Postzegelverzamelaars vieren koperen jubileum Romantiek in ondermode a BLANKEN NU EVATOOM Postzegel ter herdenking sterfdag de Ruyter Jaarlijkse Bridge- GEBIT STUK J. Veringmeier 'dJitae HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 22 WOENSDAG 3 MAART 1976 l i i iJMWA u i i lïl l l i li u »ïi Een van de grootste filatelistische verenigingen in onze regio viert in de maand maart haar koperen jubileum. Reeds, 12,5 jaar diende de ZHPV het belang van de filatelie in het algemeen en van haar leden in het bijzonder. Zij doet dit o.a. door het organiseren van ruilbeurzen en veilingen. Grote bekendheid kreeg de postzegelruilbeurs, die elke tweede zaterdagmiddag van de nftaand in het Postkantoor Prinsenstraat plaatsvindt. Vanuit Den Haag en van vér daar buiten komen in dit postkantoor zo'n 250-300 enthousiaste filatelisten bijeen; van elke leeftijd en van elke vereniging. KLUBLOKAAL 4 Sinds kort beschikt de ZHPV over een „clublokaal" in het Schakgebouw aan de Raamstraat 28 te Den Haag, waar bijna elke vrijdagavond wel iets te doen is voor de filatelist. Voorzitter Ben Kruise hierover: „Een mooier geschenk dan het Schak was voor ons jubileum niet denkbaar. Ongetwijfeld groeit dit uit tot een filatelistisch centrum, waar elke filatelist welkom is". EDUCATIEF Rondzendverkeer kent de ZHPV niet; hetgeen de gezelligheid op de talloze bijeenkomsten (zo'n 70 per jaar) ten goede komt. Binnenkort wordt begonnen met educatieve bijeenkomsten, waarop via lezingen, dia-vertoningen, enz. de filatelist nog meer kennis over zijn/haar hobby kan vergaren. De ruim 600 leden tellende ZHPV (waaronder, zo'n 125 jeugdleden) gebruikt de gehele maand maart om haar koperen feest te vieren. Het bescheiden programma ziet er als volgt uit: vrijdag 5 maart: Beurs in het Schak gebouw, aanvang 20.00 uur; zaterdag 6 maart: Beurs in het Bejaardencentrum Duivenvoorde te Leidschendam, aanvang 19.00 uur; zaterdag 13 maart: Grote Postzegelruilbeurs in het Postkantoor in de Prinsenstraat, aanvang 14.00 uur; vrijdag 19 maart: Beurs in het Schak, aanvang 20.00 uur; zaterdag 20 maart: Beurs in het Dienstgebouw aan de Reghthuysstraat te Leidschendam, aanvang 13.00 uur; vrijdag 26 maart: Jubileum-veiling in het Schak, aanvang 20.00 uur, gelegenheid tot het bezichtingen van de kavels vanaf 19.15 uur; zaterdag 27 maart: Beurs in gebouw Irene te Rijswijk, Herenstraat 44B, aanvang 13.30 uur. Inlichtingen over de ZHPV en het jubileum-programma bij het secretariaat: Isabellalaan 193, Den Haag, telefoon: 070-831945. Reparatie klaar terwijl u wacht. Dagelijks van 09.00-14.00 uur en 's avonds na 18.00 uur. Ie Tuinstraat 15, Schiedam Telefoon 010-26 14 17 Op 22 april 1976 zal de PTT een bijzondere postzegel in de waarde van 55 cent uitgeven ter herdenking van de driehonderdste sterfdag van admiraal Michiel Adriaensz. de Ruyter. Op de zegel, die ontworpen is door Walter Nikkels uit Dordrecht, is tegen de achtergrond van een blauwe lucht met wolkenflarden een sterk geprononceerd fragment van het standbeeld van De Ruyter te Vlissingen afgebeeld, alsmede een rood-wit-blauwe wimpel. Bijzondere tekst: „Michiel de Ruyter" en de jaartallen „1607-1676". De zegel is uitgevoerd in lichtblauw, blauw, rood-oranje, groenzwart en zwart. Zolang de voórraad strekt zullen de zegels aan alle Nederlandse postinrichtingen verkrijgbaar zijn. De geldigheidstermijn voor de ffankering is onbepaald. Bijgaande foto werd genomen van het goedgekeurde ontwerp. ACHTERGRONDINFORMATIE Van alle zeelieden die Nederland als Het nostalgische tijdperk der zeventiger jaren, dus terug naar de romantiek, strekt zich ook tot de foundation uit. Kant garneringen voor beha's is dan ook ondermode, waarbij tevens de softlook van de laatste tijd zich voortzet. Zelfs de meer funktionele modellen hebben een zachtere belijning gekregen, waardoor een meer natuurlijk silhouet ontstaat. Lovable heeft voor het komende seizoen dan ook verschillende van dit type modellen in haar kollektie opgenomen. En goede pasvorm en prettig draagcomfort zijn bij deze beha's evenwel ook belangrijk en dat wordt bij deze nieuwe ondermode zeker niet vergeten. zeevarende natie ooit heeft voortgebracht, is Michiel de Ruyter veruit het bekendst geworden. Zijn naam is onverbrekelijk verbonden met de Nederlandse nationale geschiedenis. In 1618 ging hij op elfjarig leeftijd naar zee; in 1641 werd hij kapitein op een oorlogsschip. Door zijn strategie en tactiek verwierf hij legendarische roem in de zeeslagen tijdens de z.g. Engelse oorlogen. Hij sneuvelde in 1676 in de slag bij Syracuse. Het is de vierde keer dat Nederland postzegels wijdt aan De Ruyter. De vorige emissies vonden plaats in 1907 (herdenking driehonderdste geboortedag), 1943-1944 (in de zeeheldenserie) en in 1957 (herdenking driehonderdvijftigste geboortedag). De ontwerper, Walter Nikkels, ontwierp vorig jaar de postzegel ter herdenking van Albert Schweitzer. Samenvatting t.b.v. Postzegelrubrieken Nederland: 22-IV-1976: Herdenking 300ste sterfdag van Michiel Adriaensz. de Ruyter (1607-1676). Waarde: 55 ct. Kleuren: lichtblauw, blauw, rood- oranje, groen-zwart en zwart. Oplage: 10.000.000 stuks (in vellen van 50). Ontwerp: Walter Nikkels, Dordrecht. Druk: Joh. Enschede en Zonen, Haarlem, Rasterdiepdruk. Fosforescerend papier. Formaat: 36x25 mm. Tanding: 14:12 3/4. Romantiek ook voor ondermode. De nieuwste lijn met beha's vertoont dan ook een kantgarnering in dit model met niet voorgevormde cups. Een elegante en toch funktionele beha in stretch met, ook van soepel materiaal gemaakt, kanten bovenstukje. Voor een hoogzomerse japon een vrije lage beha, uitgevoerd in kant en steungevend, door de beugel. kwark en sour cream zijn twee totaal verschillende zuivelproducten. Kwark wordt meestal van gestremde magere melk gemaakt (magere kwark), waaruit de wei gedeeltelijk is verwijderd. Sour cream is aangezuurde room met een vetgehalte van 20%. Beide producten kunnen bij de bereiding van heerlijke gerechten gebruikt worden. Zondag: cocktail Yvonne, schnitzel, aardappelen, sla, gember met sour cream. Maandag: boerenomelet, rijst, tomatensaus, cirnikis. Dinsdag: hutspot met klapstuk, yoghurt met sinaasappel. Woensdag: Rode kool, gehakt, aardappelen, chocolade coupe. Donderdag: kerriesoep met geraspte kaas, gebakken schol, aardappelpuree, sla. Vrijdag: gegratineerde prei, aardappelen, gebakken kaasplak, sinaasappel. Zaterdag: kop preisoep, pannekoeken met appel of spek. COCTAIL YVONNE 100 gram kwark, 6 eetlepels koffieroom, zout, peper, paprikapoeder, aromazout, 2 eetlepels tomatenketchup, 1 eetlepel cognac, 1 eetlepel citroensap, slablaadjes en 100 gram garnalen. Roer de kwark met de koffieroom tot een gladde massa. Voeg het zout, de kruiderij, de tomatenketchup, de cognac en citroensap toe. Leg in de coupeglazen een blaadje sla. Doe het kwarkmengsel, vermengd met de garnalen, erop en strooi er wat paprikapoeder overheen. CIRNIKIS 1 bakje kwark, 40 gram bloem, 1 ei, 1 pakje vanillesuiker, boter, poedersuiker. Meng de kwark, de bloem, het ei en de vanillesuiker goed dooreen en bak hiervan in de koekepan in wat boter, koekjes als drie-in-de-pan. Serveer ze warm, bestrooid met wat poedersuiker. ■9 CHOCOLADE COUPE I bakje kwark, 75 gram chocolade, 1/4 liter slagroom, 50 gram suiker, Vi dl. rum, 4 eetlepels bessebgelei, rode bigarreaux. Vermeng de kwark met de geraspte chocolade. Schep er de met de suiker stijfgeslagen slagroom door en voeg de rum toe. Doe in ieder coupegals 1 eetlepel bessengelei en daarop het kwarkmengsel. Garneer de crème met reepjes rode biggarreaux en geraspte chocolade. Nauwelijks is het reünie van de Staelduinklitters met een grote bosloop gevierd, of er staan alweer andere evenementen te dringen. En dit alles ter behoud, ter verfraaiing, ter uitbreiding, kortom ten behoeve van het enige in het Westland aanwezige bos: het Staelduinse! Het bridge-evenement voor het Staelduinse zal dit jaar plaatsvinden op vrijdagavond 19 maart om acht uur in De Ark aan de Rembrandtlaan te Maassluis-Oost. Inschrijfgeld ƒ.10, per paar. Iedereen die maar enigszins bridgen kan, is welkom en er valt weer een groot aantal prijzen te verdelen. Zoals in de voorafgaande jaren is geschied, vallen ftiet alleen de eerstaankomende paren in de prijzen, doch ook door loting aangewezen minder fortuinlijke spelers, zodat de meeste inschrijvers met een leuk aandenken naar huis kunnen gaan. De prijzen-inkoop is weer in handen van mevrouw Paulien Warnaar, een goede vriendin van het Staelduinse Bos! De organisatie en leiding berust wederom bij de heer J. A. Voortmeijer. En mocht u verdere inlichtingen wensen betreffende de aktiviteiten van het Staalduinse Bos, dan kunt u daarvoor terecht bij de heer F. Abbas, Potgieterstraat 2, Maassluis. Opgaven voor de bridge-drive t/m 18 maart bij mevrouw Voortmeijer, Nachtegaallaan 13, Maassluis, tel. 01899-13358.

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 22