IR. H. DE RON VAN ZUIJDEWIJN HOUDT LEZING IN STEDELIJK MUSEUM Inventarisatieproject van Schiedam is opzet pont crenatie Stichting Peuterspeelzaal 2 en 3 richt brief aan B en W frn predik- 11 beurten Naar excursie „Gouden Handen" in 's Heerenberg Fancy Fair bij Honki Ponki Nu overal abri's bij de bushaltes GEBIT STUK? J. Veringmeier SCHIEDAMSE MUZIEKSCHOOL IN DC „DE WOUDHOEK" A. C. J. SCHEFFERS DAM 35 INSTITUUT TYPEN - STENO (Joh.m.van der Spek HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 34 - VRIJDAG 19 MAART 1976 in iiiiiiiiiiiiiiMiiiii mm mi hui ii mui ii mi minim in in in n mi mm hui mi Voor de leden van de Historische Vereniging „Schiedam'1 houdt ir. H. de Roy van Zuijdewijn woensdagavond 24 maart a.s. een lezing in de aula van het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat 112. De heer de Roij van Zuijdewijn studeerde aan de T.H. te Delft, waarmede op zijn initiatief een leerstoel voor een tot dan niet gedoceerd vak, namelijk restauratie architectuur, ingesteld werd. Hij is nu werkzaam bij de Dienst Stadsontwikkeling van de gemeente Rotterdam, waar hij speciaal belast is met de dokumentering en uiteindelijke konservering van wat in Rotterdam rest aan waardevolle architectuur. Tevens is hij de auteur van „Amsterdamse Bouwkunst 1815- 1940" en „Haagse huizen en gebouwen". Beiden uitgegeven door Debussy, Amsterdam. Ook publiceerde hij artikelen in vele tijdschriften. Zijn lezing heeft betrekking op de ambachtelijke architectuur tot 1940, waarbij speciaal het accent gelegd zal worden op wat in Schiedam voorhanden is. INVENTARISATIE Na de pauze zal hij het Inventarisatieproject van Schiedam bij u inleiden. Doei van een dergelijk project is om te komen tot een volledige inventarisering van waardevolle architectuur, ook die van de 19e en 20e eeuw. Verder gaand dus dan de officiële Monumentenlijst, kenmerkende stadsgezichten en van details als kadewanden, sluizen, bruggen, parken, gevelversleringen en straatmeubiialr.' De bedoeling is al deze zaken vast te leggen in een volledige dokumentatie in plattegronden, kaarten, foto's en teksten. Een dergelijk project werd onder leiding van De Roij van Zuijdewijn al eerder gerealiseerd in Rotterdam en Scheveningen. Mocht u op de avond van 24 maart, aanvang acht uur, verhinderd zijn, maar wei willen deelnemen aan dit project er is nogal wat mankracht nodig geeft u dit dan even op aan het secretariaat van de Historische Vereniging „Schiedam", Lange Nieuwstraat 127, telefoon 267628. GEREFORMEERDE KERK Oosterkerk, 10.00 uur: ds. C. van Zuylen, 17.00 uur: ds. J. Nieuwsma. Kethel „de Ark", 10.00 uur: dr. H. J. Kouwenhoven te Vlaardingen, 17.00 uur: ds. J. Nierop, vrijdag 26 maart, 14.30 uur: ds. J. Nierop, bruidspaar Pieter D. Mensinga-Rolanda van Veen (trouwouderling uit de wijk Kethel- Groenoord). Magnalia Dei Kerk, 10.00 uur: ds. J. Nieuwsma, 17.00 uur: ds. C. van Zuylen. Julianakerk, 10.00 uur: ds. J. Nierop, jeugddienst, 17.00 uur: dr. H. J. Kouwenhoven te Vlaardingen. Collecten: het éne offer is bestemd voor: de Kerk, deurcollecte: het eigen jeugdwerk. Geref. Kerk Overschie-Schiedam, gebouw Evang. Lutherse Kerk, Oranjestraat, Schiedam, 8.15 uur: ds. J. F. de Weger, 14.30 uur: ds. A. Duits. Geref. Kerk (Vrijgemaakt), kerkgebouw Westvest 30, 9.30 en 16.30 uur: ds. J. Waagmeester, Den Haag. Chr. Geref. Kerk, Hoeksteenkerk, B.K.-laan, hoek Warande, 9.30 en 16.30 uur: ds. W. v. Sorge. Evangelisch Lutherse Gemeente Schiedam, Lange Nieuwstraat, hoek Oranjestraat, 21 maart, Oculi, 10.00 uur: prof. dr. C. H. Lindijer, Amsterdam, zondagslied 17, Jeugdkerk. Herv. Geref. Kerk, gebouw Irene, Nieuwe Haven 155, 10.00 uur: cand. A. Boer, Utrecht. HERVORMDE GEMEENTE SCHIEDAM Grote Kerk, 10.30 uur: ds. S. Tijmstra, 17.00 uur: ds. A. Stekelenburg, Giessendam. Opstandingskerk, 10.30 uur: ds. W. J. Schouten, Vlaardingen, K indernevendienst. Bethelkerk, 9.15 uur:-ds. S. Tijmstra. Aula Pinasplein (Oud-Mathenesse), 9.15 uur: ds. D. J. Spaling Dzn. HERVORMDEGEMEENTE KETHEL St. Martinuskerk, 9.30 uur: ds. P. Magré. Dorpskerk, 10.00 uur: mej. ds. J. de Ruijter, Rotterdam, Open-Deurdienst, m.m.v. Bazuingroep C.J.V., Vlaardingen, 19.00 uur: P. Magré. Ned. Protestantenbond, Westvest 90, 10.30 uur: prof. dr. M. A. Beek, Amsterdam. Warande 155, Rozenkrans-Gebed en om half acht Lijdensmeditatie met kort lof. Elke vrijdagavond oefening van de H. Kruisweg. Zondag 21 maart, de derde zondag van de Vasten, Eucharistische dag in de kapel van Huize Liduina. Donderdag 25 maart: Hoogfeest van Maria Boodschap, 's avonds om tien over zeven bidden wij de Rozenkrans. Om half acht de vierde Lijdensmeditatie van rector drs. A. Vreeburg, aansluitend een kort Maria-Lof. Vrijdag 26 maart: 's avonds om tien over zeven Rozenkrans-Gebed en om half acht oefening van de H. Kruisweg. Raad van Kerken, Lijdensmeditaties Oud Kath. Kerk. In de komende weken zullen er elke donderdagavond lijdensmeditaties worden gehouden in de Oud Katholieke Kerk a.d. Dam 28 te Schiedam. Aanvang 19.30 uur. In deze lijdensmeditaties zullen voorgaan op donderdag 25 maart: ds. A. Steinhart, onderw.: voetwassing en avondmaal. Leger des Heils, Lange Haven 27, heiligingssamenkomst, zondag 10.00 uur: evangelistensamenkomst. Zondag 19.30 uur: zondagsschool, 11.45 uur, alle diensten staan onder leiding van kapiteine M. K. Breidenbach en kapiteine M. Hogetorn. Kerkgem.derZevende Dagadventisten, Lutherse Kerk, Westvest, zaterdag 10.00 uur tot 11.00 uur: bijbelstudie, van 11.00 uur tot 12.00 uur: eredienst. Gemeente Christus, wijkcentrum Nieuwlant, Dr. Wibautplein 129, zondag 14.30 uur. Pinkstergemeente Morgenstond, iedere zondagmorgen om 10.00 uur: samenkomsten in „De 4 Molens", Burg. Gijsenlaan 1. Kapel van het Noletziekenhuis Schiedam, zaterdagavond om half zeven korte Eucharistieviering aansluitend op het bezoek van 7 uur. Zondagmorgen 21 maart om half tien zondagviering in samenwerking met het Jacobuskoor uit Kethel, predikant P. M. de Groot, ziekenhuispastor. Collecte voor de Vastenaktie. Reparatie klaar terwijl u wacht. Dagelijks van 9-14 uur en 's-avonds na 18 uur. le Tuinsingel 15, Schiedam Telefoon 010-26.14.17. Voor de leden van de Christen Vrouwen Bond, afdeling Schiedam- Centrum organiseert men op dinsdag 6 april a.s. een excursie naar de hobbyhof „Gouden Handen" in 's- Heerenberg. De kosten bedragen ƒ.35,waarbij alles d.w.z. entree, tweemaal koffie, gebak, lunch, thee en fooi chauffeur is inbegrepen. De heenreis zal over de Veluwe gaan, waar gestopt wordt voor het nuttigen van een kopje koffie en de lunch heeft plaats in 's-Heerenberg. Men vertrekt om acht uur vanaf Spaland, om 8.05 uur van het Rubensplein, om 8.10 uur vanaf de Westerkadebrug en om 8.15 uur vanaf het Emmaplein. Terugkomst des avonds ongeveer zeven uur. Opgave voor deze excursie tot en met 25 maart waarbij men vriendelijk verzocht wordt het bedrag van ƒ.35, met naam en adres in de brievenbus van mevrouw Koelman, Juliana van Stolbergstraat 15 te deponeren. Telefoon: 265677. Marja van Wolferen organiseert in het eigen gebouw van het dagverblijf „Honki-Ponk" aan de Kerklaan 9 te Kethel op zaterdag 20 maart een fancy-fair van negen tot vijf uur. Er zal een gratis poppenkastvertoning zijn, terwijl de kinderen (doch ook hun ouders) kunnen touwtrekken grabbelen in de ton, bal gooien, ring werpen, bal rollen voor punten enz. En natuurlijk is er ook een groot Rad van Avontuur. De draadmodellen, gemaakt door de leerlingen van W.F.'s bedrijfsschool, zullen op zaterdag te bezichtigen zijn. Verder worden er voor het hoede doel vele handwerkbeesten verkocht en aangeklede gebreide poppen. Voor u dus een reden temeer om even langs te komen met het hele gezin. Er zal limonade worden geschonken en er is cake en boterkoek. eusHAt In versneld tempo heeft de gemeente nu overal abri's bij de bushalte geplaatst. Tot opluchting van allen, die dagelijks gebruik maken van het openbaar vervoer en veelal uit stonden te waaien bij een bushalte. Vooral oudere mensen zijn hier erg gelukkig mee. In regen en storm was het met name voor hen geen doen. In Vlaardingen kent men deze abri's al een paar maanden en de hevige storm hebben ze onlangs weerstaan. Ook zijn de ruiten van onbreekbaar glas. Het plezierige van dit alles is, dat je er nog wel bij kunt gaan zitten ook. Over goede service van de gemeente gesproken. M. BANKETBAKKERIJ Het juiste adres Géén filialen Tel. 267823 ned. - frans - duits - engels - spaans - russisch - boekhou den - MBA - middenstand. Schiedam, Singel 72, telefoon 268847. Dir. J. W. M. Zetteler, staats- bev. doe. machineschrijvën en stenografie. KANTOOR EN ROUWKAMER: Mathenesserlaan 282 (hoek Claes de Vrieselaan) Rotterdam 010-762188* (dag en nacht) Krimpen a/d IJssel 01807-13147 Capelle a/d IJssel 010-501640 Mevrouw M. Beek-Schouten, voorzitster van de „Stichting Peuterspeelzaal 2 en 3" te Kethel heeft namens het bestuur een brief aan B. W. gezonden om hun een indruk te geven van de aktiviteiten, die men voor zowel de peuters als ouders uit de directe omgeving van deze peuterspeelzaal ontwikkelt. Hij voorziet wel degelijk in een behoefte in Schiedam-Noord, hetgeen blijkt uit de 75 peuters, afkomstig uit Groenoord, de Woudhoek, Kethel, Kethel-Oost, Tuindorp en Bijdorp, die deze peuterschool bezoeken. Daarnaast bestaat op het ogenblik een wachtlijst van circa 15 tot 20 peuters. De peuterschool draait nu gedurende tweeënhalf jaar. Dit wil men graag continueren. Doch deze continuering is alleen aanwezig, wanneer de gemeente met een subsidie zou willen bijspringen. Vandaar dat men als bestuur een uitgebreide brief met allerlei gegevens over deze school aan B. W. gericht heeft. En nu maar afwachten, wat of het College beschikt. Een speciale peuterkrant is ter illustratie daarbij ingesloten. VERHUUR zonder chauffeur BUSJES EN BESTELAUTO'S BOKELWEG 4 Schiedam, achter Station Telefoon 15.09.40 Leerlingen van de Schiedamse Muziekschool geven op dinsdag 23 maart een uitvoering in de rekreatiezaal van het dienstencentrum ..De Woudhoek" aan het Heyermansplein. Toegang: gratis. Aanvang: acht uur, zaal open hall acht Parochie Sint Liduina en onze lieve vrouw Rozenkrans, Singelkerk, zaterdag 19.00 uur: gelezen mis, zondag 8.30 uur: gelezen mis, 9.45 uur: Latijnse zang m.m.v. IHD, 11.15 uur: dienst met Vormsel, volkszang. 17.30 uur: gelezen mis, preek: J. Laurent, pastoor. Kapel Sint Liduina, zaterdag 18.00 uur, zondag 10.30 en 11.45 uur, zonder koor, preek: F. Kempen, kapelaan. St. Martinusparochle Schiedam- Groenoord, 3e zondag in de 40- dagentijd, zaterdag 18.30 uur: H. Mis met volkszang en orgelsoli (org. Joh. Groen), zondag 8.30 uur: H. Mis, 10.45 uur: H. Mis met zang van ons Martienerkoor, 12.00 uur: H. Mis, 18.30 uur: H. Mis, preek: kapelaan. R.K. Parochie St. Jan de Doper, Mgr. Nolenslaan 99, weekend 20/21 maart, zaterdag 19.00 uur: eucharistieviering, zondag 8.30 uur: eucharistieviering, 9.30 uur: hoogmis. 11.00 uur: speciale eucharistieviering met zang door het eigen jongerenkoor, 12.15 uur: eucharistieviering. Thema: Jakob: mank gaan aan God". Predikant: P. J. Görtz O.P. R.K. Parochie O. L. Vrouw Visitatie, Dr. Schaepmansingel 5. Zaterdag 19.00 uur: Eucharistie met volkszang; zondag 9.30 uur: Eucharistie met volkszang, 11.00 uur: Gezongen Eucharistieviering verzorgd door ons gemengd koor Dames en Heren. (Onder de woorddienst worden kleine mensen zinvol bezig gehouden). Na deze viering is er gelegenheid tot koffie drinken in het Jeugdcentrum, allen hartelijk welkom! 17.30 uur: Stille Eucharistieviering. Thema: God woont onder de mensen. Predikant: pater J. Groot, dominicaan. Oud-Katholieke Kerk, Dam 28, Schiedam. Zondag 21 maart 10.30 uur: laatste dienst door drs. F. Smit als pastoor dezer gemeente; na afloop kan ieder persoonlijk afscheid nemen in de benedenzaal van de Opstandingskerk. Donderdag 25 maart 19.30 uur: Lijdensmeditaties. Predikant: ds. A. Steinhart. Gebeds-Aktie Schiedam. Tijdens de Veertigdagen-Vastentijd is er elke donderdagavond om tien over /even in de kapel van de Broeders. ïSKna» \K

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 34