gemeente informatie Eerste fase in de bouw van nieuwe Buitensluis BESTEMMING TOT BUITENGEWOON DIENSTPLICHTIGE Gemeente vraagt om instelling van maximum snelheid op Harreweg x AANVRAGEN HINDERWET VERGUNNINGEN Café's met carnaval School-volleybal toernooi x Mededeling voor ingeschrevenen van de lichting 1977 Twee zaken voor Beroepscommissie HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 15 - WOENSDAG 4 FEBRUARI 1976 ■S 5? (D -d Restanten cude slu'S Re JljnUn ude duiken bouwkuip binnenhoofd. VOORHAVEN Tijdelijk remrninqweri. met Dubbele drijlbalken bouwkuip buitenhoofd In de Voorhaven en aan de Hoofdstraat (voor een deel afgesloten voor het verkeer) zijn de werkzaamheden voor de bouw van de nieuwe Buitensluis volop aan de gang. Voor een buitenstaander is het echter een duistere zaak wat zich hier aan het afspelen is. Daarom op verzoek van belangstellenden hierbij een eenvoudige schets van de uitvoering van de eerste fase in de werkzaamheden. Waar men op het ogenblik mee bezig is, dat is het maken van de "bouwkuipen" voor zowel het nieuwe buitenhoofd, gelegen in het water van de Voorhaven, als van het binnenhoofd van de komende Buitensluis. De bestaande toestand van de Voorhaven en van de voorlopig nog te handhaven oude sluis, met schutkolk en binnen- en buitenhoofd (waarover de draaibrug) is aangegeven met de dikkere lijn Daar dwars doorheen ziet men in fijnere lijnen schematisch aangegeven de ligging van de nieuwe sluis waarbij de dubbele lijnen de damwanden aangeven van de bouwkuipen. Het is begonnen met het buitenhoofd, dat geheel in het water zal worden uitgevoerd. Binnen de bouwkuip wordt de slappe veengrond weggebaggerd, waarna er zand is aangebracht waarop dan weer onder water de betonnen vloer zal worden gestort. Voor het toekomstige binnenhoofd van de nieuwe sluis komt de bouwkuip grotendeels, maar niet helemaal, op het land te liggen. Daarvoor is reeds het oude, uit 1926 daterende haven-, gebouwtje afgebroken. Een bijzondere moeilijkheid bij het slaan (of beter: intrillen) van de damwandstukken vormden de resten van de oude sluis (op de tekening met een onderbroken lijn aangegeven) die daar tot 1769 in gebruik is geweest. Gebleken is namelijk dat de eiken houten wanden van de sluis nog in uitstekende staat verkeren en keihard zijn. In deze eerste fase van het werk zal in de bouwkuip, nadat deze is drooggemalen, ook het buitenhoofd worden gebouwd, zoals op de tekening is aangegeven. Aangezien het scheep vaartverkeer normaal doorgang vindt, wat overigens ook het geval is met het wegverkeer over de draaibrug, is er in de Voorhaven een tijdelijk remmingwerk met dubbele drijfbalken aangebracht. Bij het gemeentebestuur van Schiedam zijn de volgende verzoeken om een vergunning volgens de Hinderwet binnenge komen, welkeverzoeken ter inzage Ikraen oo de gemeentesecretarie, afd. Algemene Zaken op de 2e etage van het Stadskantoor, Em ma- straat 1. De heer H. C. van Waalwijk van Doorn vraagt een vergunning voor het oprichten en in werk- king houden van zijn slagerij/rokerij gevestigd aan de Nieuwe Maasstraat 122, waarin aan wezig zullen zijn zeven elektromotoren met totaal 4,8 pk voor de aandrijving van diverse vleesbewerkingsmachines en koelapparaten. Tot 12 februari 1976 kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen het verlenen van de vergun ning inbrengen bij het gemeentebestuur. Bovendien wordt op dinsdag 17 februari a.s. om 10.30 uur een openbare hoorzitting ge houden bij de afd. Algemene Zaken, waarbij mondeling bezwaren tegen het toestaan van het verzoek kunnen worden ingebracht. De heer J. van der Torre te Schiedam vraagt een vergunning volgens de Hinderwet voor het oprichten en in werking houden van zijn inrichting tot exploitatie van een tennispark gevestigd aan de Laan van Spieringshoek 203 te Schiedam waarin aanwezig zal zijn een luchtgedragen hal met een noodaggregaat van 3 pk, een oliegestookte verwarmingsin stallatie en een compressoraggregaat; een ondergrondse olieopslagtank voor 1.500 liter huisbrandolie; een tank met een inhoud van 1.120 liter voor de opslag van propaan; een diepwel-pompinstallatie en vijf elektromotoren met een totaal vermogen van 13,4 pk. Tot 12 februari kunnen schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning ingebracht worden bij het gemeentebestuur. Bovendien wordt op dinsdag 17 februari a.s. om 11.00 uur een openbare hoorzitting gehouden bij de afd. Algemene Zaken waarbij mondelinge bezwaren tegen het toestaan van het verzoek ingebracht kunnen worden. In verband met de viering van het carnaval mogen café's e.d. in de periode van 14 februari t/m 2 maart op één avond naar keuze tot vier uur 's morgens geopend blijven met uitzondering van de activiteiten te houden in de nachten van de zondagen op maandagen van 15, 22 en 29 februari 1976. Wel dient hier voor tijdig een vergunning te worden aan gevraagd bij de gemeentesecretarie, afd. Algemene Zaken op het Stadskantoor. De Beroepscommissie van de gemeenteraad van Schiedam zal in het openbaar bijeen komen op dinsdag 10 februari 1976 om 20.00 uur in de benedenzaal (rechter nis) van het Stadskantoor, Emmastraat 1. Behandeld zullen dan worden: 1het beroep van de heer A. Maat tegen een besluit van Burgemeester en Wethouders tot weigering van een vergunning voor de bouw van een dierenbewaarplaats aan de Kerkweg. 2. het beroep van de heer N. G. Maat tegen een besluit van Burgemeester en Wethouders tot weigering van een vergunning voor de bouw van een loods aan de Groeneweg. De stukken liggen tot 7 februari a.s. voor belangstellenden ter inzage op de afdeling Algemene Zaken van de gemeentesecretarie, Stadskantoor 2e etage, dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur. Aangezien voor de lichting 1977 het aantal voor oproeping beschikbare dienstplich tigen hoger is dan het aantal benodigde dienstplichtigen, heeft de Minister van Defensie besloten tot een tweetal maatre gelen, waarbij ingeschrevenen van deze lichting kunnen worden bestemd tot buitengewoon dienstplichtige. 1. Van de lichting 1977 zal een aantal dienst plichtigen, dat - hoewel goedgekeurd voor de militaire dienst - toch iets minder goed indeelbaar is, tot buitengewoon dienstplich tige worden bestemd. Zij die daarvoor in aanmerking komen, ontvangen daarvan be richt van het Ministerie van Defensie; het in dienen van een verzoek kan derhalve achter wege blijven. 2. Daarnaast zal de oudste zoon uit een gezin van tenminste vijf kinderen, die voor de lich ting 1977 is ingeschreven, tot buitengewoon dienstplichtige kunnen worden bestemd. Hierbij geiden als voorwaarden dat de oud ste zoon tevens het oudste in leven zijnde kind uit het gezin is en dat onder de vier of meer andere kinderen tenminste nog twee zonen moeten zijn. De aanvragen moeten worden ingediend door tussenkomst van de burgemeester van de woonplaats, en wel zo spoedig mogelijk. Daar mede behoeft dus niet te worden gewacht totdat men voor de militaire dienst is goedge keurd of een oproeping voor opkomst heeft ontvangen. Degenen, die met het indienen van hun aan vraag zouden wachten tot na hun opkomst in werkelijke dienst, mogen niet verwachten dat deze dan nog zal worden ingewilligd. Wellicht ten overvloede zij erop gewezen dat, wanneer van deze mogelijkheid gebruik wordt gemaakt, voor jongere broers de voorwaarde om voor vrijstelling wegens broederdienst in aanmerking te komen, nl. dat tenminste twee broers moeten hebben gediend (zie artikel 19 van de dienstplichtwet) ook in deze gevallen onverminderd blijft gelden. Ten slotte wordt er nog de aandacht op geves tigd, dat de sedert 1956 bestaande regeling inzake vrijstelling voor de oudste zoon van een weduwe onverkort gehandhaaft blijft. Voor die vrijstelling komt in aanmerking de dienstplich tige, die het oudste in leven zijnde kind is uit een gezin met tenminste vier kinderen (voor de lichting 1969 en oudere lichtingen: vijf kinderen), indien het hoofd van het gezin weduwe is en de dienstplichtige voor haar een onontbeerlijke steun is bij de opvoeding van de andere kinderen. Deze vrijstelling moet worden aangevraagd door tussenkomst van de burgemeester van de woonplaats, nadat de dienstplichtige de oproeping voor opkomst in werkelijke dienst voor eerste oefening of de eventueel daaraan voorafgaande waarschuwingsoproeping heeft ontvangen. -'3(11 J bbJ !U<2 Burgemeester en Wethouders van Schie dam hebben aan de minister van Verkeer en Waterstaat gevraagd, wat gebeurt door tussenkomst van Gedeputeerde Staten van de provincie Zuid-Holland, om een maximum snelheid van 50 km per uur in te willen stellen voor de Harreweg, de ver bindingsweg tussen de bebouwde kom van Kethel en Delft. Met het verzoek tevens te willen overwegen om voor het verlengde van deze Harreweg, de op het gebied van de gemeente Delft gelegen Abtswoudseweg, eveneens een maximum snelheid van 50 km/uur vast te stellen. Gezien de geringe breedte van de Harreweg van circa 4 meter en het gezamenlijke gebruik van de weg door zowel het snelverkeer als het langzame verkeer (met een recreatieve functie voor fietsers, waarbij de Harreweg in de toe komst zal aansluiten op het geplande fiets- padennet van Midden-Delfland), is het gewenst om het verschil in snelheid tussen de auto's en de fietsers te verkleinen. Daarvoor komt het instellen van een snelheidslimiet tot 50 km per uur het meest in aanmerking. Op de Harreweg geldt sinds 6 februari 1974, toen in het hele land snelheidslimieten zijn ingesteld, een maximum snelheid van 80 km per uur. Provinciale Waterstaat van Zuid-Holland heeft medio februari 1972 op de Harreweg blauwe borden aangebracht met de aanduiding van een adviessnelheid van 40-70 km. Dit is gedaan om te onderzoeken of de veronder stelling juist is, dat automobilisten advies snelheden beter zouden opvolgen dan starre snelheidslimieten, hoewel de politie niet kan optreden tegen overtredingen van de advies snelheden. De proef met de advies-snelheden heeft in vrijwel het gehele land tot teleurstellende resultaten geleid. Voor de Harreweg in Schie dam heeft Provinciale Waterstaat Zuid- Holland de volgende gegevens verkregen, met een vergelijk tussen de situatie vóór het in voeren van de adviessnelheid in februari 1973 en daarna. De intensiteit van het motorvoertuigenverkeer per etmaal op een werkdag is in beide perio den gelijk gebleven, n.l. 1.800 motorvoer tuigen. Het aantal verkeersongevallen is niet afgenomen - in 1968: 6; 1969: 11; 1970: 10; 1971: 13; 1972:14; 1973: 14; 1974: 11. De hoogst gemeten snelheid is gelijk ge bleven, nl. 98 km/uur. De snelheid, die door 85% van de verkeers deelnemers niet wordt overschreden, bedroeg vóór februari 1973 71-80 km/uur en daarna 66- 75 km/uur. De snelheid, waar 85% van de verkeers deelnemers niet beneden komt bedroeg vóór februari 1973 51-55 km/uur en daarna 41-45 km/uur. De gemiddelde snelheid bedroeg vóór februari 1973 61-65 km/uur en daarna 56-60 km/uur. De Centrale Schoolsport commissie organiseert op maandag 1 maart 1976een school-volleybaltoernooi in de Sporthal Margriet, waarbij de Schiedamse Volleybalvereniging „Pas sage V.C.J." de techni sche assistentie zal ver lenen. Aan dit toernooi kunnen zowel jongens- als meisjesteams deelnemen en wel in de leeftijdgroepen van 14-15 jaar en 16 jaar en ouder. Het is toegestaan dat een jongere in een hogere groep deelneemt, doch niet andersom. Inschrijving geschiedt via de scholen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 15