Het Nieuwe V olkstuindersverenigingen wijzen contract voor huur van gemeentelijke grond af ;g midgetgolfbaan wordt spoedig begonnen fSÜTStadsblad 5 chippersinternaa t "De Uitkijk" heeft een eigen ijsbaan A roodbol Toen we nog optimistisch waren Bejaarden beleefden onvergetelijke klaverjasavond Ingewikkelde auto-diefstal 3 KOSTER T.V. defekt? RADIO ABA 70.77.77 AUTOBEDRIJF ERTAN Het boek van de T.V.-uitzending Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam, Kethel en Oud-Mathenesse (Rotterdam) Randstad-edities verschijnen in een groot gedeelte van Zuid-Holland in een wekelijkse oplage van ruim 680.000 ex. OPLAGE 36.400 Mifyrt TM voor betrouwbare occasions V. DEVENTERSTRAAT 17 TEL. 26.53.25 Koopavond geopend. Theatergroep Tardieu Henk van Ulsen Poppentheater Anneke Strack Boekhandel WOENSDAG 4 FEBRUARI 1976 Stadsblad Correspondentie: Postbus 257, Schiedam. Kantoor: Broersvest 125 IC. J. van der Klinkl. Schiedam, telefoon 010-267368 en 263939 Inzendtermijn adver tenties: dinsdag en donderdag tot 6 uur 's avonds Centrale administratie en redactie Randstad-edities: Postbus 167 (Koornmarkt 34) Delft, tel 015 124331* Eindredactie: P J. Hovingh. w Op de valreep van 1975 kregen de besturen van de plaatselijke volkstuindersverenigingen het lang verwachte contract met betrekking tot de grondhuur voor hun complexen ter ondertekening voorgelegd. De contracten behelzen allereerst een verhoging van de grondhuur met c.a. 400 procent. Voor dit jaar gaan de leden 47 cent per m2 betalen in 1977 te verhogen tot 57 cent. Deze forse verhoging was te verwachten en passende in het raam van algemene kostenverzwaringen, door beide besturen aanvaard. Tevens verlangt de gemeente van de verenigingen dat hun leden voortaan zelf de gemeenschapsgronden van de complexen gaan onderhouden. Ook de afvoer van het containervuil komt nu voor rekening van de verenigingen. In beide gevallen betekent dit een bezuiniging op het budget van de dienst gemeentewerken. Als een belangrijke clausule in het contract verklaart de gemeente zich bereid, bij een eventuele ontruiming van de complexen of gedeelte daarvan, over te gaan tot het schadeloos stellen van de hierbij betrokken huurders van tuintjes. Het contract dat ingaat op 1 januari 1976 heeft een looptijd van tien jaar. De adviescommissie voor volkstuinen heeft een belangrijke rol gespeeld bij de onderhandelingen over een nieuw contract waarmee ruim drie jaar gemoeid is geweest. In de laatste vergadering over het vaststellen van de huurprijs kwamen de beide besturen niet uit onder de door het college van B. en W. bedongen bovenstaande huurprijzen voor 1976-1977. Wel ging de commissie mee met een voorstel ingediend door het bestuur van Vijfsluizen, mede ondersteund door dat van de vereniging Thurlede. Dit voorstel behelsde: het contractueel koppelen van de prijs van de grondhuur aan het indexcijfer van de gezinsconsumptie. Dit om te voorkomen, dat de tuinders in de toekomst niet opnieuw geconfronteerd worden met een dergelijke forse verhoging van de tuinhuur. In het nu door de gemeente voorgelegde contract is evenwel vastgesteld, dat het college van B. en W. in 1983 de mogelijkheid heeft de grondhuur onbeperkt te verhogen. Voor beide verenigingen is vooral dit laatste niet acceptabel en ze besloten het contract niet voor akkoord te tekenen. Ze wensen hiervoor tegenover hun leden de verantwoording niet op zich te nemen. In een schrijven aan B. en W. is één en ander kenbaar gemaakt. Een voorgaand en langlopend huurcontract werd destijds afgesloten tussen het gemeentebestuur en het Nederlands Algemeen Verbond van volkstuinders in Nederland met als zetel, Amsterdam. Dit verbond had een belangrijk aandeel bij het tot stand komen van het tuinencomplex Thurlede en het stichten van de vereniging Thurlede. Tevens werd bemiddeld bij het tot stand brengen van een reorganisatie op het complex Vijfsluizen. Dit leidde tot een fusie tussen de toenmalige verenigingen „Nut en Ontspanning" en „Klein Babberspolder" waarna men verder ging onder de naam Vijfsluizen. Het bestuur hiervan maakte in een vergadering met de adviescommissie als eerste het verlangen kenbaar om rechtstreeks met het college van B. en W. te gaan onderhandelen over een nieuw contract. Als motivatie voerde het bestuur aan, dat de huidige bestuurders van de verenigingen competent genoeg zijn om hierbij als partner van de gemeente te kunnen optreden. De „driehoek" Gemeente-Amsterdam- besturen. doet bovendien lange contactlijnen ontstaan die vaak problemen opleveren. Grote vertragingen doen zich bovendien voor bij het vervullen van wensen en het uiten van klachten met betrekking van de tuincomplexen gericht aan de gemeente die het Verbond als directe partner ziet. Dit Verbond is tevens garant voor de huurpenningen en dient deze collectief aan de gemeente over te maken. Wel moeten de verenigingspenningmeesters zorgen dat deze grondhuur tijdig bij het Verbond binnen zijn. Een lange en omslachtige manier die niet meer van deze tijd is. Had je gedacht, jawel, dat dachten we nog in maart vorig jaar: „Met midget golfbaan wordt spoedig begonnen", zo kondigden we aan. Maar ondertussen is de realisering van de schenking van een midgetbaan aan de gemeente door drie zgn. serviceclubs in Schiedam nog een open vraag en zelfs een twistpunt geworden. Op pagina 3 van dit blad leest u er meer over. Interesse RENAULT WU HELPEN DIREKT! Specialisten op antennegebied Nederland en Buitenland TEL. 26.07.78 of 01899-15874 GROENELAAN 95 Verkoop - Inruil - Reparatie Tweemaal per jaar organiseert de klaverjasvereniging „Het Singelkwartier" een avond, speciaal bestemd voor de bejaarden uit het oosten van de stad. Waarvoor geregeld oud papier wordt opgehaald en van de opbrengst hiervan een klaverjasavond wordt georganiseerd. Op zaterdagavond 31 januari was het weer zover. De kou hield niemand thuis, zodat 84 bejaarden genoten van een gezellige avond, waarbij het hun aan niets ontbrak. In gezellige sfeer werden de kaarten geschud en was een vrouw al die mannen de baas en ging met de eerste prijs strijken. Haar naam? Mevrouw A. van Diest, hetgeen wel even vermeld mag worden. Aldus deze motivatie welke de gemeente deed besluiten de nieuwe contracten rechtstreeks met de verenigingsbesturen af te sluiten. Zo het er nu voorstaat, zal wederom gepraat moeten worden op de eerstvolgende vergadering van de adviescommissie in tegenwoordigheid van bestuurders en leden van beide volkstuindersverenigingen. De ontstane impasse dient doorbroken te worden. Vast staat echter, dat het er in het stadskantoor wederom warm aan toe zal gaan. Achter het schippersinternaat „De Uitkijk" op de Hoogstraat 44 is een enorme ijsvlakte, waar de kinderen van dit internaat naar hartelust op de eigen baan kunnen schaatsen rijden. Hetgeen dan ook naar hartelust gebeurt. Gistermorgen ging de gymnastiekles niet door. In plaats daarvan naar buiten. Allemaal op het ijs, want van deze periode moet volop genoten worden. Hetgeen ook tussen de middag gebeurt en nü schooltijd. Onze fotograaf maakte er deze plaatjes van. tKlW£M 'NTEMAW UlTHUt Als men met een auto (gestolen) de trappen van de Singelkerk oprijdt, kom je niet vér. Dat overkwam de 21- jarige M.K.M., enigszins onder invloed, toen hij vanuit de Hoogstraat deze rit ondernam. C.L.S. had zijn auto met draaiende motor even voor de deur gezet, toen M. ermee vandoor ging met dit gevolg. De auto geraakte totailoss, maar M. werd later door de politie op de Koemarkt aangehouden. Niet zonder tegen te stribbelen is hij meegegaan naar het hoofdbureau van politie. Hetgeen een man van Hermandad zijn hoofddeksel kostte. vr 6 feb za 1 feb met „Echo's" 21 00 uur 7 50 en 6 00 CJP/65 vr. 13 feb. za. 14 feb. met „Het Fenomeen" 21.00 uur 10.-/7.50 CJP/65 za. 7 feb. „Jan Klaassen gaat met 14.30 uur vakantie" 2.50 p.p. Reserveren: via VVV Schiedam, 010 26 60 00 vrijdagavond en zater dag vanaf 13 00 via theafpr 010 269455 Nieuw onderzoek naar het men- selijk gedrag in de samenleving. Tijdelijke voordeelprijs16,50 RUBENSPLEIN 16 SCHIEDAM TEL 010 26 9513

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 1