Dick de Vries kriiat morele dreun Bokswedstrijd in de Oude Lijnbaan Moeders voor Moeders groeide verder in '75 Orgelbespeling en lunchpauzedienst in de Grote Kerk HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 29 - WOENSDAG 21 JANUARI 1976 In de Oude Lijnbaan is het aan de Vlaardingse Boksvereniging toegekende programma afgewerkt als onderdeel van de Zuidhollandse bokskampioenschappen. Onder de talrijke toeschouwers, een aantal oud bokskampioenen die eveneens getuigen waren van goede maar ook minder goede wedstrijden Een goede wedstrijd was de partij in de finale, licht weltergewicht, tussen Dick de Vries, sportschool De Haan en In 't Veen van de school Huizenaar. Beide boksers waren gelijkwaardig maar toch werd De Vries met een score van 5 punten tot kampioen uitgeroepen. Er deed zich toen een dramatische wending voor. Scheidsrechter Ben Bril riep De Vries in de ring terug en herriep zijn uitspraak. Bij een nader bezien van de jurybriefjes bleek hij zich hierop verkeken te hebben. Beide boksers hadden twee punten en één uitspraak „onbeslist" met enige doorslag in de richting van In T Veen. Dick de Vries kreeg hiermee een morele dreum te incasseren die zeker frustratie bij hem teweeg zal brengen, aldus Wim de Haan aan wie nu de taak is weggelegd de bokser hierbij op. te vangen. Voor de finale, junior-middengewicht kwam Johan Duitscer uit tegen Huussen uit Utrecht en versloeg deze kansloos wat de eerste titel voor sportschool De Haan opleverde. Voor de halve finale, zwaar weltergewicht. kwam Jan van Eijk (De Haan) in de ring tegen de Vlaardingse leraar Hein Andrea. In deze partij liet Andrea stijlloos boksen zien maar hij wist zich toch fnet gering verschil voor de finale te plaatsen. Jan van Eijk liep een oogblessure op na een. overigens geen opzettelijke, kopstoot van zijn tegenstander. De derde bokser van sportschool De Haan had moeten uitkomen in de halve finale, half zware B. klasse, tegen de Hagenaar Pienen die echter niet aanwezig was zodat hij overgaat naar de finale. Een opvallende goede partij bokste Ton de Groot van school Huizenaar in de middenklasse B. tegen de Hagenaar Van der Ende. Ditmaal op beheerste wijze won hij zijn partij op punten. In 1975 namen 8% méér vrouwen deel aan ..Moeders voor Moeders" dan in 1974. Bij de org'anisatie. die thans in ongeveer 650 plaatsen in Nederland de urine van zwangere vrouwen inzamelt, constateert men een veel gemotiveerder deelname. V(x>r 1976 zijn verdere uitbreidingen gepland in België, waar ..Moeders voor Moeders" onlangs in Gent startte. Iedere vrijdag vanaf half één wordt het orgel van de Grote Kerk bespeeld; op 2.1 "januari a.s. door de heer J. P. Bekkers, organist van de Grote Kerk. waarna een korte dienst wordt gehouden. Spreker in de pauzedienst is ds. D. J. Spaling DZN. De te spelen werken zijn: Suite Gothique in 4 delen van L. Boëllmann (1862-1897). ledereen is van harte welkom, de toegang is vrij Gedurende de wintermaanden wordt de dienst gehouden in de verwarmde Voorhol van de Grote Kerk.

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 29