Schiedamse carnavalsvereniging „De Rietzeilers" zet geheel Schiedam op z'n kop Grootscheepse viering van het eerste lustrum Ouderavond in Zeven sprong Ziekenomroep is echt geen kindercentrum Hawaian- muziek "De 4 Molens" COIFFURES ELEGANCE MET PERSONEEL NAAR LONDEN HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 8 - VRIJDAG 30 JANUARI 1976 Vijfjaar geleden werd in onze stad de carnavalsvereniging „De Rietzeilers" opgericht en werd architect G. Bannenberg tot Prins Carnaval Geraldo I gekozen. Een goede keus, want hij komt uit de streken waar het carnaval ieder jaar weer hoogtij viert. De Schiedammers stonden hier ietwat nuchter, heel nuchter zelfs, tegenover. Zodat het wel jaren geduurd heeft voordat ..De Rietzeilers" volledig geaccepteerd werden. Dit alles behoort tot het verleden want niemand minder dan burgemeester A. J. Lems maakte Schiedam vorig jaar officieel tot „carnavalsstad" door Prins Geraldo I de „Gouden Stadssleutel" te overhandigen. Hij werd daarbij officieel op het bordes van het stadhuis gehuldigd. Die ontvangst heeft ook dit jaar weer plaats. Maar eerst krijgen we op zaterdag 7 februari het Boerenbal dat gevierd zal worden in het zalencomplex van „Irene" aan de Nieuwe Haven 155. Een ieder komt dan natuurlijk in boerenkiel met rode of blauwe zakdoek om. Dat wordt hossen, dansen en springen. Tenslotte is dit bet eerste lustrum van „De Rietzeilers" en dat moet uitbundig gevierd worden. Bent u nog geen lid van deze enige, onvervalste carnavalsvereniging in Schiedam? Dan wordt het toch heus tijd dat u 't wordt. Het lidmaatschap bedraagt slechts ƒ.7,50 per persoon per jaar. U heeft dan vrij toegang tot het Boeren- en het Prinsenbal op zaterdag 7 en 28 februari. U kunt zich hiervoor in laten schrijven bij de Eerste Griffier: Joop Wolthuis, Halleys!raat 19b, tei. 261747. Het gironummer van de penningmeester van „De Rietzeilers" is 3202165. U kunt zich ook als lid laten inschrijven bij „Het Masker", Broersveld 125 als u toch een leuk kostuum aan het uitzoeken bent. Wordt u lid op de avond van het Boerenof Prinsenbal. dan betaalt u een rijksdaalder extra voor administratiekosten. Dat kunt u dus makkelijk voorkomen door nu meteen al lid te worden. De toegangsprijzen voor het Boeren- en het Prinsenbal bedragen .7,50 per persoon. Alleen op vertoon van uw lidmaatschapskaart 1976 hebt u gratis toegang. Wist u overigens dat u bij „Het Masker" 10 procent korting krijgt bij al uw inkopen voor het carnaval in dit jubileumjaar op vertoon van uw lidmaatschapskaart? Enorm, wat een originele voorraden heeft men hier. U hoeft beslist niet Tmverkleed naar het carnavalsfeest. WIT EN ZWART SCHAAP Het jaar 1976 is voor „De Rietzeilers" dus een klein jubileumjaar. Vandaar dat op 7 en 28 februari twee zeer verdienstelijke Schiedammers onderscheiden zullen worden met het kenmerk „Het witte Schaap" en „Het zwarte Schaap". Wie zullen dót nu Op zaterdagmidaag 28 februari a.s. zal burgemeester drs. A. J. Lems Prins Carnaval Geraldo I weer gelukkig maken met de „Gouden Stadssleutel". worden? Op 't ogenblik nog een open vraag. Aan 550 bedrijven, verenigingen en scholen is door de Eerste Griffier een brief verzonden waarin aller medewerking wordt verzocht om met een knotsgek opgetuigde auto, bestelwagen of vrachtauto aan te sluiten achter de praalwagen van de carnavalsprins met zijn Raad van Elf. Men vertrekt vermoedelijk half twee vanaf de Burg. Honnerlage Gretelaan tussen het dienstencentrum „De 4 Molens" via de Mgr. Nolenslaan en de Parkweg naar het stadhuis, omstuwd door de verklede jeugd van Schiedam en hun aanhang. Iedereen loopt nl. op 28 februari verkleed rond. We hebben tenslotte allemaal nog onze kleren van vorig jaar „Schiedam 700". 't Belooft een stoet van minstens een kilometer lang te worden. De hele stad moet op zijn kop staan, is de mening van „De Hossen en dansen en allemaal verkleed straks tijdens het Boeren- Prinsenbal in zaal „Irene". Deze week was de heer Bode met zijn echtgenote en het voltallig personeel in Londen waar een knipdemonstratie werd bijgewoond welke verzorgd werd door 's werelds grootste haarknip kunstenaar Vidal Sassoon. Bij deze meester-knipper komen kap pers uit de gehele wereld om zich in haarknip-technieken te bekwamen en daarom kwam de heer Bode - van kap salon Elegance - tot de gedachte dat wat goed is voor hem zeker ook voor zijn medewerkers geldt omdat zij uit eindelijk toch ook bij de dames die de salon bezoeken moeten kunnen knip pen volgens de nieuwe knipmethoden. Een leerzaam en enthousiast verblijf van maandag tot en met woensdag waarbij veel werd geleerd, wordt nu gekoppeld aan een Engelse Week. Vanaf heden is de etalage maar ook de salon in een Engels tintje gebracht waarbij de Engelse Ambassade ook een steentje heeft bijgedragen. 's Middags zal er echte Engelse thee worden geschonken met bijbehorende biscuitjes en marsmallows (thee- schuim) en 's morgens een lekker stuk cake bij de koffie. Niet alleen voor de gezelligheid maar zeker vanwege het goede coupe-knippen is een bezoek aan salon Elegance de moeite waard en daarom nog even het adres: Parkweg 338, Schiedam, tel. 70 28 49. Rietzeilers". U doet dus allemaal gezellig mee. Laten we ook eens tonen, dat Schiedam wel degelijk carnaval kan vieren. Is de „Gouden Stadssleutel" om 3 uur door burgemeester Lems op het bordes van het stadhuis aan Prins Geraldo I overhandigd, dan rijdt men via de Lange Kerkstraat, Broersvest, Gerrit Verboonstraat naar de Westvest waar de feestelijke stoet ontbonden wordt. De kinderen worden opgevangen in de Imelda- kleuterschool. Het hek wordt bijtijds geopend, zodat niemand onder de voet wordt gelopen. GEVARIEERD PROGRAMMA Aan de voorbereiding van dit alles is hard gewerkt. Zo ontvangen „De Rietzeilers" op 7 februari tijdens het Boerenbal maar liefst drie carnavalsverenigingen van buiten de stad. nl. „De Peebossers"uit Zwijndrecht. „De Kromme Durpers" uit Heerjansdam en „De Erwtenpellers" uit Papendrecht. Ook de carnavalsvereniging „Europaflat" uit Groenoord zal zijn opwachting maken. Een klein nichtje waarschijnlijk van „De Rietzeilers". Zij komen allemaal met hun eigen Prins en Raad van Elf plus gevolg. Dus dat zal me een drukte geven in het zalencomplex van zaal „Irene", ledereen met een blauwe kiel aan en voorop „Ambrosius" met zijn Dansmariekes. Verder muzikale omlijsting van de „Gemapi's" en er zal zelfs een D.J. aanwezig zijn. Zorg dat u daar bij komt. Doch dit geldt natuurlijk ook voor het grandiose Prinsenbal. Op die avond geeft de carnavalsvereniging „De Roestbikkers" uit Hendrik-Ido- Ambacht met gevolg ook de carrtavalstoon aan. Wel leuk te vermelden, dat Goof Hendriks van de bekende autocrossclub „Schiedam" voor deze avond (28 februari) maar liefst drie bekers ter beschikking heeft gesteld. Wie volgt dit sportieve voorbeeld? De deelnameprijs van luxe en bestelwagens in de optocht bedraagt 150.Voor vrachtauto's is de prijs ƒ.100.Kan gegireerd worden op het reeds genoemde gironummer. Aanmeldingen bij de Eerste Griffier van „De Rietzeilers". Rijdt u niet mee. maar wilt u de vereniging toch steunen met een bijdrage, maakt u het geld dan op hetzelfde gironummer over. Diverse aanmeldingen zijn al binnen. en het VELE AUDIËNTIES „De Rictzeilers" wachten heel wat audiënties. Om te beginnen gaat men op 14 februari naar Hoorn en is men te gast van de carnavalsvereniging „Opsylac". Op 21 februari treedt men aan in de Beneluxflat. Op 22 februari is het helemaal een dólle dag, want dan speelt prins Geraldo 1 met zijn Raad van Elf in een voorwedstrijd voor de competitiewedstrijd S.V.V. Wageningen tegen het bestuur van S.V.V. Een wedstrijd apart en natuurlijk en bomvol veld. Op 26 februari is het de carnavalsavond voor de gehandicapten in samenwerking met de stichting „Lentefeest" en op 27 februari brengt men een bezoek aan het bejaardentehuis „Thurlede". Op 1 maart is het dienstencentrum „De 4 Molens" aan de beurt en op 2 maart „Huize Frankenland" en het dienstencentrum „De Woudhoek" in Groenoord. ƒ.111,11 PER UUR De carnavalsvereniging „De Rietzeilers" is bereid bij iedere vereniging, dansgelegenheid etc. op te treden. Het honorarium bedraagt in carnavalstijl ƒ.111,11 per uur. U kunt zich hiervoor opgeven bij Joop Wolthuis, Halleystraat 19b, telefoon 261747. Iedereen kan een beroep doen op de medewerking van „De Rietzeilers". Maar dan wel zo spoedig mogelijk, want men wil graag orde op zaken stellen. U ziet het: een extra uitgebreid programma in verband met de viering van het eerste lustrum van Schiedams enige onvervalste carnavalsvereniging ..De Rictzeilers". Laat geheel Schiedam tonen, dat het volledig achter deze leut staat. Dus een kilometerslange optocht dwars door Schiedam op zaterdag 28 februari en twee uitverkochte zalen op 7 en 28 februari. Het was leuk met de Eerste Griffier en een lid van de Raad van Elf de heer H. Bek hierover te praten. Samen maken ze deel uit van de Raad van Elf die straks met Prins Geraldo I, Schiedam helemaal tot Carnavalsstad nummer één zullen maken. Aan hun medewerking zal het waarachtig niet liggen. M.W. SLIJTERIJ en WIJNHANDEL De Drie Snikjes LANGE KERKSTRAAT 17-19-21 - TELEFOON 268655 JONGE JENEVER, Benderper liter 11.25 VIEUX, Benderper liter 11.25 JONGE VRIJHEID per liter 11.75 VIEUX VRIJHEID Per liter 11.85 per liter 12.25 VIEUX GIRAF ~- een uitstekende borrelP01"llter ".o5 WIJ BEZORGEN GR A TIS THUIS Op maandag 2 februari heeft in de openbare kleuterschool „De Zevensprong" een ouderavond in de aula van de Prof. Kohnstammschool aan de Fahrenheitstraat plaats. Deze avond wordt voor een groot deel gevuld met een optreden van de heer F. Woudenberg, béter bekend als Woudi. de clown. Zijn zuster Julia zal hem misschien wel weer assisteren. U heeft onlangs een optreden van hem in Rotterdam kunnen bijwonen. De moeite van het komen waard dus. Aanvaftg: acht uur. Elk gezin in Schiedam heeft nu een gemeentegids in de bus gekregen. Een prachtige blauwe omslag en pagina's boordevol gegevens en dat zomaar gratis. De gids is onderverdeeld in een aantal hoofdstukken, zéér ruim afgewisseld met advertenties. Maar ai; waar staat in vredesnaam De Ziekenomroep Schiedam. Na een intensieve speurtocht hebben medewerkers van de ZOS het adres in het boekwerkje ontdekt. Dat gebeurde na een telefoontje van een mevrouw, die vroeg: „Kan ik bij u mijn dochter een dag laten spelen". In de studio van de ziekenomroep staat wel speelgoed, maar dat is niet bedoeld voor peuters en kleuters. Het speelgoed bestaat uit platenspelers. bandrecorders en andere moeilijke technische apparatuur. En hoewel de ZOS als goedwillend bekend staat, gaat het iaten spelen door te jonge Schiedammers toch wel te ver. Maar waarom belde mevrouw. De oplossing werd gevonden in de Gids voor Schiedam en wel op pagina 81. Kijk zelf maar even in de leesmand. want daar hoort de gids te liggen. Op die bewuste pagina staat het hoofdstuk KindercentraKindercentra. Als laatste in dat rijtje wordt de ziekenomroep genoemd. Postbus 239. Schiedam staat er. dat klopt allemaal. Het telefoonnummer ontbreekt, maar een kniesoor die daar over valt. Dat staat vandaag immers in Het Nieuwe Stadsblad, het is 705933. De ZOS wil toch nog even alle ouders van peuters en kleuters er op attent maken, dat de ZOS geen crèche heeft. Het is geen kinderdagverblijf. Trouwens de ruimte daarvoor is veel te klein. Het keldertje aan de Dr. Kuvperlaan is eigenlijk al te klein voor het maken van uitzendingen voor zieken en bejaarden. De programma's voor de komende week: morgen van 10.00 tot 13.00 uur ZOS op zaterdag, een poging tot een lokaal acyualiteitenprogramma met onder meernieuws over het dierenasiel wat morgenmiddag opengaat. Verder dinsdag- en donderdagavond van acht tottienuurhet verzoekplatenprogramma. Deze uitzendingen zijn in het Gemeente' en Noletziekenhuis te beluisteren. De komende week worden ook programma's in Spaland en De Harg, twee bejaardenhuizen, uitgezonden. Zondag voor de ziekenhuizen een kerkdienst. Nog eenmaal het adres Ziekenomroep Schiedam, Dr. Kuvperlaan 239. Postbus 239, Schiedam, telefoon 705933, giro 736443. Woensdagavond 4 februari treedt de mandolinegroep „Duinoord" op voor de bezoekers van het dienstencentrum „De 4-Molens" aan de Nieuwe Damlaan. Er zal gezellige hawaïanmuziek gespeeld worden, waarbij de bezoekers de gelegenheid krijgen gezellig mee te zingen. U bent allemaal om kwart over acht van harte welkom en de toegang is gratis. Op zondag 1 februari organiseert het Centraal Vrouwencomité weer een gezellig koffie-uurtje voor alleenstaanden, waarbij ook mannen van harte welkom zijn om half twaalf tot half twee. Neem gezellig een buurtje mee. Des middags van half twee tot half vijf organiseert het NIVON afd. Schiedam, de stichting „Open Huis" en de S.G. een gezellige bijeenkomst in dit dienstencentrum, waarbij ook een ieder van harte welkom is. Fr heeft een optreden van O.B.K. met zijn charmante troeven: de majorettes, plaats en er wordt creatieve handenarbeid verricht zodat u het ontstaan van papieren bloemen kunt volgen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 8