Geschenk service-clubs in dank aanvaard, maar liever geen midget-golfbaan i L Luk Bral dit weekend in Schiedam tó>f In Jeugddienst Kethel: Daarom Elektriciteitslevering wordt onderbroken geloof ik" HUURADVIES SPREEKUUR NIEUWLAND GEZAMENLIJKE 'ZANGMIDDAG" NIET IN "DE WOUDHOEK" MAAR IN GEB. "DE RANK" HET NIEUWE STADSBLAD - PAHINA 7Q WOFNSDAG -J MAART 1Q7P Tijdens de vergadering van de Schiedamse Sportraad zijn de knopen ontward die zijn ontstaan in de denkbeelden over het geschenke van de service-clubs de Lions, Rotary en de Tafelronde aan de bevolking aangeboden ter gelegenheid van de viering van het 700-jarig bestaan. In een gecombineerde vergadering van raadscommissies Vorming en Recreatie en Ruimtelijke Ordening kwam men er niet uit. Moest het geschenk, een midget-golfbaan als zodanig geaccepteerd en waar moest dit stukje „volksplezier" komen te liggen. Na een uitvoerige discussie viel toen het besluit hierover advies van de Sportraad te vragen. Bij het aansnijden van deze kwestie viel in de Sportraad een zekere huiver te beluisteren. Men wil hier nu niet een .zwarte piet" toegespeeld krijgen. Toch kreeg deze „zwarte Piet" een zinnige behandeling na het aan de orde stellen van vijf discussiepunten inzake de midget-golfbaan. Met punt één was men het in de raad unaniem eens dat het geschenk op zich met grote waardering tegenover de milde gevens dient aanvaard te worden, iets dat in 1973 al had moeten gebeuren. Ook over de vier andere punten was men in de raad gelijk gestemd. Een midget-golfbaan is dan pas exploitabel als zo opgenomen wordt in een groter rekreatie-objekt. Elders is gebleken dat de rentabiliteit van banen elders nu niet is om over naar huis te schrijven. Bij het geschenk moet de gemeente het nodige gaan bijpassen en zal dit ook moeten doen bij eventuele (te verwachten) exploitatie tekorten. Een van de raadsleden voerde aan, dat als een functionele raad met een eigen budget gaat werken, de tekorten van een midgetgolfbaan hierop nadelig kan zijn voor de overige sportvernigingen. Een midget- golfbaan opgenomen in een grote (recreatie) verband is alleen te realiseren in het Prinses Beatrixpark met een nabij gelegen restaurant met open terras. Men achtte het niet juist om hiervoor echter een stuk van het weinige openbare stadgroen aan op te offeren. Als enig.alternatief blijft over de landijsbaan. Om deze hiervoor geschikt te maken gaat een slordige twee ton kosten en blijft toch de kans bestaan op een exploitatie tekort. Vandaar dat het besluit viel, dat het dagelijks bestuur van de sportraad op een zeer korte termijn gaat praten met de drie service-clubs. Mogelijk is er een ander geschenk te bedenken dat toch in de sportsector is in te passen. Over dit gesprek zal het dagelijkse bestuur verslag uitbrengen aan het college van B. en W. In april zal de omschakeling gebeuren in de stadsdelen Schiedam-Zuid en Nieuw-Mathenesse (van 9-14 april 1976) en in Nieuwland-Oost (van 14-21 april). De overige wijken, zoals het centrum, de Singelwijk en Schiedam- oost zullen eind 1976 en begin 1977 volgen. Voor deze omschakeling is het noodzakelijk dat gedurende een kort ogenblik de elektriciteitslevering wordt onderbroken. Het gevolg kan zijn dat in de woonhuizen diverse apparaten, zoals klokken, wasautomaten, centrifuges, aquarium- apparatuur, C.V.-installaties, koelkasten, enz. even stilstaan of uitgeschakeld worden. Voor flatgebouwen met centrale voorzieningen, zoals liften, C.V.- installaties, kelder- en trappenhuisverlichtingen, enz. geldt hetzelfde. Men wordt verzocht hier rekening mee te houden. De tijd van de omschakeling wordt zeer kort gehouden, zodat het heel goed mogelijk is dat men er niets van merkt. Practisch alle elektrische apparatuur wordt weer automatisch ingeschakeld. Met uitzondering echter van de C.V.-installaties en van Ook dit weekeinde zal de Belgische cabaretier/zanger Luk Bral optreden in het Zoldertheater in De Teerstoof en wel op vrijdag en zaterdag, aanvang negen uur. Luk Bral wordt begeleid door de Amsterdamse formatie „Album", bestaande uit: Jan Vos, Willem Feddema, Nico de Gooyer en Jan Dekker. Afgelopen maandag, 1 maart, is Luk Bral te zien geweest op de TV in het programma „Rondje Theater" en voor degenen die graag wat meer van Luk Bral en zijn programma willen weten, is er volop de gelegenheid tijdens de voorstellingen vrijdag en zaterdag. Kaartjes ƒ.7,50 en ƒ.6,voor CJP en 65+ kunnen via de WV (010-266000) gereserveerd worden. De Technische Bedrijven van de gemeente Schiedam zijn reeds enige jaren bezig met het omschakelen van het hoogspanningskabelnet van het Elektriciteitsbedrijf van 5.000 Volt naar 10.000 Volt. Daarmee is begonnen in november 1972 in het noordelijke deel van Schiedam (Kethel, Groenoord, Bijdorp en het landelijke gebied), daarna volgden delen van Nieuwland en het westelijke stadsdeel. motoren met z.g. „nulspanningsbeveiliging". Met het oog op de diverse beveiligingen, die noodzakelijk zijn, kan hét bij C.V.- installaties enz. voorkomen, dat men deze zelf weer moet inschakelen. Voor eventuele vragen of verdere informatie kan men zich wenden tot de Technische Bedrijven, afd. Elektriciteitsdistributie, telefoonnummer 264980. De reden van de omschakeling is, dat het verbruik van elektriciteit steeds toeneemt; er komen steeds meer woningen bij. Dit heeft een zware belasting van het hoogspanningskabelnet tengevolge. De maximaal toelaatbare belasting was genaderd; ook traden er hinderlijke schommelingen in de spanning op. Een oplossing zou kunnen zijn het verzwaren van de bestaande kabels of het leggen van nieuwe. Doch dit komt nogal duur uit. De voorkeur is er aan gegeven om de spanning in het hoogspanningskabelnet te verhogen van 5.000 Volt tot 10.000 Volt, waarbij het kabelnet niet vernieuwd hoeft te worden. De Jeugddienstcommissie die maandelijks in Kethel kerkdiensten organiseert, heeft zichzelf de vraag gesteld waarom men gelooft. Het bleek niet eenvoudig deze vraag goed te beantwoorden. Toch hebben zij aan de komende dienst als titel: „Daaróm geloof ik!" meegegeven. Deze Jeugddienst wordt zondagavond a.s. gehouden om zeven uur in gebouw De Rank aan de Schiedamseweg 122 te Kethel. Ds. Baks uit Pernis zal nader op het thema ingaan. Ook komt aan de orde wat geloven is en wat men gelooft. Het begeleidingscombo van het koor Happy Generation zal aan de bijeenkomst haar medewerking verlenen. Na de dienst kan er nog over het besproken onderwerp met ds. Baks van gedachten worden gewisseld. Als vanouds wordt er door de jeugddienstcommissie gratis koffie geschonken. In ons vorige nummer kondigden we de gezellige zangmiddag aan van de bejaardensociëteiten van Schiedam- Noord op woensdag 10 maart, met o.a. een meezingpotpourrie in gebouw „De Rank" aan de Schiedamseweg 112 te Kethel. Dit alles in samenwerking met het zangkoor Oase van het dienstencentrum „De Woudhoek". Dit wordt een speciale middag voor alle oudere mensen in Groenoord, Woudhoek en Kethel. Per abuis stond in onze vorige aankondiging dat deze gezamenlijke „zangmiddag" in het dienstencentrum „De Woudhoek" zou worden gehouden. Dit moet echter, gelezen het bericht, natuurlijk gebouw De Rank zijn aan de Schiedamseweg 112 te Kethel. Waarvan akte! tik Nieuwlanders, die om welke reden dan ook, problemen hebben met de aangezegde huurverhoging, kunnen voor informatie "n advies terecht bij het huurdersspreekuur. Dit spreekuur wordt gehouden in Jeugdhaven-Nieuwland, Albardastraat 65, boven, tel. 704671. En wel op de volgende dagen (in tegenstelling met andere publikaties, zijn dit de juiste data): RAM (21 maart-20 april) Dc/e week kunnen een paar dingen plotseling hun beslag krijgen. Vooral in verband niet wbningruil of verhui/en. Oppassen niet grote woorden opdat u geen onaangename verrassing krijgt. I' heeft te maken met iemand, die nogal „droog" is en zuiver zakelijk denkt, zonder humor. Een van uw gezinsleden is terecht prikkelbaar. STIER (21 april-20 mei) l! houdt ervan meer dan een ding tegelijk aan te pakken, waardoor uw werkzaamheden iets krijgen van een enorme mozaïek. Toch doet u er goed aan. deze week dat mozaïk zelf eens kritisch te bezien. Er mankeert wat aan. namelijk een bepaalde gebondenheid, die het tot een kunstwerk zou moeten maken. Lees tiw post nauw keurig door, er is iets van belang bij. TWEELINGEN (21 mei-20juni) Kans op een prettige verrassing, die de week helemaal anders maakt. l' lost een hangende kwestie op niet succes en u kunt iemand voorthelpen, die vastgelopen is. Wees wel kritisch ten opzichte van een bepaald verzoek, het kan zijn dat de achtergrond niet zo erg fraai is. Oefen geduld uit in verband niet een aangelegenheid, die door u wat te emotioneel wordt bekeken en dixir anderen wat te nuchter. KREEFT (21 juni-20 juli) Het kan zijn. dat deze week uw, op een nogal kalme en in conservatieve richting voort dobberen de bootje, ietwat in de branding raakt. Blijf er kalm bij en raak niet overboord. Een beetje bijsturen kan geen kwaad. De huiselijke stemming zal er baat bij vinden. Prettige brief op komst, vermoedelijk van LEEUW (21 juli-20 augustus) Kans op een roerige week. aangezien u kennis maakt met iemand die het ook heel goed weet. Als u in een bestuurscommissie zit. is er storm op komst in het glas water van de voorzitter! Dat neemt niet weg. dat u toch een paar prettige resultaten boekt. De mogelijkheid tot een buitenkansje doet zich voor. Oppassen voor kouvatten op hals en schouder. MAAGD (21 augustus-20 september) Dit kan een weekje worden waarin u uw_ ijver aan alle kanten kunt botvieren. U maakt wél een goede beurt omdat u van volhouden weet. Wees diplomatiek als het gaat om een nieuwe chef. Verkoop in ieder geval een goede mop, voor u weet of hij wel lachen kan! Interessante brief te wachten, vermoedelijk in verband met uw artistieke gaven. WEEGSCHAAL (21 september-20 oktober) U hinkt nog altijd op twee gedachten rond in verband met een bepaalde kwestie. Deze week kunt u de kogel door de kerk krijgen, als u zieh niet opwindt over iemand die beter leutert dan denkt. Laat maar betijen en ga te rade met uw eigen gezonde verstand. Kalmaan met de duiten en niet teveel etalages kijken! SCHORPIOEN (21 oktober-20 november) Geen week voor ruwe werkjes, want u heeft kans op lichte verwondingen. Houdt u liever bij uw artistieke invallen, behalve als u beeldhouw er bent. Dan maar liever ontwerpen. Een onverwachte ontmoeting opent nieuwe perspectieven. U hoort een belangrijk nieuwtje en kunt daardoor een van uw plannen waar maken. Een beetje rust zal u goeddoen, u bent wal moe. BOOGSCHUTTER (21 november-20 december) U werk hard aan een bepaald plan en voelt u deze week gehinderd door iemand, die voor een slappeling gehouden wordt. Vermoedelijk is er echter sprake van een verschil in tempo. Blijf dus objectief en windt u niet nodeloos op. Eventuele kritiek alleen spuien in zeer vertrouwde kring. Kans op een paar gezellige avonden. Kleine reis mogelijk. STEENBOK (21 december-20 januari) Deze week kunt u veel doen voor een oude relatie, die uw steun nodig heeft. Niet uit egoïsme, maar uit pure dornierigheid laat u thans anderen opdraaien voor die taak. die echter meer de uwe is. dan de hunne. Uw scherpzinnigheid komt u geweldig van pas in verband met een ietwat raadselachtig voorval. Oppassen voor een lelijke houding van de rug in verband met vermoeidheid. WATERMAN (21 januari-20 februari) De kans bestaat dat u deze week een waarheid voorgeschoteld krijgt, die u niet lekker zit. U voelt lust de zaak niet veel woorden recht te trekken. Beter kunt u echter in alle oprechtheid toegeven dat een en ander gevolg is van een oude vergissing van u. Dat is de enige manier om de kwestie uil de wereld te helpen, anders blijft het sudderen. U heeft een geniale inval, waardoor een van uw beste plannen kan worden verwezenlijkt. Kans op een onverwachte en prettige ontmoeting. VISSEN (21 februari-20 maart) U bent goed van vertrouwen en niet geneigd anderen voor de gek te houden. Deze week loopt u zelf evenwel kans in de luren gelegd te worden door een radde prater. Ogen en oren open. Geen week voor financiële bok kesprongen, zeker niet terwille van anderen. U heeft bovendien uw handen vol aan uw eigen aangelegenheden. Prettig nieuw s te wachten. donderdag 4 maart: 's-avonds van 7-8 uur. donderdag 11 maart: 's-avonds van 7-8 uur. donderdag 18 maart: 's-avonds van 7-8 uur. donderdag 25 maart: 's-avonds van 7-8 uur. donderdag 1 april: 's-avonds van 7-8 uur en woensdag 10 maart: 's-middags van 2- 3 uur. woensdag 17 maart: 's-middags van 2- 3 uur. Bent u het niet eens met de nieuwe huurverhoging, en wilt u protest aantekenen, maar weet u niet precies op welke manier dat moet en hoe u het een en ander moet opschrijven, brengt u dan even een bezoek aan ons spreekuur. Dit spreekuur is een dienstverlenende aktiviteit van de werkgroep „Wonen en Leven in Nieuwland", een samenwerkingsverband van de Wijkvereniging Nieuwland en Jeugdhaven-Nieuwland.

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 39