Elf jubilarissen gehuldigd NKNV afd. Zuid draait goed predik- beurten urgerlijke tand wonen wordt weer kleurrijk^ waklo bv s/\\ HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 10 - VRIJDAG 13 FEBRUARI 1976 Op vrijdag 23 januari vierde de Vereniging Nederlandse Katholieke Vrouwenbond, afdeling Zuid, haar 25-jarig bestaan. Reden om ten huize van de voorzitster, mevrouw C. Wenink-Klein, in bijzijn van de secretaresse, mevrouw W. J. Schaap-van Bommel en de penningmeesteresse, mevrouw M. J. Th. Gosens-Vis, hier nog eens over na te praten. Want heeft een vrouwenvereniging in deze tijd eigenlijk nog wel zin? 't Blijkt wel degelijk het geval te zijn. Méér nog dan vroeger, toen het eigenlijk maar een gezellig .onderonsje" was. Toen een jonge moeder iets uit de luiermand" van de befaamde breister mevrouw Meeder iets voor de baby uit mocht zoeken en men veel minder excursies maakte dan nu. Tegenwoordig doet men ook telkens ervaring op, léért men van de opgedane kennis tijdens die excursies en is de stemming ook gezelliger. Heel veel aandacht wordt er aan de samenkomsten besteed, zoveel mogelijk éénmaal per maand, om het contact te verstevigen. Mét de feestdagen, zoals St. Nicolaas en Kerstmis, zijn het dé dagen van het jaar waarnaar de leden altijd uitzien. Met Kerstmis bijvoorbeeld is er altijd een Kerstdiner en men mag dan gebruik maken van de pastorie van de H. Hartkerk. Voor hun de beste gelegenheid en de gezelligste. De trap naar „De Dukdalf' onder de H. Hartkerk is voor de oudere leden niet zo geschikt. Men zou over een andere zaal moeten kunnen beschikken in Schiedam-Zuid. maar dat is niet te verwezenlijken. U heeft kunnen lezen, dat op 23 januari een trouw lid van maar liefst 91 jaar werd gehuldigd. Men heeft nog enkele bejaarde leden, hetgeen de jongere generatie in het begin niet zo leuk vond. maar nu zijn ze eraan gewend en omgekeerd is dat ook het geval. Die jongere generatie zorgt er ook voor dat de vereniging niet „vergrijst". Zij brengen andere ideeën en wensen naar voren, hetgeen door het dagelijks bestuur zeker op prijs wordt gesteld. Mevrouw Wenink heeft met haar bestuursleden een uitstekend contact met het Centraal Vrouwencomité en de andere afdelingen van het N.K.N.V., zoals in de stad, Nieuwland, Kethel en Groenoord (die één afdeling vormen) en ook met de afdeling Vlaardingen. STUDIEDAGEN Van de studiedagen, georganiseerd door „Herwonnen Levenskracht" in Noordwijkerhout maakt men ais dagelijks bestuur een gretig gebruik. Allerlei problemen worden daar besproken en men steekt er heel wat wijsheid van op, om dót weer door te geven aan de 75 andere leden, die men telt. Een respectabel aantal voorzover het dit stadsgedeelte betreft. De contributie gaat per 1 maart met een kwartje per maand omhoog en bedraagt dan nog maar slechts ƒ.1,75 per maand. Door vier wijkleidsters wordt er tweemaandelijks afgerekend, al zou het voor de penningmeesteresse misschien efficiënter zijn, als men gebruik zou maken van een giro. Maar dat komt misschien nog wel eens. EXCURSIES EN UITSTAPJES Zoals reeds gezegd maakt men geregeld excursies naar verschillende bedrijven. Onlangs betrof dit de Heinekens Brouwerij, waar toen bleek, hoe weinig mensen in het bedrijf zelf Het bestuur van de VNKV, afdeling Schiedam-Zuid voor de deur van het huis van de voorzitster. zijn betrokken. Bijna alles gaat geautomatiseerd. Een heel verschil vergeleken bij vroeger, maar dit geldt tegenwoordig bij praktisch elk bedrijf. De computer heeft de mens heel wat werk uit handen genomen. Op 17 maart maakt men een uitstapje naar Cuyk. Per touringcar gaat men dan naar een show van Johnny Woodhouse en Harry Touw. De bus met 50 leden is altijd vol. Zelfs moet men uitkijken dat er niet méér meegaan. hetgeen nu eenmaal verboden is. Aan de busreis is altijd een koffietafel verbonden en met grote uitstapjes een diner. Vóór de grote vakantie heeft men altijd een heel aparte sluitingsavond en met wat extra vertoon wordt het nieuwe seizoen ingezet. Men eindigt en begint met een eucharistieviering, aangezien men tenslotte een R.K. vereniging is. hoewel dit nu weer niet betekent dat ieder lid katholiek is. Vroeger was dat een vereiste, maar die tijd behoort allang tot het verleden, zoals er zoveel veranderd en verbeterd is. Het voordeel van deze N.K.N.V. is, dat men zélf voor de koffie kan zorgen. Financieel is dat natuurlijk veel goedkoper. Op de „kerstavond" krijgt men een glas wijn en zorgt het bestuur voor zelfgemaakte kerststukjes en kaarsen op witgedekte tafels. Een grote steun heeft men daarbij aan de eigenaar van bloemisterij „Bouvardia", de heer Meerhof. Hij zorgt ook bij andere gelegenheden voor een zeer voordelig „bloemetje". 11 JUBILARESSEN Op 23 februari is er een extra gezellige bijeenkomst voor deze dames, want dan vieren 11 dames een jubileum. Wét of er precies gebeuren gaat, blijft nog een verrassing. Op die avond viert men tevens karnaval, dus dat wordt helemaal een feest. Na de grote feestavond zijn er zelfs 5 nieuwe leden bijgekomen en de feestcommissie had zelfs nog een „overschot". Die mogen in de toekomst beslist weer een feest organiseren. Men speelt vaak een spelletje bingo in de ruimte van de gastvrije pastorie. Nu beschikt men ook over een ganzebord, geheel in het teken van de vrouw. Dat spel wordt natuurlijk gauw „uitgeprobeerd". Voor de deur van mevrouw Wenink schiet onze fotograaf zijn „plaatje". Drie hardwerkende vrouwen met alleen maar het belang van hun N.K.N.V. voor ogen, met het doel voor elkaar open te staan. „Wc hebben ontzettend veel geleerd en je gaat heel anders leven", is de mening van mevrouw Gosens, waarmede de andere dames het geheel eens zijn. Dan is er de kostelijke herinnering in Schiedam-Zuid, dat eens, zomaar op een avond laat ineens op een doordeweekse dag, de klok van de H. Harttoren ging luiden. Eén der N.K.N.V.-dames had toen per ongeluk in het donker een verkeerd knopje ingedrukt. Het was niet van het licht, maar van de kerktoren. Dat wist zij vr. 20 t/m zo 29 februari |pP^L)ntdek 't op nationale woonmanifestatie ahoy' - zuidplein - rotterdamB lagelijks geopend van 11-17 en van 19-22.30 uur, 's zondags 11-17 uur GEREFORMEERDE KERK Oosterkérk, 10.00 uur: ds. J. Ch. Pennekamp, viering H.A.; 5.00 uur: ds. C. van Zuylen, viering H.A. en dankzegging. Kethel „De Afk", 10.00 uur: ds. J. Stolk, Nieuwerkerk a/d IJssel; 5.00 uur: ds. J. Ch. Pennekamp. Magnalia Dei kerk, 10.00 uur ds. C. van Zuylen, viering H.A.; 5.00 uur: ds. J. Nieuwsma, dankzegging. Julianakerk, 10.00 uur: ds. J. Nieuwsma; 5.00 uur; ds. S. Landheer, Zoetermeer. Collecten: het éne offer is bestemd voor: Diakonie. Deurcollecte: wijk- aktiviteiten (extra). Geref. Kerk Overschie-Schiedam, gebouw Evang. Lutherse Kerk, Oranjestraat, Schiedam. 8.15 uur: ds. R. K. Wigboldus; 17.00 uur: ds. A. Hordijk. Geref. Kerk (Vrijgemaakt). kerkgebouw Westvest 30, 9.30 uur en 16.30 uur: ds. J. D. Houtman. Chr. Geref. Kerk, Hoeksteenkerk, BK-laan, hoek Warande, 9.30 uur en 16.30 uur: ds. W. van Sorge. Evangelisch Lutherse Gemeente tl Schiedim, Lange Nieuwstraat/hoek Oranjestraat, 15 februari Septuagesima. 10.00 uur: ds. A. Steinhart, zondagslied 344. Herv. Ger. Kef k, gebouw Irene Nieuwe Haven 155, 10.00 uur: ds. B. M. Meindert. Lunteren. HERVORMDE KERK Grote kerk, 10.30 uur: ds. S. Tijmstra, H. Avondmaal; 17.00 uur: drs. B. Haverkamp. Monster. Opstandingskerk, 10.30 uur: ds. D. J.j Spaling Dzn., Kindernevendienst. Bcthelkdpel, 9.15 uur: ds. S. Tijmstra. Aula Pinasplein, (Oud-Mathenessc R'dam). 9.15 uur: ds. D. J. Spaling Dzn. Hervormde Gemeente te Kethel St. Martinuskérk, 9.30 uur: ds. P. Magré. Dorpskerk, 10.00 uur: ds. B. Prakke. Rotterdam; 19.00 uur: ds. P. Magré. Ned. Protestantenbond, Westvest 90, Schieddm, 10.30 uur: ds. W. H. Stenfert Kroese, Bilthoven. Kapel Noletziekenhuis Schiedam, Zaterdagavond om half zeven: korte Eucharistieviering aansluitend op het bezoek van 7 uur. Zondagviering om half tien in samenwerking met het Chr. Gemengd- koor Immanuël uit Vlaardingen, o.l.v. hr. C. Alewijnse. Predikant in dit weekend: vlootaalmoezenier Nico Willemse. Parochie St. Liduina en Onze Lieve Vrouw Rozenkrans. Singelkerk, Zaterdag 19.00 uur: volkszang; zondag 8.30 uur: gelezen mis; 9.45 uur: m.m.v. Valeriuskoor; 11.15 uur: gelezen mis; 17.30 uur: gelezen mis. Preek: J. Laurent (9.45 en 11.15 uur G. de Boer), i Kapel St. Liduiba, Zaterdag 18.00 uur: gelezen mis; zondag 10.30 uur: gelezen mis (koor vervalt); 11.45 uur: gelezen mis. Preek: J. Janssen m.s.c. rector. R.K. Parochie St. Jan de Doper, Mgr. NolenslaanZ)9, Zaterdag 19.00 uur: Eucharistieviering met samenzang; zondag 8.30 uur: Eucharistieviering; 9.30 uur: Eucharistieviering Predikant: p. J. Görtz o.p.; 11.00 uur: Eucharistieviering, waaronder priesterwijding p. J. Groot O.P.; geen viering om 12.15 uur. R.K. Parochie O.L. Vrouw Visitatie, Zaterdag 19.00 uur: Eucharistie met volkszang; zondag 9.30 uur: Eucharistie met volkszang; 11.00 uur: Gezongen Eucharistieviering, verzorgd door ons Gemengd Koor. (Onder de Woorddienst worden kleine mensen zinvol bezig gehouden); 17.30 uur: Stille Eucharistieviering. Thema van de zondag: Gezuiverd leven. Predikant: N. J. P. Blaauwhof. R.K. St. Martinusparochie Groenoird, Zaterdag 18.30 uur: H. Mis met volkszang en orgel soli (gastorqanist); zondag 8.30 uur: H. Mis; 10.45 uur: Latijnse hoogmis met zang van Groot gemengd koor; 12.00 uur: H. Mis; 18.30 uur: H. Mis. Preek: Pastoor. Kerkdiensten in de Oud-Katholieke Kerk, Dam 28, Schiedhm, Zondag 15 februari. Septuagesima. 10.30 uur: H. Mis; donderdag 19 februari, 9.30 uur: H. Mis. Gebeds-aktie Schiedam, Elke donderdagavond om kwart over zeven bidden wij de Rozenkrans in de kapel van de Broeders. Warande 155. Om half acht is er lof met zang. preek en aanbidding. Zondag 15 februari de zesde zondag door het jaar, zondag Septuagesima. Eucharistische dag in de kapel van Huize Liduina. Woensdag 18 februari feest van de H. Bernadette Soubirous. Donderdag 19 februari 's-avonds om 7.15 uur Rozenkrans-gebed. Om half acht lof met preek van rector drs. A. Vreeburg. Komt u ook eens luisteren? Leger des Hiils, Lange Haven 27, heiligingssamenkomst, zondag 10.00 uur: evangelistensamenkomst. Zondag 19.30 uur: zondagsschool, 11.45 uur: alle diensten staan onder leiding van kapiteine M. K. Breidenbach en kapiteine M. Hogetorn. GEBOREN A. van den Oever-Bakker, z. P. J. M. van der Poel-van Tricht, d. H. Staneke-Gits, z. A. Penning-van der Vlies, d. D. N. H. Stone-Heijnsbroek, d. T. J. Pil-Roeters, z. W. Hagestein-van der Vliet, d. G. Droog-de Bruyn, d. J. P. van Baardewijk-de Bruijn, d. J. P. van Eijk-van Noort, d. S. R. Kanhai-Ramlal, d. K. V. C. van der Avoird-Groenendijk, d. A. C. Pastoor-Piek, d. J. H. Schwagermann-den Dekker, d. J. W. F. van der Stel-van der Hoek, d. 8 febr.: David en Jill, zn. en d.v. D. E. Moser en J. H. Berney. 10 febr.: Bruno, z.v. F. Mï F. Ruitermnan en Th. B. M. Hoffer. 11 febr.: Joost Hendrik Arie, z..v. R. W. L. Korbijn en J. D. D. Reuling. 10 febr.: Liselotte Ingeborg, d.v. W. A. Zuiderwijk en Th. M. A. van den Ende. Tony Johannes Gerardus, z.v. A. F. M. van den Bos en A. A. M. van der Voort. Kerkgem.der Zevende Dagadventisten, Lutherse Kerk, Westest, zaterdag 10.00 uur tot 11.00 uur: bijbelstudie, van 11.00 uur tot 12.00 uur: eredienst. Gemeente Christus, wijkcentrum Nieuwlant. Dr. Wibautplein 129, zondag 14.30 uur. Pinkstergemeente Morgenstond, iedere zondagmorgen om 10.00 uur: samenkomsten in „De 4 Molens", Burg. Gijsenlaan 1. Davey Arjen, z.v. K. H. Greven en A. M. Wijnants. Sido. z.v. M. J. Th. van Gennip en M. I. Wollrabe. 11 febr.: Annemieke Miranda, d.v. A. Steenhuis en Joh. Woldhuis. Harald Jurgen, z.v. W. Keijzer en J. van der Valk. 12 febr.: Vincent Philip, z.v. Th. W. Pex en C. J. M. Pronk. Laura Margaretha, d.v. Joh. Jongedijk en E. S. M. A. Schönfeld. Johnny, z.v. J. Chr. de Geus en A. W. Alleblas. ONDERTROUWD J. Bremer, 29 jr. en J. F. Benningshof, 24 jr. H. A. Greten, 22. jr. en J. C. van Waart, 20 jr. A. Hermans, 21 jr. en K. Hesselberth, 19 jr. E. L. Jongste, 22 jr. en M. de Ridder, 26 jr. R. Kuling, 20 jr. en H. J. M. Schrijver, 23 jr. J. W. M. van Munster, 20 jr. en A. M. Böger., 21 jr. A. J. Polderman, 26 jr. en J. B. T. M. van der Klink, 20 jr. P. Rab. 24 jr. en I. A. M. van Wijk, 18 B. L. Weij, 24 jr. en M. L. de Wolf, 19 F- GEHUWD J. A. van der Meer, 23 jaar en J. M. J. Ham. 22 jaar. A. Tintel, 29 jaar en C. A. Meijboom, 23 jaar. G. Kenson, 22 jaar en T. F. Bree, 16 jaar. W. H. Poort, 20 jaar en G. Schoester, 18 jaar. A. de Vries, 18 jaar en E. M. D. van der Meer, 19 jaar. OVERLEDEN B. van Rijnsbergen, 58 jr., man, geh. met C. Maan. M. Zuidgeest, 74 jr., man, geh. met R. van der Kraan. N. Wiebes, 91 jr., man, geh. gew. met J. P. van Geerenstein. R. A. Zanotelli, 69 jr., vr„ geh. gew. met A. J. Steenbergen. C. Jongste, 68 jr., man, geh. met S. J. van Logchem. A. van Koetsveld, 75 jr., man, geh. met E. M. Schoenmakers. C. F. Leverpoll, 76 jr., vr., geh. gew. met M. M. van Praag. W. Frudiger, 58 jr., man, geh. gew. met F. P. G. van der Windt. G. Kerssen, 76 jr., vr., geh. gew. met J. M. Pijl. E. H. Louis, 70 jr., vr., geh. gew. met C. Maan A. M. van den Berg, 65 jr., vr. geh. met G. J. Mulder. C. Hollaar, 89 jr., vr., geh. gew. met J. B. Wijchers. A. Haak, 64 jr., vr„ geh. gew. met T. W. Jas. C. H. de Munnik, 71 jr., man, geh. met T. J. Spaan. 9 febr.: Willemina Groen, 50 jr. (26-1 - '26), geh. met C. van Rijn. 10 febr.: Willem Kreeft, 73 jr. (15-10- '02), geh. met A. Jeronimus. Carel Willem van Heijningen, 61 jr. (18-6-14), ongeh. 11 febr.: Willem Antoon van Hoek, 54 jr. (23-12-21), geh. roet W. A. de Groot. Hendrica Theodora van Paassen, 82 jr. (15-3-'93), geh. gew. met C. J. van der Maarel. Geertruida, 88 jr. (4-12-'87), geh. gew. met J. Stigter. Wilhelmina Elisabeth Hovestad, 87 jr. (18-2-'88), geh. gew. met G. J. van Lent. SCHIEDAM V voor betere service! Bokelweg 88-90 - Schiedam Singel 41-45 Schiedam afd verkoop tel.OIO- 263705 werkpl tel.OIO- 15 3655 m

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 10