i Drie gemeentebesturen te gast in Schiedam Kinderen van de Bernardusschool hebben nu een ouderbrigade 0 MAK 't Zit er Extra borstonderzoek voor de 40 plussers helaas weer op.... „MONSTERWEEK" IN PASSAGE IN SCHIEDAM Twee Schiedammers ernstig gewond bij ongeval in Vlaardingen f.tr w-vjs'mt" ?4c?r:ovv -«v/'fvvi vr ft: c"> u->> Henk van Ulsen Folkgroep "Opo" KARDINAAL TETRA's die zijn mooi normaal 9.— m NU 4 STUKS. O-ïfO Pracht aquarium plantje BACOPA normaal 2.50 NU 5 STUKS I.ZO T IS WEER BIJ Bezoek onze nieuwe vogel volière BROERSVEST 19 SCHIEDAM TELEFOON 26 28 51 Donderdagavond koopavond HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 3 - WOENSDAG 11 FEBRUARI 1976 m I ZOLDERTHEATER IN DE TEERSTOOF Nieuwstraat 12 j Schiedam vr. 13febr. za. 14 feb. 21.00 uur in "Het Fenomeen" 10.-/7.50 CJP/65 vr. 20 feb. za. 21 feb. 21.00 uur 7.50 6.00 CJP/65 za. 14 feb. 14.30 uur De enige echte onver valste Jan Klaassen show door Teatro Cabalzi van Dirk Kersbergen. 2.50 p.p. Reserveren: via VW Schiedam ma t.m. vr 010-266000 vrijdagavond en zaterdag vanaf 13.00 uur 010-269455. GROEPSRAAD Op vrijdag 13 februari heeft in het groepshuis ,,'t Raadhuis" van de Burgemeester van Haarengroep aan de Schiedamseweg 200 een groepsraad plaats. Aanvang acht uur. Vandaag is het Schiedamse gemeentebestuur gastheer van een edelachtbaar Waterwegcollege. Vandaag zijn immers maar liefst drie gemeentebesturen uit dit gebied op bezoek in Schiedam. Achtereenvolgens zijn dit de gemeentebesturen van Rotterdam, Vlaardingen en Maassluis. Reden voor dit bezoek is nog steeds het 700-jarig bestaan van Schiedam, dat dan wel in mei 1975 werd afgesloten, maar nog een evenement in petto had. namelijk de samenkomst van de Waterweggemeentebesturen. De bijeenkomst was overigens al eerder gepland, maar moest door allerlei omstandigheden steeds worden uitgesteld. De bijeenkomst is vanmorgen om tien uur begonnen. Met een besloten bijeenkomst dan wel te verstaan in het oude Schiedamse stadhuis op de Grote Markt. Volgens informatie is er gesproken over: 1. de sociale structuur van de gemeenten en de daarmee verband houdende apparaatskosten voor de sociale diensten; 2. toepassing van de selectieve investeringsregeling (S.I.R.); 3. de reorganisatie van het binnenlands bestuur; 4. de buitenstedelijke recreatie. Daarna gingen de dames en heren gemeentebestuurders naar het stadskantoor waar op de zesde B. en W. etage een aperitief werd aangeboden. Tevens werden daar enige geschenken uitgewisseld. Gistermiddag heeft het gezelschap een bezoek gebracht aan de Verenigde Glasfabrieken op de Buitenhavenweg in Schiedam. Ingrid Ham overhandigt bloemen aan de keurig En al ben je dan beroepschauffeur, een bloemetje krijg je stoppende chauffeur. niet bij iedere zebra. Klaar... over, zeg je dan als getraind overzetmoeder. Slager Wim Hoorman van de B.K.-laan zal er geen grijze haren meer bijkrijgen, want sinds maandag 9 februari beschikt de Bernardusschool in de Bosboomlaan over een ouderbrigade, bestaande uit negen dames en één heer. Die ene heer is Ab Woutersen, die met mevrouw C. E. Craan-Brans het contactadres vormt van deze ouderbrigade. De kinderen steken nu dus veilig over op deze gevaarlijke oversteek Bosboomlaan-B.K.-laan. Precies op de hoek bij Wim Hoorman, die zich zo dikwijls ongerust heeft gemaakt over deze kinderen, want af en toe is de B.K.-laan net een racebaan. Op dat punt altijd een plaats van de ..bijna ongelukken", zegt mevrouw Craan. die op de hoek van de Van Ostadelaan woont en er dus precies het gezicht op heeft. In augustus heeft de heer Woutersen bij het gemeentebestuur de aandacht op dit feit gevestigd. Het hoofd van de school, dc heer R. Delen, vroeg subsidie voor de damesjassen en de ..spiegeleieren" aan. In januari kreeg men hier antwoord op en kwam alles in kannen en kruiken. De ouderwacht was ook verzekerd en de verkeerspolitie zou verder onderricht geven. Zodat alles nu op rolletjes loopt. Zij het dan met een tekort aan moeders. Wie hier dus interesse heeft, kan contact opnemen met de school, tel. 263110, voorlopig is er een rooster voor tien personen gemaakt. Men is nu een verlengstuk van de verkeerspolitie geworden en stelt dat bijzonder op prijs onder het motto: ..Kinderen van de straat, ouders paraat". De heer Woutersen (Ab voor zijn goede vrienden) is van plan contacten op te nemen met andere scholen, die ook met dit probleem zitten. Men kan dan onderling een vereniging oprichten. Dat hij de enige haan is in het kippenhok, komt omdat hij al 17 jaar in het oudercomité zit. Toen zijn kinderen er nog op school gingen is hij erin gekomen en hij heeft er altijd met plezier gewerkt. Hij weet nog precies te vertellen dat de St. Agnes- en de St. Bernardusschool vroeger in één pand gevestigd warebn. Maar wel met een dikke muur ertussen. Want het was immers een meisjes- en een jongensschool? BLOEMENGROET Het was maandagmiddag een drukte van belang. De hele ouderwacht was compleet. de mannen van Hermandad, zij het dan van de Verkeerspolitie, leerlingen van de school en vier leerlingen van de vijfde klas. t.w. André Kcijzer, Ingrid Ham. Ton Wuisman en Margot v.d. Berg, die als ..Klaarovertjes" fungeerden. Toen de eerste vrachtauto door één der oranje gejaste dames tot stoppen werd gebracht, overhandigde André Keijzer de chauffeur een boeket bloemen en Ingrid Ham aan de andere kant de chauffeur van een personenauto dito. Hetgeen nagevolgd werd door Ton Wuisman en Margot v.d. Berg. Als wethouder Clara Visbeen-Stroman niet ziek was geweest had ik gevraagd of zij het wilde doen. verklaarde Ab Wouterse. Er is met deze ouderwacht op dit punt iets naar buitengegooid. wat in de aandacht moest komen en daarin is men ten volle geslaagd, want belangstelling was er genoeg op straat, zodat de initiatiefnemer Ab Woutersen en agent Slingeland eer van hun werk hebben. Welke ouderwacht 4gt in Schiedam bij een gevaarlijke ..o^rsteek". M.W. jf* Vanaf donderdag 19 februari zullen er zowel in het Passage Theater als in Passage Bio de gehele week vier monsterfilms worden vertoond. De direktie van Passage hoopt hiermede een belangstelling te kweken, die het recht vaardigt jaarlijks een dergelijke filmweek te organiseren. Dagelijks worden vertoond: „King Kong Ontsnapt", „Monsters van Frankenstein bedreigen de Aarde", „Gappa en de vliegende Monsters van Dracula" en de komische film met Marty Feidman „Frankenstein Junior". Alle films zijn in kleuren en gekeurd voor personen van 14 jaar en ouder. Fr zal een eenheidsprijs van ƒ.6,als toegangsprijs worden berekend. Het is ook mogelijk een abonnementskaart voor alle vier films te kopen tegen een totaalprijs van ƒ.22,50. Deze kaart geeft dus korting van ƒ.0,50 per voorstelling. Aan deze kaart bevinden zich vier coupons die tegen inlevering aan de kassa recht geven op een toegangsbewijs voor de voorstelling naar keuze. De Stichting „Tuberova", die reeds gedurende vele jaren periodiek borstonderzoeken uitvoert in Schiedam, zal in de komende weken een extra borstonderzoek houden voor mannen boven de 40 jaar. Aangezien longtuberculose vooral in de jongere leeftijdsgroepen minder voorkomt, is het gewoonte geworden om deze jongere categorieën niet meer bij de onderzoeken te betrekken. Zodoende ontstaat nu ruimte om, mede op initiatief van de gemeenteraad, een reeds lang gekoesterde wens in vervulling te doen gaan, nl. om de mannelijke bevolking boven de 40 jaar met kortere tussenpozen aan een borstonderzoek te onderwerpen. De bedoeling is om zo bepaalde borstaandoeningen sneller op het spoor te komen en ook in een vroeger stadium op de juiste wijze te kunnen behandelen. Vooral de genezing van de aandoening bekend onder de naam longkanker, is sterk afhankelijk van het tijdstip waarop de aandoening ontdekt wordt. Hoe sneller de ziekte gevonden wordt, des te beter zijn de genezingskansen Het is duidelijk dat ook een jaarlijkse doorlichting niet aan alle ontdekte longkankergevallen een absolute garantie kan bieden, dat er nog genezing kan plaatsvinden. Overigens biedt de gemaakte foto ook de gelegenheid om bijvoorbeeld bepaalde hart- en vaataandoeningen op het spoor te komen. Het extra borstonderzoek richt zich op de groep mannen van boven de veertig jaar, omdat dit de groep is waarin de bovenvermelde ziektebeelden verreweg het meest voorkomen. Het onderzoek bestaat, evenals bij het „normale" Tuberova-onderzoek, uitsluitend uit het maken van een foto van de borst en heeft op dezelfde snelle wijze plaats. Het onderzoek in Schiedam zal beginnen op donderdag 19 februari a.s. om twee uur in de Prot. R. Casimirschool aan de Burg. Honnerlage Gretelaan 496, waar voor dit doel een onderzoekruimte is ingericht. Op dit adres zullen de bewoners van het stadsdeel Nieuwland en omgeving worden opgeroepen. Op 15 maart a.s. zal het onderzoek worden voortgezet in Kethel/Groenoord in het Medisch centrum aan het Bachplein. Daarna volgen op nader vast te stellen data de stadsdelen Zuid en Oost. waarvoor respectievelijk in een zaal van de Bethelkerk aan de Oude Maasstraat en in de Prinses Beatrixschool aan de Buys Ballotsingel onderzoekbureaus worden gevestigd. De voor dit onderzoek in aanmerking komende personen zullen een persoonlijke oproep ontvangen, waarop is aangegeven waar en wanneer men voor het onderzoek wordt verwacht. De onderzoekuren zijn van maandag tot en met vrijdag van 14.00 tot 17.00 uur en van 18.30 tot 21.00 uur. In de kosten van het onderzoek wordt van het publiek een vrijwillige bijdrage gevraagd van ƒ.3,Doch niemand behoeft weg te blijven indien dit bedrag voor hem een belemmering zou zijn. De 18-jarige E. van der M. en de 17- jarige DJ.W., beiden leerling electriciën uit Schiedam, zijn gistermorgen bij werkzaamheden in de nieuwbouw van Wasserij De Hoop in de Landstraat in Vlaardingen zeer ernstig gewond. Het ongeluk gebeurde toen Van der M. werkzaamheden verrichtte aan een niet uitgeschakelde schakelkast, waarop een spanning stor.d van 380 volt. Toen hij twee draden met een tang aan elkaar verbond ontstond er een grote steekvlam waardoor beide slachtoffer zeer ernstige brandwonden opliepen aan gelaat en handen. Zij zijn naar het Holv-ziekenhuis overgebracht en daar opgenomen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 3