bHb§sTi1R,I?I In 't Veld heeft nu winkel annex kantoor Menu van de week Henk van Ulsen is Het Fenomeen Redaktie I HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 30 - WOENSDAG 11 FEBRUARI 1976 Rijnmond Redaktie Randstad-Edities, Westhavenkade 14, Vlaardingen, tel. 010-34.42.81 Privé: 010-26.57.64 Rijnmond redakteur Ruud van Houwelingen (Groot Vlaardingen/ Maaskoerier en Het Nieuwe Stadsblad) Schiedam redaktrice: Mieke Woerdenbagch-Sens, p/a Het Nieuwe Stadsblad, Broersvest 125, Schiedam, Telefoon 010-706221 (privé) Vaste medewerkers en correspondenten: W. J. de Bruijn (Schiedam) D. Mast (Vlaardingen) C. v. d. Lely (Maassluis) S. P. van Zuylen (Maasland) Algemeen hoofdredakteur Randstad-Edities: Piet J. Hovingh Telefoon 015-12.43.31* Kook de kastanjes, 15 minuten, pel ze en kook ze verder gaar in bouillon met water en selderij. Druk ze door een zeef en roer de puree met 100 gr. boter en eventueel wat kookvocht glad. Ratjetoe: twee uien. 25 gr. boter, 1 pond aardappelen. 2 kopjes water, zout, 'A komkommer, V? spitskool (of groene kool), 2 tomaten. 100 gr. ham (2 plakken), 100 gr. belegen kaas, 1 eetlepel peterselie, peper, knoflookpoeder. Fruit de fijngehakte uien glazig in de boter. Voeg de, in blokjes gesneden, geschilde en gewassen aardappelen met zout en het water toe en breng ze aan de kook. Doe de in reepjes gesneden en gewassen spitskool erbij en kook alles gedurende 20 minuten (op een kleine vlam). Roer van het vuur af de partjes tomaat, de in blokjes gesneden komkommer, de in blokjes gesneden ham en kaas en de gehakte peterselie erdoor. Maak het geheel op smaak met peper en knoflookpoeder en serveer het gerecht heet. RAM (21 maart20 april) Het is mogelijk dat u deze week de indruk krijgt enkele voorvallen al eens net zo beleefd te hebben in een andere periode. Indien dit zo is kunt u daar een goed gebruik van maken en zorgen dat alles nu vlotter verloopt. U kunt nu rekening houden met uw eigen ongeduld en met de niet onmiddellijk begrepen houding van anderen. Kans op een maatschappelijk succes. STIER (21 april20 mei) Maak er een goede week van door eens'afstand te nemen van dedingen die u beheersen. Een bepaalde kwestie die telkens zogenaamd is opgelost, maar dan weer de nodige ergernis opwekt, dreigt uw gedachtenleven op te slokken. De sterren raden u ook eens om u heen te zien en te genieten van de vele positieve dingen die uw doel zijn. Deze periode is daar geschikt voor en u kunt veel goeds bereiken door nu eerst eens aan anderen te denken. TWEELINGEN (21 mei—20 juni) Over het algemeen een prettige week. Weliswaar steken nu en dan kleine bekende draakjes de kop op, maar u weet er nu beter mee af te rekenen en u weet wat het belangrijkste is. Niemand leeft zonder strijd en de hoofdzaak is. dat u met uw geweten te rade gaat. Dat geeft rust en u zult zien, dat geeft ook betere resultaten! Op gevoelsgebied kunt u met begrip en warmte nu veel bereiken. KREEFT (21 juni—20 juli) Het zit erin dat deze week de geschikte oplossing brengt in een kwestie die allang hangende is. Er komt ineens schot in de dingen en u kunt daar een goed gebruik van maken. Praat alles goed uit en voorkom dat er nu weer een soort morele tijdbom ontstaat! Een scheutje frisse humor en een groot begrip voor eigen en anderer eigenaardigheden kunnen nu een goed klimaat scheppen. LEEUW (21 juli—20 augustus) Beetje onrustige week, maar u bereikt toch goede resultaten. De meningen zijn nogal verdeeld en zo nu en dan zou u wel tegen het plafond kunnen vliegen van ergernis! Toch raden de sterren.li aan op uw stoel te blijven zitten en te gokken op het gezonde verstand van de mensen waarmee u te maken heeft. U zult zien: een onverwachte oplossing doet veel bezwaren wegslinken als uien in de haché en u houdt er evenzeer een lekker smaakje aan over. MAAGD (21 augustus20 september) Een goed en lang gesprek met een vertrouwde relatie geeft u deze weck de nodige houvast. U weet nu werkelijk welke koers de uwe moet zijn en u kunt voortbouwen op reeds behaalde resultaten. U kunt veel doen voor een oude relatie die in het gedrang is geraakt, maar die het helpen meer dan waard is! Bovendien: zoiets ligt u ook wel. u vergeet uw oude vrienden niet zo gauw! WEEGSCHAAL (21 september20 oktober) Over het algemeen een rustige week. waarin u goed kunt opschieten met het uitwerken van „ongezoute" ideeën. Enkele dingen nemen duidelijk vorm aan in uw geest en u weet ze ook goed uit te werken. Artiesten onder u kunnen nu creatiever zijn dan anders. Zakenlui zien ineens een mogelijkheid. Op gevoelsgebied komt eveneens wat duidelijkheid. Het is aan u er het beste van te maken! VISSEN (21 februari—20 maart) Deze week kunt u uw eigen plannen het best in stilte uitwerken. U krijgt nu en dan het gevoel dat anderen met het nodige lawaai aan u voorbij trachten te streven en daar ogenschijnlijk in slagen ook. Nu gaan de ware dingen in dit leven zelden met veel drukte gepaard en dat weet u ook wel. Blijf dus kalm bij uw eigen opzet en kijk de nodige katten uit de nodige bomen. Eeht goud en echte ideeën behouden hun waarde. Laat uw koers bepalen door die overtuiging. Op gevoelsgebied geldt eigenlijk hetzelfde. Trek daar uw conclusie uit. U heeft goede kansen! Deze maand kunnen we soms nog tamme kastanjes kopen. Met spelden en lucifers kunnen er leuke beestjes van worden gemaakt, maar ze kunnen ook een voedzame aanvulling van de maaltijd vormen. Vaak worden ze geïmporteerd uit Frankrijk of Italië. Ze kunnen worden gepoft en met een kluitje boter worden gegeten, doch er kan ook kastanjepuree van worden gemaakt en vooral in combinatie met spruitjes zijn ze bijzonder lekker. Kruis de kastanjes%in met een scherp mes op het platte gedeelte, kook ze in plm. 15 min. in ruim water half gaar en pel ze daarna. Kook ze vervolgens verder gaar tot er met een vork ingeprikt kan worden (plm. 45 min.). Serveer ze met boter of meng ze door de spruitjes. Zondag: grapefruit met sour cream, varkensrollade, spruitjes met kastanjes, aardappelen, griesmeelpudding met abrikozen. Maandag: vlees, champignonragout, rijst, salade, yoghurt met banaan. Dinsdag: hutspot met klapstuk, rijstepap. Woensdag: prei met kaassaus, aardappelen, cotelet, citroenrijst met vanillesaus. Donderdag: ratjetoe, gebakken ananas met gember en kwark. Vrijdag: stokvisschotel met gebakken uien, mosterdsaus en rijst, vanillevla met gebakken appel. Zaterdag: bruine bonensoep met blokjes kaas en verse groenten, fruit. Kastanjepuree: Was 1 kg. kastanjes, kruis ze met een scherp mes op het platte gedeelte. SCHORPIOEN (21 oktober—20 november) Het is mogelijk dat een gevoel van niet begrepen worden u deze week parten speelt. Dat is in werkelijkheid niet zo en u doet er goed aan rustig uw diverse taken af te werken en erop te rekenen dat er een ogenblik komt van ware ontspanning en inzicht. U heeft een paar goede ideeën op stapel en kunt daardoor heel creatief te werk gaan. Dat is beter dan toe te geven aan een neiging tot lekker somber doorsudderen op geleden onrecht. Tenslotte was u daar zelf bij. nietwaar? BOOGSCHUTTER (21 november20 december) Deze week kunt u veel voor elkaar krijgen als u zich toelegt op het winnen van meer begrip. Uw zekere soort goodwill bij anderen kan de dingen, waarvoor u zich inzet, een stuk vooruit helpen. Het kan zijn dat een gevoel van verwarring uw oordeel verduistert. Dat is niet nodig: de hoofdlijn tekent zich duidelijk af en u zult zien dat u ineens het door u beoogde doel naderbij ziet komen. Doe een scheutje humor in uw recept en een snulje diplomatie. Geen gokjes! STEENBOK (21 december20 januari) Over het algemeen een gezellige week met de nodige aanloop. U hoort interessante dingen, als u zich tenminste niet afsluit voor uw omgeving. Met wat u hoort kunt u veel positiefst bereiken, w ant een bepaalde twijfel valt dan weg en u kunt resultaten boeken. Wees niet te goedgelovig ten opzichte van iemand die erg mooie praatjes heeft, maar minder mooie bedoelingen. Leen geen geld uit. WATERMAN (21 januari20 februari) Het is mogelijk dat u in deze week nu en dan druk bent met een relatie die niet helemaal goed voort kan. U moet enkele dingen regelen en daarbij is het nog mogelijk dat de persoon in kwestieeigenwijs is. Ga daar kalm aan voorbij en doe wat uw geweten u ingeeft. Kans op een interessant nieuwtje uit een afgelegen gebied. U heeft veel voldoening van de hulp die ii in de afgelopen periode aan een goed vriend geboden heeft. Kalmaan met de duiten! Henk van Ulsen speelt de hoofdrol in „Het Fenomeen" een toneelstuk over de schilder Han van Meegeren, op 13 en 14 februari in Zoldertheater in de Teerstoof, Nieuwstraat 12, Schiedam (aanvang negen uur). Het stuk is een gedramatiseerde documentaire van het leven van Han van Meegeren, die ruim twintig jaar geleden de wereld van de kunst in opschudding bracht door het vervaardigen van schilderstukken onder valse naam, o.a. de Emmaüsgangers. Het toneelstuk is geschreven door Marie Louise Doüdart de la Grée, aan wie Han van Meegeren indertijd zelf zijn levensverhaal onthulde. In de theaterproduktie worden de kunstwerken van Van Meegeren en authentieke handschriften gevisualiseerd door achtergrondprojektie. Regie: Joes Odufré. Prijzen der kaarten:/. 10,en ƒ.7.50 voor CJP en 65 plus. Reserveringen via VVV. tel. 010-266000 en vrijdagavond en zaterdag vanaf 13.00 uur via theater, tel. 010-269455. Zo ziet het pand Rembrandtlaan 83 er tegenwoordig van binnen uit. Sinds donderdag beschikken de gebroeders In 't Veld op de Rembrandtlaan 83 over een winkel, annex kantoorschilderbedrijf. Eerder gevestigd in de Thomas a* Kempisstraat. Hier beschikt men over een gezellige ruimte, waarmee vooral de zoon, P. J. in ft Veld zeer ingenomen is. Hij zegt: „Men kan hier dan ook van alles vinden: behang in diverse soorten, verf, schildersbenodigdheden, huishoudtrappen, parketvloeren voor de rechtgeaarde doe-het-zelver, vloerbedekking en aanverwante artikelen. „Eerst ga je de boel aftasten. Iedere vierkante meter moet zijn geld opbrengen, is de mening van deze zakenmensen en dan doe je je inkopen". „We hebben hier allemaal onze eigen taak, al heb ik me niet met de winkel belast. Hernia maakt dat 't harde werken er voor mij niet meer bij is. Ik laat het nu vol vertrouwen aan de jongere leiding over. Mijn zoon runt voor 90 procent het bedrijf, daarbij gesteund door het personeel. Bert is als 14-jarige jongen bij mij in dienst gekomen, hij is nu 23. Een jongen- waar je op kunt bouwen, hetgeen met het overige personeel ook* het geval is. Er is redelijk werk in de nieuwbouw en de onderhoudssector, zodat we niet mogen klagen. De opzet is, in de winkel een betere collectie te brengen en een beetje te stunten af en toe. De zaak leent zich er uitstekend toe en we hebben goed materiaal in voorraad, vooral op het gebied van behang zijn we ruim gesorteerd". De zaak ziet er inderdaag gezellig uit en betekent ongetwijfeld een aanwinst voor deze omgecoratief de wand ter afsluiting van het kantoortje. Waar alle orders genoteerd worden door de heer In 't Veld. Hij heeft hier zijn bestemming wel gevonden.

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 30