Modehuis van Velzen in Jubileum A. Winter NVSH belicht onderdrukte vrouwen richt brief aan B. en W. Stuwgroep Midden- Delfland VOORWERPEN BINGO-AVOND <e HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 17 - VRIJDAG 19 MAART 1976 ?04/85/SO2 VERGADERING Woensdagavond 24 maart om acht uur vergaderen de Rooie Vrouwen van de P.v.d.A. te Schiedam in de fraktiekamer in het stadhuis. Belangstellenden zijn van harte welkom. SCHIEDAMSE NOTITIE De artikelen mogen worden „gekeurd". iiiiiiiiriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiififiiiiil „Wat jammer dat ik m'n portemonnee verloren heb, nu heb ik geen geld om al die gevonden portemonnees te kopen". Zo blijf je tenminste bij de tijd. nieuw jasje Donderdagavond II maart (door ons per vergissing ais openingsdag vermeld) hield het echtpaar R. van Velzen en J. van Velzen-Smith op de Rotterdamsedijk 262a een drukbezochte receptie n.a.v. het feit, dat de andere morgen hun modehuis na 10 dagen sluiting weer heropend werd. Geheel Schiedam kon daarvan profiteren. De etalages zijn smaller geworden, waardoor meer verkoopruimte werd verkregen. Er* is ook een betere verlichting aangebracht waardoor het prettiger winkelen is. De zaak heeft een eigen, heel gezellig entree gekregen en men beschikt over 5 paskamers. De voorjaars- en zomercollectie, ook waar het buitenlandse modehuizen betreft, is zeer uitgebreid en men heeft dus keus genoeg. De '„tussenmaten" zijn hier erg belangrijk, vooral voor de grotere maten. Beslist geen stiefkinderen hier. De Qiverse fraaie bloemstukjes van zakenrelaties en klanten geven aan dit alles een heel aparte sfeer. Drie vakkundige verkoopsters (alle drie in het bezit van een coupeuseopleiding) geven uitstekend advies en werken hier al vanaf de overname van ..Tribad" destijds, alweer 15 jaar geleden. Eén is er „slechts" elf jaar als verkoopster werkzaam. Het echtpaar Van Velzen stelt hoge eisen aan het dienstbetoon van de klant, waardoor men zich een vaste klantenkring verworven heeft. De firma G. Krastman uit Zuid- Beierland heeft naar ontwerp van de bekende architect J. Brandenburg deze fantistische verbouwing gerealiseerd, een aanwinst op de Rotterdamsedijk. Vooral de goedverzorgde etalages trekken sterk de aandacht en het entree via de glazen deur overwint de drempelvrees hier zomaar eens binnen te wippen. Beneden, waar de timmerman vrijdagmiddag de laatste hand aan de trap legt, is nog een ideale ruimte voor zomer- en regenmantels. Er is zelfs een speciale afdeling voor lange avondjaponnen. Dé vraag het laatste half jaar in de modewereld. U weet dus waar u hiervoor terecht kunt en er is beneden ook een paskamer. Wel leuk te vermelden dat het echtpaar Van Velzen dinsdag 30 maart ook een zaak aan de Schiedamseweg 155 te Rotterdam opent. Daar zal mevrouw Van Velzen de scepter zwaaien. M. In dit geval is de veiling toch nog voordeliger. „Zo", denk je, „daar heb je weer zo'n koffiebarkrabbel, toch eens lezen of er dit keer iets bijzonders in staat". Iets bijzonders zeg je? Nou, ik heb een kleine boodschap voor je, en die is als volgt: Jezus houdt van jou! Vind je dat niet bijzonder genoeg? Jezus houdt van jou, waar je ook bent en wat je ook doet. Thuis, op je werk, in de gevangenis, op school, in de kerk, in het ziekenhuis. Hij houdt van jou, maar als jij je hart niet openstelt kan hij jou z'n liefde niet bekendmaken. Durf je hart eens te openen en je ogen naar Hem op te slaan. Dan zul je in Zijn ogen Zijn grote liefde voor jou zien, maar je zult er ook deze vraag in lezen: „Wil je ook van mij houden?" En, wat vind je nu van deze kleine boodschap? Is hij niet groots? Het bestuur van de Wetenschappelijke Kring te Schiedam en Vlaardingen organiseert op maandag 22 maart een lezing, waarbij dr. A. J. van der Eb, lector in de tumorvirologie aan de Medische Faculteit te Leiden zal spreken over „Isolering van de kankerverwekkende genen van virussen". Deze lezing heeft plaats in het gebouw van de Nederlandse Protestantenbond, Westvest 92. Aanvang acht uur. Telefonische inlichtingen worden u verstrekt via tel. 266681. Zaterdag a.s. zijn we weer aan 't einde van de Hoogstraat te vinden met de Koffiebar-marktkraam, korn^ gerust eens een praatje maken! Die avbnd hebben we de groep „The Messengers" (boodschappers) te gast, zij zullen met hun muziek en zang ook verder ingaan op de boodschap, waarover je hierboven al iets kan lezen. Berry. De wijkvereniging „Het Singelkwartier" organiseert op dinsdag 23 maart a.s. een grootse bingo-avond in het eigen gebouw, zaal „Marijke" aan het Broersveld 121. Er zijn verschillende fraaie prijzen ter beschikking gesteld en de koffie is om acht uur lekker bruin. „Iets voor de fotograaf misschien om zijn modellen aan de ketting te leggen"? Koffiebar „De Goede Haven", Voorzaal Julianakerk, B.K.-laan 29, Schiedam. Op 1 april a.s. zal het veertig jaar geleden zijn, dat de heer A. Winter van de Gemeentelijke Sociale Dienst in overheidsdienst trad. Albert Winter, die in de Van Ruijsdaellaan 28a in Schiedam woont, is op 3 november 1919 geboren in Steenwijkerwold. Na bij het makelaarskantoor Dupont in Schiedam werkzaam te zijn geweest, begon hij op 1 april 1936 zijn ambtelijke loopbaan bij da Rijksbelastingdienst, eveneens in Schiedam. Hij was daar werkzaam op verschillende afdelingen, onder meer als chef op de afdeling loonbelasting. In 1950 werd hij overgeplaatst naar de afdeling inkomstenbelasting, waar hij waarnemend chef de bureau van de inspectie was. Op 1 april 1959 trad de heer Winter in dienst bij de Gemeentelijke Sociale Dienst in Schiedam, waar hij belast werd met de administratieve verwerking van de uitkeringen. Na 8 Vj maand werd hij al lid van de medezeggenschapscommissie, wat hij nu nog steeds is. De heer Winter is thans chef van de acht medewerkers tellende afdeling uitkeringsadministratie van de G.S.D. Ter gelegenheid van zijn 40-jarig jubileum zal op 1 april van 16.15 tot 17.00 uur een receptie worden gehouden in de kantine van de Bedrijfsgemeenschap Schiemond. Vijgensteeg 2 te Schiedam. Eenieder is hartelijk welkom. Maandag 22 maart a.s. zal in de gemeenteraad van Schiedam vergaderd worden o.m. over de verdere uitbouw van Schiedam-Noord. In een uitvoerige brief, gericht aan B. W. van Schiedam, vestigt de heer E. ter Haar namens de Stuwgroep Midden-Delfland Schiedam de aandacht op verschillende punten. De stuwgroep is van mening dat vanuit een aanpasbaar plan, naast het bouwen van woningen in bescheiden oplage, snél begonnen zou moeten worden met het aanleggen van (een deel van) bedoelde groengebieden om: bewoners van nieuw te bouwen woningen een aantrekkelijke woonomgeving te bieden, huidige bewoners van Schiedam-Noord deze lang ontbeerde voorziening te bezorgen, de toegankelijkheid te vergroten voor het recreatieve bezoek aan het polderlandschap van Midden- Delfland. Deze toegankelijkheid is gebrekkig door het ontbreken van autovrije fiets en wandelpaden en door de barrière van een kale gure zandplaat, die overwonnen moet worden om het polderland te bereiken. Op dinsdagavond 23 maart spreekt THérése Korff in het NVSH-Centrum aan het Kon. Emmaplein 1 te Rotterdam over Het onderwerp „Radicaal Feminisme, onderdrukking van vrouwen, mogelijkheden t [p solidariteit en aktie". Aanvang half negen, zaal open acht uur.

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 17