Expogé IMFR vergaderde Kabaret Gerrit met nieuw program r- LET OP LET OP Toch een dienstencentrum in Oud Mathenesse Alg. bond bijeen RK bejaarden vergaderen Rest partijen behang rollen behang Damast behang 15.000 rollen duplex behang Reliëf behang Veeg vaste muurverf Latex muurverf GEVANGENEN Wij blijven doorknokken met die ongelooflijke stuntprijzen. I BEHANG SUPER is en blijft de voordeligste. Wij hebben minimaal 50.000 ROLLEN BEHANG in voorraad en geven een vergelijkbare korting van 50—70% Wij verkopen uitsluitend kwaliteitsbehang onder volledige fabrieksgarantie op ROLLEN VAN 10 MTR. Dus geen nep-rollen van 8 meter. voor al uw binnenwerk^^^^? HOOGSTRAAT 130 - VLAARDINGEN - TEL. 34 41 05 HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 12 WOENSDAG 24 MAART 1976 Het bestuur van de Expogé bijeen. Voor een jaarvergadering van de Expogé-N.F.R. was de opkomst in één der zalen van gebouw Chr. Sociale Belangen aan de Lange Haven betrekkelijk groot. Gezien het aantal leden dat de huidige organisatie nog telt, waarvan de meesten al bejaard zijn en met dit koude weer in de avond niet buiten komt. Waarnemend voorzitter Jaap Oostlander tikte met de asbak op tafel en maakte bekend dat voorzitter Engel v.d. Pas helaas in het Gemeenteziekenhuis was opgenomen. Maar het ging gelukkig goed met hem, zodat hij waarschijnlijk deze week weer naar huis komt. Een bijzonder woord van welkom gold de heer E. Mager, secretaris van de afdeling Rotterdam. De heer en mevrouw Kleinherenbrink, trouwe leden, hadden zich laten verontschuldigen en ook werd bekendgemaakt dat de heren Jan van der Ende en P. Remmerswaal als leden hadden bedankt. Hun plaatsen zijn door anderen ingenomen. Staande de vergadering werd het overlijden van vriend Van Vliet met een korte stilte herdacht en toen ging men tot het zakelijk gedeelte over. Een keurig jaarverslag van secretaris Aart Aardoom werd voorgelezen, waarbij alle aktiviteiten in het vorig jaar de revue passeerden, o.a. de grote herdenkingsdienst ter gelegenheid van het zesde lustrum, met de cantate van Giphart enz. Daarna volgde het gedegen jaarverslag van de penningmeester Arie Pons. Beide verslagen werden zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. Jaap Oostlander sprak er zijn waardering over uit, dat men het afgelopen jaar weer zoveel werk voor de plaatselijke afdeling heeft verricht. Een mening, die door alle aanwezigen gedeeld werd. Het Sociaal Fonds, opgericht ter nagedachtenis aan verzetstrijders Nies v.d. Kort, voorziet in een grote behoefte en doet zegenrijk werk. BESTUURSVERKIEZING Voorzitter Engel v.d. Pas, secretaris Aart Aardoom en bestuurslid Koos van Raaij waren aftredend, maar stelden zich weer herkiesbaar. Vrijdag en zaterdag treedt Kabaret Gerrit op met zijn nieuwste programma Jumping Gerrit 76", dat in november 1975 in premiere ging in theater Pepijn. Cabaret Gerrit debuteerde in het najaar van 1972 in wat het huistheater zou worden: theater Pepijn in Den Haag. Tot nu toe werden ruim 400 voorstellingen gegeven, waarvan het grootste gedeelte met de laatste twee programma's. Een serie van twee maanden in Amsterdam en een tournee door het land in 1975 brachten enige landelijke bekendheid. Jumping Gerrit 76 is de titel van het jongste programma van cabaret Gerrit. Er werd een serie gespeeld van twee maanden, waarin het theater doorlopend uitverkocht was. Het programma oogstte veel waardering van publiek en critici. Jumping Gerrit 76 is een programma vol absurditeiten en dubbele bodems, terwijl men kans ziet de gebruikelijke, kwasie geëngageerde sfeer, die menig cabaretgezelschap teistert, te doorbreken met een dozijn clowneske overwegend muzikale voordrachten. Gerrit is inventief', en toont een duidelijk eigen gezicht. Het geheel wordt op zeer professionele wijze op piano begeleid, terwijl de spelers zelf ook het één of ander aan instrumenten bespelen. Cabaret Gerrit bestaat uit de volgende personen: Wouter Stips: initiatiefnemer en leider van het gezelschap. Schrijft de teksten voor Gerrit. Oorspronkelijk grafisch ontwerfter (strips, tekenfilm), momenteel uurdocent aan de akademie voor Expressie te Utrecht. Werkt vanuit een eigen, artistieke instelling, en neigt er toe situaties te fixeren en als prent of cartoon te belichten. Cecile Op de Macks: (Haaften) 26 jaar, afgestudeerd akademie voor Expressie. Door haar worden veel ideeën, aangedragen door Wouter, uitgediept en gevormd tot een voor haar aanvaardbaar geheel. Gerard Vogel (Utrecht) 19 jaar, pianist/componist. Schrijft de muziek voor Gerrit (op enkele komposities na van de hand van Robertjan Stips, Super Sister. Earring). Studeert dagelijks vele uren piano, klassiek repertoir (Choping). Een veelzijdig en creatieve muzikant. Speelt naast piano ook voortreffelijk gitaar. Hetgeen prompt gebeurde. Want wie anders zouden hun plaatsen moeten innemen? Er was geen tegenkandidaat voor Cor Nater, zodat hij in het afdelingsbestuur werd opgenomen en achter de bestuurstafel plaatsnam. Geen vrouw, zoals eerst schuchter gesuggereerd werd. Er komt echter wel een vrouw in de kascontrolecommissie, nl. mevrouw Kosmeijer. Besloten werd dat voor de N.F.R. afgevaardigd zullen worden Engel v.d. Pas en Leen van Breugen. als reserve staat Ed den Brabander. Over de dodenherdenking heeft Aart Aardoom contact opgenomen met de chef van het Kabinet op het stadhuis, de heer P. J. Drenth. Een herdenking in de Grote Kerk heeft dit jaar niet plaats. Wel zal men na de kranslegging bij het monument gezamenlijk een kopje koffie drinken in het Stadskantoor. Op bevrijdingsdag zit men waarschijnlijk aan, aan een diner in café-restaurant Europoort, terwijl men op 10 mei a.s. de traditionele tocht naar Bloemendaal maakt. Ed den Brabander deed enige suggesties aan de hand om een reis naar België te maken. De Witte Brigade zal dan worden bezocht. Wel een vermoeiende tocht, die daardoor door het bestuur werd afgewezen. Men zou er op eigen houtje per auto naartoe kunnen gaan. Ed den Brabander wil daarbij dan wel uw gids zijn. Deze ..vergrijzende" vereniging kan zoveel aktiviteiten niet meer opbrengen, meende Aart Aardoom. Na een tocht naar Bloemendaal is men altijd erg vermoeid. De leeftijd met al zijn gebreken gaat bij de leden danig parten spelen. Met één der eerste gevangenen in Nederland heeft het bestuur nog regelmatig kontact. Het is dokter Hers van het Academisch Ziekenhuis te Leiden. Onlangs heeft Arie Pons al zijn littekens uit de concentratiekampen aan de medische studenten aldaar vertoond en erover verteld. Hierop inhakend wees Ed den Brabander erop van hoe groot belang het is, dat de jeugd van Nederland weet wat het voormalig verzet in die dagen heeft ondergaan. De meesten zijn hier onkundig van omdat op scholen hieraan praktisch geen aandacht wordt besteed. Maar geïnteresseerd is de jeugd wél. Dat bleek bij verschillende lezingen die hij op diverse scholen gehouden heeft. Ook Leen van Breugen deed dit op de W.F.-Bedrijfsschool. Geen dikke verhalen maar de zuivere waarheid. Op deze manier kun je een zeker kontakt leggen, lichtte Ed den Brabander toe. Zo was het, en als 't effe kan nooit meer. Gevraagd werd een protesttelegram naar minister Van Agt te zenden. Opdat de drie van Breda niet vrijkomen. Het bestuur heeft daar dezer dagen nog verschillende besprekingen over in het land. Om kwart voor tien was het zakelijk gedeelte van deze jaarvergadering afgehandeld en bleef men daarna nog een poosje gezellig bijeen. M. Het oude kerkje in de Engelsestraat is vrijdag geheel uitgebrand. Op die plaats zou de heer Sterenburg, Zweedsestraat 33a, telefoon 156383 zo graag een dienstencentrum voor de bewoners van Oud-Mathenesse willen hebben. We gaven zijn wens enkele weken al door en tot nu toe heeft hij hiervoor al 400 handtekeningen verzameld. De gure wind van de laatste dagen werkt er echter niet aan mee dat de heer Sterenburg verder gaat. Toch is dit niet uit zijn hoofd te praten en hij hoopt op 12 april, wanneer burgemeester André van der Louw deze wijk in Oud-Mathenesse bezoekt, hem dan een lange lijst van handtekeningen aan te bieden. Voelt u hier ook iets voor, neemt u dan kontakt op met de heer Sterenburg. Hij zal u graag hierover verder inlichten. Eveneens op vrijdag 26 maart 's- middags om 2 uur houdt de Algemene Bond van Bejaarden. afdeling Schiedam haar jaarvergadering en wel in het eigen gebouw aan de Lange Nieuwst raat. Er heeft een bestuursverkiezing plaats, zodat uw aller opkomst wel gewenst is. Er zijn nog twee personen in het bestuur nodig. Op vrijdag 26 maart houdt de R.K. Bond van Bejaarden afd. Schiedam haar jaarvergadering in het dienstencentrum „De 4 Molens" aan de Nieuwe Damlaan. Aanvang: twee mmom in vele dessins en kleuren. Ze gaan er nu uit voor een lachertje. Pak mee, per rol van bekende merken spuien wij er nu uit voor minder dan de helft van de prijs Geen 14, 12 10, per rol. Nu uitzoeken 4.- 6.' Originele Franse import Flexodruk in beeldschone klassieke dessins. Afwasbaar en kleur echt Normaal 30, per ro! ft* Extra zware kwaliteit. Afwas baar en kleur echt. U betaalt nu geen 20, of meer per rol Nu uitzoeken to in diverse structuren. Ge makkelijk met latex muur verf te behandelen. U be taalt geen f 12,— per rol maar als speciaal stuntje: EEN EMMER VOL een emmer vol WIT BEHANG Vrijdaqavond koopavond 's maandagsmorqens en dinsdagsmorgens gesloten Wij hebben geen filialen in Vlaardingen. Verkoop uitsluitend op nr. 130, herkenbaar aande oranje pui. KLEUREN

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 12