ZAKEN- (8) VIZIER t op Hij kan m n rug Mak's speciaalzaak een juweeltje k^Htand Bloemschikken bii de KMTP burgerlijke Er komt een kookkursus voor beginners G.A.B. verjuist tweede kwartaal naar Schiedam Stichting MAI- werk Rotterdam verstrekt adressen Volksdansen in dienstencentra HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 10 - WOENSDAG 21 JANUARI 1976 Middenin de opruimingstijd, waarin je je wezenloos zoekt naar allerlei koopjes (en natuurlijk vind je ze) lees ik de advertentie, dat „Liedewyde", u weet wel die bekende naai- en kookschool aan de Parkweg 212, bij voldoende belangstelling op dinsdagavond 20 januari a.s. een kookles geeft voor beginners. Oef, wat een lange zin. Natuurlijk is hier belangstelling voor. Vooral bij beginners. Wat moeten die jonge vrouwtjes allemaal beginnen nu ze zo duidelijk „Ja, ik wil" ten overstaan van de gehele familie en vriendenkring hebben gezegd Het is ook goed voor meisjes, die moeders pappot zijn ontvlucht en nu op eigen kamers zitten. Wat zou je dóórvan denken? Jammer vind ik het nog steeds, dat de heer Huisman zijn poot stijf houdt en geen speciale kookcursus meer voor alleen minnen houdt. Die zitten er gewoon om te springen. En ze zijn dikwijls vindingrijker dan wij, vróuwen. Dat durf ik zonder blikken of blozen te bekennen. Het is vorig jaar het Jaar van de Vrouw geweest. We hebben het nog steeds voor het zeggen. Of eigenlijk hebben we van dat hele beroemde jaar maar weinig gemerkt. Dat hoeft voor mij ook niet zo nodig. Laten we maar gewoon ons zelf zijn. Maar dat de mannen geen kans meer krijgen om bij „Liedewyde" te leren koken, ziet u mijnheer Huisman, dat vind ik nu niet erg sportief. Eerdaags krijgt u wel een petitie aangeboden. Stérkte nieuwe leerlingen a.s. dinsdagavond op de kookcursus voor beginners. Is altijd af. Vandaar dat de mannen er ook van willen profiteren. Punt, uit. Aanvang 7 uur. MIEKE Het Gewestelijk Arbeidsbureau Nieuwe Waterweg Noord, nu nog gevestigd aan de Van Slingerlandstraat in Vlaardingen-Oost gaat in het tweede kwartaal verhuizen naar een andere semi permanente behuizing aan de Chuchiliweg-laan van Bol 'Es in Schiedam (Groenoord). Ook deze huisvestiging is tijdelijk; er worden plannen uitgewerkt voor een nieuwe permanente behuizing vlak bij deze nieuwe semi permanente behuizing. Voor dit doel heeft de gemeente Schiedam al grond gereserveerd. In de nieuwe behuizing kunnen de arbeidsbemiddelaars van het GAB hun ciienten veel beter ontvangen, er zijn namelijk 16 boxen, terwijl in de Van Slingerlandstraat 12 boxen aanwezig zijn. Bij de nieuwe behuizing in Schiedam speelt ook mee het openbaar vervoer prima is, twee buslijnen vrijwel voor de deur en de N.S. Halte Schiedam Nieuwland op vijf minuten gaans. Als de nieuwe behuizing in Schiedam zal zijn gerealiseerd verdwijnt de vacaturebank de nu nog gevestigd is in een winkeltje op de Schiedamse Dam Vlaardingen krijgt dan een vacaturebank die wordt gevestigd in het pand van Vroom en Dreesmann aan het Veerpiein. GEBOREN P. van Wamelen-de Jager, d. J. M. Clausing-Christen, d. J. Kwadijk-Gillissen, z. W. Spanjaard-Freriks, z. E. van der Heiden-Mols, d. F. G. van Kesteren-Ooms, d. H. Heemskerk-Valk, d. P. F. Baanvinger-Landsmeer, d. L. C. Esbach-van de Velde, d. L. E. Plaatzer-Solleveld, z. N. G. M. Maat-van Noordt, z. J. Vloek-Lnêniökovó, z. B. Donker-van Schie, z. A. A. A. Groene wegen-van Wijngen, z. W. H. P. Morée-den Boer, d. J. van Geloven-Mouwens, z. M. Adal-Salih, z. A. M. Blommesteijn-Heinsbroek, z. T. Spronk-Bouman, d. J. L. G. Tintel-Tessers, d. J. H. L. Ruts-Schrijver, d. H. J. A. de Vries-van den Berg, d. GEHUWD H. C. Kinneging, 23 jr. en M. J. Steens, 21 jr. E. van Waardenburg, 22 jr. en T. W. van Dommelen, 23 jr. M. R. Heeren, 23 jr. en A. M. van der Draai, 19 jr. J. J. M. Schamle, 26 jr. en J. C. Tromp, 23 jr. B. Hemmes, 22 jr. en M. Kramer, 20 jr- OVERLEDEN J. van Leeuwen, man, geh. gew. met A. van Steenoven, 77 jr. L. J. Sens, man, geh. met C. J. Feijen, 60 jr. W. M. van der Tuyn, man, geh. gew. met M. C. J. Schreurs, 76 jr. H. van Veen, man, geh. met T. J. van Kruiningen, 61 jr. M. L. Vrijhof, man, geh. met G. J. van der Lubben, 44 jr. J. Vis, man, geh. met N. E. W. K. H. Ludvigsen, 68 jr. L. van Pelt, man, geh. met G. Bakkers, 66 jr. M. J. E. M. Houtbraken, geh. met J. Tintel, 75 jr. J. Boer. man, geh. met G. A. Benne, 68 jr. C. G. M. Poolman, man, geh. gew. met T. A. van Deventer. 84 jr. P. H. Hennigfeld, man, geh. gew. met C. S. Reevers, 82 jr. M. C. L. Bynens, vr„ geh. met M. J. Buijck, 66 jr. D. van Vliet, man, geh. gew. met A. C." Oudenes, 75 jr. J. Krommenhoek, geh. gew. met A. de Goederen, 88 jr. Iedere vrijdagmorgen bestaat er in het dienstencentrum „De 4 Molens" gelegenheid tot volksdansen. En wel van 10 tot 12 uur. Toegangsprijs: ƒ.0,75. In het dienstencentrum „De Woudhoek" in Groenoord kunt u ook aan het volksdansen deelnemen op vrijdagmorgen en wel van 10-11 uur in de recreatiezaal. Loop er eens langs. De hengelsportafdeling op de begane grond. Onder het "motto: „Schik uw eigen bloerostukje", start de KMTP, afdeling Schiedam, op woensdag 4 februari met bloemschikcursussen over vijf lesavonden in gebouw „De Kreek". Op die avond komen de beginners hier bijeen. De gevorderden onder de leden beginnen de nieuwe cursus, eveneens vijf lesavonden, op woensdag 11 februari. Docent voor beide cursussen is de bloemist en hovenier Paul van Meurs. Voor mensen die over veel vrije tijd beschikken en interesse hebben in alles wat met de natuur te maken heeft, is een lidmaatschap van deze KMTP een bron van voorlichting voor alles wat groeit en bloeit in deze natuur. Deze voorlichting wordt gegeven tijdens lezingavonden en te maken excursies enz. Elk lid ontvangt maandelijks het eigen orgaan „Groei en Bloei" dat op zich al dt lezers informeert over het verzorgen van kamerplanten; aanleg en onderhoud van kleine tuinen en het inrichten van balcontuintjes, noem verder maar op. Alle inlichtingen over de afdeling verstrekt het secretariaat: mevrouw M. G. A. van der Vorle, Villastraat 67, telefoon 264458, Schiedam. Het Maatschappelijk Advies en Inlichtingenbureau, afd. Internationaal Werk en gevestigd aan de Mauritsweg 58-59 te Rotterdam, verstrekt gaarne op verzoek adressen in het buitenland, voor wat betreft vakantie-werkmogelijkheden. Men kan in verschillende steden in Engeland terecht als huishoudelijke hulp op talenscholen en conferentie oorden, doch ook als serveerster, kamermeisje, keukenhulp in een hotel, huishoudelijk hulp in vakantiehuizen of als Nederlandse gids voor Sight-seeing tours. Dan zijn er verder nog families, die au- pairs zoeken in België, Frankrijk, Engeland en Duitsland. Mocht u verdere inlichtingen wensen, neemt u dan contact op met de Stichting M Al-Rotterdam, afdeling Internationaal Werk en vraagt u naar de consulente Buitenland: Liesbeth Wilton, telefoon 010-144140. Adres kantoor: Mauritsweg 58. Helemaal boven (via een gloednieuwe trap) is de afdeling van de vogels. Nu geheel stofvrij. Een prachtig gezicht al die gekleurde vogels, waaronder ook gewone kanariepietjes. Een zangrijke omgeving, waartussen zich ook papegaaien bevinden. Fraaie behuizingen voor deze diertjes, zowel in het groot als in het klein. U vindt hier ook dwergkonijntjes, leuk die zwart-witten en marmotten. Hamsters En de vogelafdeling op de eerste etage. Ruim een halve eeuw bestaat deze zaak al. De heer en mevrouw Mak waren bij iedereen in de stad bekend. Daarom is het zo jammer, dat zij deze interne verbouwing in het zo bekende pand niet meer meegemaakt hebben. Na de dood van baar man heeft mevrouw Mak jaren boven de zaak gewoond. Nu is deze ruimte bij het bedrijf getrokken en is er voor het personeel, bestaande uit 5 personen, een dagverblijf gemaakt boven Met een prachtig uitzicht op de Broersvest. Hier komt ook een kantoor. M.W. De opa van de tegenwoordige eigenaar van Mak's Speciaalzaak op de Broersvest 19 heette Mak. Een begrip voor alle Schiedammers, die van vogels, vissen, marmotten en hamsters en konijnen hielden. En er is zoveel verscheidenheid op elk gebied. Geen wonder, dat de aquarium- en terrariumvereniging „Natuurgenot in Huis", hier altijd zo goed slagen kan met de inkopen. Tropische visjes en goudvissen genoeg voorradig. MARTELI^OMMEN In de kelderetage is het op het ogenblik het drukst. Daar staan bij al die mooie vissen ook de ronde „martelkommen", zoals de aquarianen deze viskommen altijd noemen. Er zijn zelfs moderne modellen bij. Om zó mee te nemen. Er is ook een aparte zeewaterafdeling. TL-buizen voor de aquaria, uitgebreide lektuur en natuurlijk vers voer en voer in doosjes. Hondemanden, riemen, stretchbedden enz. Alles kunt u hier voor uw viervoeter vinden.SL1 ZANGRIJKE AFDELING zijn op het ogenblik moeilijk te verkrijgen. Spijtig voor de kinderen. HENGELSPORT De uitgesproken visliefhebber, de hengelaar, vindt op de begane grond alles wat zijn hart begeert. Er is letterlijk overal aan gedacht. Ook aan de uitrusting. Vandaar dat het met de zomer altijd extra druk is, in hengels e.d. is keus genoeg. In Capelle aan de IJssel heeft men ook een zaak in het centrum van de stad Die „draait" ook goed. Chef is daar Pieter van Klaveren en daar kan men mevrouw Kardol ook op geregelde tijden vinden. Al met al een goed begin van het nieuwe jaar voor Mak's Speciaalzaak op de Broersvest, die zich op het gebied van alles voor het dier heeft toegelegd Eigenaar van deze zaak is de kleinzoon van mevrouw Mak, de heer A. Kardol, sinds dit jaar. Terwijl zijn vader, de heer J. H. Kardol, adviseur is gebleven. Een zaak dus met een jonge leiding en jonge mensen als personeel. Op koopavond en zaterdag's helpt een getrouwde jonge vrouw, die hier vroeger gewerkt heeft. Chef van deze zaak is de 27-jarige J. Mulder met een ervaring van ruim tien jaar. Hij is net als zijn baas blij, dat de zaak geheel gemoderniseerd en De aquariumafdeling in de kelder. vergroot is. Je liep elkaar gewoon in de weg, zegt hij. En je kon op 't laatst het een van het ander niet onderscheiden. In Blijdorp kwam onze fotograaf deze, zo op het eerste gezicht vermakelijke situatie tegen. In een flits lijkt het alsof de werkman z'n laddertje tegen de lange nek van de giraffe heeft neergezet. Het beest blikt ook naar het publiek in de geest van: „nou hij gaat z'n gang maar..." Bij een nader onderzoekje blijkt al vlug dat de schilder kennelijk toch een veiliger manier gevonden heeft om bij zijn werk te komen. De ladder staat er natuurlijk achter. De giraffen hebben er toch maar wót lol om!

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 10