Overleggroep A BC-kursussen Mifil Menm Groot carnavalsfeest "KOM VAN HET DAK AF in uitverkocht Passage Theater b DERAG Gun uzelf 'n Alfa Romeo Gun uzelf 'nlNJpaSSeilde' dealer Camavalsleut in kleur op de Beneluxflat Ér komt nog meer toneel in het Passage Theater Kindercarnaval bij Het Singelkwartier Clubavond van smalfilmclub "De Driehoek" Autobedrijf Victoria b.v 1*28- HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 15 - VRIJDAG 13 FEBRUARI 1976 f 'l reeds völ I\ Bemn«eg286. f\ Slrickledeweg99, Capelea/dIJssei I Vit I Ul lU J Schiedam, lel (010)506753 tel (010)155255 dealei voof Schiedam, Capetle a/d IJssei Barendrecht e o ..Ieder van u heeft vast wel eens op straat een buitenlander hulpeloos zien rondkijken roet een papiertje in zijn handen waarop een adres gekrabbeld staat. Misschien hebt u op de markt of in de winkels de gebarentaal bewonderd, waarmee buitenlandse vrouwen de boodschappen krijgen die ze nodig hebben. Wellicht hebt u in een dokters- of andere wachtkamer een buitenlander bij een mededeling van zuster, portier of wie dan ook niet begrijpend zien opstaan. Deze drie voorbeelden zijn met nog tientallen andere aan te vullen. In de hierboven omschreven situaties hangt er veel af van de goede wil en hulp van de (Nederlandse) omstanders. Ook u hebt vast weieens gedacht: „Wat moet je je verschrikkelijk voelen in zulke omstandigheden". Om dit begrip en uw bereidheid tot helpen gaat het ons nu! „Ons" wil zeggen: de drie abc-groepen, die in Schiedam bezig zijn met het geven van taalonderwijs aan buitenlandse werknemers. Oniangs hebt u op de t.v. in een programma van „Werkwinkel" ook duidelijk kunnen zien wat de bedoeling is. Wij willen proberen door het helpen bij het Nederlands leren de mensen in staat te stellen hun eigen zaken beter te behartigen, kontakten te leggen, waardoor niet alleen door Nederlanders hulp bij problemen kan worden geboden, maar waardoor de Nederlanders van de buitenlandse ..partner" ook veel kan leren over zijn kuituur en gewoontes. Er is voor deze hulp geen speciale opleiding nodig. Mcn moet zijn eigen taal kennen, open staan voor andere mensen en hun gewoonten, en van plan zijn dit werk gedurende langere tijd trouw te doen. En wij weten dat dit niet altijd meevalt op de door ons gekozen zondagen (mede in verband met kontinu-arbeid). De taallessen worden in Schiedam op de volgende tijden en adressen gegeven: r Zuid: „De Dukdalf", Rijnstraat 1 (onder R.K. kerk), zondag 3-5 uur. tel. 266544. Oost: „Centrum Oost". Zamcnhofstraat 153. Annemiek v.d. Rijt. zondag 2-3.30 uur. tel. 157256. West: „Centrum De Kreek". Lange Haven 192. Elly van Schijndel, zondag 12-2 uur. tel. 700964. De hierbij genoemde telefoonnummers kunt u bellen, wanneer u meer wilt weten, of u opgeven voor dit nodige, maar ook fijne werk". Overleggroep ABC-kursussen. VOOR PERZISCHE TAPIJTEN NAAR BOEZEMWEG 136- 138 ROTTERDAM TEL 140619 FREERICKSPLAATS 9 HILLEGERSBERG TEL 187700 RUBENSPLEIN 12 SCHIEDAM - TEL 261975 Men schrijft ons: „In samenwerking met Dienstencentrum Woud hoek. Heijermansflat. organiseert de befaamde en aktieve groep Loop-Inn een groots carnavalsfeest op 20 februari a.s. van 19.00 uur tot middernacht, waarop iedereen van groot tot klein (wel boven de achttien) welkom is. BALEN Het is ons bekend dat in deze tijd van het jaar het grootste deel van ons volk loopt te balen, het niet meer zo ziet zitten. Immers: de feestdagen zijn achter de rug en de maanden januari- februari kenmerken zich vaak door een dodelijke verëeling: opstaan in het donker, naar het werk en weer thuiskomen in het donker. Er zijn hele volksstammen werkende mannen die hun vrouw en kinderen alleen in het weekend in het daglicht zien. Voor de rest ziet men elkaar alleen bij de schemerlamp, of vaker: bij het blauwige licht van de beeldbuis, die meestal ook niet veel opwekkends te bieden heeft. Vandaar dat wij op 20 februari organiseren een groots CARNAVAL! Herinnert u zich onze kaas- en wijnavond? De bingo-avond? De „gewone" kerstavond, die helemaal niet zo gewoon bleek te zijn als wat we ervan verwacht hadden omdat de opkomst, zoals gewoonlijk, weer ver boven verwachting was? Welnu, dat zal hetzelfde zijn op onze unieke carnavalsavond. AMBROS1US Aan deze avond wordt medewerking verleend door de boerenkapel van Ambrosius. inklusief de dansende Majorettes ofwel op zijn goed Limburgs: „De Dansmariekes". VERKLEED? Dat lopen we eigenlijk elke dag en daarom kan niemand je verplichten dat op deze avond ook nog eens te doen. En dat doen we dan ook niet. Maar het zou wel leuk zijn. Kom. plak eens een snor aan. zet eens een leuk ..Willempie-brilletje" op. verzin eens wat leuks. Misschien heeft u nog wat over van de gedenkwaardige ..Proost je-avond" van vorig seizoen. het LEKKER ERUIT Kom daarom allemaal, om deze donkere dagen eens fijn te ontvluchten. Over de drankjes en hapjes hoeven we u niets meer te vertellen. TWEE MAART WEER! Op twee maart zal er wederom een carnavalsavond worden gehouden die ook een dolle avond zal worden maar die dan ook nog het accent zal leggen op het 2-jarig bestaan van het dienstencentrum. Tot ziens op 20 februari en 2 maart in het Dienstencentrum Heijermansflat Woudhoek". l.oop-Inn, Ton van der Graaf. Op 21 februari a.s. wordt op de 13e etage van de Beneluxflat aan het Chopinplein wederom voor alle bewoners van deze flat alsmede hun introducé's een grote carnavalsavond georganiseerd. Het bestuur verwacht ook deze keer weer een hele „zotte" avond waarbij de „gijn" en de „leut" de boventoon zal voeren. Prins Geraldo de Eerste van Schiedam, bijgestaan door zijn Raad van Elf en de bekende dansmariekes, zullen ook deze keer weer van de partij zijn. Het bestuur van de Recreatie Vereniging nodigt alle oud bewdners van deze Beneluxflat uit om. vanzelfsprekend verkleed, deze grote feestavond nog eens bij te wonen om de bekende sfeer van het echte carnaval te proeven. De meest origineel verklede aanwezigen (drie) zullen door Prins Geraldo 1 worden onderscheiden met de versierselen van het carnavalsjaar 1976. alsmede een aardige prijs. Een beroepsfotograaf zal zijn uiterste best doen om van alle aanwezigen een kleurenfoto te maken, welke op een nog nader bekend te maken avond bijbesteld kunnen worden Aanvang van de avond: negen uur. Staande bracht men gisteravond alle medespelenden van John Lanting's Theater van de Lach, dat met de klucht „Kom van het dak af" echt voor een avondje „uit" had gezorgd als dank hiervoor staande een ovatie. Want met John Lanting als de vrijgezel Berend Fris, Frans Kokshoorn als Krug. de inspekteur van politie. Arnold Gelderman als Eddie de Roeper, Hannah de Leeuwe als zijn vrouw Yvonne en Annelies Balhan als mevrouw Blaf, de tweede Yvonne en het vriendinnetje van Eddie, gebeurde er allerlei verwikkelingen in de vrijgezellenflat van Berend Fris in Amsterdam, waar het buiten net als in werkelijkheid ook stortregende. Berend Fris en Eddie de Roeper zijn compagnons van een juwelierszaak. die tegen inbraak beveiligd is. Iets dat al direkt complicaties met zich meebrengt in de komst van een inspekteur van politie. Yvonne de Roeper zoekt haar troost bij Berend omdat ze in moeilijkheden zit als fotomodel en aan hem geld ter leen vraagt, een bedrag van ƒ.8.000, Hannah de Leeuwe als Yvonne de Roeper in moeilijkheden in verband met de beruehte foto's die Eddie niet mag zien. uit de zaak. om de afdrukken van zo goed als naakt foto's af te kopen uit angst voor haar man. Berend kan dit onmogelijk doen. Het is immers geld van de zaak. Tevoren heeft hij zijn auto aan haar man uitgeleend. Hij zal 8 uur wegblijven en zij mag dan wel even bij hem binnenkomen. Yvonne laat hem het blad zien, waarin ze staat afgebeeld en maakt het zich erg gemakkelijk, door alle overtollige kleren uit te trekken. Paniek als Eddie onverwachts terugkomt en dan van alles aan dameslingerie vindt. Een soort „Suus" Berend Fris op zoek naar de diamanten? Eddie, alias Arnold Gelderman beleeft er zijn plezier aan. Berend Fris in moeilijkheden als de inspecteur zich meldt. wordt ten tonele gevoerd. Berend weet er zich niet uit te redden en dan zitten we middenin de verwikkelingen. Want de auto blijkt gestolen, waarin een meisje op de achterbank lag. Iets wat Eddie welbekend is. doch hij weet Berend zover te brengen, dat hij bij de politie opgeeft in de auto te hebben gereden Er klopt helemaal niets van, zoals later zal blijken. En er komt hoe langer hoe meer bij. Ook een tweede vrouw, de Yvonne uit de auto. Die elkaar ongemerkt achterna zitten, maar als ze alles van elkaar weten, niets verraden. Iedereen draaft iedereen achterna in deze zonderlinge vrijgezelflat, waar zich van alles afspeelt en ook Lieverdje, de poes, een rol krijgt toebedeeld. De auto komt terecht. Het meisje, dat er ingestapt was, is natuurlijk verdwenen, doch ook een zak met diamanten. En ga zo maar door. Ramen en deuren gaan open en weer dicht. Maar het blijft allemaal even ingewikkeld. Uit- en weer aankleden. Een pantalon, die helemaal niet past en scheurt. Sleutels die van het dak afrollen. En iedereen er op zoek naar. Goochelkunstjes la Fred Kaps. Af en toe een gillende sirene. Fijn, dat er politie is, merkt Eddie op, als hij voor de zoveelste keer uit het keukenraam het dak op gaat. De inspekteur achterna. Maar aan alle dwaasheid komt een einde. Zij het dat er ineens op Duits overgeschakeld wordt, want Liselotte verstaat geen Nederlands. De ingewikkelde geschiedenis wordt helemaal opgelost, als de inspekteur na zijn val zijn bevindingen doet. En dan meldt de eerste Yvonne als happy end onder aan de trap buiten, dat er binnenkort een baby komt. Het uiterst verzorgde decor was van Chiel de Mey en het moet voor de Schiedamse gemeenschap een voldoening zijn, dat dit gezelschap ook in het moeilijke Schiedam voor een uitverkochte zaal zorgde. Naast John Lanting mag toch zeker ook wel een compliment gebracht worden aan het spel van Arnold Gelderman, die uitstekend op dreef was. En dan te weten, dat reeds 55.000 mensen van dit stuk hebben genoten. Dat er foto's werden genomen, irriteerde John Lanting kennelijk. Maar de mensen thuis (wat zullen ze een spijt gehad hebben) willen wel iets van dit spel op papier zien. Een Engelse klucht van Michael Pertwee in de vertaling van J. van der Heiden. M.W. Op zondag 15 februari a.s. wordt een groots kinderkarnaval door de vv ijkvereniging „Het Singelkwartier" georganiseerd. Het bestuur verwacht dat de ouders hieraan hun volle medewerking zullen verlenen, zodat elk kind verkleed naar zaal „Marijke" komt. Aanvang: twee uur precies, zaal open half twee. Woensdagavond 18 februari komen de Igden van de smalfilmclub „De Driehoek" bijeen in gebouw Chr. Sociale Belangen aan de Lange Haven 73. Op deze contactavond zal men het over allerlei onderwerpen hebben. Aanvang acht uur. Menselijke zwakte en falen (vooral van onszelf) doen we vaak af met: „dat is nou eenmaal menselijk". Waarbij we dus in feite toegeven en erkennen dat alle wantoestanden en ellende in deze wereld terug te voeren zijn tot (on (menselijkheid". Wat wij zelf in 't klein doen, doen anderen in 't groot. Op dat laatste hebben we vaak de meeste kritiek! Getuigt het niet van grote zwakte als we ons er dan maar bij neerleggen en erin berusten dat „de mens zo slecht is"? Aan de andere kant gaat de mens steeds verder perfectioneren en presteren, o.a. op technisch en medisch gebied. Zo zijn we dus ontzettend innerlijk verdeelde wezens en we maken met onze houding een gedeelte van de bijbel waar, waarin staat dat de wijsheid van de mensen voor God een dwaasheid is. Geheel op ons zelf zijn we machteloos: we willen goede, mooie dingen presteren, maar alles loopt uit de hand. Hoe komt dat? Is die evolutie dan mislukt? Of zijn we dan toch van God afgedwaalde mensen? We geloven dat Jezus Christus het enige antwoord geeft: niemand komt bij God zonder Hem. We kunnen als mens geweldig veel. maar. om er werkelijk te komen, is meer nodig... Jezus Christus, die voor miljoenen mensen de enige weg naar de waarheid en 't werkelijke leven was. is. en zijn zal. Ook voor jou? Hans. Koffiebar de Goede Haven, Voorzaal Julianakerk, B.K.-Laan 29, Sehiedam Nadat weereen weekend tussenuit geweest zijn. staan de deuren van de koffiebar a.s. zaterdagavond vanaf 8 uur weer voor je open!

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 15