1 Jaaroverzicht van de Centrale Volksbank Kerstkaartenaktie Politieke Gevangenen werd een succes DEZE WEEK IN SCHIEDAM Echo's in de Teerstoof Veronica voetbalt voor Hargahoeve Auto's op stap EDDY'S AUTO SHOP UNI ROYAL TEL. 260092 268391 HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 8 - WOENSDAG 4 FEBRUARI 1976 Het wegvallen van een totaal competitievervolg voor de actieve en passieve liefhebbers van de voetbalsport kreeg als compensatie een schaatsfestijn zoals we er in jaren geen mochten beleven. De onverwachts en fel toeslaande vorst zorgde in een rond Schiedam voor bikkelharde en spiegelgladde ijsvloeren en hiervan is door jong en oud dankbaar gebruik gemaakt. Bijzonder welkom was ook het doorzetten van de winter voor houders van 'volkstuintjes en de dienst plantsoenen, van gemeentewerken. De tot in de bodem doordringende vorst elimineert namelijk het ongedierte dat twee achtereenvolgende winters lustig kon tieren met als gevolg een toenajne van schadelijke insecten en even ongewenst velden woelmuizen. Onder deze populaties zal de vorst dus danig hebben huisgehouden, iets wat het milieu tengoede komt nu hierdoor het gebruik van verdelgingsmiddelen in het komende voorjaar sterk zal teruglopen, vergeleken bij voorgaande lentes. TOCH NOG VOETBAL Ondanks de harde en besneeuwde sportvelden zijn hier en daar toch nog voetbalwedstrijden gespeeld. Vriendschappelijk of voor een bijzondere gelegenheid. Dit laatste bij de vereniging VVK als afscheid voor van Peter en Nel Lansbergen die naar Canada gaan emigreren. Na afloop hiervan was er een afscheidsreceptie die overging in een gezellig samenzijn dat grandioos geslaagd is. Gevoetbald is er ook in het districk Rijnmond van de landelijke Tafelvoetbalbond. De speelvelden in dit overdekte en verwarmde stadion lagen er prima bij. De verrassing van de competitieavond was dat koploper B. van Katwijk (Excelsior) tegen J. Busscher (Roda bezet nu met één punt achterstand de tweede plaats en dit verhoogt de spanning in de tip in belangrijke mate. Uitslagen: J. StoopG. Tombrink 11- 0 (dat heet een dreun te zijn); J. BusscherB. van Katwijk 5-2; R BrinkerinkJ Houtzager 4-1; G. van der BroekP. Nieuwstraten 0-3; J. HoutzagerD. Ling 7-0; P. NieuwstratenH. Ossewaarde 3-2; G. TombrinkL. Vogels 0-2; R. BrinkerinkP. van Gulik 3-3. Bij de afdeling, jeugd is J. Stoop jr. momenteel de koploper die in zijn wedstrijd tegen H. van der Loop zijn positie rechtvaardige door deze met 7- 2 te verslaan. BASKETBALL SIS Het rolstoelbasket-team van de SIS ..De Ooievaars" trok zaterdag naar Utrecht om in de 2e devisie van de landelijke competitie de uitwedstrijd tegen Maraton te spelen. De thuiswedstrijd leverde de twee punten op aangezien de Utrechtenaren in sporthal Margriet verstek lieten gaan. Nu werd het een gelijk opgaande strijd met een ruststand van 16-12. Ook in de tweede helft waren de teams aan elkaar gewaagd. Toch wisten de gastheren met 34-32 de baas te blijven met voor „De Ooievaars" de derde nederlaag in deze competitie betekende. In de komende maanden zal deze snelgroeiende vereniging meer in het plaatselijke- en landelijke nieuws komen. Op 21 mei bestaat ze tien jaar en dat natuurlijk op grootscheepse wijze gevierd wordt. Sportief met een landelijk tafeltennis en basketball toernooi gevolgd door de basketball-interland, Nederland, Frankrijk. Ook over de verdere activiteiten tijdens deze lustrumviering hoopt Jan Sportief u op de hoogte te kunnen stellen. ZORG VOOR DE VISSTAPEL Het bestuur van de Hengelsportvereniging „Schiedam en Omstreken" is nu de vijvers en andere door haar beheerde waterpercelen met een ijsvloer zijn bedekt, bijzonder waakzaam. Dit ijs is ditmaal bijzonder helder zodat zon- en daglicht hierin kunnen doordringen. Hierdoor kan de wisselwerking tussen licht en plantengroei voldoende zuurstof blijven produceren wat de vissen nodig hebben. Komt er sneeuwval, zullen er maatregelen genomen moeten worden die kunnen bestaan uit het verwijderen van de sneeuwlaag en/of het hakken van bijten die, vlak onder walkant gehouwen, door takken gemarkeerd worden. Nu er veel geschaatst wordt, neemt de helderheid van het ijs uiteraard af. Zaterdag trok het bestuur watermonsters om deze op zuurstof gehalte te analiseren. Dit gehalte bleek goed te zijn. Men blijft echter alert op een daling van dit gehalte want het gaat hier om zeer kostbare visstapels. LEKKER VISJE De jonge Kabeljauw (Gul) verblijft gedurende de wintermaanden dicht onder onze kust en is met de zeehengel vanaf het strand te bevissen. Het Vlaardingse Hengelsportcentrum Wout van Leeuwen, zet dan elk jaar opnieuw een competitie op waarin de deelnemers hun vangsten kunnen doen registreren. Zo ontstaat een klassement staat momenteel de sportvisser, H. G. van Zetten als derde geklasseerd met een Gul van 15 pond en 130 gram, schoongewicht. Een lekker visje dat met een pakje roomboter en een citroen is om te zetten tot een' ware liculusmaaltijd. Deze Schiedamee zeevisser bezet ook met een vis van 14 pond en 50 gram de vijfde plaats in dit tot april doorlopende klassement. DAMKAMPIOENSCHAP Dat een mens ook een beetje geluk moet hebben om iets te bereiken ondervond titelverdediger, Wim Vrijland, in zijn tweede wedstrijd in de A-klasse van het toernooi om het damkampioenschap van Schiedam 1976. Broer Theo kreeg na een foutje voordeel maar moest toch zwichten, wat voor Wim Vrijland de tweede overwinning in successie betekende. In de overige partijen won Piet Bastiaanse van Peter Bakker en zette ook Tiny Mous zijn partij en Peter Lansbergen in winst om. Ronny Heusdens kon het tegen Johan Onink evenmin bolwerken terwijl de partij tussen Dick van Schaik en Joop van der Schalk werd afgebroken .na zes zetten. De afgebroken partij van de eerste ronde tussentussen Peter Bakker en Dick van Schaik resulteerde na voorzetting in remise. Wim Vrijlant houdt het 4 uit 2 de leiding in klasse A, gevolgd door Johan Onink (2-2) met een gedeelde derde plaats voor Dick van Schaik en Joop van der Schalk, elk met 1 punt uit evenveel wedstrijden. Uitslagen B. groep: Jan BreemanBen Bastiaanse 2-0; Ton TillemanBert Utens 2-0; C. LindeboomBart Quist 2-0; J. van der ZonBert Lassooy. C-groep: Anton RisseeuwJ. de Rond 2-0: Jan van Stigt ThansR. Ketting- Olivier 2-0; D. ZonneveldJan Roelfsema, remise; Jan KeyH. Habermehl 0-2; H. TegelaarT. Holleman 2-0 en Ozer CabukJ. J. Vis 2-0. Een heel gezoek, Piet Bastiaanse voortaan liever alleen nuchter cijferreeksen om Jan tijd te besparen. ONDERLINGE WEDSTRIJDEN R.K. Gymnastiekvereniging Excelsior houdt op zondag 15 februari de traditonaleonderlinge turnwedstrijden in sporthal Margriet, een gebeurtenis die de laatste jaren is uitgegroeid tot een ware Excelsior-dag met veel ouders van de deelnemers op de tribune. De wedstrijden, tevens dienende als selectie-test voor de op 7 maart in Rotterdam te houden districtswedstrijden, duren van 10.15 uur tot 16.00 uur. Ze worden afgewisseld met demonstraties waarvoor ook de kleuters komen opdraven. GERRY KN1KMAN De jeugdige judoka, Gerry Knikman, heeft het in Goirle gemaakt door tijdens een hier gehouden judo kampioenschappen voor de jeugd een le prijs te veroveren. Gerry, 9 jaar oud, kwam uit in de groep groene- en blauwe banders hoewel hij zelf een oranje-bander is. Al 5 jaar doet hij aan judo als lid van de school van Peter Laagerwaard die niet was vertegenwoord bij de wedstrijden zodat. Gerry toen maar onder de hoede van zijn vader naar Goirle trok en hier de Schiedamse judo-eer wist hoog te houden. VAN ALLES WAT Om te beginnen moet Jan Sportief iets rechtzetten tegenover de vereniging W. F. Niet bij SFC heeft Wim Klein als trainer voor een jaartje bijgetekend maar natuurlijk bij dit WF. Wim Klein is destijds bij SFC zijn voetballoopbaan begonnen, vandaar deze fout. Ik verwacht dit jaar twee kampioenstitels bij jullie. Een in de RVB-veldcompetitie maar ook die bij het zaalvoetbal. Met het lezen van het „steekje onder water" in het WF-orgaan las ik tevens dat er vijf winnaars zijn in de gehouden tekenwedstrijd. Het zijn: Richard en Dennis Brand; Michel de Groot; Peter van der Reijken en Nicolet Rissema, alle vijf gefeliciteerd. Op 7 februari is er carnaval, ook bij WF maar tevens bij Martinit maar alleen voor de senioren en hun dames. De Prins komt hier met zijn gevolg en gaat onderscheidingen uitreiken aan UNIRuYAl w Zeer interessante prijzen voor; NIEUWE BANDEN alle merken VERNIEUWDE BANDEN UITLIJNEN BALANCEREN REPAREREN SCHOKBREKERS AANDRIJFASSEN ACCU'S REMMEN SERVICE UITLATEN GUSTOWEG 55 de dragers(sters) van de fraaiste kostuums. Bij Excelsior'20 is er op 6 februari een groot Bingo-Dansant. De woensdag daarop wordt gestart met een afdeling mini-pups, onder het motto: leer ze voetballen en houdt ze van de straat. Voor de eerste keer ook inzage genomen van het orgaan dat uitgaat van de vereniging FC Nieuwland die dit jaar tien jaar oud gaat worden. De feestcommissie gaat hiervoor een fancy-fair houden waarvan de dubbeltjes moeten komen om feest te kunnen vieren. Op 28 februari is hier ook een carnavalsfeest, mits hiervoor onder de leden de nodige belangstelling bestaat (zal niet waar wezen). Bij Hermes-DVS gaan ze met vereende krachten verbouwen, dit in twee fasen. Als eerste komt er een nieuwe bestuurs- en commisiekamer die nog deze maand gereed moet komen. Dan volgt de bouw en inrichting van een eigen soos. Het lijkt Jan Sportief nuttig om in deze rubriek af en toe een plaatsje in te ruimen voor verenigingen die iets op hun lever hebben ten opzichte van hun eigen leden, onder de naam „Klaagzang". Een algemene „klaagzang" is dat in veel clubs en verenigingen de leden het niet zo nauw nemen met het tijdig betalen van hun contributie. Als je in sommige gevallen de grote achterstanden ziet dan lopen de rillingen over je rug. Het moet toch niet nodig zijn dat heren penningmeesters, voorzien van een „rode pet" persoonlijk de leden thuis gaan bezoeken voor het vangen van de pegulanten. Het invoeren van betalen per giro lijkt mij wel de grootste oorzaak van dit euvel. Men vergeet zoiets maar al te gauw. JAN SPORTIEF Van de Schiedamse centrale van het NKV ontvingen wij een jaaroverzicht van de Centrale Volksbank (CVB), een van haar instellingen. Opgericht op 15 oktober 1900 is dit bijkantoor uitgegroeid tot een van de grote in Nederland. Het 75-jarig jubileum werd onderstreept door akties voor nieuwe spaarders. Gedurende oktober ontving elke spaarder een attentie. Men kan terugzien op een goed spaarjaar. Het spaaroverschot over 1975 bedroeg ƒ.255.00,Het totale spaaroverschot groeide plaatselijk tot 4.6 miljoen gulden. Buiten de zittingstijden in gebouw Arcade, Lange Haven 71, op dinsdag van 12.00-14.00 uur en van 18.00 20.00 uur. Woensdag van 14.00-17.00 uur. Donderdag van 18.00-20.00 uur. Vrijdag van 14.00-17.00 uur en zaterdag van 14.00-17.00 uur worden ook service-zittingen gehouden in de wijken. Ook deze mochten zich verheugen in de groeiende belangstelling en groter spaaroverschot. De service zittingen worden gehouden voor: Schiedam-Zuid, Lekstraat 55, op dinsdag van 9.00-10.30 uur. Schiedam-West, Dr. Schaepmansingel 1, op woensdag van 9.00-10.30 uur. Nieuwland-Oost, Mgr. Nolenslaan 99, op woensdag van 11.00-12.30 uur. Schiedam-Oost, Lange Singelstraat 55, op vrijdag van 19.00-20.00 uur. Groenoord, Willem Andriessenlaan 2, op zaterdag van 10.00-12.00 uur. Het zegelsparen voor de jeugd nam toe tot ƒ.4400,per jaar. Waar dit niet op school mogelijk is, kunnen de .jongeren terecht op de spaarzittingen. Er bestaat een groeiende belangstelling voor de privé-rekening. Nu de spaarder het gemak heeft ontdekt van de spaarbank als uw boekhouder, wordt er dankbaar gebruik gemaakt van deze mogelijkheid. Naast de salarissen, die men op deze rekening laat overmaken en de automatische betalingen, die men er van laat verrichten, werd voor ƒ.54000,op deze rekeningen ingelegd en voor ƒ.184000,aan betalingen verricht. De mogelijkheid betaalcheque's te gtbruiken, vond gretig aftrek bij deze rekeninghouders. In dit jaar werd ook de mogelijkheid voor persoonlijke leningen aan het pakket toegevoegd. Voor Zilvervloot-spaarders het bericht dat de max. inleg is verhoogd tot ƒ.480,en de rente naar 7 Het totale spaartegoed van de landelijke instelling, hoofdkantoor: Maliebaan 15 te Utrecht kwam op 623 miljoen gulden, en behoort hiermee tot de vier grootste spaarinstellingen in het land. Voor 1976 is men landelijk gestart met de aktie toppunt, met het doel het spaartegoed op te voeren tot 3/4 miljoen gulden. Als instelling van het Nederlands Katholiek Vakverbond heeft de Spaarbank Centrale Volksbank uitsluitend een sociale doelstelling. Haar beleid is afgestemd op het verlenen van een zo groot mogelijk dienstenpakket aan de spaarder te bieden, tegen een zo hoog mogelijke rentevergoeding. Haar inziens behoort in het streven naar spreiding van kennis en macht, ook het spreiden van bezit en niet het bijeen hopen van bezit in grote collectiviteiten. Een beleid gericht op het laten deelnemen van de medewerkers in de beschikkingsmacht heeft altijd haar instemming gehad, onverschillig of dat geschiedt via de weg van de vermogensaanwasdeling, investeringsloon of spaarloon. Een deel van de werknemers toekomende overwinst kan ter beschikking worden gesteld van alle werknemers, inklusief hen in de sektoren waar geen winst wordt gemaakt, waarbij rekening dient te worden gehouden met andere gunstig afstekende inkomensbestanddelen, zoals b.v. welvaêrtsvast pensioen. De daartoe verzamelde kapitalen moeten mede dienstbaar zijn aan persoonlijke bezitsvorming. De spaarbank CVB hoopt dat bij de uitvoering van dergelijke plannen de non-profit spaarbanken en zeker de Centrale Volksbank, welke op gebied van bezitsvorming grote ervaring heeft, zullen worden betrokken. Op vrijdag 6 februari en zaterdag 7 februari om negen uur, zal theater Tardieu het toneelstuk „Echo's" brengen in het Zoldertheater in de Teerstoof. „Echo's" is een theaterstuk, geschreven door N. Richard Nash en wordt gespeeld door o.a. Ellen Röhrman, Ad Fernhout en Bob van Tol. N. Richard Nash heeft in het theaterleven een raadselachtig tweeledig bestaan geleid. In Amerika is hij vooral bekend als schrijver van blijspelen, maar zijn internationale bekendheid is voornamelijk gebaseerd op zijn meer serieuze stukken. Hij heeft ook libretti voor musicals geschreven/Zijn werk is in meer dan dertig talen vertaald. „De regenmaker", dat verfilmd werd, is in Nederland het meest bekend. „Echo's", zijn laatste werk, werd door de American Playwright Theatre als beste stuk van 1972 gekozen. ECHO'S Een jonge man en een jonge vrouw bouwen een paradijs van dromen en geluk. Deze droomwereld zal uiteindelijk verbrijzeld worden door de buitenwereld. Bij tijd en wijle gefolterd, zoeken zij beiden naar het verschil tussen illusie en werkelijkheid. Deze pogingen worden af en toe verlicht door hun liefde voor elkaar en de „doen-alsof- spelletjes". Het stuk konfronteert het publiek met de vraag: zijn deze twee jonge mensen gek of onze beschaving"? Kaartjes voor deze avonden kunnen gereserveerd worden via VVV Schiedam, vanaf maandag tot en met vrijdag 9-17 uur: tel. 010-266000 en vrijdagavond en zaterdag via het theater: 010-269455. Prijzen ƒ.7,50 en 6.CJP/65plus. Men schrijft ons: „Dank zij de medewerking van vele Schiedammers is de kerstkaartenaktie voor politieke gevangenen geslaagd. De Schiedamse schoolkinderen maakten ruim 2000 kaarten, die in het algemeen erg origineel en met zorg ontworpen werden. Ondanks het feit, dat wij met de organisatie nogal laat waren en de decembermaand voor het onderwijzend personeel al een overbezette maand is, hebben bijna alle Schiedamse basisscholen aan deze aktie meegewerkt. Onderwijzers, onderwijzeressen en alle jongens en meisjes die ons geholpen hebben, hartelijk bedankt. Alle beschikbare kaarten werden door kerkgangers, kerst-inn bezoekers en anderen meegenomen en naar verwacht mag worden ook verzonden. Bovendien werden nog zo'n 2000 strookjes met namen van politieke gevangenen uitgereikt. Kosters, stand-houders op de Kerst- inn en alle anderen die voor de uitreiking van de kaarten hebben gezorgd danken wij hierbij hartelijk, evenals de kerkbesturen en het bestuur van de Kerst-inn die ons hiertoe gastvrij in de gelegenheid stelden. De postbodes in Nederland, Chili, Rusland. Tjecho-Slowakije, Brazilië enz. deden de rest. Het komt een enkele keer voor, dat afzenders bericht terug ontvangen, wij zouden het op prijs stellen als u ons dat liet weten". Namens de Interkerkelijke Vredeswerkgroep Schiedam en Amnesty International Groep 65. B. Mulder Corr. adres Amnesty: Mw. E. M. Marcus-Spring in 't Veld, Schiedamseweg 84, tel. 707372. Op zaterdag 6 maart voetbalt het elftal van ..Veronica" tegen D.H.S. in het Beatrixpark. De toegangsprijs bedraagt ƒ.1,50 per persoon en de opbrengst is bestemd voor het nieuwe dierentehuis „De Hargahoeve" aan de Sportlaan. Een bewoner van de Henri Polakstraat deed aangifte van zijn auto, geparkeerd in de Henri Polakstraat. Hij werd later,' dankzij medewerking van de gemeentelijke politie teruggevonden op het Bachplein. De auto van de 32-jarige P.B. stond geparkeerd op het Van 't Hoffplein, waarvan de eigenaar vergeten was deze wagen af te sluiten. Met het gevolg, dat hij nu zijn cassetterecorder met twee boxen mist. Waarde: ƒ.380. Een andere auto van de 26-jarige H.H.M.C. stond geparkeerd op de Hogebanweg. Vermoedelijk heeft men gebruik gemaakt van een valse sleutel en daardoor kans gezien een autoradio ter waarde van ƒ.125,— mee te nemen. Te koop: Opel Kadett type bwjr. 70, metallicblauw, ƒ.1850,—. Tel. 377307. Mevrouw met 1 kind zou willen oppassen overdag in gezin. Tel. 375351. Te koop: 2 pr. hockeyschaatsen mt. 42 en 44; motor Jawa 350 cc, t.e.a.b. Bellstr. 9B. Te koop: Ford Taunus 1600 L, t.e.a.b., dec. 70. Tel. 268816. Is uw gashaard vuil? Den Os maakt hem schoon voor ƒ.25,—. Tel. 159282. Weduwe biedt zich aan als hulp i.d. huish. bij oude van dagen. ook genegen bij man of vrouw alleen. Tel. 378373. Te koop: aquarium 60x30x15 met alle toebeh. Laurens Costerstr. 23B. Tel. 730440.

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 8