Prestatieloop SH en HV Schiedam attractief gebeuren Fikse brand aan Lange Haven DEZE WEEK IN SCHIEDAM Bestuur Oud- Mathenesse bijeen HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 14 - WOENSDAG 11 FEBRUARI 1976 Ook nu, waarde sportvrienden, valt er weinig of niets te vermeiden op het gebied van de voetbalsport na een tweede voetballoze zondag en zaterdag. Alleen dat er hoop in de harten leeft nu de vorst zich heeft teruggetrokken. Veel wind en weinig regen kan er toe bijdragen dat in het komende weekeinde de sportvelden, geheel of gedeeltelijk, weer bespeelbaar zullen zijn. Het boven aangehaalde „weinig" heeft betrekking op wat men bij SVV voornemens is zondag 22 februari te gaan doen. Op die dag staat voor onze le divisieclub de thuiswedstrijd tegen Wageningen geprogrammeerd. We leven dan midden in de carnavalstijd en hierop is de te spelen voorwedstrijd gericht. Een carnavaleske wedstrijd tussen een elftal geformeerd door Prins Geraldo I samengesteld uit leden van zijn gevolg, waaronder de raad van Elf. Tegenstander wordt een team samengesteld uit bestuursleden en jeugdleiders van dit SW. Henk Zandwijk heeft dit allemaal bekokstoofd met behulp van een sponsor, vertegenwoordigd door Ton Weeland die als scheidsrechter zal optreden; verzorger is Tom Franken. De samenstelling van het elftal van Prins Geraldo heeft Henk Zandwijk nog niet prijs gegeven. Het team heeft zich in een trainingskamp afgezonderd en niemand komt hier binnen. Wel wil hij kwijt, dat voor het te formeren team van SVV, namen zijn genoemd als die van Joop Smit, Willem Zonneveld, Aad van Dijk, Cor Künemann, Arie Pronk, Aad Dekker en Cor Vorstenbos. Volgens gerucht zal ook voorzitter Maarten Eising hiervoor binnen de krijtlijnen komen. Voor een muzikale omlijsting gaat de boerenblaaskapel: „De Doorzakkers" van St. Ambrosius zorg dragen die de „Dansmarikes" zal meebrengen. Na afloop van de wedstrijd zal Prins Geraldo I aan de spelers en trainer van de le divisieclub zijn traditionele onderscheidingen uitreiken. De geridderden hebben er dan maar voor te zorgen dat in de wedstrijd tegen Wageningen beide puntjes binnen komen. Zulks wordt trouwens hoog tijd. TAFELVOETBAL In het tafelvoetbalstadion van de afdeling „Rijnmond" rolde de voetbal wel degelijk en zijn hier flinke tikken uitgedeeld in gespeelde competitiewedstrijden. Leider B. van Katwijk verspeelde in twee wedstrijden drie punten en duikelde naar de vierde plaats van de rangschikking. Dit bracht R. Brinkerink na twee overwinningen op de eerste plaats gevolgd door J. Bisscher met J. Stoop als derde. Wedstrijduitslagen: P. van Gulik-F. Meyer 2-0; L. Vogels-R. Brinkerink 3- 4; G. van der Broek-R. Wijngaard 3-0; J. Houtzager-B. Van Katwijk 4-4; J. Busscher-R. Wijngaard 4-1; D. Ling-J. Stoop 1-9; B. van Katwijk-R. Brinkerink 5-7; H. Ossenwaarde-G. Tombrink 1-1; P. Nieuwstraten-J. Stoop 2-3; R. Wijngaard-A. Bastiaanse 1-1 en J. Houtzager-L. Vogels 3-3. TAFELTENNIS Het standaardteam van de Tafeltennisclub SIS „De Ooievaars" opende in de 4e klasse de competitie met een wedstrijd tegen Atlantic 5 en ging hiertegen in eigen huis met 2-8 ten onder. Alleen Ronald Oosthof bracht twee punten op het scorebord. De rest van de partijen eindigden in het voordeel van de Heinenoorders als hadden ze hier vaak drie sets voor nodig. SPELREGELWEDSTRIJD SVV De secretaris van de Schiedamse scheidsrechtersvereniging, Joop van Rest, vraagt nogmaals aandacht voor de spelregelwedstrijd die morgenavond van start gaat in de kantine van de SV en HV Schiedam. Als eersten verschijnen hier de B- spelers. Was vorig jaar de belangstelling voor deze wedstrijden wat aan de lage kant, ditmaal nemen twaalf verenigingen deel met voor elke groep drie spelers. Jeugdcommissie van enkele verenigingen hielden hiervoor in eigen kring selectiewedstrijden teneinde zo sterk mogelijk in de wedstrijd te kunnen verschijnen. De opzet hiervan is enigszins veranderd. De spelers van de diverse verenigingen krijgen niet meer, zoals dit voorheen het geval was, steeds dezelfde vragen te beantwoorden. Via een loting wordt nu bepaald welke vraag de desbetreffende speler moet gaan beantwoorden. Elke vraag wordt dus slechts een keer gesteld. De beoordeling van het antwoord hierop gaat plaatsvinden volgens een open- jureringssysteem. De aanvang van de eerste wedstrijdavond is gesteld op half acht. Voor de C-spelers is de wedstrijd op 26 februari; voor de D- spelers op 12 maart, met dezelfde aanvangstijden. De prijsuitreiking gaat plaats vinden op 15 april, 's- avonds in de kantine van Hermes DVS. SPELEN MET SPELREGELS Bij het voorgaande sluit het volgende goed aan. Alle pupillen van SVV kregen net hun weekbrief het boekje „Spelen met Spelregels" L thuis bezorgd, geschreven door Ir. Ad van. Emmenes. De jongeren kunnen hieruit het nodige opsteken en mogelijk ook hun vaders. Jan Sportief heeft dit inmiddels al gedaan. VERENIGINGSNIEUWS In het maandblad van de Handbalvereniging Wilton Fijenoord vraagt het bestuur hiervan „doe-het- zelvers" die willen helpen bij het geven van een opknapbeurt in de kantine. De neren H. Overheul en J. Teeuw behaalden het scheidsrechtersdiploma, terwijl Marlou Overheul, Rebecca van Wieringen, Yolanda Sebrechts en Liesbeth Storm gaan deelnemen aan een soortgelijke cursus voor junior dames. Op vrijdag 27 februari wordt in Boerderij Landvreugd carnaval gevierd compleet met de Prins en zijn gevolg. De organisatoren beëindigen hun samenkomst als volgt: „U komt verkleed; U komt vrolijk; U gaat vrolijk en glaasje op, laat je rijden! Jan Sportief is altijd bereid de thuiswedstrijden aan te kondigen. De gegevens hiervan moet hij echter tijdig binnen hebben; niet twee dagen van te voren. Het bestuur van de SV&HV Schiedam en trainer H. Ruytenberg zijn overeengekomen het bestaande contract met een jaar te verlengen. SPORTVISSERS Indien het parlement de daartoe noodzakelijke wetswijziging goedkeurt, zal de postdienst dit jaar beginnen met de landelijke uitgifte van visakten en bijdragenbewijzen via de postkantoren. Daarnaast kunnen de sportvissers hun documenten ook per giro bestellen. De uitreiking zal plaats hebben in de maanden april, mei en juni. Geraamd is dat via de postkantoren zo'n 600.000 documenten per jaar verstrekt zullen worden en 200.000 via de Postcheque en Girodienst. VALENTUNDAG Zaterdag 14 februari is het Valentijndag destijds ontsproten naar een legende over de monnik, broeder Valentijn, die open stond voor hulp aan iedereen. Vooral met goede raad wist hij zorgen te verlichten en als blijk van vriendschap gaf hij zijn bezoekers bloemen uit zijn kloostertuin mee naar huis. Ook in ons sportwereldje valt er dus op Valentijndag best een bloemetje weg te geven. Al is het maar aan de scheidsrechter. Zal die even raar opkijken in zo'n geval. Er komt tijdens de wedstrijd geen gele- of rode kaart uit z'n achterzakje tevoorschijn, neem dat maar van mij aan. JAN SPORTIEF KERKEN De kerken van Schiedam hebben de afgelopen tijd (vanaf april 75) de Pauzediensten in de Grote Kerk verzorgd. Zeer verheugend was de gezamenlijke aanpak en de grote medewerking van de pastores. Met enthousiasme van de dames van de dames van de HiV.D., waarin de dames Rook en de Waart van Gulik een groot aandeel hadden, werden de middagpauzediensten georganiseerd. Het is zeer spijtig dat de laatste tijd de opkomst waarschijnlijk door de onverwarmde kerk afnam en de oplossing om de diensten in de verwarmde Voorhof te houden, niet goed beviel. Het orgelspel komt daar niet zo goed tot zijn recht. Ondanks dat hebben wij genoten van de orgelwerken die de heer J. P. Dekkers liet horen. Door de geringe belangstelling van de laatste weken heeft de commissie besloten om de komende maanden de Pauzediensten voorlopig te beëindigen en in het voorjaar op 23 april, de week na Pasen weer te hervatten. Lopers en burgemeester klaar voor de start. De achter ons liggende 2e prestatieloop, georganiseerd door de SV&HV Schiedam, was wederom een attraktief sportgebeuren voor iedereen die er iets mee te maken had. Voor het bestuur van de vereniging staat het nu reeds vast dat dit evenement een vaste plaats krijgt op het lijstje van de jaarlijks terugkerende sportevenementen. Onder de deelnemers driehonderdertien op de kop af bevonden zich de nodige KNAU-lopers en atleten met de nodige loopervaring. Ze benutten de 16 kilometertjes die te gaan waren als training voor komende wedstrijden. Een ware prestatieloop was het voor de goed honderd inschrijvers op de kortere afstanden. Onder de jeugd hiervan de mini- voetballertjes van de SV&HV Schiedam die allemaal de 3500 metertjes uitdraafden. Onder de dames ook die van de trimploeg en ook dezen wisten van geen wijken en verdienden de medaille met glans. Uitvallers waren er praktisch niet. Wel waren er lopers onder die onderweg besloten te finishen op een kortere afstand dan waarvoor was ingeschreven. Ze hielden de eer aan zichzelf toen bleek dat de hap „prestatiekoek" net iets te groot was geweest. Vooral de ervaren wedstrijdlopers waren vol lof over de uitgezette parcoursen die voerden over vlakke paden, zonder last te hebben van autoverkeer. Vanaf de startlijn voerden ze de lopers als eerste door het Vlaardingse park 't Nieuwelant waar de kleurrijke meutes de nodige publieke belangstelling trokken. De lopers op de langste afstand werden door burgemeester dr. A. J. Lxms van start geschoten. Samen met zijn echtgenote wachtte hij ze bij de finishlijn weer op want ook hij had lol in dit sportieve gebeuren. Uit zijn hand kregen deze lopers de verdiende medailles terwijl de voorzitter van de organiserende vereniging, Jo van der Touw, deze ere-tekens uitreikte aan de overige deelnemers. Iedereen die van start was gegaan mocht nog meedingen naar een aantal beschikbaar gestelde leuke prijzen waarover het lot besliste. Mudvol was het uiteraard in en rond de kantine nu er wel het nodige viel uit te hijgen maar daarvoor was het dan ook een echte prestatieloop. Op naar richting Vlaardingen. Hollen, hollen, hollen door het Nieuwlandpark. Twee huizen aan de Lange Haven 12a en 10 brandden zaterdagnacht praktisch geheel uit, nadat uit het hovenpand op 12a op tijd een moeder en twee kinderen konden worden gered. l Op woensdag 18 februari heeft in het buurthuis „De Put" aan de Pinkstraat 10, Oud-Mathenesse een openbare bestuursvergadering plaats. U wordt in de gelegenheid gesteld vragen en meningen naar voren te brengen. In het bijzonder met betrekking tot het Beleidswerkplan 1975-1980. Aanvang acht uur. Vrijdag hebben we twee programma's bij vergissing door elkaar gegooid. Het ging over de werkgroep ..Herbestrating" van Oud- Mathenesse, die een geheel ander bestuur heeft. Voor de gemaakte fout ons excuus. Zondagmorgen vroeg ontdekte slager Slieker op de Hoogstraat, die in de Oranjestraat liep, dat er brand in bedoeld pand was en waarschuwde via een praatpaal van Eurotax de brandweer en de politie. In minimum van tijd was er hulp, waarbij het vooral iom pand 12a ging. De brandweer redds hier mevrouw Vester met haar twee kinderen via de achterkant. De brand sloeg over naar het pand ernaast, bewoond door de heer F. Koelman. Die gewekt door het lawaai buiten, eens ging kijken wat er aan de hand was. Nog net op tijd kon hij de benen nemen. Grote waterschade liep het benedenpand op, dat pas sinds donderdag bewoond is door een juist getrouwd echtpaar, dat nu op huwelijksreis is. Het zijn de heer en mevrouw F. Verstraten, hij 24, zij 22 jaar oud. Wat de oorzaak van de brand is, kan men nog niet zeggen. Het lijkt niet onwaarschijnlijk, dat de brand is ontstaan door een smeulende sigaret, gedoofd door de heer Vester voordat hij het pand tegen 1 uur verliet en op familiebezoek ging met familie in Rotterdam. Daar werd hij door zijn vader gewaarschuwd, dat er brand was uitgebroken. De politie stelt een onderzoek in. De schade bedraagt tus-en de ƒ.100.000,— en ƒ.150.000.—. Beide huizen waren verzekerd, echter niet de inboedel van de heer Koelman. Eén en ander trok op de vroege morgen grote belangstelling.

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 14