Kinderdagverblijf Honki-Ponk schreeuwt om subsidie Het boerenbal De Rietzeilers in Zaal Irene DERAG BELASTINGPROBLEMEN WORDEN OPGELOST predik beurten Laatste kans OPRUIMING Perzische tapijten 10-30% korting HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 8 VRIJDAG 6 FEBRUARI 1976 lüllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllim VERHUUR zonder chauffeur BUSJES EN BESTELAUTO'S BÖKELWEG4 Schiedam, achter' Station Telefoon 15.09.40 Marja van Wolferen (28) is sinds november 1974 de eigenaresse van het kinderdagverblijf „Honki-Ponk", gevestigd aan de Kerklaan 9 te Kethel. Haar zusje Yvonne Wolf-van Wolferen assisteert haar. Daarbij gestemnd door haar man en een rijtje hulpen, vi.o. stagiaires van de huishoudschool „De Hargahof", vaste stagiaires van het kinderdagverblijf zelf en andere hulpen, te weten op woensdag- en donderdagmiddag. Een rijtje namen, die u allemaal niets zeggen, maar die voor Maija en Yvonne onmisbaar zijn. Vaste medewerksters zijn Janny Dik en Nel Zijlstra. Als ik bij Honki-Ponk binnen stap, zijn de peuters in de leeftijd van anderhalf jaar tot de schoolgaande jeugd druk bezig met fleurige maskers te maken voor het a.s. carnaval. Dit gebeurt in het achterste lokaal, eenmaal een gewezen stookhok in dit ouderwetse huis, waarin heel wat werk is verzet, voordat het tot dit doel geschikt was. Marja van Wolferen kon nergens iets geschikts krijgen, totdat de chef bij het Onderwijs, de heer A. Algra haar de raad gaf zélf naar ruimte te zoeken, hetgeen gelukte, al is de prijs ƒ.660, voor een oud huis wel erg aan de hoge kant. Bijna niet op te brengen, omdat er maar plaats is voor 20 kinderen. Vandaar dat Marja zo graag subsidie van de gemeente zou willen hebben. Tenslotte geeft ze nu verschillende moeders de gelegenheid te werken, terwijl hun kind goed bezorgd is. Men probeerde vorig jaar met het organiseren van een fancy-fair wat extra inkomsten te verwerven, die weer tot vertimmering van het huis dienden. Maar wat doe je ook met een bedrag van ƒ.540.17? NIEUWE MOED Marja geeft de moed echter niet op. Er is over 1975 geen subsidie gegeven. Men was te laat een stichting geworden en het ziet er ook niet naar uit. dat voor 1976 subsidie weggelegd is. En toch moet Honki-Ponk verder draaien, want de moeders rekenen erop en de kinderen komen hier graag. Zij komen overal vandaan. Vanuit de stad (per auto gebracht), oud-Kethel. Tuindorp, het Hargplein, Groenoord en De Woudhoek. Daarom organiseert Marja opnieuw een fancy-fair en zij hoopt, dat dan iedereen even een kijkje komt nemen. Men doet zoveel moeite om het zo gezellig te maken en men heeft het geld hard nodig. In maart is het weer zover. Dat kan dan nog net. vóórdat de mensen in het weekend naar de camping gaan. Raisa. een nieuwelingetje, is nog niet erg op haar gemak en zoekt bescherming bij Marja op schoot, die eindeloos geduld heeft. Straks gaat dit kleine meisje haar middagdutje doen, zegt ze. Net als Benno en Thaekla. die hier al vanaf de oprichting zijn. PER DAG ƒ.12,— Er zijn hier kinderen, die een hele of een halve dag hier vertoeven. Of wisselend per week. Men betaalt voor een hele dagƒ.12,(van 8.00 tot 6.00 uur) en voor een halve dag ƒ.6, Daarbij worden S-morgens melk met liga's verstrekt, tussen de middag een broodmaaltijd met vooral in deze kou vaak een warm hapje erbij, soep of pannekoeken en des middags thee met een ap^tel. Tussen de middag komen er ook kinderen eten, die op school zitten. Dat geldt ook in de vakantie. Er worden er ook uit school gehaald door Yvonne. Om 12 uur komen verschillende moeders hun kroost weer ophalen. Marja heeft vroeger drie jaar bij een werkend echtpaar in Londen gewerkt en toen uitsluitend voor de kinderen gezorgd. Later ging ze naar kantoor, maar dit werk is toch haar grootste wens. Daarom wil zij 't ook volhouden, ondanks het feit, dat zij de subsidie nog niet heeft. ..Honki Ponk" schreeuwt erom. BESTUUR Natuurlijk heeft Marja van Wolferen ook een bestuur voor dit kinderdagverblijf. Voorzitter is de heer P. C. Hopstake, secretaresse is mevrouw M. Zwaneveld en penningmeester de heer J. Rey. Verder voorzitster van de beheerscommissie is mevrouw C. M. Choy, secretaresse hiervan is mevrouw Dik en coördinatrice Yvonne Wolf. De heer R. van Poppelen verleent eveneens zijn assistentie. Aan mensen dus geen gebrek en het prettige is wel, dat zich hieronder ook ouders bevinden. En zou je zoiets dan maar opgeven, omdat er (nog) geen subsidie is, vraagt Marja van Wolferen zich af? Per maand heb ik ƒ.300,voor mezelf, 't Is niet veel, maar ik kan er van komen. Dat komt omdat ik een paar ..vaste klanten" heb tegen ƒ.110,per maand voor halve, dagen en ƒ.220, per maand voor hele dagen. Heel veel speelgoed heb ik gekregen. Er is maar weinig gekocht. De ouders wilden dit niet hebben en kwamen overal mee aansjouwen. De heer Kegel van het bejaardencentrum ,,De Harg" maakt voor de fancy-fair weer mooi houten speelgoed, het moet nu slagen, zegt Marja vertrouwensvol. Vroeger wilde zij graag onderwijzeres worden, omdat ze veel van kinderen houdt en er zoveel van kan verdragen. Het is allemaal echter heel anders gelopen in haar leven, maar de kantoorkennis van vroeger komt haar nu goed van pas bij de boekhouding en de administratie. Ik hoop intussen van harte, dat ondanks alles het kinderdagverblijf „Honki-Ponk" binnenkort subsidie krijgt. Zij verdient het deze hard werkende jonge vrouw. En natuurlijk komt u straks allemaal naar die fancy-fair ten behoeve van dit kinderdagverblijf. Nu al een begrip oo r Kethel, Groenoord en De Woudhoek. M.W. Toen bleek echter tot hun grote teleurstelling, dat de molen juist de middag tevoren door de VROM-dienst was weggehaald en naar het station gebracht, VAM-waarts. Een vreselijke teleurstelling en zonde van die ouderwetse molen, die alleen nog maar nieuwe wieltjes nodig had. Waarvoor de vaders wel zorg hadden gedragen. Ouders helpen altijd graag mee, zegt Marja monter. Als je eens gezien had. hoe alles er eerst uitzag. Er was geen gas in huis. Vanaf de straat is dat door de gemeente aangelegd. De rest moesten de mannen zelf maar doen. Twaalf hebben er aan gewerkt en in zes weken het huis helemaal opgeknapt. Behangen en geverfd, het stookhok omgetoverd tot een gezellige speel- en eetkamer. HOUTZAGERIJ VAN BEURDEN Dónk is men ook verschuldigd en wel in grote mate aan houtzagerij Van Beurden, bij hun aan de achterkant gevestigd. Wat die man allemaal tegen inkoopsprijs en vaak geheel gratis gemaakt heeft. Denk maar eens aan al die tafeltjes en stoeltjes, die bankjes, het plafond. Hun huisdokter is dokter Ruud van der Veer. die met zijn assistente veel met dit dagverblijf op heeft. De opzet is. dat alle kinderen van alle leeftijden door elkaar spelen, omdat ze dan vrij uit kunnen spelen. Ze kliederen en plakken naar hartelust, handenarbeid op z'n best. WEG DRAAIMOLEN Ze hadden zich zo verheugd op het geschenk van de kleuterschool ,.De Malle Molen", waar ze een heel oude draaimolen van zouden krijgen. Ze hadden er al een mooi plaatsje voor uitgezocht, want achter het huis is nog een zee van ruimte. Vooral in de zomer een uitkomst. Vaders werden bij elkaar getrommeld op dinsdagavond en die zouden dat karweitje wel even ..klaren" op donderdagavond. GEREFORMEERDE KERK Oosterkerk, 10.00 uur: ds. A. J. Dondorp te Rotterdam, voorber. H.A., 17.00 uur: ds. J. Ch. Pennekamp, zangdienst. Kethel „De Ark", 10.00 uur: ds. J. Nierop, viering H.A., 17.00 uur: ds. J. Nierop, dankzegging. Magnalia Deï Kerk, 10.00 uur: ds. J. Ch. Pennekamp. voorber. H.A., 17.00 uur: ds. J. Nieuwsma, zangdienst. Julianakerk, 10.00 uur: ds. J. Nieuwsma, viering H.A., 17.00 uur: ds. J. Schelhaas te Delft, dankzegging. Collecten: het éne offer is bestemd voor: aflossing van schulden. Deurcollecte: het eigen jeugdwerk. Geref. Kerk Overschie-Schiedam, gebouw Evang. Lutherse Kerk, Oranjestraat. Schiedam, 8.15 uur: ds. R. K. Wigboldus, 14.30 uur: ds. P. Plaatsman. Geref. Kerk (Vrijgemaakt), kerkgebouw Westvest 30, 9.30 en 16.30 uur: ds. L. W. G. Blokhuis. Chr. Geref. Kerk, Hoeksteenkerk, BK-Laan, hoek Warande, 9.30 en 16.30 uur: ds. W. v. Sorge. Evangelisch Lutherse Gemeente te Schiedam, ?Lange Nieuwstraat-hoek Oranjestraat, 8 februari, laatste zondag na Epifaniën, 10.00 uur: ds. A. Steinhart, zondagslied 158. Jeugdkerk, Koorzang. Herv. Ger. Kerk, gebouw Irene, Nieuwe Haven 155, 10.00 uur: cand. P. v. Bergen Bravenboer, Bergambacht. HERVORMDEGEMEENTE SCHIEDAM Grote Kerk, 10.30 uur: ds. S. Tijmstra, H. 'Doop, Gezinsdienst. m.m.v. jeugdkoor ..The Young Voices", 17.00 uur: ds. H. Binnekamp. Maarsscn Opstandingskerk, 10.30 uur: ds. A. P. Nauta. Vlaardingen, Kindernevendienst. Bethelkapel, 9.15 uur: ds. J. Feunekes. Capelle a/d IJssel. Aula Pinasplein, 9.15 uur: ds. M. C. Baart, H. Avondmaal. HERVORMDE GEMEENTE KETHEL St. Martinuskerk, 9.30 uur: ds. A. Klamer. Open Deurdienst. m.m.v. koper-ensemble van Harpe Davids. Dorpskerk, 10.00 uur: ds. S. Gerbrandy, H. Doop en Gezinsdienst, 19.00 uur: de heer J. Hoogendam. Ned. Protestantenbond, Westvest 90, Schiedam, 10.30 uur: ds. D. T. Los, Rotterdam. Kapel Noletziekenhuis, zaterdagavond om half zeven korte Eucharistieviering aansluitend op het bezoek van zeven uur. Zondagviering om half tien met medewerking van het gemengd koor Euphonia. o.l.v. Dick Stam. voorganger: P. M. de Groot, ziekenhuispastor. Parochie Sint Liduina en onze lieve vrouw Rozenkrans. Singelkerk, zaterdag 19.00 uur: volkszang, zondag 8.30 uur: gelezen mis, 9.45 uur: gelezen mis, 11.15 uur: Hoogmis m.m.v. herenkoor IHD, 17.30 uur: gelezen mis. preek: J. Laurent, pastoor. Kapel Sint Liduina, zaterdag 18.00 uur: gelezen mis, zondag 10.30 uur: m.m.v. The Creedsingers, 11.45 uur: gelezen mis. preek: F. Kempen, kapelaan. R.K. Parochie St. Jan de Do|Ier, Mgr. Nolenslaan 99, zaterdag 19.00 uur: eucharistieviering met zang door het Valeriuskoor, zondag 8.30 uur: eucharistieviering, 9.30 uur: hoogmis, 11.00 uur: eucharistieviering met samenzang (kindernevendienst), 12.15 uur: eucharistieviering. Thema: ..Heel dc mens". Predikant: P. J. Görtz o.p. R.K. Parochie O.L. Vrouw Visitatie, Dr. Schaepmansingel 5. Weekend: vijfde zondag door het jaar. 8 februari 1976. Zaterdag: 19.00 uur Eucharistie met volkszang. Zondag: 9.30 uur Eucharistie met volkszang. II.(X) uur gezongen Eucharistieviering verzorgd door ons jongerenkoor (onder de woorddienst worden kleine mensen zinvol bezig gehouden), 17.30 uur stille Eucharistieviering. Thema van de zondag: Licht achter de horizon. Predikant: N. J. P. Blaauwhof. Oud Katholieke Kerk, Dam 28, Schiedam. Zondag 8 febr. 5e zondag na Driekoningen, 10.30 uur: H. Mis. Donderdag 12 febr. 9.30 uur: H. Mis (gemeentekamer). Gebedsaktie Schiedam: Van zondag 8 tot en met donderdag 12 februari bidden wij elke avond om 7.10 uur De Rozenkrans in de kapel van de Broeders, Warande 155, t.e.v. O.L. Vrouw van Lourdes. Zondag 8 februari de vijfde zondag door het jaar. 's Avonds om 7.10 uur onze noveen, om half acht een kort lof. Maandag 9 februari 's avonds om 7.10 uur onze Lourdes-noveen. Dinsdag 10 februari ged. H. Scholastica, maagd, 's Avonds om 7.10 uur onze noveen. Woensdag 11 februari Feest van O.L. Vrouw van Lourdes, 's avonds om 7.10 uur onze noveen en om half acht plechtig sluitings-lof met Maria-preek van Pater F. Hofstede. Donderdag 12 februari 's avonds om 7.10 uur ons Rozenkrans-gebed, om half acht ons maandelijks lof ter ere van de H. Liduina. Beschermster en Patrones van onze stad, met preek van Pater Hofstede. Vrijdag W februari Bisschopswijding van mgr. dr. J. Gijsen (1972). Leger des Heils, Lange Haven 27, heiligingssamenkomst, zondag 10.00 uur: evangelistensamenkomst. Zondag 19.30 uur: zondagsschool. 11.45 uur: alle diensten staan onder leiding van kapiteine M. K. Breidenbach en kapiteine M. Hogetorn. Kerkgcm.derZevende Dagadventisten, Lutherse Kerk, Westvest, zaterdag 10.00 uur tot 11.00 uur: bijbelstudie, van 11.00 uur tot 12.00 uur: eredienst. Gemeente Christus, wijkcentrum Nieuwlant. Dr. Wibautplein 129. zondag 14.30 uur. Pinkstergemeente Morgenstond, iedere zondagmorgen om lO.(X) uur: samenkomsten in ..De Vier Molens". Burg. Gijsenlaan I. Het bestuur van de Algemene Bond van Bejaarden, afdeling Schiedam, maakt bekend, dat leden die moeilijkheden straks hebben met het invullen van hun belastingbiljet, hiervoor terecht kunnen bij het bestuur, en wel in de maand maart op maandag, dinsdag en woensdagmorgen van half tien tot half twaalf in de sociëteit in de Lange Nieuwstraat, 't zgn. „Blauwhuis". Voor de vakantieweek van 1 tot en met 8 mei a.s. zijn nog enkele plaatsen over. De kosten bedragen per persoon ƒ.240.per week, hetgeen vóór 31 maart moet zijn voldaan. Morgenavond. 7 februari, is het zover. Dan maakt prins Carnaval Geraldo 1 zijn opwachting in zaal „Irene", omstuwd door zijn Raad van Elf. De vakantieweek in het hotel „Schaepkens" van St. Fyt te Valkenburg is gereserveerd voor 50 personen en heeft van 19 tot en met 26 juni plaats. De tweede groep gaat van 31 juli tot en met 7 augustus. De kosten hiervan bedragen ƒ.255,per persoon per week. U kunt zich hiervoor opgeven bij de heer Kostense vanaf 20 februari in 't Blauwhuis des middags vanaf 1 uur. Van gemeentewege is voor het verrichten van sociaal werk een zaaltje ter beschikking gesteld. Wie helpt eraan mee dit zaaltje geheel op te knappen? Men ziet naar uw hulp uit. Op vertoon van lidmaatschapskaart 1976 gratis toegang in de zaal. Anders als lid in laten schrijven k f.7,50 per persoon en ƒ.2,50 administratiekosten. Wie dus vandaag nog lid wordt bij „Het Masker" in het Broersveld, betaalt slechts ƒ.7,50. Profiteer daarvan. Verplicht kostuum: boerenkiel met rode of blauwe zakdoek om. Aanvang: acht uur, intrede van de prins met zijn gevolg: negen uur. Gevolgd door Ambrosius met zijn Dansmariekes. VJ r s *7 f.« DLRAG eigen S A Derakhshan BOEZEM WEG 136 138 ROTTERDAM - TEL 140619 FREERICKSPLAATS 9 HILLEGERSBERG - TEL 187700 RUBENSPLEIN 12 SCHIEDAM - TEL 261975 KOOPAVONDEN GEOPEND MAANDAGS TOT 13 00 UUR GESLOTEN

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 8