scholen geklapt BQ0T Mikx Freetime-shop heeft een vijfde vestiging DANCING HAVANNA HEROPEND JJit VGrSChÜlSndS BXPOHAI Wij wensen al onze clientèle voor 1976: GOED ZICHT GOEDE VISIE GOEDE KENNIS en... 'n GOEDE GEZONDHEID B 1 "Gezin in de Waagschaal" Wij wensen u een goed en gelukkig nieuwjaar Hoogstraat 154 Schiedam, tel. 26.37.87 Rond de schooltas Bernardusschool en St. Frans Prinses Julianaschool KNNV-aktiviteiten t met dank voor het genoten vertrouwen in 1975 en hopen u ook in 1976 weer van dienst te mogen zijn. JUWELIER BRILLEN HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 4 - VRIJDAG 2 JANUARI 1976 fSmt |HA r l,(tA ai r» -> a VAN BEETHOVENSINGEL VLAARDINGEN TEL 35 79 00' Dinsdag 23 december heropenden de heer en mevrouw Christodulatos hun vernieuwde zaak. De twee kleine bars hebben plaats gemaakt voor een enorme cirkelbar. Het bovenblad is golvend uitgewerkt zodat men wat gemakkelijker voor elkaar heen kan praten. Een gezellige dansvloer met plaats voor een bandje completeert het geheel. Voor twintig-plussers aan te bevelen. Waarom Schiedam geen uitgaansleven zou bieden, is voor uw verslaggever een raadsel, temeer daar de horeca hier steeds meer kosten noch moeite sparen om het voor hun cliëntéle echt naar de zin te maken. Meester horlogemaker Dr. Wibautplein 15 telefoon 70.69.05 Ruime parkeergelegenheid Directeur-eigenaar van Mikx Freetimeshop op de Hoogstraat 33-35 te Schiedam, de heer W. F. van Benten, heeft het oude jaar goed afgesloten, namelijk met de opning van zijn vijfde Freetimeshop aan de Vierambachtsstraat 131 te Rotterdam en met begeleiding van zang van Alexander Curly. Vier jaar geleden nam hij Mikx Bedrijfskleding over. Een oerdegelijke zaak, die zijn oorsprong vond in de Kipstraat te Rotterdam. Maar er kwam ook een vestiging in Schiedam en zo is men van lieverlede uit gaan breiden. Vrijetijdskleding is het nu specifiek, wat de toon aangeeft. Kleding vooral op het gebied van spijkerbroeken en japonnen in de moderne stijl en van wereldklasse, zoals Lois Niet meer weg te denken in de wereld van de jongelui. U heeft op de manifestatie in de Sporthal „Schiedam méókt t" gezien. Daarbij kwamen maar liefst 2500 bezoekers en was de levensgrote spijkerbroek van Levi met recht een blikvanger. Miss Lois en Miss Levis voelen zich altijd op hun gemak. Bij een spijkerpantalon en hemd van superklasse behoort een originele rode zakdoek. De ceintuur op de pantalon is helemaal doorgevlochten, evenals de zakken, die erop bevestigd zijn. Deze vrijetijdskleding heeft de hele wereld veroverd, omdat ze praktisch is in het dragen en toonaangevend. Handbewerkte jurkjes uit Pakistan vinden de meisjes helemaal „het einde". Flanel geruite overhemdbloeses zijn helemaal „in". Coltruien te kust en te keur voor de prijs van slechts ƒ.10,5 paar sokken eveneens voor ƒ.10, Gewoon te gééf. STRAAT IN HUIS Deze zaak in de Vierambachtsstraat is vroeger een zaak in huishoudelijke artikelen geweest. Nu heeft men op de houten vloer een stukje straat geschapen, waar het goed aan diverse rekken hangt. De mode van de straat geëxposeerd op een stenen stoep, hetgeen een alleraardigst effect geeft. Het fijne van dit alles is, dat u deze vrijetijdskleding in vele soorten en maten heeft. Wel 14 verschillende modellen. Bij aankoop van ƒ.50,krijgt u de allernieuwste plaat van Alexander Curly cadeau. Zolang de voorraad strekt natuurlijk. Een reden om ens langs te gaan. M. ,®w€) Het „Comenius-Journaal" van de school met dezelfde naam aan de Singel, klaagt, dat men minstens vier lokalen te kort komt om een optimaal funktioneren van kleuter- en basisschool te realiseren. De kleuterschool „Het Draaitolletje" heeft recht op een derde leidster en mist een speellokaal. De Comeniusschool heeft een klas in een dependance. Het taakonderwijs wordt in de personeelskamer gegeven, terwijl er voor een documentatie-centrum nergens plaats is. De oorzaak van deze situatie is, schrijft men, de opheffing van enkele binnenstadsscholen en het afstaan van een deel van het gebouw aan C&A op een moment, dat een gedeelte van het pand leeg stond. Het schoolgebouw aan de overkant zit sinds juli 1975 zonder vaste bewoners en de eigenaars van het pand willen het graag kwijt. Men begrijpt niet, waarom dit alles zolang moet duren, voordat er een oplossing komt. Of moet er tóch een brief aan de minister van Onderwijs, de heer van Kemenade geschreven worden? Op verzoek van wethouder C. Visbeen-Stroman is een enquette gehouden over de thans geldende schooltijden, aangevuld met enkele vragen over de zomer- en voorjaarsvakantie. Uitgezet werden 197 formulieren, terug ontvangen: 72. Die allen tevreden waren over de thans geldende schooltijden. Er waren ook andere wensen, die niet in vervulling kunnen gaan. 46 ouders spraken hun voorkeur uit over de lengte van de voorjaarsvakantie, 29 stemden voor 4 dagen, 17 voor 2 dagen. 60 Maal werd de vraag over de middagpauze beantwoord. Iedereen wilde anderhalf uur handhaven, zodat er niemand iets voelde voor slechts één uur. Voor een lange ochtendschooltijd waren 49 ouders en tegen een meer gelijke verdeling 54. Omdat de schooltijden voor de lagere klassen per dag echter een half uur verschillen met de andere klassen, waren deze vragen in feite in het algemeen te beantwoorden. Het gebeurt nogal eens, dat de kinderen zowel om half 9 als om half 2 te laat komen. Erg storend in een klas, zodat nó de Kerstvakantie hier strenger tegenop zal worden getreden. Men zij dus gewaarschuwd. Verder is dit blad gevuld met opstellen, een puzzel en een raadsel en bestaat de schoolkrant-redaktie uit Sabiena van Hengel, Thérese Koogje, Addy Baden en Henk Overheul. Die goed tekenen kan, net als Anneke Rosa. Gezien de achterkant van de omslag. Het forse schoolblad van de Bernardusschool en kleuterschool „St. Frans" mag ook gezien worden. Ook hier heel moderne advertenties in geplaats en versierd met leuke tekeningen. De school kende dit jaar hoofdperikelen, want de vierde klas, die vorig jaar 4 leerkrachten heeft gehad, verloor er een door ziekte van mevrouw G. Hartendorp. Mevrouw G. Schuiling kwam als plaatsvervangster, maar helaas aleen tot januari. Omdat het gemiddelde aantal leerlingen in 1975 al 132 bedroeg, heeft men nu recht op 5 leerkrachten. Om er 6 te mogen, zijn er 156 leerlingen nodig gedurende een heel schooljaar. Men heeft nu een oplossing gevonden (een beetje ingewikkeld voor een buitenstaander) om de klassen te combineren. Hetgeen gelukt is. Het hoofd van de school rekent op uw aller medewerking, zodat men het daar wel „rooien" zal. Amnesty Internatinonal krijgt hier alle aandacht, doch ook de verkeersveiligheid. De t.v. de radio programma's. Naast het rapport kregen de kinderen een „rapportschiftje" mee, waardoor de ouders op de hoogte zijn van de vorderingen van hun kind wat lezen en taal betreft. Wilt u hierover graag met de heer M. v.d. Akkker praten, dan staat de school ni 5 januari wagenwijd voor u open. Misschien wel prettig te weten, dat voor de ouders en hun zesdeklassers een voorlichtingsavond 4 gehouden wordt op maandag 16 januari a.s. in „Liedewyde" aan de Parkweg 212 te Schiedam en op dinsdag 27 januari in de Jozef-MAVO aan de Willem de Zwijgerlaan 240 te Vlaardingen. Maandagavond 2 februari in „De Vliethorst" aan de Jan Luykenstraat la te Maassluis. Aanvang 8 uur. Verder ook in dit blad allemaal leuke tekeningen en opstellen. Net als de ahderen een goed verzorgd blad, waaraan met zorg is gewerkt. M.W. De schoolkrant van de Catharinaschool in de Westmolenstraat heeft een nieuwe naam: „Rond de schooltas" Mej. Veringmeijer is met ziekteverlof gegaan en haar plaats is ingenomen door de heer D. Nels. Genoteerd als een zeer symphatiek teamlid, erg aktief, openstaand voor ieder goed gemotiveerde aktie en begrip hebbend voor de mogelijk- en onmogelijkheden van andere teamleden. Hij gaat verder zingend, fluitend, jodelend, ritmisch springend van lokaal naar lokaal. En vergast in iedere pauze de school op muzikale arbeidsvitaminen. Als dat geen ideale onderwijzer is. De entree van deze oude school is wat fleuriger geworden. Door het plaatsen van diverse betonnen bloembakken, een geschenk van de gemeente. Door een van de ouders op school gebracht, gevuld door de bioloog en „vertroeteld" door Eefje en Yvonne. De naam van het nieuwe schoolblad is te danken aan Angelique Zondag, compleet met tekening. Men werkt hier uitstekend met het Ouder-Comité, dat in eerste aanleg een „doe-groep" is. Er hebben enkele veranderingen op deze school plaats gevonden, wat het personeel betreft. Maar verder „draait" deze school best en schreven ook hier verschillende kinderen hun belevenissen in dit keurig verzorgde blad. Voorzien van échte advertenties, waardoor het mogelijk is voortaan driemaal per jaar uit te komen. De Hervormde Vrohwen Dienst in Schiedam houdt op woensdag 7 januari haar trainingsmorgen in de benedenzaal van de Opstandingskerk. Aanvang: 9.30 uur v.m. Vooraf bestaat er gelegeneheid om een kopje koffie te gebruiken. Het onderwerp dat behandeld zal worden is uit het boekje „Gezin in de Waagschaal". In deze snel veranderende tijd worden verschillende normen doorbroken en opvattingen gewijzigd. Kunnen wij met deze veranderingen meegaan of moeten wij er een halt toe roepen. Ds. S. Tijmstra zal dit onderwerp inleiden, waarna er een discussie plaats vindt. Een creche is aanwezig. Gaarne stelt men deze morgen open voor alle kerkelijke gezindten. Ook de Prinses Julianaschool voor kleuter- en basisonderwijs aan de Oostsingel heeft een extra kerst schoolkrant uitgegeven. Het gaat gelukkig weer goed met juffrouw J. M. Groeneweg, lees ik in dit blad, en men is haar verjaardag niet vergeten. Nu maar gauw verder opknappen en terugkomen op de zo vertrouwde school. Leuke verslagen van het St. Nicolaasfeest en opstellen van de kinderen. Midden in het blad een fraaie tekening (Ver. tot verspreiding der H. Schrift), die vóór 1.0 januari gekleurd en al ingeleverd moet zijn op school. Er staat ook een heel verslag in over een bezoek aan dokter Kremer Hovinga in het Gemeente Ziekenhuis. Gebracht door Jan Schulze, Jan Peter Houtman, Louise Mak, Peter v.d. Geer en Harry Fijten. In gezelschap van de heer en mevrouw van Wijk en de heer Koppenol. Een zeer leerzaam verslag. Op vrijdag 2 januari a.s. houdt de Vogel werkgroep van de KNVB, afdeling Vlaardingen-Schiedam een bijeenkomst in het clubhuis. Aanvang: 8 uur. Op zaterdag 3 januari maakt men de eerste excursie en wel naar Schouwen. Bezienswaardigheden op de Grevelingendam en Zierikzee. De leiding is in handen van de heer H. J. Dijkerman, bij wie men zich tevoren moet melden: tel. 707505. Vertrek van Vlaardingen-Oost om 8.30 uur. Umm® en lunchpakket meenemen. Op maandag 5 januari heeft de bestuursvergadering plaats ten huize van de heer J. Poot. Aanvang: 8 uur. Op woensdag 7 januari komt de Planten werkgroep bijeen. Voor inlichtingen belt men de heer Bravenboer: tel. 342106.

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 4