Het Nieuwe Panden aan Bakkershaven onbewoonbaar verklaren rood bol Zeekadetkorps kijkt terug op goed jaar EMPEO houdt Schiedam aan de overeenkomst m „ARGUS Gemeente wil Drie Koorn- bloemen" aankopen VOORSTEL AAN G 19,50 Touwtrekken om binnenstad KONTAKTLENZEN 3 Belastinghulp gevraagd voor bejaarden T.V. defekt? RADIO ABA mV Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam, Kethel en Oud-Mathenesse (Rotterdam) Randstad-edities verschijnen in een groot gedeelte van Zuid-Holland in een wekelijkse oplage van ruim 680.000 ex. OPLAGE 36.400 Boekhandel Bijeenkomst plantenwerkgroep ék WOENSDAG 21 JANUARI 1976 Stadsblad Correspondentie: Postbus 257, Schiedam. Kantoor: Broersvest 125 (C J. van der Klink) Schiedam, telefoon 010 267368en 263939 Inzendtermijn adven tenties: dinsdag en donderdag tot 6 uur 's avonds - Centrale administratie en redactie Randstad-edities: Postbus 167 (Koornmarkt 34) Delft, tel. 015-124331* Eindredactie: P. J. Hovingh. Interesse RENAULT m KOSTER «ei. 70.77.77 Het gemeentebestuur van Schiedam wil de molen „De Drie Koornbloemen" aankopen. Hiervoor is een voorstel aan de gemeenteraad gedaan die dit a.s. maandagavond te behandelen krijgt. Over een aankoopkrediet worden in het raadsstuk geen mededelingen gedaan. Wel vraagt men nog een extra krediet van ƒ.2.000,voor schoonmaakwerkzaamheden die door molenvrijwilligers worden verricht. Over de aankoop van deze molen, die staat aan de Vellevest 3-5, is lange tijd onderhandeld. Het lag in de bedoeling dat de molen geheel gerestaureerd zou worden voor het verleden jaar gevierde 700-jarig bestaan van Schiedam. Dit is toen echter niet gelukt. Als de aankoop en restautatie eenmaal een feit is kent Schiedam weer vier molens in vol bedrijf die allemaal in één lijn liggen, namelijk ,,De Walvisch". ..De Drie Koornbloemen", ..De Vrijheid" en de Noordmolen". Afrikaans Avontuur 4 eeuwen 'ontdek Afrika: Ver- kingsreizen in zorgde uitgave met 48 ill. in kleuren en meer dan 100 in zwart/wit 288 blz. van 45 voor RUBENSPLEIN 16 SCHIEDAM TEL 010-269513 Het college van burgemeester en wethouders van Schiedam wil dat de gemeenteraad tijdens een volgende week maandagavond te houden zitting de panden Bakkershaven 1 t/m 29, 33 t/m 41 en 46 en 49 onbewoonbaar verklaart. Het onbewoonbaar verklaren van de panden kwam al eerder in de gemeenteraad namelijk in augustus verleden jaar. Toen besloot de raad na een stemming niet op het verzoek tot dit onbewoonbaar verklaren in te gaan. Dat nu het gemeentebestuur opnieuw met een voorstel komt, ligt aan de inspecteur van de volkshuisvesting, een rijksambtenaar verbonden aan het ministerie van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening, die na een herhaald onderzoek zoveel gebreken aan de panden ontdekte dat hij onverkort zijn beslissing: de huizen zijn niet langer geschikt en moeten worden afgebroken, staande hield. Mocht de raad met de onbewoonbaarverklaring akkoord gaan dan wordt het besluit zes maanden na de aanneming van het voorstel van kracht. In eerste instantie kan dezelfde gemeenteraad dit met ten hoogste een jaar verlengen, maar deze verlenging moet dan wel worden goedgekeurd door Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland. De panden aan de Bakkershaven; onbewoonbaar zegt het gemeentebestuur opnieuw. Een langere termijn is ook mogelijk mits de woningen aan de Bakkershaven worden opgenomen in een door de raad aangenomen plan voor geleidelijke ontruiming. Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland moet ook dit laatste plan goedkeuren. Het gemeentenbestuur is van mening dat er thans geen aanleiding is om een dergelijk plan vast te stellen, omdat nog niet vast staat dat het onmogelijk zal blijken de bewoners binnen een redelijke tijd passende vervangende woonruimte aan te bieden. Een daadwerkelijke verkenning van de behoeften en wensen van de bewoners en van de mogelijkheden voor herhuisvesting is pas mogelijk nadat een besluit tot onbewoonbaarverklaring van kracht is geworden. In eerste instantie is de maximale ontruimingstermijn van zes maanden nodig, aldus het college. De commissie voor de ruimtelijke ordening heeft zich al voor de onbewoonbaarverklaring uitgesproken. Door ziekte van bestuursleden is het bestuur van de Algemene Bond van Bejaarden. afdeling Schiedam, genoodzaakt een beroep te doen op personen, die straks enkele uren in de week behulpzaam willen zijn bij het invullen van de belastingbiljetten. Zij, die behulpzaam willen zijn. worden vooraf door een deskundig persoon volledig ingelicht. Alle inlichtingen worden u tot en met vanavond (morgen mag ook nog wel) verstrekt door de heer A. van der Linde. Burgemeester van Haarenlaan 1265. tel. 702521. houdt de Vanavond (woensdag) K.N.N.V. afdeling Vlaardingen/Schiedam in de bekende om geving een Plantcnwerkgroepbijeenkomst. waarover de heer Bravenboer. tel. .342106 u alles kan vertellen. Aanvang: 8 uur. Door te lang achtereen werken aan het schip, de Jan van Gelder, had het Zeekadettenkorps Jacob van Heemskerck nogal wat leden verloren in de laatste maanden van 1974. En 1975 zou een druk jaar worden. Het korps bestond niet alleen 25 jaar, maar de viering van 700 jaar Schiedam kwam er ook nog even bij. Enfin, het Zeekadettenkorps weerde zich. blijkens het zojuist verschenen jaarverslag over dat gedenkwaardige jaar 1975 dapper en vallen dan ook heel wat ..wapenfeiten" te vermelden. We beperken ons hier echter even tot de meeste recente gebeurtenissen én een blik op de toekomst. Half november gingen vijf Schiedamse kadetten naar Zweden. Een korte maar leerzame reis. Het lesprogramma was inmiddels begonnen. De kadetten krijgen, al naar gelang in welke groep zij ziften, les in schiemannen, navigatie. De projectontwikkelingsmaatschappij Empeo, dochteronderneming van de zeer grote bouwonderneming Brederode en bekend van het grote overdekte winkelcentrum Hoog Catharijne in Utrecht, houdt het gemeentebestuur van Schiedam aan een eerder gesloten overeenkomst om de gehele binnenstad te vernieuwen. Men is hiervoor bereid harde juridische gevechten te leveren met het gemeentebestuur van Schiedam. zeiltheorie, vaarreglement, betonning en bebakening. Medio februari zal het lesprogramma worden afgesloten met diverse testen en daarna zal alle aandacht op de praktijk gericht zijn. De traditionele viering van de Zeeklasavond, een week na Sinterklaas, werd weer met allerlei grappen gehouden. De maand decemlier en het jaar 1975 werd afgesloten met een Kerstkamp. In dit kamp werd alleen aan het schip gewerkt en was er veel tijd over voor recreatie. Het jaar 1975 mag dan voor het Korps Schiedam een goed en sukselvol jaar genoemd worden. Een jaar waarin zij een flinke stijging in het ledenaantal zagen én het sloepbestand nu eindelijk is zoals zij bij hen gewenst is. Informaties kunnen worden ingewonnen aan boord van de Jan van Gelder, te bereiken via de portier van de Scheepswerf I.H.C. Gusto voor alle jongens van 12 jaar en ouder. Via de telefoon is dit ook mogelijk: 263001 of 710349. Voor 1976 staan de volgende zaken op het programma. De Jan van Gelder zal weer een dokbeurt krijgen. Getracht wordt dit te laten vallen in de maand mei. Eind februari zijn alle testen achter de rug en zullen de kadetten aan de sloepen moeten gaan werken. Ook zal geprobeerd worden diverse excursies te houden. Ook de bekende kampen zullen waar mogelijk doorgaan. Het Zomerkamp wordt weer gehouden op Texel en wel in de periode van 3-13 juli a.s. Direkt na de instruktie zal ..een nieuwe bak" worden gestart. In een brief, die aan het college is geschreven, stelt Empeo dat volgens de overeenkomst deze projectontwikkelingsmaatschappij verplicht is om het hele plangebied (dus de complete binnenstad te realiseren. De realisatie of Wü HELPEN DIREKT! Specialisten op antennegebied Nederland en Buitenland TEL. 26.07.78 of 01899-15874 GROENELAAN 95 Verkoop - Inruil - Reparatie Ook voor u zijn er KONTAKTLENZEN. Harde getinte lenzen f 300, De nieuwste zachte lenzen welke niet meer uit gekookt hoeven te worden f 550,— (incl. met vloeistoffen). Alles incl. aanpas en kontrolekos- ten. OPTIEK Koopcentrum ORANJESTRAAT 9 TELEFOON 266431 SCHIEDAM Koningshoek" Maassluis, telefoon 01899 19039 vernieuwing van de Schiedamse binnenstad is een miljoenenproject. De overeenkomst is op de tocht komen te staan toen de huidige wethouder voor stadsontwikkeling van Schiedam ir. Chris Zijdeveld (PvdA) de portefeuille overnam van zijn voorganger en partijgenoot Cor Bolmers. Sinds die tijd is de PvdA achterban gaan morren tegen de overeenkomst en wil er liefst helemaal vanaf. Empeo houdt zich echter aan de letter van de overeenkomst. In de brief schrijft Empeo dat de eerste fase, de bouw van de 48 binnenstadswoningen, in feite is geschied voor rekening en risico van dit bedrijf en stelt dat volgens het contract de verbintenis niet eenzijdig opzegbaar is. Empeo is wel bereid over gedeelten van de overeenkomst te praten, maar uitsluitend op de voorwaarden van de ontwikkelingsmaatschappij. ZOLDERTHEATER I IN DE TEERSTOOF Nieuwstraat 12, Schied Vr. 23 jan. za. 24 jan. 21.00 uur CABARET H0N010EL0E in „Leuke Vent" 7,50 en 6,- CJP vr. 30 jan. za. 31 jan. 21.00 uur KETELSHOW II door Fred van Deth en Jasper Postma 7,50 en 6,- CJP za. 24 jan. 14.30 uur POPPENTHEATER „RATJE TOE" 2,50 per persoon Reserveren: via VW Schiedam, 010-26 60 00 vrijdagavond en zater dag via theater 010 269455

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 1