als de gemiddelde Nederlander. Zij komen een keer per maand bij elkaar en praten dan serieus met elkaar of hebben gewoon een gezellige avond. Wilt u eens wat meer weten over deze gespreksgroep, neem dan eens schriftelijk of telefonisch kontakt op met een van de onderstaande: C. Th. J. Boosman, Johan Braakensiekstraat 71, Schiedam, tel. OM TE ONTHOUDEN Op dinsdag, 13 januari a.s. worden alle tweede en derdeklassers van het IHNO met één of beide ouders of verzorgers in de aula van de school verwacht. Dan zal mejuffrouw Hindriks (een goede bekende op deze school) vertellen, welke kansen deze meisjes voor de toekomst hebben. Aanvang: 8 uur. Een Ouderavond, die men niet mag missen. Het is de bedoeling, dat de Ouderraad naast hulp in de lessen bij eerste en tweedejaars (Nederlands en naaldvakken) nog verdere aktiviteiten gaan ontplooien. In voorbereiding zijn de werkweek voor vierdejaars en tennislessen. Men hoopt meer medewerkers(sters) in het nieuwe jaar te krijgen. Met sport, zoals zwemmen, basketbal en tafeltennis staan deze meisjes „hun mannetje". Vandaar dat men ook zal proberen het derde zwemdiploma te veroveren. De docenten worden in dit keurig verzorgde blad nogal eens „belicht" in hun doen en laten. De moeite van het lezen waard. Van Joke van Vliet zullen we later nog weieens horen, want ze is als een rat in het water. Traint driemaal per week, doet aan wedstrijdsport en wil later zweminstructrice worden. Er was op deze aktieve school ook een foto wedstrijd. Beoordeeld door een deskundige jury (fotograverende docenten), een on-deskundige jury en een echt deskundige jury, bestaande uit een fotograaf en een directeur van een ontwikkelcentrale. Prijswinnaressen waren Marja van Gogh, tweedejaars met „Ondergaande zon", Wilma v. d. Gaag, derdejaars met „Vallen en opstaan" (wart-wit)„ Albertine Smit, derdejaars met „Schiedam 700' en Thea v. d. Borden, 2e in de categorie „Snapshots". De hoofdprijs voor de mooiste vakantiefoto (poster) was voor Lydia van Doremalen en de leukste vakantiefoto werd door Leny Olsthoorn gemaakt. Een eervolle vermelding verwierf Lucienne van Ipenburg (de verre toekomst). Na de Kerstvakantie heeft de prijsuitreiking plaats. De andere schoolbladen krijgen in het Oudejaarsnummer een plaatsje.

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 3