am DEZE WEEK IN SCHIEDAM predik beurten Oud papier voor Nieuw/and Merjmg „Rector Visser een bijzonder fijn mens" Scarlets" bij de „Instuivers" De kraakaktie in de Rijnstraat ZAALVOETBAL HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 21 - VRIJDAG 9 JANUARI 1976 Us en weder dienende wacht het plaatselijke voetbal het komende weekeinde een vrij omvangrijk competitieprogramma. Het zou compleet geweest zijn ware het niet dat voor hoofdklasser Hermes DVS de return tegen RVS en in de eerste klasse A de wedstrijd tussen DHS en Xerxes naar een nadere datum zijn verschoven. Zowel Hermes DVS als Xerxes staan spelersmateriaal af aan de a.s. zaterdag in Zeist te spelen selectiewedstrijden voor het landelijke amateureiftal. Hermes DVS benut deze gedwongen vrije dag met het spelen van een vriendschappelijke wedstrijd op eigen veld tegen het Rotterdamse Neptunus, bezetter van de 3e plaats in de le klasse A. De wedstrijd begint om 14.00 uur en kan een interessant partijtje voetbal gaan opleveren met mogelijk spelersexperimenten van beide zijden. Echt „pleziervoetbal" dus en u weet allemaal daar is Jan Sportief nog altijd hardstikke mesjogge van. Enkele kilometers verder gaan zondag FC Vlaardingen en SVV tegen elkaar in het strijdperk, een semi-derby waar de stukken vanaf zullen vliegen. Voorspellingen doen betreffende de uitslag hiervan? Jan Sportief kijkt wel uit, maar hoopt als een echte Schiedammer dat SW voor een grote verrassing zal zorgen, iets wat trouwens hoog tijd gaat worden. Overige wedstrijden KNVB-zondag: SlikkerveerSchiedam, thuis door Schiedam met 1-4 verloren; MartinitRCD (uit 2-1 winst); PDKExcelsior '20, inzet de eerste plaats (thuis 1-1); UrsusSVDPW (uit 1-0 voor Ursus). Een zeer belangrijke derby dus voor dit Ursus nu Fortuna VI hard zal moeten knokken om LMO van 't lijf te houden dat ook nog titelaspiraties heeft. RVB ZONDAG DemosBolnes (uit met 1-0 verloren; DRZNestoro (uit 3-1 winst); SFC BElvedere (uit 4-0 winst); WF Voorwaarts (uit 6-1 verlies); FCN'66 Metro (uit 1-1) en Afrikander Boys Schiedam se boys (thuis 2-1 winst). KNVB ZATERDAG HBSS's-Gravenzande (uit 2-0 winstbjodan Boys—PPSC (thuis 1-1); jeugd: SVV CTelstar C. RVB ZATERDAG GSSSV Rijnmond (uit 2-0 winst); GTBZinkwegse Boys: WIAWK (thuis 1-1). Damesvoetbal, zondag half tien(?) DRZZwart wit en DemosXerxes. Pakken jullie je maar warm in meiskes want het zal verdomd koud zijn in de voetbalwei. In de laatste serie gespeelde competitiewedstrijden van het zaalvoetbal boekte le klasser PPSC thuis tegen VVOH een 2-0 zege dat tot kort voor rust staande wist te blijven. Peter Bax en Karei Hartingsveld zorgden voor de treffers. In sporthal Dukdalf in Brielle kwam tweede klasser Groenoord I tegenover koploper Hellevoetsluits te staan dat bovendien nog ongeslagen was. In een spannend duel nam de thuisclub tot tweemaal toe een voorsprong die echter door Rob Noordzij en Van der Heuvel teniet werd gedaan. Op de valreep bracht Joop Messemaker de stand op 2-3 in het voordeel van Groenoord die nu met DOTO en de Rozet de tweede plaats op de rangschikking bezet, evenwel met vier punten achterstand op Hellevoet. Eveneens in de tweede klas moest GSS in sporthal Margriet cptornen tegen leider Radio. Eveneens in de tweede klas ontving het leidende GSS de ploeg van Radio die de eerste helft met een 1-0 achterstand wist af te sluiten. Toen was het gebeurd en speelde GSS zijn tegenstander naar een 2-5 nederlaag toe. Schiedamse doelpuntenmakers waren: Henk van Loenen, Peet van Gulik (strafschop), Jan van Bockum, Wil Broekhuizen en Jaap de Groot. In de derde klas een plaatselijke derby tussen FCN '66 en Martinit, door laatstgenoemde met 3-1 gewonnen. Wel opende Henny Kuil voor FCN de score, maar door treffers van Giel Gouka (2 maal) en Cas van Eijk werd deze later omgebogen in een 1-3 achterstand. In de eerste helft van de ontmoeting tussen WK en het Vlaardingse VSV draaiden de ploegen met een 1-1 stand. Peter van Mil bracht WK op 1-0, maar Dirk Ploeg bracht de paitijen weer op gelijke voet. Wim van Mil en Hans Smits zorgden er tenslotte voor dat WK met twee punten meer de kleedkamer kon gaan opzoeken 3-1. De wedstrijd tussen DRZ en BFC leverde in de eerste speelhelft geen doelpunten op. Na hervatting nam BFC een 2-0 voorsprong wat DRZ blijkbaar wat al te gortig vond. Joop Leeflang, Wim Boerma (2 maal) en Jan Nels begon de achterstand geleidelijk om tot een 4-2 overwinning. Programma maandag a.s.: SVVRFC; Groenoord 1Doto; Excelsior *20Excelsior, Maassluis; Hermes DVSHBSS en Schiedam Europoint. Eerste wedstrijd 19.15 uur; laatste 22.15 uur. 1VS „De Ooievaars". Voor de zesde wedstrijd in de lopende IVS-competitie trekt het rolstoelbasketbalteam van de IVS ,,De Ooievaars" zaterdag in alle vroegte naar Leeuwarden om het hier op te nemen tegen het team van DVO. Het kan de zesde overwinning in successie worden voor de Schiedamse koploper en Piet van Mil: een pilsje voor de jongens als ze het redden. SPORTVERENIGINGEN Voor twee plaatselijke voetbalverenigingen wordt 1976 een jubileumjaar. HBSS bestaat dit jaart een halve eeuw en de WF, ontsproten uit de Ontspanningsvereniging Wilton Fijenoord, bevindt zich in zijn dertigste levensjaar. In beide verenigingen zijn jubileumcommissies al druk doende met de voorbereidingen voor een feestelijke viering waarvoor uiteraard veel geld op tafel moet komen. Voor HBSS is dat ondermeer de verkoop van glazen voorzien van het verenigingsembleem. Zowel van WF als van dit HBSS zullen wij in de loop van de komende maanden nog wel het nodige vernemen, dunkt mij. Sportief gaat er natuurlijk ook wat gebeuren bij HBSS o.m. een erewedstrijd tegen een elftal van oud- Feijenoordspelers, terwijl WF eind april start met een nederlaagserie die gaat lopen tot medio juni. De gymnastiekvereniging ARMA ziet een aantal leden opgenomen in selectiegroepen van de Nederlandse Culturele Sportbond waarvan het een onderdeel uitmaakt. Voor de landelijke training zijn dit: Marijke Zandbergen, Susan Heukers en Brigitte Wildeman. Voor de gewestelijke training: Anitta Scheffers, Monique Slangewal en Caroline van der Brink. De leden van de Handbalvereniging UVG zijn vanavond bijeen in de stal van Boerderij Landvreugd voor een groot nieuwjaarsbal. De sfeer is daar altijd goed en voor de muziek zorgt Willem de Munnick. Op 16 januari gaat bij Hollandiaan in Vlaardingen een klaverjastrial van start met kaarters van UVG, Unitas en Hollandiaan dat als eerste gastheer optreedt. Bij DHS lopen Ab Vis en Gé Krommenhoek trots als pauwen rond te stappen met de hun toegekende speld van verdiensten. Ze kregen het zilver tijdens de gehouden nieuwjaarsreceptie omdat ze een kwart eeuw lid zijn. Die Gé is toch maar een echte „doordouwer" met lumineuze denkbeelden als het gaat om het belang van zijn DHS. Ook bij de handbalvereniging UVG zijn tussen het handendrukken door enkele verdienstelijke leden gehuldigd en onderscheiden. De jaarlijkse prestatiebeker is uitgereikt aan de heer J. van Deyk, secretaris van de jeugdafdeling. Een zilveren ballpen met inscriptie ontving Albert de Jong voor zijn lange staat van dienst als speler van het eerste herenteam wat hij nog steeds is. De zilveren UVG-bal viel tendeel aan Loes de Ridder, één van de oude getrouwen van dit UVG. De voetbalvereniging URSUS gaat dit jaar verhuizen naar het oostelijk stadsdeel. Om aan geld te komen richtte de financiële-commissie een „Club van Honderd" op waarvan de leden eenmalig een bankje van honderd offeren. Het loopt prima want er zijn al veertig leden, tel maar uit de winst in baar geld. SCHIEDAMSE SCHEIDSRECHTE RSVERENIGING Deze organiseert ook dit jaar weer spelregelwedstrijden voor jeugdige voetballers. Op 12 februari voor de B- junioren; op 26 februari voor de C- junioren en op 11 maart voor de pupillen. De opzet wordt iets anders dan gewoonlijk. Hierover volgen nog nadere gegevens. De vereniging Martinit houdt een standenlijste bij van de totale prestaties van haar elftallen tot nu toe geleverd. Het juniorelftal C.I. gaat 20 punten uit 10 wedstrijden op kop met een doelgemiddelde van 47 voor en 6 tegen. Het tweede elftal senioren bezet met 17 uit 11 de tweede plaats en het standaartelftal staat derde met 15 pnt uit 11 gespeelde wedstrijden. Het kan verkeren in de sport. De jeugd van de Hockeyclub Spirit gaat morgen wandeling maken langs het strand en kan hier een frisse neus halen. Dat doet ook de jeugd van Hermes-DVS indien de velden worden afgekeurd. Het laterje van de week is John Morris die vraagt even te vermelden dat er vanavond in het clubgebouw van Excelsior*20 eeen grote disco-avond gehouden wordt met vele verrassingen. JAN SPORTIEF a Het bestuur van de wijkvereniging „Nieuwland" doet een beroep op zijn leden om oud papier te bewaren voor de vereniging. Als u een behoorlijke voorraao heeft, geeft u dan een seintje aan de heer Post, tel. 702342, die het papier dan bij u weg laat halen. Bij voorbaat hartelijk dank. In het eerste kwartaal van 1976 wil de Jeugdhaven-Nieuwland een avond Men schrijft ons: „Naar aanleiding van uw reaktie op de ingezonden brief van mevrouw Dirkzwager ben ik zo vrij op te merken dat ik die niet kan waarderen. Voor u mij ook in het VVD-hokje stopt, schrijf ik vast dat ik de laatste keer PvdA gestemd hebt, maar dat ik het de volgende maal nog niet weet. Vooral ook door zulke zure opmerkingen aan het adres van de heer Visser in het Stadsblad van 17 december j.l. Ik heb hem n.l. leren kennen als een bijzonder fijn mens en dat hij geen tijd heeft u te ontvangen, neem ik zonder meer aan omdat het zulk zinloos heen en weer praten blijft. Hij heeft zijn standpunt uiteengezet in de N.R.C. Dat hoeft toch niet in elk blad. Hij is zeker te spreken als ouders of kinderen die de school bezoeken hem om een onderhoud vragen. Dat heb ik zelf ervaren. Het is een man die niet kijkt of de ouders al of niet tot de notabelen behoren. Voor hem geldt alleen het intelligentiepeil van het kind. Dat is alleen maar toe te juichen, leder kind dat graag en goed kan leren moet de kans krijgen een school te bezoeken waar hij zich niet verveelt en ondervinden dat er meer kinderen zijn met een goed stel hersens. Dat aktiveert ze. Mijn dochter heeft maar een jaar op zijn school gegaan. Wegens ziekte helaas niet meer, maar zijn medeleven was echt gemeend en hij heeft gezegd dat als zij weer beter is de deur voor haar blijft openstaan. Juist socialisten waren er zo voor, dat ieder kind naar de juiste school kon gaan. Zeer jammer zou het zijn als deze school ooit ophouden zou te bestaan. In mijn tijd was voor een arbeiderskind het gymnasium een onhaalbare kaart. Het was werken met veertien jaar en al wat je er bij leerde gebeurde 's-avonds. Er wordt zoveel gedaan voor de minder intelligente kinderen, maar laat nu dat kleine hogere percentage niet in de kou staan. Want dat is een zeer kwetsbare groep. En laat de heer Visser buiten uw discussie. Ik waardeer het juist zo, dat alleen zijn leerlingen de volle aandacht krijgen." G. van Wieringen-Winkelman, Roijaardsplein 39. organiseren voor de bewoners uit de omgeving van het clubhuis. Men wil dan op die avond dia's vertonen van de feesten op het plein in het kader van Schiedam 700 en 10 jaar „Jeugdhaven". Men heeft al een serie, maar mocht u enkele (of een hele reeks) leuke dia's hebben, staat u ze dan voor één avondje af. Hetzelfde geldt voor foto's of filmpjes. Belt u even 704671? n Op zondag 11 januari, komt de formatie „Scarlets", goede bekenden van de „Instuivers", daar de avond „versieren". Toegangsprijs: ƒ.3,50. ledereen om acht uur van harte welkom. GEREFORMEERDE KERK Oosterkerk, 10.00 uur: ds. F. v.d. Bos te Maassluis, 17.00 uur: ds. C. van Zuylen. Kethel „De Ark", 10.00 uur: ds. C. van Zuylen, 17.00 uur: geen dienst. Dorpskerk, 19.00 uur: ds. E. J. Duursema te Rotterdam. Magnalia Deï Kerk, 10.00 uur: ds. J. Ch. Pennekamp, 17.00 uur: ds. C. J. v.d. Meulen te Nijkerk. Julianakerk, 10.00 uur: ds. C. J. v.d. Meulen te Nijkerk, 17.00 uur: ds. J. Ch. Pennekamp. Collecten: het éne offer is bestemd voor: Diakonie, deurcollecte: het eigen jeugdwerk. Geref. Kerk Overschie-Schiedam, gebouw Evang. Lutherse Kerk, Oranjestraat, Schiedam, 8.15 uur: ds. R. K. Wigboldus, 14.30 uur: ds. B. van Rigt, in beide diensten viering H. Avondmaal. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt), kerkgebouw Westvest 30, 9.30 en 16.30 uur: ds. L. W. G. Blokhuis. Chr. Geref. Kerk, Hoeksteenkerk, BK-Laan, hoek Warande, 9.30 en 16.30 uur: ds. P. van Zonneveld te Leerdam. Evangelisch Lutherse Gemeente te Schiedam, Lange Nieuwstraat-hoek Oranjestraat, 11 januari, eerste zondag na Epifaniën, 10.00 uur: ds. A. Steinhart, zondagslied 157, hervatting van kinderkerk en jeugdkerk. Herv. Ger. Kerk, Gebouw Irene, Nwe. Haven 155, 10.00 uur: ds. G. Post, Arnem uiden. Grote Kerk, 17.00 uur: ds. J. J. Poort, Oi ster wijk. ■Parochie Sint Liduina en onze lieve vrouw Rozenkrans, weekend 10-11 januari. Singelkerk, zaterdag 19.00 uur: m.m.v. Z.I.B., zondag 8.30 uur: gelezen mis, 9.45 uur: Hoogmis, m.m.v. I.H.D., 11.15 uur: gelezen mis, 17.30 uur: gelezen mis, preek: J. Laurent pastoor. Kapel Sint Liduina, zaterdag 18.00 uur: gelezen mis, zondag 10.30 uur: gelezen mis, 11.45 uur: gelezen mis, preek: F. Kempen kapelaan. R.K. St. Martinusparochie Groenoord - Doop van de Heer: Zaterdag 18.30 uur H. Mis met volkszang en orgelsoli (org. v. Wingerden). Zondag 8.30 uur H. Mis; 10.45 uur H. Mis met zang van ons Martienerkoor; 12.00 uur H. Mis; 18.30 uur H. Mis. Preek: pastoor (met financieel overzicht 1975). R.K. Parochie St. Jan de Doper, Mgr. Nolenslaan 99, weekend 10/11 januari: zaterdagavond 19.00 uur eucharistieviering met samenzang. Zondag 8.30 uur eucharistieviering; 9.30 uur hoogmis; 11.00 uur eucharistieviering met samenzang; 12.15 uur eucharistieviering. Predikant: drs. G. Goes O.P. R.K. Parochie O.L. Vrouw Visitatie, Dr. Schaepmansingel 5, weekend 10/11 januari: Het feest van de doop van de heer. Zaterdag 19.00 uur: eucharistieviering met volkszang. Zondag 9.30 uur: gezongen eucharistieviering verzorgd door ons herenkoor; 11.00 uur eucharistieviering met volkszang (onder de woorddienst worden kleine mensen zinvol bezig gehouden); 17.30 uur stille eucharistieviering. Thema van de zondag: uitverkiezing tot dienst. Predikant: E. van Diepen. Kerkdiensten in de Oud Katholieke Kerk, Dam 28, Schiedam, zondag 11 januari: zondag onder het oktaaf van Driekoningen, 10.30 uur H. Mis. Donderdag 15 januari: 9.30 uur H. Mis, H. Hilarius. GEBEDS-AKTIE SCHIEDAM Elke donderdagavond om kwart over zeven bidden wij de Rozenkrans in de kapel van de Broeders, Warande 155. Om half acht is er lof met preek, gebeden en gezangen. Zondag 11 januari: Gedachtenis van de Doop van de Heer. Woensdag 14 januari: ged. van de Eerbiedwaardige Petrus Donders, CssR. Donderdag 15 januari 's-avonds om kwart over zeven bidden wij de rozenkrans. Om half acht ons maandelijks lof ter ere van de H. Liduina, onze Beschermster en Patrones van Schiedam, met preek van pater F. Hofstede. Voor en na het lof is er biecht-gelegenheid. Leger des Hells, Lange Haven 27, Heiligingssamenkomst, zondag 10.00 uur, evangelistensamenkomst, zondag 19.30 uur zondagsschool 11.45 uur. Alle diensten staan onder leiding van kapiteine M. K. Breidenbach en kapiteine M. Hogetorn. Kerkgem .de rZevende Dagadventisten, Lutherse Kerk, Westvest, zaterdag 10.00 tot 11.00 uur: bijbelstudie, van 11.00 tot 12.00 uur: eredienst. Gemeente Christus, wijkcentrum Nieuwland, Dr. Wibautplein 129, zondag 14.30 uur. Pinkstergemeente Morgenstond, iedere morgen om 10.00 uur: samenkomsten in „De Vier Molens", Burg. Gijsenlaan 1. Hervormde Gemeente Schiedam Zondag 11 januari: Grote Kerk, 10.30 uur: ds. M. C. Baart, Gezinsdienst, H. Doop, m.m.v. Jeugdkoor „The young Voices"; 17.00 uur: ds. J. J. Poort, Oisterwijk. Opstandingskerk, 10.30 uur: ds. S. Tijmstra (kinder-nevendienst). Bethelkapel, 9.15 uur: ds. D. J. Spaling. Aula Pinasplein, 9.15 uur: ds. M. C. Baart. v Hervormde Gemeente te Kethel Zondag 11 januari: St. Martinuskerk, 9.30 uur: ds. P. Magré. Dorpskerk, 10.00 uur: ds. P. Sierat, Oegstgeest; 19.00 uur: Gezamenlijke dienst, ds. E. J. Duursema, Rotterdam-Zuid. ft Schepphuis, 10.00 uur: Jongerendienst o.l.v. de heer R. Vos. Naar aanleiding van de kraakaktie van het pand Rijnstraat 30b, door Mieke Aben en Ton Rek heeft de voorlichtingsdienst van de gemeente Schiedam het volgende communique verstrekt: Mej. Aben en de heer Rek hebben na een uiteenzetting omtrent de juistheid en de billijkheid van het gemeentelijk standpunt inzake de woonruimteverdeling onmiddellijk initiatief genomen om in de particuliere sector een woning te verkrijgen en ze zijn daarin inmiddels geslaagd. Zodra de realtie eigenaar-huurder van de gevonden woning beëindigd zal zijn, kan deze woning betrokken worden. Uit dien hoofde heeft het College er geen bezwaar tegen, dat de termijn van verlaten van de gekraakte woning met maximaal 14 dagen wordt verlengd". Inmiddels hebben Mieke Aben en To» Rek ook gereageerd op dit persbericht van de gemeente Schiedam. Zij stellen: „Het persbericht doet voorkomen alsof wij tijdens een bezoek aan burgemeester Lems van hem eem uiteenzetting hebben gekregen omtrent de juistheid en billijkheid van het gemeentelijk standpunt inzake de woonruimteverdeling. Dit is echter een foutieve voorstelling van zaken, want tijdens dit bezoek was er sprake van een gesprek, dit in tegenstelling tot de monoloog die gesuggereerd wordt in het persbericht van de gemeente, waarin burgemeester Lems begrip had voor onze kraakaktie, gezien onze uiterst urgente situatie, maar deze aktie op grond van de huidige gemeentepolitiek moest afwijzen. Hiervoor konden wij begrip opbrengen, maar wij bleven, ook tijdens dit gesprek, met de vraag zitten wat de gemeente eraan zou doen wanneer wij dakloos werden. Op 5 januari zouden wij namelijk uit de woning aan de Rijnstraat 30B gezet worden. Deze vraag bleef onbeantwoord en was het niet dat wij door eigen initiatief een huis in de particuliere sector konden krijgen, dan bleef deze vraag onbeantwoord en zouden wij genoodzaakt zijn de kraakaktie voort te zetten en het tot een gerechtelijke procedure te laten komen met de gemeente. Burgemeester Lems kon niet verder gaan dan de toezegging dat de termijn van ontruiming eventueel verlengd zou kunnen worden. Dat B. en W. de voor beide partijen gunstige afloop misbruikt om hun slechte woonruimteverdelingspolitiek te verdoezelen, vinden wij erg betreurenswaardig. Een tweede kanttekening plaatsen wij bij het feit dat wij, volgens het persbericht van de gemeente, pas na het gesprek met de burgemeester initiatief hebben ontplooid om een woning te verkrijgen in de particulier e sector. Dit is echter volstrekt onjuist, daar wij al sinds juli, zowel in de gemeentelijke als in de particuliere sector bezig zijn om woonruimte te verkrijgen. Wij. hopen met deze kanttekeningen wat méér duidelijkheid aan het beëindigen van onze kraakaktie gegeven te hebben". Mieke Aben en Ton Rek, Rijnstraat 1, Schiedam.

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 21