ZAKEN VIZIER in de R 76 Stichting "lentefeest" heeft een uitgebreid programma Tweewielerfestival "lentebal" en een weekbootreis Onze krant mikt vandaag op: Martinair verzorgde in 75 gemiddeld een dierenvlucht per dag Walraven Si- Dekker nu ook in Vlaardingen ftiffffwm mmwv wonen N wordt weer^ kleurrijk HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 8 - VRIJDAG 13 FEBRUARI 1976 Foutje! Dachten we, bij de opmaak van het Stadsblad van woensdag, een opgewekt plaatje bij het carnavalsfeest van De Rietzeilers af te drukken en kijk aan, hoorde het thuis bij het verhaaltje „Trianon nu „Mississippi", het bekende café-dansant op de hoek Julianalaan en de B.K.-laan. De bijbehorende foto toont hoe gezellig de nieuwe discotheek daar al draait. De dansvloer is dan ook al aardig druk bezet. Maar wat waar is is waar: op een carnavalsfeest gaat het natuurlijk nog wel wat uitbundiger toe... U heeft een poosje niets van de stichting „Lentefeest" gehoord. Vandaar, dat de voorzitster en oprichtster daarvan, Rietje Konings, een telefoontje pleegt en vraagt even langs te komen in het clubhuis van „Eldos" aan de Dr. Schaepmansingei 1, waar de stichting elke donderdag haar soos heeft. Met overdag een handwerkje voor het goede doel en in de avonduren een spelletje bingo. Heel Schiedam was gewend, dat in de maand april, de oprichtingsmaand van de stichting „Lentefeest" verschillende aktiviteiten werden ontplooid in sporthal „Margriet". Dit jaar gebeurt dat op geheel andere wijze. Er komt nl. een massaal „Lentebal" op een verlichte dansvloer in deze sporthal, waarbij een ieder van harte welkom is. Dat bal wordt op zaterdag. 24 a april a.s. gehouden. Hiervoor worden loten verkocht ƒ.25,per stuk met een kans van één op duizend. De hoofdprijs is een geheel verzorgd weekend naar keuze: Parijs of Londen. U heeft het straks maar voor het zeggen. Het „Lentebal" wordt er één uit duizenden. Er komt vanzelfsprekend „levende muziek", waarvan u de naam van het orkest nog doorkrijgt. En het bestuur verwachte ten stelligste, dat een ieder in gezellige kledij naar dit specifieke „Lentebal" zal komen. Wedstrijddansen staat op het programma en een speciale jury zal al die verrichtingen beoordelen en er prijzen voor beschikbaar stellen. Afkomstig van het bestuur van de stichting, die dit organiseert. Reden temeer om een lot te bestellen, dat tevens als toegangsbewijs dient bij mevrouw R. Konings. Rossinistraat 25, tel. 705381. Maar het liefst per briefkaart, hetgeen gemakkelijker werken is voor de administratie. Er zijn er niet zo heel veel, zodat u niet te lang moet wachten. Op diezelfde avond maakt notaris C. F. J. van der Valk de gelukkige winnaar van het lot bekend. Zijn de loten uitverkocht, dan bedraagt de toegangsprijs ƒ.5,per persoon. U mist dan echter uw kans op dat geheel verzorgde weekend in Londen of Parijs. BEDPA TIENTEN Voor de bedpatiënten en de mensen, die in een rolstoel zitten, zou deze avond te vermoeiend zijn. Zij krijgen in september of oktober een eigen avond aangeboden, waarover zij nog wel het een en ander zullen horen. Het Lentebal" heeft op 24 april om 8 uur in de sporthal „Margriet" plaats. Zaal open: half acht. Voor alle oud-A.J.C.-ers(sters) mogelijk de gelegenheid om op deze massale dansavond acte de présence te geven. Tenslotte is een ieder van harte welkom en de baten zijn nog steeds bestemd voor de verwezenlijking van een eigen clubhuis, bestemd voor invaliden en mensen, die aan bed verbonden zijn. Die nooit ergens komen en behoefte hebben aan gezelligheid. Een huis voor iedereen, die er behoefte aan heeft. En dat zijn er heel wat in Schiedam. EEN WEEK VAREN Vorig jaar heeft men met de bedpatiënten en anderen een onvergetelijke boottocht gemaakt. Een hele dag op het water, hetgeen erg goed in de smaak viel. Men had nu plannen om gezamenlijk de vakantie door te brengen in een huis ergens in Nederland. Maar de meeste stemmen gelden en toen gaf men de voorkeur aan een week varen in het eigen land met als route: Schiedam, Amsterdam, Marken, Enkhuizen. Kampen, Nijmegen, Heusden, Rotterdam en weer terug naar Schiedam. Men krijgt dan onderweg de gelegenheid de bloembollenvelden eens van een andere kant te bekijken, doch ook de omgeving van Schiphol. De reis zal worden gemaakt op de „Solaris" van rederij W. Feenstra te Rotterdam. als de Schiedamse brandweer deze boot voor dit vervoer van 70 personen goed vindt. Veilig vindt. Als blijkt, dat men met een gerust hart kan vertrekken, dan heeft dit op maandag. 26 april plaats, des morgens om 10 uur en is men op zaterdagmiddag, 1 mei om 2 uur weer in Schiedam terug. Vijf dagen varen in Nederland. Met aan boord minstens twee wijkzusters Vorig jaar opende burgemeester drs. A. J. Lems het „Lentefeest". Of hij ook het „Lentebal" in de sporthal „Margriet" zal openen is op dit moment nog een open vraag. en de soosleden als assistentie aan boord. De maaltijden e.d. worden geheel verzorgd door het personeel van de boot. EIGEN VERVOER De eigen ..Lentebus" rijdt mee, bestuurd door de heren P. G. van Erp en J. B. Veerkamp. Men heeft dus eigen vervoer, als men gezamenlijk ergens aan aan wal wil. Zoals dit bijvoorbeeld het geval zal zijn in Marken. Joke Lindeboom kan zich dan meer met de patiënten en invaliden bemoeien. De kosten bedragen ƒ.270,per persoon, waarbij alles is inbegrepen, iedereen betaalt zijn eigen reis, maar mocht een of ander bedrijf mogelijk een gift geven voor deze reis, dan wordt de prijs vanzelfsprekend lager. De bedden zijn allemaal gelijkvloers, dat is dus wel praktisch. Verder gaan er ook echtparen mee, bijvoorbeeld dp echtgenootte) van een bedpatiënt of rolstoelpatiënt. Aan boord mag beslist niet gerookt worden. Dat is een eerste vereiste. Op papier is alles geregeld. De toestemming tot deze tocht hangt alleen nog af van de goedkeuring van de brandweer. OUDE KRANTEN EN POPPEN Hoewel het oude papier op het ogenblik praktisch niets waard is, spaart men rustig verder. Heeft u balen oud papier in kelder of schuur liggen, belt u dan even 705381 en het wordt bij u weggehaald. Verder maken de dames op de soos beeldige ouderwets aangeklede poppen en kunt u ook plantenhangers (zelf vervaardigd van sisal) bestellen. U belt maar en het komt allemaal dik in orde. Deze dames staan voor niets. M.W. vr. 20 t/m zo. 29 februari Ontdek 't op de" "nationale woonmanifestatie fHÊ ahoy'- zuidplein - rotterdamB innenhu dagelijks geopend van 11-17 en van 19-22 30 uur, 's zondags 11-17 uur Een feest op twee wielen! Onder dat motto wordt de internationale Tweewieler RAI 76 aangekondigd. De grote tentoonstelling van fietsen, bromfietsen en motorfietsen wordt van dinsdag 24 tot en met zondag 29 februari in de Amsterdamse RAI gehouden. Vanaf de openingsdag zal het tweewielerfeest worden opgeluisterd door muziekkorpsen op de fiets, 's- Middags zal. vlak voor het vertrek naar de motorraces in Californië, het complete Nederlandse Daytona Team aan het publiek worden voorgesteld. Zes dagen lang gaan bekende vaderlandse wielerploegen elkaar in manches van een half uur bestrijden op hometrainers. Dagelijks zijn er ook wedstrijden in het sleutelen aan motorfietsen waarin soms om fracties van seconden wordt gestreden. Er is een verkiezing van „De Motorvrouw van het Jaar" en de beste liefhebber-motorbouwer van het afgelopen seizoen wordt uitgeroepen tot „Koning Zelfbouw". Natuurlijk zijn er ook tal van bromfietsevenementen in de RAI. Honderddertig fabrikanten en importeurs uit zeventien landen geven op de Tweewieler RAI 76 een volledig overzicht van wat er op het ogenblik op de markt is. Behalve het laatste nieuws op het gebied van fietsen, bromfietsen en motoren, is er nog van alles te zien: veteraanmotoren, racemoteren, trialmachines, carnavalsfietsen en historische fietsen. De snorfiets, laatste ontwikkeling op het terrein van de bromfiets zal, als alles volgens plan verloopt, ook zeker niet ontbreken! De Tweewieler RAI in Amsterdam wordt gehouden van dinsdag 24 tot en met zondag 29 februari 1976. De tentoonstelling is alle dagen geopend van 10 tot 17 uur en van 19 tot 22 uur; zondag alleen van 10 tot 17 uur. Schiphol, 3 februari 1976. Het vervoer van dieren heeft bij Martinair Holland vorig jaar een onstuimige groei doorgemaakt. Er werden toen ten opzichte van 1974 driemaal zoveel dierenvluchten uitgevoerd. De gemiddelde frekwentie bedroeg in 1975 één vlucht per dag. De belangrijkste markten voor deze dierenvluchten waren Ierland en Engeland. Vanuit Terland werden vorig jaar ruim 200 vluchten uitgevoerd. Het betrof hier voornamelijk vervoer van kalveren. De laatste tijd ontwikkelt zich in Ierland ook een toenemende vraag naar vervoer van schapen. Vanuit Engeland werden in 1975 overwegend kalveren overgevlogen. Nederland en Duitsland speelden in het dierenvervoer eveneens een niet te onderschatten rol. Het ging wat deze landen betreft voornamelijk om vervoer van kuikens, varkens en koeien. Martinair vervoerde vorig jaar dieren van zeer uiteenlopende pluimage van en naar een grote verscheidenheid aan plaatsen. Een willekeurige greep uit de dierenvluchten die begin maart 1975 werden uitgevoerd illustreert dit duidelijk. Op 5 maart werden varkens van Boedapest naar Athene gevlogen, op 7 maart kalveren van Shannon naar Venetië, op 11 maart koeien van Amsterdam naar Algiers, op 11 maart kuikens van Amsterdam naar Benghasi en op 12 maart herten van Stuttgart naar Sevilla. Sinds woensdag (11 februari) heeft het Schiedamse automobielbedrijf Walraven Dekker zich in Vlaardingen gevestigd aan de Emmastraat 56. In een prachtige showroom met een moderne onderhoudsgarage zal men zich ook hier gaan toeleggen op de service en verkoop van Honda- automobielen. Ook is er een pompstation voor super- en normaalbenzine. Voor de Vlaardingers en zij die daaromheen wonen een aanwinst. Ze hoeven nu niet meer speciaal naar Schiedam, want Walraven Dekker heeft nu z'n eigen Vlaardingse vestiging en zelfs een heel riante!

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 8