Bulgarije Goudstrand Griekenland/ Rhodos Thailand/ Bangkok Kamde zomer bekijken bij retsburo Duton Spanje/ Mallorca Italië Adriatisehe kust Joegoslavië/ Hvar Tunesië/ Sousse reisburo Hotel Serdika voll.verzorgd 2 weken vanaf f.461.-p.p. Hotel Hermes logies/ontbijt 2 weken vanaf f.668r p.p. Hotel Mandarin logies/ontbijt 2 weken vanaf f.1587- p.p. 4 kamer bungalow 2 weken incl.auto vanaf f.505.-p.p. Hotel Stella Marina voll.verzorgd 2 weken vanaf f.543.- p p. Hotel Pharos voll.verzorgd 2 weken vanaf f.705.- p.p. Hotel Justinia voll.verzorgd 2 weken vanaf f.672rp p. v"" HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 5 - VRIJDAG 9 JANUARI 1976 Vliegvakanties zomer 1976 voorbeelden: Bulgarije voorstrandvakanties? Ja, dat is helemaal een zonnige keuze. De forse stranden langs de Zwarte Zee zijn brandschoon. En het water; lekker warm en volkomen helder. Ook de kinderen genieten met volle teugen. Fijne vakantie. Alstublieft! Het Goudstrand is een echte creatie van een team Bulgaarse bouwers. Een nieuwe vakantieplaats, die ge deeltelijk in de bossen ligt. Het oude Varna vindt u in de buurt, evenals het ultra moderne Albena. U merkt meteen, dat men weet wat service is. Rhodos, eiland om vaak terug te ke ren. Rijkelijk toebedeeld met alles wat de natuur te bieden heeft dat is Rhodos. Het groene godeneiland in de Egeïsche Zee. Vlak onder de kust van Aziatisch Turkije. Met zon overgoten stranden, vriendelijke be woners, pittoreske dorpjes en vrolijk vakantievertier in het hoofdplaatsje Rhodos. Een eiland vol bezienswaar digheden. Nooit gehoord van de be roemde vlindervallei? Of de acropo lis van Lindos; de opgravingen van Kami ros en de eeuwenoude Ridder- stad. Uw reis is naar Rhodos? Zo als altijd even komfortabel. Per Boeing 737 van Transavia en DC 8 KLM (Op bepaalde data f.50.- korting! Een sierlijk handgebaar, een glim lachwelkom in betoverend Thailand. En welkom in het warm- kloppend hart van Thailand: Bang kok. Laat u bedwelmen door de oosterse sfeer van vriendelijkheid, luchthartige zorgeloosheid, elegance en liefde voor kleurige pracht en praal. Wandel rond in de grootste tempeldomeinen, luister naar het welluidend getingel van duizenden klokjes, bewonder de perfekte har monie in vorm en lijnen der tempels en let op het kleinste detail in de dekoraties. Ontdek hoe sterk het Boeddhisme verankerd is in de har ten der Thai en ervaar welke plaats de tempels in hun leven innemen. Een ander beeld van de Thai krijgt u tijdens een pijlsnelle boottocht door de klongs van Bangkok. Langs de lange vaarten en kanalen staan duizenden paalwoningen, waarin vaak grote gezinnen blijmoedig samenleven. Wie kan lopen, kan ook zwemmen; wie zich wil wassen, daalt af in het water; de inkopen doet men per bootje en ruilhandel is een dagelijkse bezigheid. En ook hier ziet u overal die innemende glimlach der Thai Grootste eiland van de Balearen- groepen op ongeveer 150 km van het Spaanse vasteland en nog steeds voor erg veel Nederlanders zonbestem- ming nummer één. En terecht. Naast de interessante hoofdstad Palma die een bezoek - overdag aan haar prach tige boulevards, monumentele, vaak nog middeleeuwse bouwwerken, winkelcentra en markten en 's avonds aan de uitgaanswijk El Terreno met de Plaza Gomila als onverbiddelijk centrum - zeker waard is, biedt dit eiland ook voor elk wat wils. Drukte en vermaak tot in de kleine uurtjes, kilometerslange stranden, maar ook met pijnbomen begroeide heuvels en baaien met kleine idyllische strandjes. Keizer Augustus begon ermee. En ieder die het na hem voor het zeggen had in Italië ging ermee door. Met vakantie nemen in Rimini bedoelen we. Die lui van toen waren inder daad niet op hun achterhoofd ge vallen. En ze wisten wel waarom ze af en toe eens aan de Adriatisehe Riviera gingen verpozen. Deze kust lijkt wel speciaal voor vakantie gangers geschapen: kilometerslange gouden stranden, een diepblauwe zee en 'n fluweelzacht klimaat. De sfeer? Vrolijk, zonzoeker, vrolijk. La dolce vita. En dat mag wel als je met vakantie bent. Ciao. "Het Joegoslavische Madeira", zoals men Hvar soms noemt, omdat het klimaat zo mild is en omdat er zoveel zonnedagen zijn. Het is één van de mooiste eilanden van Dalmatië: 89 km lang en tussen 5 en 11 km breed. Talrijke monumenten getuigen van een vroegere belangrijkheid van de stad. Hier bevindt zich het oudste theater op de Balkan (1612) waar heden ten dage nog voorstellingen gegeven worden. Stadsmuren, ves ting, oude binnenplaats, klooster met waardevolle schilderijen, kathe dralen met prachtige schatkamers. Talrijke paleizen en openbare ge bouwen, parken en wandelwegen. Aan het eind van de 19e eeuw arri veerde de eerste echte vakantie ganger. De mensen van Hvar hebben dus genoeg ervaring om het de va kantiegangers naar de zin te maken. Dagelijkse bootverbinding met Split en Dubrovnik. Vele excursiemoge lijkheden. Over Tunesië zal u nog eens roemen. Over de gulle gastvrijheid, die begint in de sensationele hotels. Over de eindeloze stranden, over de prachti ge Golf van Tunis, over de bloemen weelde. Kies het exotische Oosten. Sousse was de eerste vakantieplaats in Tunesië. Daarom heeft het uit gaansleven een grotere keus. Slangen bezweerders, buikdansen. Kom kijken. Rotterdamsedijk 401, Schiedam, Telefoon: 26 90 60

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 5