Tafelronde verwijt gemeentebestuur woordbreuk en besluiteloosheid BÖ0T MAK Geschenk Schiedam 700 jaar Midgetgolf gaat niet door 'HATO' Creatief handwerken, huidverzorging 1.- Koffiebar gesloten ECHT ZILVEREN MINIATUREN 'n gevarieerde collectie Redaktie „HATO" WEEKREKLAME RAMIREZI (papegaaivis) normaal 12.50 f* Ct\ NU 2 STUKS. .O.OU Zeer mooie AQUARIUMPLANT Rotella Macracandra normaal 3.- NU 2 STUKS. T IS WEER BIJ HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 3 - WOENSDAG 4 FEBRUARI 1976 VV V 4 &SA&ÏIV iW" c,Vf\VWli. Woordvoerder R. de Heer namens de tafelronde: midgetgolfbaan". ,dan maar geen De tafelronde Schiedam, beter bekend als de „Round Table" en met de Rotary Club en de Lions initiatiefnemers van het geschenk de midgetgolfbaan in Schiedam, heeft rich gisteren uit dit project teruggetrokken. De midgetgolfbaan was een geschenk, dat de drie clubs de bevolking van Schiedam wilden aanbieden ter gelegenheid van het 700-jarig bestaan. De aktie werd mede gevoerd door een puzzelaktie, die tijdens het 700-|arige bestaan in het Nieuwe Stadsblad heeft gestaan. De tafelronde heeft zich teruggetrokken omdat men hels is op de besluiteloosheid van het gemeentebestuur. Woordvoerder R. de Heer. die met zijn medelid A. J. J. Koning, ondertekenaar is van een open brief aan de bevolking van Schiedam stelt: „Ik werd bijzonder kwaad toen ik die besluiteloosheid waarnam tijdens de commissievergadering van vorming en recreatie, een raadscommissie van advies en bijstand, bestaande uit gemeenteraadsleden". Deze commissie kwam afgelopen maandagavond bijeen en opnieuw maakte de midgetgolfbaan onderwerp van discussie uit. Een beslissing werd niet genomen en men verschoof deze beslissing naar een bijeenkomst van de sportraad, die dan weer een advies aan de gemeenteraad moet uitbrengen. Woordvoerder De Heer: „De hele zaak duurt nu al twee jaar. Toen kwamen de drie clubs met een initiatief en de drie waren bereid om via akties en giften ƒ.60.000,bijeen te brengen. Het bedrag is ruimschoots gehaald. Wij zijn toen zelf naar het gemeentebestuur gestapt om te vragen wat zij nu een leuke bestemming vonden voor dit geld. Het moest iets zijn waar de gehele bevolking iets aan had en op het Stadskantoor kwam men toen op de gedachte dat een midgetgolfbaan een leuk geschenk was. Dit was dus een initiatief van die kant waar wij ons achter hebben geschaard. Het idee om de midgetgolfbaan in het Beatrixpark te zetten was ook niet van ons, maar is afkomstig uit een advies van de directeur gemeentewerken ir. H. G. de Block, die op verzoek van het college een adviesnota uitbracht en tot de conclusie kwam dat dit de beste plaats zou zijn. Wij hebben volledig begrip voor mensen die zeggen dat dit niet de aangewezen plaats is omdat daar een unieke recreatieplaats is voor de bevolking en dat men daar geen midgetgolfbaan wil hebben, maar laat men dan een andere plaats aanwijzen". De tafelronde Schiedam, waarvan woordvoerder De Heer stelt dat het geen elitair groepje is, telt in Schiedam 18 leden. Men wil onder elkaar uitmaken wie er lid wordt en men wordt dan ook meestal lid op uitnodiging. In heel Nederland telt de Tafelronde 2000 leden, onderverdeeld in 126 groepen. De Round Table, waarvan de tafelronde dus een onderdeel is, werd in 1927 in Engeland opgericht, terwijl het Hollandse broertje op 7 juni 1946 het levenslicht zag. Men wil totaal geen politiek bedrijven, maar wil, aldus „Round Table" in Schiedam, nu weieens de bestuurlijke laksheid, waarvan de bevolking het slachtoffer is, aan de kaak stellen. Naast politiek is ook de godsdienstige overtuiging van het lid geen punt van betekenis. VROEGE VOORJAAR De aktie, een geschenk voor de bevolking t.g.v. Schiedam 700 jaar stad, dateert van het vroege voorjaar 1974. Toen wist men een gezelschap bij elkaar te krijgen van vertegenwoordigers van de drie Schiedamse serviceclubs, clubs, die allen ieder op zijn eigen wijze in principe de doelstelling onderschrijven, te weten, de Lions, de Rotary en de Tafelronde, met de opdracht om te komen tot een geschenk van de drie clubs aan de Schiedamse bevolking. Dit geschenk, dat door alle Schiedammers, jong of oud, sportief of zich moeilijk bewegend, waar dan ook wonend, met plezier gebruikt zou moeten kunnen worden, zou aan de bewoners worden overhandigd gedurende en naar aanleiding van het 700-jarig bestaan van de stad. Vanaf het eerste moment wordt er contact gezocht met uw bestuurlijke vertegenwoordigers, zijnde ambtenaren van verschillende diensten. De gemeente was niet alleen enthousiast maar zelfs graag bereid om aan de plannen mee te werken, ja zelfs richting aan deze plannen te geven onder andere door te suggereren dat „men" erg gelukkig zou zijn met een midgetgolfbaan in het Beatrixpark. De drie clubs namen deze suggestie over en gingen aan het werk door te zoeken naar antwoorden op vragen Inmiddels suddert de hele zaak verder in het beruchte potje van besluiteloosheid waarvan het gemeentebestuur van Schiedam de laatste jaren kennelijk het octrooi heeft. Inmiddels kwam de nu oud-wethouder Bolmers er aan te pas en schreven de drie clubs zich blauwe vingers aan het gemeentebestuur dat weer niet antwoordde. Woordvoerder De Heer namens de Tafelronde verwijt met name de voorzitter van de commissie, wethouder Zijdeveld (PvdA) woordbreuk. „Er is ons beloofd positief advies aan de raad uit te brengen en daaraan houdt hij zich niet. Hij was zoals hij het zelf zei discussieleider en geen voorzitter". Een schriftelijke toezegging die wij van het gemeentebestuur hebben wordt losjes in het vergeetboek gemanipuleerd, aldus de leden van de Tafelronde. Woordvoerder De Heer: „wij praten alleen voor onszelf en niet namens de Lions of de Rotary. Als ook zij besluiten zich maar uit dit project terug te trekken, zullen wij met hen overleggen wat we dan met het geld moeten doen. Maar dan beslist geen gemeentelijke overheid erbij. Onze oprechte bedoelingen en inspanningen worden niet gewaardeerd door mensen die onze stad besturen. R.M.van H. Een tekening van de midgetgolfbaan zoals deze in het Beatrixpark had moeten komen maar die door de besluiteloosheid van het gemeentebestuur nu niet doorgaat. zoals: wat kost een midgetgolfbaan, welk soort midgetgolfbaan is de beste? Wat verstaat men onder een wedstrijdbaan? Wat is het plezierigst spelen?' Kunnen wij het benodigde geld wel bij elkaar krijgen en hoe stellen wij ons dat voor? Op 15 mei vroeg men burgemeester en wethouders of men bereid was het geschenk te aanvaarden. maar antwoord kreeg men niet. Later zei de toenmalige wethouder Verwey de Graaf dat het college het geschenk gaarne zou aanvaarden, mits de gemeenteraad daar niet anders over dacht. Zij stelden toen ook dat het Beatrixpark de aangewezen plaats zou zijn. Speciale aanbieding decoratieve gord.stoffen en open wave, v.a. 4,95 p.mtr. Vloerbedekking .uitsluitend merkartikelen "tegen aantrekkelijke prijzen. -Levering van meubelen via de erkende meubeltoonzalen Verder klein antiek en curiosa, w.o. haantjes, klok, harp slingers, hollandse regulateurs, schwarzwalder- klokken, enz. Broersveld 178 Schiedam Telefoon 26.44.15 Alweer een lange maand voorbij, waarin we tot slot nog een beetje winter te verwerken kregen. Zorgt u voor een „warme ontvangst" van man en kroost met een kopje kokend hete koffie of warme melk? Je bent meestal door en door koud, wanneer je van buiten komt. Denkt u er vooral ook aan om de kleintjes wantjes aan te geven? Die hebben meestal van die rode, ijskoude knuistjes. Komt u maar eens bij ons op „Creatief handwerken" dan kunt u zelf allerlei leuke dingen, óók voor de kinderen gaan maken. Het is op dinsdag of donderdagmorgen van 9.30-12.00 uur; 8 lessen kosten maar 35,dus daar hoeft u het niet om te laten. Ook op dinsdagavond is er een cursus creatief handwerken. We hebben nog een 8-tal dames nodig om te kunnen beginnen. Zien we u vlug hier? En denkt u vooral ook aan een goede huidverzorging met deze kou. Uw gezicht heeft er veel van te lijden. Lessen op dinsdagmiddag of -avond. Kosten ƒ.25,plus ƒ.5, preparatengeld (maskertjes, lipstick, enz.). Ook een enige cursus, vooral wanneer u er goed verzorgd uit wilt zien en dat wil iedere vrouw en ieder meisje toch. Wanneer u uw huid onoordeelkundig behandeld, bent u vlug oud hoor! Op de avondcursus „afslanken" zijn van 9-10 uur nog enkele plaatsen. De andere cursussen zijn vol en de pondjes vliegen er weer af! Het is steeds een groot succes! Mevr. Heuplink zou zo graag de dames eens terug zien, die op de vindt u bij: JUWELIER Meester horlogemaker Dr. Wibautplein 15 telefoon 70.69.05 Ruime parkeergelegenheid Bezoek onze nieuwe vogel volière I BROERSVEST19 SCHIEDAM TELEFOON 26 28 51 Donderdaga vond koopavond cursussen van verleden jaar geweest zijn. U hoort hierover nog meer en we hopen echt, dat u allemaal de moeite wilt nemen om langs te komen op een nader af te spreken tijdstip. Bij „stoelen bekleden" is nog 1 plaats vrij, toe wie komt daarvoor, de anderen popelen van ongeduld om te beginnen! Denkt u ook weer eens aan macramé in Groeneord? 4 lessen a ƒ.18,op dinsdagavond. Verder,-hebben we nog de volgende cursussen voor u: Naaien, koken, Indisch koken, bl oemschi kken .wandkleden karweitjes in huis, poppen maken, gymnastiek, gast/gastvrouw. Ons kantoor is open dinsdag t/m vrijdag van 9.30-12 uur, Korte Dam 5, tel. 264781. Wilt u S-avonds bellen probeert u dan tussen 18.30 en 19.30 uur nr. 263633. Tot héél spoedig ziens op Korte Dam 5 en sterkte met de kou! De bekende koffiebar, die elke week in de Voorzaal van de Julianakerk aan de B.K. Laan 29 wordt gehouden, is dit weekend, 7 en 8 februari, gesloten. Dan gaat men als vaste medewerkers eens gezellig „op weekend" om met elkaar bijbelstudies te houden en zich twee dagen te bezinnen op het Koffiebarwerk in onze stad en in zijn geheel. Wie interesse heeft om mee te gaan (men gaat naar „Het Toppershoedje" in Ouddorp) kan zich hiervoor opgeven bij de bekende adressen. De kosten bedragen slechts ƒ.28,50 voor twee dagen. Voor telefonische inlichtingen hierover: 710695. Het bestuur van de Nederlandse Protestanter.bond in Schiedam deelt mee dat de zaal aan de Westvest 92 beschikbaar is voor ongeveer 40 personen. Alle inlichtingen hierover worden u verstrekt via telefoon 266371. Rijnmond Redaktie Randstad-Edities, Westhavenkade 14, Vlaardingen, tel. 010-34.42.81 Privé: 010-26.57.64 Rijnmond redakteur Ruud van Houwelingen (Groot Vlaardingen/ Maaskoerier en Het Nieuwe Stadsblad) Schiedam redaktrice: Mieke Woerdenbagch-Sens, p/a Het Nieuwe Stadsblad, Broersvest 125, Schiedam, Telefoon 010-706221 (privé) Vaste medewerkers en correspondenten: W. J. de Bruijn (Schiedam) D. Mast (Vlaardingen) C. v. d. Lely (Maassluis) S. P. van Zuylen (Maasland) Algemeen hoofdredakteur Randstad Edities: Piet J. Hovingh Telefoon 015 12 43.31"

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 3