Hargahoeve woordrijk in gebruik genomen .7.95 Gladheid en geen water Brandje in keuken Rechtstreekse ontwikkelings hulp via de stichting Abal UirilUI nu ookBEIMDER n ItU TV JONGE JENEVER -*">r iha* h öa.os f p - 1-r 7 -r 7 7 n 7r -• CITROËN 2CV WALDO SLIJTERIJEN WIJNHANDEL „DE DRIE SNIKJES" LANGE KERKSTRAAT 17-19-21 Tel.: 268655 0,7 liter WIJ BEZORGEN GR A T/S THUIS f HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 5 - WOENSDAG 4 FEBRUARI 1976 Zaterdag 31 januari klokke half drie in de middag. Marijke V er way ende vorige beheerster van het asiel, als men dat woord nog voor dat wrak van een gebouw kan gebruiken, biedt mevrouw A. C. Lems-Koch een beeldig bouquet bloemen aan, als haar man in de nieuwe dierenambulance met Iwan, de langharige Duitse herdershond op het terrein van de gloednieuwe „Hargahoeve" is gearriveerd aan de Sportlaan 2. Voor de dierenliefhebbers(sters) nu een begrip. Iwan wordt ingeschreven. U heeft de volledige beschrijving van ,,Hargahoeve!' al in ons blad van woensdag gelezen. Het is nog niet helemaal klaar. De fraaie behandelkamer mist zijn volledige apparatuur nog, de balie is nog niet helemaal in orde. Het winkeltje ontbreekt nog, maar wél hangt er het zelfgemaakte wandkleed van mevrouw Beekink, de echtgenote van architect R. Beekink. Die in overleg met Slavenburgs Bouwbedrijf B.V. in Schiedam voor de bouw van dit dierentehuis zorgde. Zijn eerste opdracht op dit gebied. Heel fijn is het, dat speciaal uit Ossendrecht is overgekomen de landelijke ere-voorzitter van de Ned. Ver. ter bescherming van Dieren, professor S. Hofstra en zijn opvolger voorzitter F. Verlaan uit Den Bosch. Met hen maak ik de tocht naar het recreatiecentrum van de Martinuskerk in Groenoord ,,'t Trefcentrum". Achter het stuur de heer B. G. van Oostrom, inspecteur van het rayon Hoek van Holland-Zuid en een gedeelte van Zeeland. Iwan zit dan weer rustig thuis, na eerst „opgebokt" te zijn in het nieuwe bedrijf. Als symbool slechts. Speciale gasten in dit „Trefcentrum" zijn oud-burgemeester H. Roelfsema en echtgenote, commissaris C. van der Haagen, de bejaarde oud penningmeester, de heer A. Bronwasser, de heer P. J. Slavenburg van Slavenburgs Bouwbedrijf B.V., architect R. Beekink en echtgenote, één der directeuren van de Spaarbank 1820, de heer Van Vliet en vele andere genodigden. In 1963 ontstonden de plannen voor de nieuwbouw van een asiel en werd een brief geschreven aan B. en W. Men had toen het oog op de Anthony Fokkerstraat, aldus de voorzitter van de plaatselijke vereniging, de heer P. A. J. Broeders. Men moest maanden op antwoord wachten en kreeg toen bericht, dat er geen geld was. De „kaakslag" kon niet harder aankomen en het asiel in de St. Annazusterstraat werd van armoede toen maar opgeknapt. In juli 1973 vestigde ex-wethouder C. J. M. Bolmers de aandacht op een oude boerderij aan de Sportlaan. Nieuwe vergaderingen, een nieuwe brief aan B. en W. Schiedam had immers de beschikking over de „watermiljoenen" en ƒ.20.000, daaruit kwam in het bezit van de vereniging. Diverse akties werden intussen gevoerd en einde 1973 maakte men plannen voor de sloop en interne verbouw van deze boerderij. Kosten ƒ.400.000,Er werd een beroep gedaan op de Schiedam se bedrijven, aldus de heer Broeders. Maar zoals u weet. brachten die met elkaar het schamele bedrag van ƒ.1.200,op. De laagste inschrijver voor de bouw was Slavenburgs Bouwbedrijf B.V. te Schiedam. Maar inmiddels waren de kosten zo hoog gestegen, dat men nu aan een bedrag van ƒ.700.000, kwam. Heel veel dank is het bestuur verschuldigd aan de bijzonder positieve medewerking van de gemeente-ambtenaren uit alle gelederen. HERINNERING Als dank voor het feit, dat de oud penningmeester de heer A. Bronwasser op Dierendag als bestuurslid de eerste steen voor dit dierentehuis had gelegd (we praten nu nooit meer over een asiel) bood de heer Broeders een fraaie foto van dit moment aan de betreffende persoon als herinnering aan. Woorden van dank voorts aan de heren Janse en Alijk, dank voor de medewerking van alle bestuurders, w.o. in de eerste plaats de afvaardiging van het hoofdbestuur en allen, die huti steentje aan de bouw van dit dierentehuis hadden gegeven. Een speciaal dankwoord aan het adres van commissaris van der Haagen. De man, bij wie ik mijn dagelijks brood verdien en die mij alle medewerking heeft verleend. Onze hand blijft uitgestoken naar Vlaardingen, wat samenwerking betreft, vervolgde de heer Broeders, maar onze hand is tenslotte geen uithangbord. Ondanks alle drukte komt de massale inenting nu volop op gang dankzij aller medewerking en kan het nieuwe dierentehuis zich nu wéér maken. Tenslotte is er niet voor niets 13 jaar op gewacht. VORSTELIJK GESCHENK Mag het bedrijfsleven dan verstek hebben laten gaan: één grote uitzondering daarop vormt de directie van de automaatschappij Vink Co, de heer P. Bijloo. Hier kan de dokter spreekuur (of biafuur zo u wilt) houden. met vakantie gaat. Er is nu een gloednieuw tehuis, waar het zolang ondergebracht kan worden. De vereniging heeft veel storm en tegenwind in haar bestaan gehad. Ook nu nog wat de vergunning betreft. Maar die is op 't ogenblik (zaterdag) bij het Staatsbedrijf van de PTT en dus naar u onderweg. Met de wens. dat men met veel succes voor het dier De prachtige dierenambulance. Dit jaar bestaat Vink Co een halve eeuw. Schiedam heeft bewezen, dat een kleine stad ook groot kan zijn, aldus de heer Bijloo na zijn gelukwens met de nieuwe aanwinst geuit te hebben. Toen de heer Broeders in 1974 de opmerking maakte: „Je kan best wel een auto weggeven", heeft hij naderhand hierover eens nagedacht. Om het 50-jarige bestaan van de zaak luister bij te zetten dit jaar, bood hij daarom een dierenambulance aan. Een Ford Taunus, geheel ingericht als ambulance voor het zieke of zwervende dier. Die tegen overgave van een simpele gulden van de heer Broeders het eigendom van de vereniging afdeling Schiedam werd. Een geste, die zeer op prijs werd gesteld, getuige het dankwoord van de heer Broeders. Men behoeft nu geen beroep meer te doen op de surveillancewagen van de politie, die het toch alzo druk heeft. Men is nu zelf een service lenend bedrijf geworden. VERGUNNING ONDERWEG Burgemeester drs. A. J. Lems dankte voor de hartelijke ontvangst en de bloemen aan zijn vrouw geschonken. Hij stond even stil bij al die moeilijkheden in het verleden. Door het bestuur manmoedig opgelost. De vereniging uit particulier initiatief geboren, heeft nooit de moed laten zakken, al werd hun geduld vooral de laatste jaren zwaar op de proef gesteld. Dat een Schiedams bedrijf die fraaie ambulancewagen had aangeboden, stemde hem tot grote vreugde. Zo ook het besluit, dat men genomen heeft om het verblijf van de dieren voortaan te verlengen. Er ligt een grens tussen de mens en het dier. Hij brak een lans om het dier niet weg te laten lopen, als men bijvoorbeeld in het bijzonder zou „draaien" besloot de heer Lems zijn toespraak. De heer Slavenburg onthulde, dat het bouwen van een dierentehuis naar ontwerp van architect Beekink hem enorm was meegevallen. Hij vond het als oud-lid van de Vereniging prettig, de laagste inschrijver te zijn geweest en bracht vooral dank aan de samenwerking met de gemeente, in het bijzonder met de chef hoofd afdeling utiliteitsbouw, de heer J. C. Putter. KANTOOR De voorzitter van de landelijke vereniging, de heer F. Verlaan, kwam ook niet met lege handen. Hij bood de volledige inventaris van het kantoor aan en sprak er zijn vreugde over uit, dat de Schiedamse afdeling na al die strubbelingen op de plaats van bestemming was. Ik heb nog nooit zo'n mooi asiel gezien, u kunt gerust zeggen: „Hij is het mooiste van het gehele land". Een compliment bracht hij het bestuur hiervoor. In het bijzonder inspecteur C. Spermon. die op geen vergadering verstek laat gaan. Daarom meende men als landelijk bestuur de inventaris voor het kantoor te schenken. In Den Bosch zou men hierop een glaasje brandewijn met suiker schenken, besloot hij lachend. Professor S. Hofstra, ere-voorzitter van de landelijke vereniging, vond het bijzonder prettig, dat het hoofdbestuur dit gedaan had. Er zijn verschillende asiels in het Rijnmondgebied, zoals in Rotterdam, Schiedam en Vlaardingen. Hij memoreerde de bijzonder prettige verstandhouding met de afdeling Schiedam en haalde hierbij woorden van de historicus Jan Romeijn aan. Terloops werd even de kwestie Vlaardingen besproken. Schiedam was lang achtergebleven, aldus spreker, maar nu is die achterstand volledig ingehaald. Dit dierentehuis voorziet in alle behoeften, zodat de stad Schiedam er met recht trots op kan zijn. DRIE NULLETJES Eén der airecteuren van de Spaarbank Anno 1820. de heer van Vliet, memoreerde, dat de Vereniging zowel- aan de rechter- als linkerhoek van de boekhouding had gestaan. Maar dat het evenwicht nu hersteld was. Hij miste in de fraaie hokken de zakjes brokjes etc. Er zijn nog maar heel weinig medicijnen in de behandelkamer, up to date ingericht. Als kleine Spaarbank vond hij het een eer bij voorzitter Broeders een cheque met drie nullen en een komma uit te schrijven en hoopte, dat dit voorbeeld stimulerend in Schiedam zou werken, want er is tenslotte nog een tekort. Tot slot van dit alles sprak de heer Broeders een welgemeend dankwoord en werd het glas geheven op de toekomst van „Hargahoeve", dat nu voor alle dieren in Schiedam een ongelooflijk fraai tehuis geworden is. Verblijfkosten voor een hond ƒ.8,50 exclusief BTW en voor een kat .5,50 per dag exclusief BTW. Het is geopend van 9 tot 6 uur. Mocht u een „bouwsteentje" als steun voor de Vereniging willen kopen, dan is het gironummer ten name van de penningmeester 216407. Laat ze niet langer in de kou staan en steun deze sympatieke vereniging met uw gift. M.W. Doordat in de buurt van de Parkweg een buis van de hoofdwaterleiding knapte, kwam men in de buurt van de Burgemeester Honnerlage Gretclaan zonder water te zitten en werd een gedeelte van deze laan een ware ijsbaan De bewoners in deze omgeving kwamen zonder water te zitten en er ontstond ook een groot gat in het wegdek. De politie zorgde voor afzetting, waarna met zand werd gestrooid om uitglijden te voorkomen. In de woning van de 69-jarige CJJ. op de Havendijk brak in de keuken brand uit. vermoedelijk door het weggooien van een sigarettenpeuk in een plastik vuilniszak. Er sprong een ruit en het houtwerk werd beschadigd. De politie greep in, maar later werd het brandje geblust door de brandweer. De Stichting ABAL importeert vooral traditionele, handvervaardigde produkten uit ontwikkelingslanden. Enerzijds omdat de produktie daarvan de bestaande kuituren in de produktiegebieden niet verstoort, anderzijds omdat deze produkten arbeidsintensief zijn en de werkgelegenheid daadwerkelijk vergroten. Goede ontwikkelingssamenwerking ondersteunt de bevolking van de arme landen bij het realiseren van oplossingen die zijzelf heeft gekozen. Door de artikelen die door Abal rechtstreeks geïmporteerd worden te kopen zijn wij in staat direkte ontwikkelingshulp te bieden. n de vitrine van het Bejaardencentrum Thurlede is een steeds wisselende verkoop-expositie ingericht. Vooral met de hand vervaardigde siervoorwerpen uit Afrika en Mexico zijn tegen zeer aantrekkelijke prijzen dagelijks te verkrijgen tussen 9 en 23 uur. De in ontwikkelingshulp geïnteresseerde bezoeker zal verrast zijn van de ongekend voordelige kado mogelijkheden. Afdeling verkoop Singel 41-45 2 CV DYANE GS CX 2000 uit voorraad leverbaar OOK VOOR OCCASIONS gegarandeerd beter Iwan wordt als eerste „zwerfhond" door mevrouw Lems geregistreerd en laat dit allemaal maar over zich heen gaan. Zijn baas is immers de beheerder van dit dierentehuis: Han Klaasse, bij wie hij een goed onderdak heeft gevonden als echte zwerfhond voordien.

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 5