Succesvolle ZOS vanuit Nolet Jeugdhaven zoekt hulp Weer reeks diefstallen in Nieuwland Amateurtoneel bij Utile Dulci en Othello Uit het Politierapport U belt... Wij bezorgen "ORANJE" Bij Zeeman geven ze wollige ezels en honden weg SUNBLIND JALOEZIEEN VOOR HALVE WINKELPRIJS va206.50 HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 16 WOENSDAG 10 MAART 1976 ZOS medewerker Cees van der Wel en VARA's Joop Daalmeyer bij de loterij voor de patiënten. Cees van der Wel en de Schiedamse Henny alias Heintje. SHERRY org. botteling p. fles 5.45 bij 12 flessen per fles SLIJTERIJ EN WIJNHANDEL ORANJESTRAAT 10-12 TEL. 26 59 97 26 41 40 De patiënten vol aandacht voor de ZOS uitzending vanuit de hal van het Nolet- ziekenhuis. Joop Daalmeyer vraagt de mening van een patiënte van het Nolet-ziekenhuis. De direkte uitzending van de Ziekenomroep Schiedam vanuit de hal van het Schiedamse Noletziekenhuis is een daverend succes geworden. Ongeveer 50 patiënten, die noodgedwongen in het ziekenhuis verbleven, hebben de uitzending meegemaakt. Hoogtepunten waren er voldoende maar de Schiedamse Henny, die een carrière tegemoet gaat als de vroegere zanger Heintje, was ongetwijfeld de trekpleister van dit optreden in het Noletziekenhuis. Verder zorgde de oud ZOS- medewerker en VARA's Achter het Nieuws redakteur Joop Daalmeyer voor vreugde bij de patiënten. Hij trok namelijk de loterij-briefjes uit voor een loterij die onder de patiënten had plaatsgevonden. De ZOS wil nu meer dergelijke uitzendingen verzorgen, niet alleen vanuit het Noletziekenhuis maar ook vanuit het gemeenteziekenhuis. Het wijkciubhuis Jeugdhaven, gevestigd aan de Albardastraat 65-69, telefoon 704671 heeft allerlei aktiviteiten in dit clubhuis, o.a. een paar peutergroepen. Jongens en meisjes van twee en half jaar tot vier jaar. Die op een fijne manier worden bezig gehouden en van alles mogen doen. De peuterleidster Mirjam Nobel kan echter geen ijzer met handen breken en doet daarom een dringend beroep op de assistentie van bijv. moeders met schoolgaande kinderen, die hun vrije tijd hier op een prettige wijze kunnen besteden. Want men zit letterlijk om medewerksters te springen. Laat u deze Mirjam Nobel niet in de steek en kom gezellig eens langs. Er is altijd koffie bij de hand en het werken met kleuters en nog kleinere kinderen is bijzonder prettig. Verschillende groepjes van ongeveer 15 kinderen komen er tweemaal in de week naar hartelust spelen, want er is genoeg om de tijd te bekorten. Benut eens een informatie-gesprekje in de uurtjes van negen uur tot half twaalf of 's-middags van half twee tot kwart voor vier. De leiding van de Jeugdhaven zal er u dankbaar voor zijn, want als u er eenmaal geweest bént, zwicht u voor het verzoek van deze- peuterleidster. Prijsvoorbeeld: br. 300 x h. 200 136.- br. 200 x h. 200 98." Doe 't zelf zonnescherm, met synthetisch doek, 300 breed x 100 uitval, SUNBLIND: Marktpleingalerij 56, IJmuiden, tel. 02550-13122 Verkoop van alle zonweringen. Agent voor uw omgeving: M. J.HEUER Burgm. v. Haarenlaan1337 Schiedam, tel. 010-702603 Even een complimentje aan het adres aan de dames van Bochove en Minderman. Zij zorgden ervoor, dat de peuterspeelzaal-weer helemaal pico bello was, dus extra schoon. Dat is pas teamwerk NIEUWKOMERS Voor het verwelkomen van „nieuwkomers" in de wijk zoekt de wijkvereniging „Nieuwland" nog enige enthousiaste mensen, die deze nieuwkomers een bezoekje willen brengen als introduktie van de wijkvereniging. Zij zullen dit zeker op prijs stellen, want meestal voelen zij zich erg vreemd, omdat ze nog niemand kennen. De wijkvereniging „Nieuwland" kan hun heel wat gezelligheid bieden, als u tenminste bereid bent hieraan als lid uw medewerking te verlenen. Het is een erg dankbaar werk. Neemt u daarom eens kontakt op met de voorzitter, de heer J. H. Bernard, J. C. van Markenstraat 26, tel. 709883. Op vrijdag 12 maart heeft in de bovenzaal van het Wijkcentrum aan het Dr. Wibautplein een bingo-avond plaats, waarmede fraaie prijzen zijn te winnen. Aanvang acht uur precies. HUURADVIES Vorige maand maakte het bestuur van de wijkvereniging „Nieuwland" bekend, dat er speciale avonden zouden komen om de mensen te helpen bij het opstellen van hun huurprotest, als daar aanleiding toe is. Die avonden hebben nu plaats morgenavond van zeven tot acht uur in Jeugdhaven Nieuwland, Albardastraat 69, tel. 704671, ingang aan de zijkant van het gebouw, grenzende aan de Gereformeerde kerk, trap op naar boven. Uitgezonderd op de woensdagmiddagen. Dan kunt u terecht op nummer 69, achterkant van het gebouw zonder trap. Verder op woensdag 17 maart 's-middags van twee tot vier uur, op donderdag 18 maart van zeven tot acht uur, op donderdag 25 maart van zeven tot acht uur en op donderdag 4 april, eveneens van zeven tot acht uur. Vergeet u vooral niet de brief mee te nemen, waarin uw huurverhoging wordt aangekondigd en eventueel andere gegevens over klachten, brieven, telefoontjes enz. Maakt u zelf geen gebruik van dit spreekuur op die aangegeven tijden, geef het dan aan anderen door. Men is een ieder in wijk Nieuwland graag van dienst. M. Na de bestrating van de Mgr. Nolenslaan viert de firma Zeeman textielSupers de heropening van de zaak. Kortgeleden werd na de brand van bij Jan Zeeman TextielSupers de zaak aan de Schoolstraat heropend. Zeeman TextielSupers is specialist in het hele textielvak onderkleding, panty's enz., maar ook damesjurkjes en herenoverhemden tegen scherpe prijs. „Het goed koopst", zoals de heer Zeeman het uitdrukte om nogmaals te benadrukken dat het bedrijf niet tegen het allerlaagste niveau zoekt, maar voor de laagste prijs een redelijk stuk goed wil verkopen. Dit laatste lukt door de efficiënte wijze van werken, zelfbediening en centrale rechtstreekse inkoop in Europa en ver daarbuiten voor een zeer grote verkoop. Een aspect dat bij steeds meer mensen belangrijk meetelt: „Prijsbewust zijn, is een noodzaak en daar dankt Zeeman zijn enorme groei aan", aldus de heer Zeeman. Vrijdag 12 maart wordt het bedrijf van Zeeman met twee vestigingen uitgebreid; in Rotterdam openen twee zaken gelijktijdig in een nieuw winkelcentrum. Bijna levensgrote wollige ezels en honden, waarvan u uit de eerste categorie hier één in beeld ziet. met de kleine puk op de voorgrond, worden bij de opening, evenals in Schiedam de bezoekers aangeboden. Het Schiedamse filiaal is gevestigd aan de Mgr. Nolenslaan 42h. In het afgelopen weekend hebben inbrekers met gebruikmaking van een „flipperplaatje" een metalen plaatje, waarmee men kans ziet de knip van de voordeur af te halen, weer hun slag geslagen in de wijk Nieuwland. Uit een woning aan de Dr. Boslaan werd een bedrag van ƒ.140, ontvreemd. Het bezoek aan een woning inde Sav. Lohmanlaan leverde een bedrag van ƒ.230,op, maar uit een woning aan de Cort v.d. Lindenlaan werd wel ingebroken maar niets weggehaald. Op het Dr. Wibautplein verdween een bedrag van ƒ.190,uit een tas en uit twee woningen in de Talmalaan werden een bedrag van ƒ.180,en uit de tweede woning een gouden horloge en een goudkleurig kettinkje meegenomen. De politie vermoedt dat personen uit Vlaardingen, die inbraken op deze manier verrichten, hun terrein naar onze stad hebben verplaatst. Doch ook op een gewone manier is ingebroken en wel in het huis van de heer A.C.S. aan de Juliana van Stolbergstraat. Hier verschafte men zich toegang door het keukenraam te forceren. De woonkamer werd doorzocht en een blauw geschilderd Chinees bord met een diameter van 80 cm. werd hier ontvreemd. Doordat vermoedelijk de voordeur van een boksschool op de Lange Haven niet goed was gesloten, hebben inbrekers deze kans tot binnenkomen benut en zich over de geldlade van de fruitautomaat ontfermd, waarin een bedrag van ƒ.100,zat. Verder kwam men nog in het bezit van ƒ.30,uit een lade van een bureau. De schade aan de fruitautomaat bedraagt ƒ.50, GEEN VOORRANG Op het kruispunt Laan van Spaland/Lindeijerstraat/V laardingseweg, gaf de 21 -jarige kleuterleidster C.M.C.N. geen voorrang aan de personenauto bestuurd door de 55-jarige A.K. uit Vlaardingen. Bij deze botsing werd mej. N. ernstig gewond, zodat zij met hersenletsel en beschadigde halswervels in het Gemeenteziekenhuis moest worden opgenomen. IN BESLAG GENOMEN Tot tweemaal toe presteerde de 28- jarige monteur F.W. v.d. L. het om door de politie aangehouden te worden wegens dronkenschap achter het stuur. De eerste maal werd hem een rijverbod opgelegd en werd ook zijn rijbewijs ingehouden omdat hij een half jaar geleden hiervoor al gepakt was. Vreemde gewaarwording echter voor de politie, toen ze de monteur een paar uur na dit gebeuren weer zagen rijden in zijn auto. Men nam hem voor de tweede keer mee naar het bureau en daar werd de auto nu maar in beslag genomen. Een derde keer was er voor hem dus niet bij. OPIUMWET OVERTREDEN In Rotterdam werd de 20-jarige L.F.M. uit Rotterdam aangehouden door de politie, omdat hij in het bezit bleek te zijn van een hoeveelheid opium. Toen hij gefouilleerd werd bleek hij ook in het bezit te zijn van 55 betaalcheques, toebehorende aan het accountantskantoor Molenaar in Schiedam. Hij bekende tenslotte hier ingebroken te hebben en zich een bedrag van ƒ.275,te hebben toegeëigend. Hij is aan de Schiedamse politie overgeleverd. Voor zaterdag a.s. staan twee voorstellingen op het programma, te brengen door plaatselijke amateur toneel verenigi ngen. De vereniging Utile Dulci. die eind van dit jaar haar 65-verjaardag hoopt te kunnen vieren, geeft in zaal Irene een opvoering van de spannende thriller: „Celia" door George Batson in een vertaling van Alfred Pleiter. De regie is in handen van Ad Hoeymans. Er wordt in zelfgebouwde decors gespeeld. Kaarten voor deze voorstelling zijn ad. ƒ.5,verkrijgbaar op het plaatselijke VVV-kantoor en bij het lid van LID. mr. Chris des Bouvrie. Julianalaan 30, tel. 269918. Dc Schiedamse Toneelvereniging ..Othello" gaat weer op de blijspeltour met de opvoering van het vrolijke toneelspel „Laat mij maar begaan" van Luuk van Wijk. geregisseerd door Piet de Kaper. Kaarten hiervoor, indien voorradig in gebouw Arcade waar de opvoering plaats vindt.

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 16